Σελίδα 1 από 22 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 321

Θέμα: Θερμοκρασια και μηχανη...

  1. #1

    Θερμοκρασια και μηχανη...

    Ρε παιδια συγνωμη, θελω να σας ρωτησω κατι γιατι αρχιζω και νοιωθω οπως ο Βεγγος στο εργο που θελανε να τον βγαλουν τρελο!!

    ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΝΑ ΟΔΗΓΑΤΕ ΤΟ SS ΣΑΣ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ;!;!;

    Εδω και 10 μερες που εχω παρει το ρημαδι το δικο μου δεν μπορω να το οδηγησω με ΤΙΠΟΤΑ! Εχω κανει 400 χιλιομετρα ολα και ολα και αυτα με χιλια ζορια! Ο λογος ειναι γιατι με καιει τοσο πολυ στα ποδια που μου προκαλει τρομακτικο πονο!! Μιλαμε για ΚΑΨΙΜΟ, οχι αστεια.

    Και καλα το Σαββατο, πες οτι το να παω την βολτα στην Ευβοια μερα μεσημερι με τζιν ηταν λαθος. Εχθες ομως που βγηκα ΒΡΑΔΥ με θεοχοντρες κορντουρες για να ΜΗΝ με καψει και παρολαυτα πηγε να μου ανοιξει τρυπα απο το καψιμο στη γαμπα, ΤΙ ΝΑ ΠΩ;;;
    Παρκαρα την μηχανη στο γκαραζ και μυριζε η κορντουρα που ειχε "αναψει"!!!

    ΜΑΜΩ ΤΙΣ ΕΞΑΤΜΙΣΕΙΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΛΑ ΜΑΜΩ!!!!!!

    Και σημερα προσπαθουσα να την παλεψω με την κορντουρα και τα ποδια σε διαταση ΜΠΑΣ και καιγομαι λγοτερο και περναει διπλα μου ο κλασσικος καγκουρας με το GSXR και ΣΟΡΤΣΑΚΙ!!!
    ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΡΕ ΠΣΤΗ ΜΟΥ!!;!!!;;;;

    Και παρολαυτα ολοι οι κατοχοι 749/999 μου λενε οτι δεν εχουν κανενα προβλημα, οτι πανε για μπανιο με σορτσακι, ενω η αντιπροσωπεια με βγαζει εμενα ανικανο και οτι σφιγγομαι πανω στη μηχανη κ οτι ακουμπαω το ποδι μου στο αλουμινενιο προστατευτικο απο την εξατμιση (που μετα ειδα οτι δεν ΥΠΑΡΧΕΙ τετοια περιπτωση)!

    Ειλικρινα το σκεφτομαι οτι αν δεν βρω μια λυση θα το πουλησω! Τι να το κανω που ειναι μια απο τις τελειοτερες μηχανες του κοσμου στο δρομο (που ειναι οντως), αν δεν μπορω να το καβαλησω; Μιλαμε οτι δεν θελω ουτε για βολτα να το παω τωρα.....
    Νίκος
    Open Horizons

  2. #2

    Re: Θερμοκρασια και μηχανη...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΝΑ ΟΔΗΓΑΤΕ ΤΟ SS ΣΑΣ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΖΕΣΤΗ;!;!;
    έχουμε ονοφ μηχανάκια...



    (κακίες)
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Ducati δεν ήθελες..;

    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  4. #4
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    Οχι και ετσι

    και εμενα εξατμισεις κατω απο την ουρα εχει αλλα δεν καιγομαι ουτε εγω ουτε ο συνεπιβατης ακομα και το καλοκαιρι

    δεν πιστευω να εννοεις μεσα στην πολη με σταματα ξεκινα και χαμηλες ταχυτητες?

    μηπως φταιει που το στρωνεις?

    μηπως δεν το δουλευεις σωστα επειδη δεν το ξερεις ακομα?

    τα βεντιλατερ δουλευουν?

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
    δεν πιστευω να εννοεις μεσα στην πολη με σταματα ξεκινα και χαμηλες ταχυτητες?

    μηπως φταιει που το στρωνεις?

    μηπως δεν το δουλευεις σωστα επειδη δεν το ξερεις ακομα?

    τα βεντιλατερ δουλευουν?
    Ναι τα βεντιλατερ δουλευουν. Και ναι, εννοω ΚΑΙ μεσα στην πολη με σταματα ξεκινα και χαμηλες ταχυτητες... Γιατι καπως πρεπει να ΒΓΟΥΜΕ απο την κωλοπολη για να παμε οπουδηποτε αλλου....

    ΥΓ προς ολους: Τωρα ειναι η ευκαιρια σας να κοροιδεψετε τα Ιταλικα μηχανακια και εμενα που ηθελα και Ducati (τρομαρα μου κλπ)
    Νίκος
    Open Horizons

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    ΥΓ προς ολους: Τωρα ειναι η ευκαιρια σας να κοροιδεψετε τα Ιταλικα μηχανακια και εμενα που ηθελα και Ducati (τρομαρα μου κλπ)
    Μισό συνάδελφε...

    Εγω δεν κοροιδεύω τα ιταλικά μηχανάκια....

    με τη ζέστη όλα τα ΣΣ έχουν θέμα...

    Τώρα, μήπως στη δικη σου περίπτωση φταίει οτι κάθεσαι "σφιχτά" πάνω λόγω (και) ύψους;



    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Δεν το δίνεις εμένα να το πάω καμιά βόλτα να σου δώκω το SV....???

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    Δεν το δίνεις εμένα να το πάω καμιά βόλτα να σου δώκω το SV....???
    Παρτο. Ειλικρινα στο λεω παρτο!
    Νίκος
    Open Horizons

  9. #9
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    Στην Ducati τι σου ειπαν?

    ελα ρε που θα σε δουλεψουμε ,το μηχανακι μαμει

    παρεμπιπτοντως καλοριζικο

  10. #10
    Σε καιει γιατι δεν εχει συνηθησει το ποδι σου σε αυτες της θερμοκρασιες,
    μπορει να δεις και κοκκινιλες στο ποδι σου η και ακομα και ξεφλουδισμα,
    υπομονη θελει !

  11. #11
    Στην Hellinmoto με αντιμετωπισαν σαν τον τρελο του χωριου! Ο πωλητης εκει μου ειπε οτι ειχε 2 749 κ 1 999 μεχρι τωρα, και οτι εχει στρωσει αλλα τοσα ιδια και ποτε δεν ειχε προβλημα με την ζεστη και το καψιμο, και συνεχισε λεγοντας "τι θες εξαλλου; V2 χιλιαρι και περιμενεις να μην καει; Ολα τα μεγαλα μηχανακια καινε. Που να δεις τα 4κυλινδρα χιλιαρια!"

    Στο οτι το κακομοιρο το Ζετακι μου δεν με εκαιγε μου ειπε απλα οτι "Αυτο ειναι παπι! Μηχανακι για την πολη και κανα καφε... Αλλα και εσυ τι ηθελες; Ανεση;;"

    Οκ, ειμαι μ@λ@κ@ς, βαρατε ελευθερα.
    Νίκος
    Open Horizons

  12. #12
    Banned Το avatar του/της X_NR750
    Εγγραφή
    21/07/2006
    Μηνύματα
    691
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    Στην Hellinmoto με αντιμετωπισαν σαν τον τρελο του χωριου! Ο πωλητης εκει μου ειπε οτι ειχε 2 749 κ 1 999 μεχρι τωρα, και οτι εχει στρωσει αλλα τοσα ιδια και ποτε δεν ειχε προβλημα με την ζεστη και το καψιμο, και συνεχισε λεγοντας "τι θες εξαλλου; V2 χιλιαρι και περιμενεις να μην καει; Ολα τα μεγαλα μηχανακια καινε. Που να δεις τα 4κυλινδρα χιλιαρια!"

    Στο οτι το κακομοιρο το Ζετακι μου δεν με εκαιγε μου ειπε απλα οτι "Αυτο ειναι παπι! Μηχανακι για την πολη και κανα καφε... Αλλα και εσυ τι ηθελες; Ανεση;;"

    Οκ, ειμαι μ@λ@κ@ς, βαρατε ελευθερα.
    Μλκιες

    Το Ζ750 παπακι?

    το δικο μου ειναι 800αρι V4 και δεν ειχα καθολου τετοια προβληματα

    Στην ενδειξη θερμοκρασιας ψυκτικου τι σου δειχνει (τι θερμοκρασιες πιανει)

    μηπως αργουν να μπουν τα βεντιλατερ?

    οι αλλοι κατοχοι Ducati τι λενε?

  13. #13
    ρε μλκ Νίκε...

    έχεις εντοπίσει απο που βγαίνει η ζέστη;

    Κύλινδρος, εξάτμιση; Που;

    Ποια πλευρά;

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #14
    Οταν πηγα στην Ελευσινα στα κεντρικα της Hellinmoto εφτασε τους 105 μεσα στην πολη, ενω στον σχετικα ανοιχτο δρομο (Συγγρου -> παραλιακη -> εθνικη οδο) ηταν γυρω στους 85 βαθμους.

    Γυριζοντας απο Ελευσινα ομως ηταν η ΚΟΛΑΣΗ. Σιγουρα ηταν καταμεσημερο και ειχα πηξει αναμεσα σε λεωφορεια και φορτηγα μεσα στο Παγκρατι, αλλα η μηχανη εδειξε 116 βαθμους, ενω εξωτερικη θερμοκρασια αερα εδειχνε 38 βαθμους! Εκει ναι, τα ποδια μου ψηθηκαν, αλλα το δικαιολογω απολυτα...

    Οσο για τα βεντιλατερ, λειτουργουν αψογα και κανουν και υπερωριες μαλιστα.... Κωλοπολη!!!!
    Νίκος
    Open Horizons

  15. #15
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Βρε φιλε μου εχω και γω SS αλλα δεν ενιωσα ποτε τοσο καψιμο οπως λες στην κινηση και με 40 βαθμους καυσωνα (μεχρι και το R1 φιλου καβαλησα που υποτιθεται οτι βραζεις και ημουν οκ) σταματα ξεκινα.Τελος παντων τα μηχανακια μας ΔΕΝ ειναι για μεσα στην πολη ουτε για καθε μερα μετακινηση και για καφε στην καφετερια!Εγω την μηχνη αν την βγαλω καθημερινη θα βγει απογευμα-βραδυ για βολτα μεσα στην Αθηνα,περιμενω το ΣΚ πως και πως για να βγω να στριψω ατελειωτα (σιγα ρε μεγαλε πιοις εισαι ο ΡΟΣΣΙ? ) και οσο γουσταρω!!

    Μηπως εχεις ευαοσθητο κ@λαρακι και μπουτακια??

    Υσ Σοβαρα τωρα,για κοιτα μηπως(αν την εχεις παρει μεταχειρω) λειπουν τυχον μονωσεις κατω απο τεποζιτα και τιποτα αλουμινενια προστατευτικα απο εξατμισεις).εχω οδηγησει 749 και δεν ειχε τοσο καψιμο οσο λες.
    Keep spamming!!!:a13:

Σελίδα 1 από 22 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ζεστη θερμοκρασια και λυση΄? στο750...
    από adrenalin στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2007, 19:21
  2. ΜΥΟΠΙΑ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗ
    από symvoulos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 16/03/2007, 17:49
  3. Για όσους έχουν το Destinator σε PPC και μηχανή Yamaha
    από billy_BMW στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2007, 23:37
  4. Προφίλ και μηχανή
    από latris mixanis στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2005, 20:37
  5. Γυναικα Και ΜηΧανη
    από motopower στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 23:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF