Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Εισητήρια μοτοσυκλετών στα πλοία

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/06/2007
    Μηνύματα
    0

    Εισητήρια μοτοσυκλετών στα πλοία

    Γειά (=υγεία) σε όλους.

    Όντας ολοκαίνουριος σε αυτό τον διαδυκτιακό τόπο συζητήσεων δεν γνωρίζω αν το θέμα αυτό έχει επανατεθεί.
    Αφορμή η απόφαση των υπευθύνων τουλάχιστον για τη Blue Star Ferries (ίσως και για τις υπόλοιπες πλοιοκτήτριες εταιρίες) να υπάρχει μία ενιαία χρέωση για όλες τις μοτοσυκλέτες ανεξαρτήτου κυβισμού και μία για τις 3τροχες και 4τράτροχες γουρούνες(=ATV). Προσοχή τώρα γιατί όταν πάτε να κλείσετε εισητήρια οι περισσότεροι υπάλληλοι πρακτορείων δεν είναι ενημερωμένοι και με το που τους πείτε "μηχανή μεγάλου κυβισμού" αυτοί την καταχωρούν ως ATV και πληρώνετε περί τα 15 Ε ακριβότερο εισητήριο.

    Φροντίστε λοιπόν να τονίσετε στον υπάλληλο ότι κατέχετε δίτροχο και όχι ATV. Ελένξτε αν ισχύει το ίδιο και για τις άλλες πλοιοκτήτριες εταιρίες. Δύο φορές την πάτησα και μου αλλάξανε τα φώτα μέχρι να μου επιστρέψουν τη χρηματική διαφορά. Ελένξτε ότι το εισητήριο που σας έκοψαν γράφει "Μηχανή" και όχι "Μηχανή 3-4" ή "3-4".

    Νά'στε καλά.

  2. #2
    ιστορια αμαρτωλη φίλε, δεν βγαζεις ακρη με τους κάφρους. Εδω το Smart το κόβουνε εισιτήριο για κανονικο αυτοκίνητο όπως το audi Α4 !!!! ότι θέλουνε κανουνε οι εφοπλιστές και δεν ρωτανε κανεναν.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/06/2007
    Μηνύματα
    0
    Όντως Αρχάγγελε, ειδικά φέτος που απελευθέρωσαν τα όρια των εισητηρίων.
    Πάντως έχωντας υπόψην αυτή την περίπτωση μπρούμε να αποφύγουμε ένα ποσοστό ταλαιπωρίας, εκνευρισμού και ασκόπων εξόδων.

    Ο λόγος που το έθεσα είναι ότι με ενημέρωσαν αρκετοί γνωστοί μου για πολλαπλά παρόμοια κρούσματα. Αν γράφετε και σε άλλα forums καλό θα ήταν να συμπεριλάβετε αυτή την είδηση ώστε όσοι τη διαβάσουν να μην πέσουν στην παγίδα. Αρκετά χρήματα μας τρώνε.

    Μας γδύνουν που μας γδύνουν... όχι και να πληρώσουμε ναύλα για φορτηγό.

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RVF16
    Όντως Αρχάγγελε, ειδικά φέτος που απελευθέρωσαν τα όρια των εισητηρίων.
    Πάντως έχωντας υπόψην αυτή την περίπτωση μπρούμε να αποφύγουμε ένα ποσοστό ταλαιπωρίας, εκνευρισμού και ασκόπων εξόδων.

    Ο λόγος που το έθεσα είναι ότι με ενημέρωσαν αρκετοί γνωστοί μου για πολλαπλά παρόμοια κρούσματα. Αν γράφετε και σε άλλα forums καλό θα ήταν να συμπεριλάβετε αυτή την είδηση ώστε όσοι τη διαβάσουν να μην πέσουν στην παγίδα. Αρκετά χρήματα μας τρώνε.

    Μας γδύνουν που μας γδύνουν... όχι και να πληρώσουμε ναύλα για φορτηγό.

    thanks man !!


  5. #5

    Re: Εισητήρια μοτοσυκλετών στα πλοία

    Αρχικά δημιουργήθηκε από RVF16
    Φροντίστε λοιπόν να τονίσετε στον υπάλληλο ότι κατέχετε δίτροχο και όχι ATV. Ελένξτε αν ισχύει το ίδιο και για τις άλλες πλοιοκτήτριες εταιρίες. Δύο φορές την πάτησα και μου αλλάξανε τα φώτα μέχρι να μου επιστρέψουν τη χρηματική διαφορά. Ελένξτε ότι το εισητήριο που σας έκοψαν γράφει "Μηχανή" και όχι "Μηχανή 3-4" ή "3-4".
    Νά'στε καλά.
    Ωραίος !

    Καλωσήρθες φίλε

  6. #6
    έτσι έτσι, καλα εκανες και το ανεφερες, πηρα μολις τωρα και ρώτησα και όντως εχει αλλαξει η blue star τουλαχιστο, 9,50? η μια κατηγορία για ανεξαρτήτου κυβισμού και περιπου 19,50? οι γουρούνες.

  7. #7
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504

    Re: Εισητήρια μοτοσυκλετών στα πλοία

    Αρχικά δημιουργήθηκε από RVF16
    Γειά (=υγεία) σε όλους.



    Νά'στε καλά.

    ευχαριστουμε !


    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Παρόμοια θέματα

  1. TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2003, 15:20
  2. SUPERfour…. Στα πόσα ΝΤΕΣΙΜΠΕEEEEEEEΛ!?????????????????
    από code στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2003, 00:26
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2003, 16:09
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 08:37
  5. Πολλα μπραβο στα παιδια που
    από YZF-R1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF