Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: κουφαθηκα!!!!!!!!!

  1. #1

    κουφαθηκα!!!!!!!!!

    οπως ξερετε αυτο το διαστημα κανω την πυροσβεση στο σουπερ μαρκετ ατλαντικ στον αλιμο επι της βουλιαγμενης. πηγα εχτες να πληρωθω εναντη για το 15ημερο που δουλεψαμε,. περιμανα να παρω περιπου 2000 ευρω για να πληρωσω της υποχρεωσεις μου. ( επιταγες, μεροκαματα, ικα, κλπ) αντι για 2000 ευρω μου ΕΔΩΣΑΝ 1500. το θεμα βεβαια δεν ειναι αυτο. το θεμα ειναι οτι μου εδωσαν 1000 ευρω μετριτα και 500 ευρω................ δωροεπιταγες για να ψωνισουμε απο τα καταστηματα τους τροφιμα και αλλα ειδη
    δηλαδη εγω θα πληρωσω το προσοπικο μου με δωροεπιταγες και αυτοι θα πληρωσουν το ενεικιο τους και της υποχρεωσεις τους με δωροεπιταγες:eyepop :hypnotize θα παω στην τραπεζα και θα καταθεσω για να καλιψω της επιταγες μου με δωροεπιταγες :hypnotize θα παω να βαλω πετρελαιο και θα πληρωσω με δωροεπιταγες και οταν εβαλα της φωνες μου ειπαν... γιατι δεν κανεις ψωνια απο το σουπερ μαρκετ????!!!.... ε θα ψωνησης απο τα δικα μας καταστηματα και θα πληρωσεις με της δωροεπιταγες.....ακουσατε οι μεγαλομπακαλιδες πολιτελιας τι κανουνε? και οταν τους ειπα οτι εγω δεν εκανα καμια τετοια συμφωνια. μου απαντησαν οτι ..... η αρχη της εταιριας μας ειναι να πληρωνουμε το 15% των σηνεργατων μας με δωροεπιταγες!!!!!!!!!!!!!! δηλαδη στο εργο αυτο που ειναι περιπου 60.000 ευρω θα θελουν να μου δωσουν 9.000 ευρω ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΕΣ δηλαδη περιπου 3 000 000 δρχ σε δωροεπιταγες τα πιρα αγρια και εβαλα της φωνες και μου ειπαν οτι θα κανουν εξερεση και θα μου δωσουν οσο το δυνατον λιγοτερες.

    να πως κανουν τα λευτα μερικοι οχι σαν εμας τους μαλακες. και αντε τωρα εσυ να βρης μετριτα να καληψης της υποχρεωσεις σου....

  2. #2
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Τυχερος εισαι που ειναι supermarket.
    Για φαντασου να ηταν φαρμακειο.

    Ρε τι γυφτεια υπαρχει στον κοσμο.

  3. #3
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    παντρεμένος ε;
    υπάρχει μια πρόταση για πυρόσβεση σε μπουρδέλα! ψήνεσαι;;
    Καλά, φυσικά ξέρεις ότι θα πάρεις όλα τα χρήματα σε ρευστό (ή πιο πιθανό σε επιταγές για το Πάσχα) αν τους τσαμπουκαλευτείς, εκτός και αν το έχουν γραμένο σε κανένα συμβόλαιο! Ναι... καλά.... λέμε τώρα!
    Πάντως αν πας για δουλειά στι ΙΚΑ θα κουρεύεσαι τσάμπα!

    Έτσι γίνονται τα λεφτά ρε.....
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Καλά η μαλακία έχει γίνει εθνικό προϊόν... Ελπίζω να μην δεχτείς κάτι τέτοιο. Έχει παραγίνει το κακό με τους γύφτους κακοπληρωτές. Έχει βρωμίσει ο τόπος.

    Παράτα τα έτσι όπως είναι, μάζεψε τα συνεργεία και τα υλικά σου και φύγε...

    Άκου εκεί δωροεπιταγή... τι είναι αυτό; εθνικό νόμισμα; με ποιο δικαίωμα; και περιμένουν να τους κόψεις και τιμολόγιο για την εξόφληση;

    Καλά έπαθα πλάκα τώρα... έχω ακούσει για κακοπληρωτές αλλά αυτό ξεπερνάει το όρια!!! Άσε που το Ατλάντικ σβήστηκε από το χάρτη μου...

    Άκου να δεις τους γύφτους... και να σκεφτείς δηλαδή πέρα από την αδιανόητη απατεωνία και γυφτιά τους, ότι από τα 9.000€ δωροεπιταγή που θα σου δώσουν, ένα ποσοστό είναι και το κέρδος τους από τα προϊόντα που θα πας να πάρεις για να την εξαργυρώσεις, το οποίο θα ξαναμπει στην τσέπη τους!

    Δηλαδή ουσιαστικά τους κάνεις και έμμεση έκπτωση! Τους γυρίζεις και λεφτά πίσω!!!!

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!! ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!!!!
    Θάνος..

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Τσακάλια ρε οι τύποι!

    Σου δίνουν δηλαδή δωροεπιταγή για 500 ευρά για προϊόντα από τα καταστήματα τους, για τα οποία συνολικά αυτοί έχουν πληρώσει τα μισά από τους προμηθευτές για να τα αγοράσουν.

    Ρε ουστ!

    Αλήτες...

  6. #6
    .........γι αυτό και εσύ θα τους δόσεις δωροπυροσβεστήρες. Τι είναι αυτό, είναι μια καινούρια πολιτική της εταιρίας μας, σας δίνουμε τα κουπόνια με σχήμα τον πυροσβεστήρα και όταν λοιπόν πιάσετε φωτιά μπορείτε να έρθετε από τα γραφεία μας και να εξαργυρώσετε το εκπληκτικό αυτό κουπόνι με έναν πραγματικό πυροσβεστήρα έτσι ώστε να μπορέσετε να σβήσετε την φωτιά απο το super market!!!!!!!




    Α και μην ξεχνατε στους 10 δωροπυροσβεστήρες δώρο ένα στρώμα θαλάσσης!!!!!!!!
    [B]


  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
    όταν λοιπόν πιάσετε φωτιά μπορείτε να έρθετε από τα γραφεία μας και να εξαργυρώσετε το εκπληκτικό αυτό κουπόνι με έναν πραγματικό πυροσβεστήρα έτσι ώστε να μπορέσετε να σβήσετε την φωτιά απο το super market!!!
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  8. #8
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
    [B].........γι αυτό και εσύ θα τους δόσεις δωροπυροσβεστήρες. Τι είναι αυτό, είναι μια καινούρια πολιτική της εταιρίας μας, σας δίνουμε τα κουπόνια με σχήμα τον πυροσβεστήρα και όταν λοιπόν πιάσετε φωτιά μπορείτε να έρθετε από τα γραφεία μας και να εξαργυρώσετε το εκπληκτικό αυτό κουπόνι με έναν πραγματικό πυροσβεστήρα έτσι ώστε να μπορέσετε να σβήσετε την φωτιά απο το super market!!!!!!!




    Α και μην ξεχνατε στους 10 δωροπυροσβεστήρες δώρο ένα στρώμα θαλάσσης!!!!!!!!



    Mpoaaaax a xa a ax ax ax, ferte ton Doropyrosvestira, mazi me ena flegomeno proion kai emeis sas dinoume ishs aksias pyrosvestira xa xaxa xa ax xa

    Arkoudo kane manoura-tzertzelo-samata, den exoune dikaioma na to kanoune auto efoson den exei ginei tetoia symfonia
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  9. #9
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    παντρεμένος ε;
    υπάρχει μια πρόταση για πυρόσβεση σε μπουρδέλα! ψήνεσαι;;
    Καλά, φυσικά ξέρεις ότι θα πάρεις όλα τα χρήματα σε ρευστό (ή πιο πιθανό σε επιταγές για το Πάσχα) αν τους τσαμπουκαλευτείς, εκτός και αν το έχουν γραμένο σε κανένα συμβόλαιο! Ναι... καλά.... λέμε τώρα!
    Πάντως αν πας για δουλειά στι ΙΚΑ θα κουρεύεσαι τσάμπα!

    Έτσι γίνονται τα λεφτά ρε.....
    Εδω θα δεχοσουνα τις "δωροεπιταγες" Γιωργο ???

    :rotflmao:
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  10. #10
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    ασε που οι δωροεπιταγεσ αφορουν τιμεσ λιανικησ για σενα στα προιοντ τουσ που σημαινει οτι βγαζουν και απο εκει ..ειναι παρανομη αυτη η πληρωμη και αν δεν σε πληρωσουν μπορεισ να τουσ κανεισ καταγγελεια και αλλα πολλα οπωσ να παρεισ ενα καναλι να πεισ το προβλημα σου πραγματα που δηλαδη μπορει να μην ειναι του χαρακτηρα σου αλλα μονο ετσι δυστηχωσ θα βρεισ το δικιο σου .....ελπιζω να δικαιωθεισ
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  11. #11
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    ασε που οι δωροεπιταγεσ αφορουν τιμεσ λιανικησ για σενα στα προιοντ τουσ που σημαινει οτι βγαζουν και απο εκει ..ειναι παρανομη αυτη η πληρωμη και αν δεν σε πληρωσουν μπορεισ να τουσ κανεισ καταγγελεια και αλλα πολλα οπωσ να παρεισ ενα καναλι να πεισ το προβλημα σου πραγματα που δηλαδη μπορει να μην ειναι του χαρακτηρα σου αλλα μονο ετσι δυστηχωσ θα βρεισ το δικιο σου .....ελπιζω να δικαιωθεισ
    Εγω θα προτεινα να ρωτησει κι ενα δικηγορο.
    Γενικα συμφωνω με τον Θανο πιο πανω, αλλα νομιζω οτι αν δεν υπαρχει καποια "εγγραφη" συμφωνια για αυτον τον τροπο πληρωμης, ΔΕΝ ισχυει.
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nefeli
    Εγγραφή
    09/02/2004
    Μηνύματα
    327
    Με βάση το νόμο δεν μπορούν να γίνονται αυτά, παρά μόνο στην περίπτωση που έχει γίνει συμφωνία για τον τρόπο πληρωμής από την αρχή σε χρήματα, δωροεπιταγές, είδος κ.λπ.

    Οι τύποι το έχουν κάνει μόνο και μόνο για να βγάζουν περισσότερα λεφτά και όπου πιάσει………………

    Αν είναι δυνατόν δηλ.

    αν πέσουν κι έξω και σου αφήσουν και τις επιταγές ακάλυπτες να κάνεις και κατάσχεση στα χαρτιά υγείας.

    ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΔΙΟΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΜΕΣΑ ΜΑΣ.
    ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΦΕΡΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ.

  13. #13
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    ΟΛΟΙ ΟΙ Μ@Λ@ΚΕΣ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΡΕ Π@@ΣΤΗ ΜΟΥ!

    ΙΣΑ ΡΕ ΤΑ ΠΑΛΙΟΛΑΜΟΓΙΑ!!!!!!!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
    Εγω θα προτεινα να ρωτησει κι ενα δικηγορο.
    Γενικα συμφωνω με τον Θανο πιο πανω, αλλα νομιζω οτι αν δεν υπαρχει καποια "εγγραφη" συμφωνια για αυτον τον τροπο πληρωμης, ΔΕΝ ισχυει.

    BΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΣΤΟ FORUM.
    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΕΝΑΝ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΑΣ.


    ΑΝΑΖΗΤΕΙΤΑΙ ΕΠΙΓΟΝΤΩΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ!!!
    Never ride faster than your angel can fly!!!

  15. #15
    Καλά πόσο λαμόγια μπορεί να είναι ρε γαμώτο?
    Γιώργη μη μασήσεις και δεχτείς. Εχεις το νόμο με το μέρος σου. Από τη στιγμή που δεν είχες κάνει κάποια αρχική συμφωνία για το τρόπο πληρωμής σου, δε μπορούν να σου δώσουν δωροεπιταγές ή ότι άλλο θέλουν αυτοί πέρα από χρήματα, είτε σε μετρητά είτε σε επιταγές. Μπορείς κάλλιστα να τους κυνηγήσεις μέσω κάποιου δικηγόρου και να διεκδικήσεις τα δεδουλευμένα σου.
    Σημασία δεν έχει ο προορισμός,
    αλλά το ταξίδι...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF