Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 59

Θέμα: τη γνωμη σας παρακαλω

  1. #1

    τη γνωμη σας παρακαλω

    να καλησπερισω ολα τα μελη του κλαμπ και να εξηγησω οτι μπηκα μονο να κανω μια ερωτηση, για να μου πειτε τη γνωμη σας σαν μηχανοβιοι.
    τις προαλλες κινουμενος σε αριστερη λωριδα με το αυτοκινητο μου και με ταχυτητα γυρω στα 100-120, βγαζω φλας και κινουμαι προς τη μεσαια ωστε να προσπερασω εναν που κινουταν στην αριστερη. δυστηχως εκεινη την ωρα ανεβαινε στη μεσαια ενας οδηγος μηχανης με μεγαλυτερη ταχυτητα απο τη δικη μου και αρκετα κοντα στην αριστερη λωριδα. ηρθαμε αρκετα κοντα και μαλλον παραλιγο να τον ριξω. να επισημανω οτι κοιταξα καθρεφτη αλλα μαλλον λιγο πιο αργα απ' οτι επρεπε. φυσικα και ζητησα συγγνωμη ακουσα τις παρατηρησεις μου και ξαναζητησα συγγνωμη αφου κοντεψα να τον σκοτωσω τον ανθρωπο. δεν ειπε κατι αλλο, ή δεν ακουσα, και εφυγε. μεχρι εκει καλα. καπακι ερχεται ενας αλλος μηχανοβιος και με αρχιζει σε κατι γνωστα ελληνο-γαλλικα. θετε απο την ταραχη μου που παραλιγο να στειλω καποιον στον αλλο κοσμο, θετε και απο την κουραση μου γυρνωντας απο τη δουλεια, δεν καταφερα να κρατησω την ψυχραιμια μου και μετα απο ενα ''εσυ που κολλας ρε φιλε'' τον αρχισα κι εγω στις ευλογιες. μετα εμεινε λιγο πισω αλλα στο φαναρι παρακατω ηρθε και αρχισε παλι τα ιδια προχωροντας και στα κατεβα κατω κλπ κλπ. και σας ερωτω με ποια λογικη ερχεται αυτος ο κυριος, αγνωστος και σε εμενα φυσικα αλλα και στον εταιρο εμπλεκομενο οδηγο στο συμβαν, οχι να μου κανει παρατηρηση που θα ηταν φυσικα αποδεκτο, αλλα να μου μιλησει ετσι; και εφ' οσον ειναι γνωστο οτι ενας οδηγος αυτοκινητου μπορει να κανει με πολλους τροπους μια μηχανη να μετανοιωσει πικρα για μια τετοια συμπεριφορα και να βγει και απο πανω μετα, τι θελει τελικα αυτος ο τυπος; θα εφταιγα στο τελος να εκανα κατι το οποιο θα του κοστιζε λιγο ή πολυ τη σωματικη του ακεραιοτητα; γενικοτερα προσπαθω να προσεχω πολυ τις μηχανες στο δρομο αλλα ωρες ωρες με τσαντιζουνε απιστευτα με τη συμπεριφορα τους.
    με συγχωρειτε για το μεγαλο ποστ αλλα πειτε μου αν ειμαι καπου λαθος οποτε να διορθωσω κι εγω κατι στην οδηγικη συμπεριφορα μου και γενικοτερα.
    μια ερωτηση μπηκα μονο να κανω

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Η κακώς εννοούμενη αλληλεγγύη είναι αυτή μεταξύ των μοτοσυκλετιστών ...
    Μου 'χει τύχει να βρεθώ στη θέση του παρά λίγο θύματος και ήρθε ο κλασικός άσχετος να ρίξει τα καντήλια... Κακώς, κάκιστα

  3. #3
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623

    Re: τη γνωμη σας παρακαλω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από cardriver
    και εφ' οσον ειναι γνωστο οτι ενας οδηγος αυτοκινητου μπορει να κανει με πολλους τροπους μια μηχανη να μετανοιωσει πικρα για μια τετοια συμπεριφορα και να βγει και απο πανω μετα, τι θελει τελικα αυτος ο τυπος;
    Τέτοιες ΜΑΛΑΚΙΕΣ μπήκες να γράψεις..;Ότι αν έρθει κάποιος με μηχανή και μου την πει,να ξέρει οτι μπορώ να τον πατήσω κάτω..; :a31:
    Θα'πρεπε να ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ που το γράφεις.. :a04:

    Το είπες και μόνος σου οτι τον πρώτο παραλίγο να τον σκοτώσεις..!Ο δεύτερος θα μπορούσε κάλλιστα να είχε βρεθεί ή να βρεθεί κάποια στιγμή στη θέση του πρώτου..Και όταν βλέπεις μια σιδερένια μάζα 1,5 τόνου να έρχεται πάνω σου η συγγνώμη του άλλου μπορεί να μην αρκεί,όταν εσύ τα έχεις δει 'όλα'..Φυσιολογικό το οτι αντέδρασε..(τώρα το τι είπε δεν το ξέρω και δεν το εξετάζω..)
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450

    Re: τη γνωμη σας παρακαλω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από cardriver
    να επισημανω οτι κοιταξα καθρεφτη αλλα μαλλον λιγο πιο αργα απ' οτι επρεπε.


    αλλα πειτε μου αν ειμαι καπου λαθος οποτε να διορθωσω κι εγω κατι στην οδηγικη συμπεριφορα μου και γενικοτερα.
    το λάθος σου το έγραψες και μόνος σου...
    κοίταξες τον καθρέφτη λίγο πια ργά όπως είπες...
    θα έπρεπε να κοιτάξεις τον καθρέφτη μια φορά διερευνητικά , και μια δεύτερη φορά για να είσαι σίγουρος....ειδικά με μηχανές που ειναι πιο δύσκολο να προσδιορίσεις με τη ταχύτητα σε πλησιάζει ......
    καλο ειναι να εχεις στο μυαλό σου αυτό ...δύο φορές κοίταγμα καθρέφτη πριν αλλάξεις λωρίδα....και επίσης να ανάβεις το φλας νωρίτερα και όχι όπως το 90% των ΙΧηδων που ανάβουν το φλας ακριβώς τη στιγμή που αλλάζουν κατεύθυνση....
    έτσι ο πίσω έχει μια ιδέα οτι θες να αλλάξεις λωρίδα κ ειναι ψιλιασμένος....εγώ όταν δω φλας κόβω πάντα και περιμένω να δω τι θα κάνει ο μπροστινός....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  5. #5

    Re: τη γνωμη σας παρακαλω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από cardriver
    .γενικοτερα προσπαθω να προσεχω πολυ τις μηχανες στο δρομο αλλα ωρες ωρες με τσαντιζουνε απιστευτα με τη συμπεριφορα τους.
    με συγχωρειτε για το μεγαλο ποστ αλλα πειτε μου αν ειμαι καπου λαθος οποτε να διορθωσω κι εγω κατι στην οδηγικη συμπεριφορα μου και γενικοτερα.
    Καλησπέρα!

    Το αντίστροφο ισχύει και από τους μοτοσικλετιστές οι οποίοι τσαντίζονται από την απρόσεχτη συμπεριφορά των ιχ - φορτηγών κλπ.
    Ασφαλώς τα λάθη είναι για τους ανθρώπους αρκεί βέβαια να μπορούν να διορθωθούν..

    Η ευγένεια πολλές φορές (όχι πάντα) πονά πιο πολύ και καθιστά σαφέστερο το όποιο θέμα αντίθετα με τη συμπεριφορά και την επίπληξη του οιουδήποτε κάφρου.

    Μη σκέφτεσαι τη σωματική ακεραιότητα του άλλου κάτω από το πρίσμα του 1½ τόνου ενός ιχ όταν έχεις νεύρα διότι μόνο μπελάδες θα μπορούσε να δημιουργήσει κάτι τέτοιο. Συν του ό,τι είναι και προκλητικό σα σκέψη! (θυμίζει κάτι από μπάτσο) Φαντάσου να σκεφτεί έτσι ένας οδηγός νταλίκας για εσένα..

    Επιπλέον σύμφωνα με το Κ.Ο.Κ. η δική σου οδική συμπεριφορά καθώς και του προπορευόμενου από εσένα οχήματος αλλά και της μοτοσικλέτας ήταν παράνομη. (το καθημερινό χάος)
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  6. #6
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217

    Re: Re: τη γνωμη σας παρακαλω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Καλησπέρα!

    Το αντίστροφο ισχύει και από τους μοτοσικλετιστές οι οποίοι τσαντίζονται από την απρόσεχτη συμπεριφορά των ιχ - φορτηγών κλπ.
    Ασφαλώς τα λάθη είναι για τους ανθρώπους αρκεί βέβαια να μπορούν να διορθωθούν..

    Η ευγένεια πολλές φορές (όχι πάντα) πονά πιο πολύ και καθιστά σαφέστερο το όποιο θέμα αντίθετα με τη συμπεριφορά και την επίπληξη του οιουδήποτε κάφρου.

    Μη σκέφτεσαι τη σωματική ακεραιότητα του άλλου κάτω από το πρίσμα του 1½ τόνου ενός ιχ όταν έχεις νεύρα διότι μόνο μπελάδες θα μπορούσε να δημιουργήσει κάτι τέτοιο. Συν του ό,τι είναι και προκλητικό σα σκέψη! (θυμίζει κάτι από μπάτσο) Φαντάσου να σκεφτεί έτσι ένας οδηγός νταλίκας για εσένα..
    +1000000
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #7
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Φίλε ....


    Αυτή τη στιγμή, έχω 4 αυτοκίνητα και μία μοτοσυκλέτα.
    Αυτό το λέω για να θεωρήσεις ότι βλέπουμε τα πράγματα από την ίδια οπτική γωνία.

    Αν ήμουν, ακόμα και με αυτοκίνητο, λίγο πιο πίσω από εσάς, την στιγμή του περιστατικού, έχοντας δει κι εγώ όλο το σκηνικό,το πιο πιθανό θα ήταν να σε πλησιάσω και να αντιδράσω για την μαλακία που πήγες να κάνεις.
    Δεν θα ήθελα να είμαι στην θέση του μοτοσυκλετιστή την ώρα που έκανες την κίνηση.
    Άρα είτε γι'αυτόν και αυτό που παραλίγο να του κάνεις,
    είτε βλέποντας τον εαυτό μου στην θέση του, μελλοντικά,
    τότε... σαφώς και κολλάω στην υπόθεση!
    Πιθανόν, όχι με αυτό το τρόπο όμως

    Μεγαλύτερη προσοχή και ευγένεια στους δρόμους.
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375
    Ο ανθρωπος δεν εχει αντιρρηση να του γινει παρατηρηση και απο τον δευτερο μοτοσυκλετιστη,αλλα οχι σε ασχημο υφος και πιστευω οτι ο οδηγος του αυτοκινητου σε αυτο,εχει δικιο.Το παρολιγον θυμα θα ειχε ολο το δικιο να εκνευριστει και να βρισει ακομη,εφ'οσον θα ηταν σε κατασταση πανικου και ελλειψης ψυχραιμιας.Ο δευτερος ομως, θα μπορουσε να αρκεστει σε μια παρατηρηση.
    Απο εκει και περα,ειναι θεμα επιπεδου για εμενα...
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  9. #9
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    σε όλα όσα είπες και είναι πολύ όμορφα διατυπωμένα,
    τα κομμάτια που φταίνε είναι τα σημεία "εκτός ελέγχου" απο εμάς...τους ανθρώπους...
    είτε οδηγάμε αυτοκίνητο είτε οδηγάμε μοτοσυκλέτα χάνουμε το δίκιο μας όταν το χουμε και βγούμε εκτός εαυτού...
    μια εσύ που "προκάλεσες" αν μπορεί να θεωρηθεί πρόκληση να ζητήσεις τα ρέστα απο τον άσχετο που αρχίζει τα μπινελίκια και
    μια που ο άσχετος "εκ του ασφαλούς" δήθεν ότι είχε δίκιο ο προηγούμενος έχωνε για την περίπτωση εκείνη που δεν είχε προλάβει...

    ας ανοίγουμε ΟΛΟΙ λίγο το στόμα μας και ας καθόμαστε κάτω να δούμε τι έκανε ο καθένας και θα αλληλοχτυπάμε τα κεφάλια μας...

    ήθελα να ήξερα αυτός που έβριζε θα είχε την ίδια αν τίθετη μοτοσυκλετιστική αλλυλεγγύη και δεν θα κατέθετε σε πιθανή δίκη?

  10. #10
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212

    Re: τη γνωμη σας παρακαλω

    Αρχικά δημιουργήθηκε από cardriver
    με ταχυτητα γυρω στα 100-120......με μεγαλυτερη ταχυτητα απο τη δικη μου και αρκετα κοντα στην αριστερη λωριδα
    +1 σε αυτά που είπε ο Respect

    Απορία: Μήπως ο οδηγός της μηχανής αφού πήγαινε με τουλάχιστον 120 από ότι διαβάζω θα έπρεπε να είναι στην αριστερή λωρίδα και όχι στη μεσαία?

  11. #11
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    ...και μήπως ο οδηγός του προπορευόμενου αυτοκινήτου θα έπρεπε να κινείται στην μεσαία λωρίδα και όχι στην αριστερή εφόσον βραδυπορούσε?

    Δεν μας είπε βέβαια σε τι δρόμο έγινε όλο το σκηνικό.
    Η προσπέραση απο δεξιά είναι λιιιιιιιιγο παράνομη:smilea:

    Όλη η περιγραφή αντικατοπτρίζει πολύ καλά την :a31: που επικρατεί εκεί έξω.

    Εγώ πάντως όταν οδηγώ αυτοκίνητο , όταν αλλάζω λωρίδες γυρνάω και την κεφάλα να τσεκάρω...βοηθάει και στα άλατα του αυχένα
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  12. #12
    αλλαγή λωρίδας λέγεται και όχι προσπέραση
    it's the Nexus of the crisis...and the origin of storms

  13. #13
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Πάμε λίγο απο την αρχή;

    1) Ο φίλος οδηγός του Ι.Χ. κάνει το πρώτο λάθος που ενώ είναι στην αριστερή λωρίδα, προσπαθεί να προσπεράσει, (άρα επιταχύνει και μπαίνει δεξιά) έστω και με φλας, αντί να ανάψει προειδοποιητικό σινιάλο στο προπορεύομενο αυτοκίνητο να κάνει εκείνο δεξιά μιας και παρεμπόδιζε με βραδυπορεία (α... σημαντικό... 120 είναι το νόμιμο όριο μόνο στην Ε.Ο. και Α.Ο. οπότε να συμπεράνω οτι εκεί έγινε έτσι; ). Φυσικά αυτό είναι παράνομο σύμφωνα με τον ΚΟΚ καθώς δεν είναι αλλαγή λωρίδας, αλλά προσπάθεια για προσπέρασμα.

    2) Ο οδηγός της μηχανής και αυτός κινείται παράνομα με το γράμμα του ΚΟΚ καθώς στην μεσαία 120 και άνω , απλά δεν επιτρέπονται σε όποια χώρα του κόσμου και να είσαι.

    3) Το στρίψιμο τιμονιού , σημαίνει πως πριν βγάλουμε φλάς... πριν κόψουμε τιμόνι για να πάμε σε άλλη λωρίδα... ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ. Προφανώς ο φίλος μας, δεν το έκανε και κατά την κλασσική συνήθεια των περισσοτέρων έστριψε ενώ κοίταγε καθρέφτες και άναβε φλας ταυτόχρονα.

    4) Δυστυχώς όλοι μας, έχουμε μάθει να λέμε συγνώμη στον δρόμο και περιμένουμε οτι έχουμε άφεση αμαρτιών έτσι. Δεν είναι όμως τα πράγματα όπως τα θέλουμε. Το να γίνεις παρολίγο το εκτελεστικό όργανο για να σκοτώσεις κάποιον στον δρόμο, είναι τραβηγμένο και μη αποδεκτό για μένα ώς λάθος. Αν πραγματικά δεν έχουμε διάθεση , είμαστε κουρασμένοι ή δεν ξέρω τι άλλο και δεν μπορούμε να οδηγήσουμε ... πολύ απλά δεν το κάνουμε. Αν είμαστε απο την δουλειά , κάνουμε και ενα 10λεπτο ανασυγκρότησης πριν πιάσουμε τιμόνι για να συνέρθουμε λιγο απο την ζαλάδα. Κάθε λάθος στον δρόμο δεν συγχωρείται με ενα απλό συγνώμη. Για σένα φίλε μου που παρολίγο να προκαλέσεις ατύχημα, να έχεις στον νού σου οτι ήταν η ικανότητα του αναβάτη που δεν το άφησε να γίνει. Σε άλλη περίπτωση αν ήταν νταλίκα θα σε είχε πάρει απο κάτω και μετά θα ζήταγε αυτός συγνώμη.

    5) Ο τράγος που ήρθε να το παίξει συνήγορος... να το κάνει καλύτερα όταν τον ζητήσουν μάρτυρα σε δίκη... αλλά εκεί οι περισσότεροι την κάνουν με ελαφρά.. που να μπλέκουμε τώρα και τέτοια... Τσαμπουκάδες στους δρόμους έχει πολλούς... και αν το διαβάζεις εσύ που τσαμπουκαλεύτηκες, σκέψου οτι μπορεί ο οδηγός του Ι.Χ ή μιας μηχανής , μπορεί να είναι "σεληνιασμένος" και να έχει και κανά κουμπούρι μαζί του. Μαγκιές κλανιές κτλ... δεν χωράνε στον δρόμο.

    6) Το ίδιο ισχύει και για σένα φίλε με το Ι.Χ... μαγκιές επειδή έχεις μεγαλύτερο όχημα , σημαίνει οτι μπορεί να πας για απόπειρα δολοφονίας εκ προθέσεως ... και τότε ότι νεύρα και να είχες , σίγουρα μέσα στο "σιδερένιο πουλί" θα έχεις πολύ καιρό για να σου περάσουν.


    Με λιγα λόγια... ζούμε σε ενα χάος... κυκλοφορούμε σε ενα χειρότερο χάος...μειώστε τον εγωισμό σας όταν κινείστε, μπας και είμαστε σε θέση μετά όλοι μαζί και χωρίς απώλειες να πιούμε καμιά μπυρίτσα και να συνεχίζουμε να πειράζουμε ο ένας τον άλλον.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Νομίζω ότι έχει συμβεί σε όλους τους οδηγους μηχανής, το να παρακολουθούν από πίσω μια περίπτωση ατυχήματος ή παρ ολίγο ατυχήματος. Επειδή και σε μένα έχει τύχει παρόμοια περίπτωση αυτό που ξέρω είναι ότι την στιγμή που το βλέπεις παγώνει το αιμα σου. Λογικό είναι να εκνευριστεί ο δευτερος οδηγός της μοτοσυκλέτας λοιπόν. Δεν ξέρω ποιός ήταν νόμιμος και ποιός όχι γιατι η περιγραφή δεν είναι και πολύ σαφής. Ούτε σε ποιό δρόμο έγινε το σκηνικό μας λές ούτε την ακριβή σου ταχύτητα. Αλλο 100, άλλο 120 και αλλο 100-120.

    Δεν λέω πως νομιμοποιείται κανείς να σε αρχίσει στα καντήλια, αλλά και δίκιο να έχεις το έχασες με την απίστευτης βλακείας φράση σου και εφ' οσον ειναι γνωστο οτι ενας οδηγος αυτοκινητου μπορει να κανει με πολλους τροπους μια μηχανη να μετανοιωσει πικρα για μια τετοια συμπεριφορα

    Δηλαδή αν σε βρίσω εγώ, όντες και οι δύο πεζοί εσύ νομιμοποιήσε να αρπάξεις μια σανίδα και να με χτυπήσεις μέχρι θανάτου ή μέχρι αναπηρίας.

    Υποψιάζομαι ότι αφού σκέφτεσαι έτσι μάλλον κάπως διαφορετικά έγιναν τα πράγματα και τα εξωράισες ολίγον τι στο post σου.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  15. #15
    getting used to pain... Το avatar του/της kakofonixx
    Εγγραφή
    04/10/2003
    Μηνύματα
    317
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Με λιγα λόγια... ζούμε σε ενα χάος... κυκλοφορούμε σε ενα χειρότερο χάος...μειώστε τον εγωισμό σας όταν κινείστε , μπας και είμαστε σε θέση μετά όλοι μαζί και χωρίς απώλειες να πιούμε καμιά μπυρίτσα και να συνεχίζουμε να πειράζουμε ο ένας τον άλλον.


    Gandalf
    +100000

    Μπραβο στον οδηγο της πρωτης μοτο που προσπαθησε με σωστο και ηρεμο τροπο να δωσει στον οδηγο του ΙΧ να καταλαβει το λαθος του.
    Πιστευω μονο με ηρεμια μπορει καποιος να αντιληφθει το λαθος του και να γινει πιο προσεκτικος.
    Η αντιδραση του δευτερου μοτοσυκλετιστη το μονο που μπορει να καταφερει ειναι μια αποστροφη προς ολους εμας τους διτροχους, πραγμα οπυ φσινεται με την αντιδραση στο ποστ του φιλου με το ΙΧ...
    Ηρεμια λοιπον και καθαρο μυαλο στο δρομο
    wasting space via Architecture

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2013, 17:57
  2. τη γνωμη σας, παρακαλω!
    από akispoulis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2011, 01:32
  3. Την γνώμη σας παρακαλώ
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2004, 12:48
  4. Τη γνώμη σας παρακαλώ..
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 12:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF