Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: πολυ βαραει κ δεν μ αρεσει...

  1. #1
    ταξιδιαρικο μελος Το avatar του/της XR_125L
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    15

    πολυ βαραει κ δεν μ αρεσει...

    Έχω μια απορία: οταν η μηχανη μου κινειται αφηνω το γκαζι, και οταν ξαναδινω γκαζι τρανταζεται, σαν τα τραβιεται αποτομα η αλυσιδα. αλλαξα αλυσιδογραναζα αλλα παλι τα ιδια, την τεντωσα αλλα παλι τα ιδια. τι να φταει ??
    Oι μοτοσικλέτες είναι μόνο για όσους βλέπουν μόνο το μέλλον κ ξεχνάν το άσχημο παρελθόν, γι αυτό δεν έχουν όπισθεν!!

  2. #2
    Σινεμπλόκ γραναζιού !

  3. #3
    ταξιδιαρικο μελος Το avatar του/της XR_125L
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    15
    τι ειναι κ παλι τουτο???
    Oι μοτοσικλέτες είναι μόνο για όσους βλέπουν μόνο το μέλλον κ ξεχνάν το άσχημο παρελθόν, γι αυτό δεν έχουν όπισθεν!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HateNord
    Εγγραφή
    11/08/2007
    Μηνύματα
    167
    Είναι τριγωνικά ή τετράγωνα χοντρα λαστιχάκια που μπαίνουν ανάμεσα στο γρανάζι και στη φωλιά του στον τροχό για να αποσβένουν τους κραδασμούς και να έχει λίγο τζόγο το γρανάζι και η αλυσίδα για να μην σπάσουν...είναι πανευκολο να τα αλλάξεις και μόνος σου...

  5. #5
    ταξιδιαρικο μελος Το avatar του/της XR_125L
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    15
    ενα φιλαρακι μου ειπε πως μαλλον ειναι το μικρο γραναζι, μπορει και η αλυσιδα αλλα ειναι τσιτα, ισως και η καδενα με λιγα λογια καταμπερδευτηκα
    Oι μοτοσικλέτες είναι μόνο για όσους βλέπουν μόνο το μέλλον κ ξεχνάν το άσχημο παρελθόν, γι αυτό δεν έχουν όπισθεν!!

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από XR_125L
    ενα φιλαρακι μου ειπε ....
    ενας μηχανικός τί σου είπε;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  7. #7
    ταξιδιαρικο μελος Το avatar του/της XR_125L
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    15
    εδω ειναι το μπερδεμα: ο μηχανικος μου ειπε πως ειναι η καδενα, αλλα την καδενα την αλλαξα πριν απο 2 βδομαδες
    Oι μοτοσικλέτες είναι μόνο για όσους βλέπουν μόνο το μέλλον κ ξεχνάν το άσχημο παρελθόν, γι αυτό δεν έχουν όπισθεν!!

  8. #8
    Ηρθε ο καιρός να αλλάξεις μηχανικό .

  9. #9
    ταξιδιαρικο μελος Το avatar του/της XR_125L
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    15
    και εγω ετσι νομιζω..... αλλα εδω που τα λεμε και ποιον να εμπιστευτεις, ολοι καλοι φαινονται μεχρι που ερχεται η ωρα και η κανουν η λενε καμια λαλακια και μετα απογοητευεσαι κ σκεφτεσαι: αν ειναι να βαλει αυτος το χερι του ας το βαλω εγω, θα μου βγει κ φθηνοτερα!!
    Oι μοτοσικλέτες είναι μόνο για όσους βλέπουν μόνο το μέλλον κ ξεχνάν το άσχημο παρελθόν, γι αυτό δεν έχουν όπισθεν!!

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF