Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: lc4 vs fazer 600

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της puntix
    Εγγραφή
    29/12/2005
    Μηνύματα
    150

    lc4 vs fazer 600

    παιδια προσφατα το καρντασι μου αγορασε ενα fazer 600 και μου την λεει ασχημα... αμα τον τρεξω κανενα 400 σαρακι μετρα τι επεται να γινει εχω ελπιδες? τι specs εχουν αυτα τα τριμπουρδελα?
    ?

  2. #2
    Αγαπητέ να σε πω εγώ.

    Δεν είμαι και ο καλύτερος dragsterοεκκινησάς....να φανταστείς στο μπάμ, WRX το απλό με τα 225, με έφυγε...αλλά μέχρι να αλλάξω 2α τον είχα περάσει με σούζα...οπότε καταλαβαίνεις περί τι εκκινησά οδηγού πρόκειτε...λοιπόν στο θέμα μας....μια από τις πρώτες βόλτες μου, που ήμουν ακόμη πιο άμαθος, βρέθηκα δίπλα σε ένα DukeII με οδηγό καλό, σίγουρα πολύ καλύτερο από εμένα.

    Είμαστε σε φανάρι και με το πράσινο...φεύγει μπροστά 2-3 μηχανές..... έπαθα πλάκα....αλλά μετά το Fazer έκανε τα υπόλοιπα σε πολύ λιγότερο από 200μ. Με το που άλλαξα τρίτη αμέσως έκοψα. Στα 145χ.α.ω. πάει η 2α μου και από εκεί και μετά δεν έχει νόημα.

    Και ήταν από τις μηχανές που τις έβλεπα στο δρόμο και έλεγα, μια τέτοια θα πάρω....αλλά τελικά έκανα καλύτερη επιλογή μόνον σαν μηχανή, για αντιπροσωπία και μάρκα δεν συζητάμε, έτη φωτός εμπρός.

    Το έχω γράψει και αλλού. Μην τρελαίνεστε αν κάποιος έχει π.χ. BUSA και στην διαδρομή για θάλασσα τον περνάς από πάνω-κάτω και πλαγίως, δηλαδή είναι κουλός. Μην ληδορείτε, γενικά δηλαδή, μια μηχανή που μπορεί να ξύνει μασπιέ στην τελική σας και απλώς ο αναβάτης δεν την πάει. Είναι θέμα σεβασμού στο μοντέλο και μόνον που αν το είχατε εσείς....θα την λέγατε και στους παγκόσμιους.

    Και κάτι τελευταίο για το Fazer. Να ξέρετε πως το Fazer έχει άπειρο κόψιμο τιμονιού και πλαίσιο όλα τα λεφτά. Μπορείς να είσαι ντριφταριστός με 120-130χ.ω.α. με 3η τέρμα τιμόνι και να πηγαίνεις με το ένα χέρι....αυτό το τελευταίο ακόμη το παλεύω...όπως και τη σούζα με 2α.....οπότε οι μοταρντάδες να προσέχουν.

    Αγαπητέ, δυστυχώς το βλέπω σε αρκετές παρέες, αγοράζει ο ένας από παπί, μονοκύλινδρο ψιλόφτερο και τη λέει στους υπόλοιπους...μετά αγοράζει ο άλλος SS600 για να την λέει και μετά ο τρίτος αγοράζει μπούσα και άντε γειά.......δε λέω καλά όλα αυτά, αλλά δεν απολαμβάνετε την φιλία σας και τις μηχανές σας έτσι. Γίνεται ένας αγώνας αντιπαλότητας....κάπου εδώ έρχετε και κάνα μωρό στην παρέα....και μετά είστε άλλο πράγμα από παρέα.....

    Χαλαρώστε, αγοράστε τη μηχανή που γουστάρετε και κάντε τις παρεϊστικες βολτίτσες σας με ασφάλεια και υγεία.

    Με εκτίμηση Huan Antonio Balafoutre.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  3. #3
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
    Αγαπητέ να σε πω εγώ.



    Και κάτι τελευταίο για το Fazer. Να ξέρετε πως το Fazer έχει άπειρο κόψιμο τιμονιού και πλαίσιο όλα τα λεφτά. Μπορείς να είσαι ντριφταριστός με 120-130χ.ω.α. με 3η τέρμα τιμόνι και να πηγαίνεις με το ένα χέρι....αυτό το τελευταίο ακόμη το παλεύω...όπως και τη σούζα με 2α.....οπότε οι μοταρντάδες να προσέχουν.

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    δε προσέχεις εσυ καλύτερα ρε μάστορα τι γράφεις μη μας φυγει ο καφες ντριφταροντας ..πανω στην οθόνη απο τα γελια?? :rotflmao:

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    δε προσέχεις εσυ καλύτερα ρε μάστορα τι γράφεις μη μας φυγει ο καφες ντριφταροντας ..πανω στην οθόνη απο τα γελια?? :rotflmao:
    Δείξε και λίγο σεβασμό σε μια μοτοσικλέτα που έχει ήδη 37000χλμ..... και δεν έχει σπάσει.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362

    φιλε ακου να δεισ

    ενα φιλαρακι μου εχει το lc4 φτιαγμενο (το βαζει σε αγωνεσ ερασιτεχνικουσ) και ενασ αλλοσ το husqvarna λοιπον
    σε εκκινηση και μεχρι τα 120 ειναι μπροστα και τα δυο απο το hornet(gia na εχεισ μετρο συγκρισησ) αλλα μετα τουσ περναω εθκολα σε ευθεια παντα...
    ειναι δυσκολο ενα τετρακυλινδρο (με το βαροσ του κ.α )να κανει πολυ καλη εκκινηση αν εσυ μπορεισ να ξεκινησεισ καλα το κτμ βαλε κοντρα 200-300μ μετα η δευτερα και μονο με 140+ αρκει για να ξεφυγει το 4κ
    παντωσ σε κλειστο στροφιλικι αν το ΣΤΡΙΒΕΙΣ καλα το οχημα δε σε φτανει (σε αρκετα κλειστο) τα περιοδικα δινουν 0-100χλμ. 3,6 στο hornet εγω σε καλη πιστα εχω κανει καλυτερο χρονο 4,7!!!!ενω μετο κτμ ο φιλοσ μου κανει 4,3 σκεψου το λιγο
    ελπιζω να σε καλυψα

  6. #6
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824

    Re: lc4 vs fazer 600

    Αρχικά δημιουργήθηκε από puntix
    παιδια προσφατα το καρντασι μου αγορασε ενα fazer 600 και μου την λεει ασχημα... αμα τον τρεξω κανενα 400 σαρακι μετρα τι επεται να γινει εχω ελπιδες? τι specs εχουν αυτα τα τριμπουρδελα?
    ?
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=30549

    http://www.moto.gr/forums/showthread...C9%D3%D7%D5%D3

    http://www.moto.gr/forums/showthread...C9%D3%D7%D5%D3

    Πριν τα στήσετε, κάνε κανά διαβασματάκι...
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  7. #7

    Re: Re: lc4 vs fazer 600

    Αρχικά δημιουργήθηκε από odt
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=30549

    http://www.moto.gr/forums/showthread...C9%D3%D7%D5%D3

    http://www.moto.gr/forums/showthread...C9%D3%D7%D5%D3

    Πριν τα στήσετε, κάνε κανά διαβασματάκι...

    Το παλικάρι έκανε μια σαφή ερώτηξη.

    Τι είναι τώρα αυτά τα λινξ........για καλό του τα παρέθεσες?

    Το θέμα είναι πόσο ξέρει ο καθένας τη μηχανή που καβαλάει.

    Και πως σε κάθε στροφή να έχεις το νού σου για το χειρότερο.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  8. #8
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Κοίτα...αν εμένα ερχόταν ένας φίλος με lc4 (αντιστρέφονται οι ρόλοι μιας και εγώ έχω τώρα το 4κύλινδρο 600άρι) και μου έλεγε να πάμε μια ψιλή (ή χοντρή...εξαρτάται από τον φίλο) δεν θα έβγαινα να ρωτήσω..."Παιδιά έχω hornet 600, αν το βάλω με ένα lc4 θα τον σκίσω ή να βάζω το τσάι να παγώνει;"

    Καλά έκανε ο φίλος και ρώτησε...Απλά, το αποτέλεσμα της συγκεκριμένης "κόντρας" μπορεί κάποιος να το προβλέψει σχεδόν 100%...Γι' αυτό παραθέτω τα λινκσσσσσ

    Επίσης, σε ένα "μοτοσικλετιστικό" φόρουμ γεμάτο θρεντς για γκόμενες, στριγκάκια, συναυλίες, ανέκδοτα, συνταγές για μουσακά, κλπ,κλπ, καλό είναι κάποιος να ξέρει πως υπάρχουν και άρτια θρεντς για τη μοτοσικλέτα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre


    Και πως σε κάθε στροφή να έχεις το νού σου για το χειρότερο.
    Ναι, σωστό...αλλά από το αρχικό ποστ, φαίνεται πως θα κάνουν ντραγκστερ...κάτι για 400αρι λέει
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


Παρόμοια θέματα

  1. V-Strom 650 vs Fazer 600 vs TDM 900
    από Raoulh79 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2009, 11:25
  2. cbf 600 Vs fazer 600
    από menos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2006, 03:02
  3. fazer 600 vs Z 750
    από lhasa2015 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2004, 09:23
  4. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 16:04
  5. Transalp Vs Fazer 600
    από ΤΑSΟS στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2004, 09:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF