Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΧΤ

  1. #1

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΧΤ

    ΖΗΤΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΙΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ:
    ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΕΧΑΚΗ ΜΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 40 ΧΛΜ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ 'ΚΟΒΕΙ' ΣΑΝ ΝΑ ΜΕΙΩΣΑ ΤΟ ΓΚΑΖΙ.ΚΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΣΒΗΝΕΙ.ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΗΡΕ ΜΠΡΟΣΤΑ.ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΡΕΥΜΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΖΙ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?!ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ Ή ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗ.ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΚΟΣΤΙΣΕΙ ΜΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HateNord
    Εγγραφή
    11/08/2007
    Μηνύματα
    167
    Μάλλον ηλεκτρονική.Κουράγιο.

  3. #3
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Ποιο ΧΤ?
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  4. #4
    Στο προφίλ του λέει το 600 Ε
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  5. #5
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
    Στο προφίλ του λέει το 600 Ε
    Ναι το ειδα το προφιλ, αλλα τι μοντελο δεν ειδα..
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  6. #6
    Λες να έχει βραχυκυκλώσει το engine kill ;
    Μου είχε τύχει μια φορά σε ένα του '95
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  7. #7
    Πολύ πιθανόν να έχει κόψει πλεξούδα μιας και στα ΧΤ είναι ευαίσθητο το σημείο που περνά αριστερά στο λαιμό της μηχανής . Για ψέκασε πρώτα το engine kill και τον διακόπτη σου και μετά ψάξε για κανένα κομμένο καλώδιο στη πλεξούδα . Βγάλε και το μπουζί και παρατηρησέ το , αν μπορείς άλλαξέ το και δοκίμασε να βάλεις μπροστά. Ηλεκτρονική σε ΧΤ είναι καρασπάνιο και δίνει προειδοποιήσεις αν είναι να τα φτύσει.

  8. #8
    Εγω που ειχα προβλημα με την ηλεκτρονικη μου εκανε κατι κομπιασματα ενω πηγαινα και που και που εκανε και κανα σκασιμο η εξατμιση.Αυτο για 1-2 βδομαδες απο καμια μεχρι αρκετες φορες τη μερα.Τελικα με αφησε ξαφνικα.130? μεταχειρισμενη

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
    Λες να έχει βραχυκυκλώσει το engine kill ;
    Μου είχε τύχει μια φορά σε ένα του '95
    ή το ρελεδακι του κιλ σουιτς, ή μπορεί ακόμα και η βαλβιδα του σταντ (αυτα τουλαχιστον συμβαινουν στα ΚΤΜ)

    περαστικα στο μοτορι συνάδελφε

  10. #10
    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ:
    -ΤΟ ΧΤ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΤΕΛΟ 2003,600Ε.
    -ΓΙΑ ΤΟ ENGINE KILL ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΖΑ ΔΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΡΕΥΜΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΖΙ.
    ΑΝ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.
    -ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΞΑΦΝΙΚΟ.
    -ΓΙΑ ΤΟ STAND ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΘΑ ΤΟ ΔΩ ΑΥΡΙΟ.
    -ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΛΕΞΟΥΔΑ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ KAPS.
    ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΥΡΙΟ...

  11. #11
    Τωρα που το θυμηθηκα λιγο καιρο αφου αλλαξα την ηλεκτρονικη με αφησε ξανα ξαφνικα.Ηταν το πηνιο

  12. #12
    Και τα πηνία σου δίνουν δείγματα . Τελικά να δείς που θα είναι κανένα σκουπιδάκι στο καρμπυρατέρ. Πάντως αν δίνει μίζα τότε δεν μπορεί να είναι το ρελεδάκι του stand.Πιάσε και λύσε τη σέλλα σου και ψέκασε και λίγο την ηλεκτρονική σου και εκείνο το μαραφέτι που λέγετε ανορθωτής και βρίσκεται κοντά στο πίσω φως .

  13. #13
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mc03108
    -ΓΙΑ ΤΟ ENGINE KILL ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑΤΙ Η ΜΙΖΑ ΔΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΡΕΥΜΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΖΙ.
    Αυτό ακριβώς γίνεται όταν είναι πατημένο το Engine kill !!


    Στην δικία σου περίπτωση ΔΕΝ φταίει κανένας διακόπτης γιατί αν είχε βραχυκυκλώσει το μηχανάκι θα έσβηνε απότομα !!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Αυτό ακριβώς γίνεται όταν είναι πατημένο το Engine kill !!


    Στην δικία σου περίπτωση ΔΕΝ φταίει κανένας διακόπτης γιατί αν είχε βραχυκυκλώσει το μηχανάκι θα έσβηνε απότομα !!

    Μήπως φταίει το καρμπυρατέρ;



    :rotflmao: :rotflmao:



    Παρεμπιπτόντως, θα έχεις πμ σε 5 λεπτά δεν έχει να κάνει με καρμπυρατέρ (μη σε χαλάσω Παρασκευιάτικα)

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2006
    Μηνύματα
    139
    κατι τετοιο ειχα παθει κ γω στο xrακι και ηταν η πλεξουδα.
    Ειχαν κοπει κατι καλωδιακια. Μεχρι να το παρω χαμπαρι , εκει που πηγαινα κανονικα , ξαφνικα σταματαει να δινει γκαζι , μετα ξαναδωσε , μετα ξανασταματησε κτλ μεχρι που με σταματησε στην ακρη ...
    Υποψιασμενος , γιατι ειχα αποκλισει τα αλλα ενδεχωμενα , ασκησα λιγη πιεση σε ορισμενα ευαισθητα σημεια της πλεξουδας , δοκιμαζοντας απο πανω , απο κατω κτλ μεχρι που βρηκα το σωστο σημειο που ξαναεκαναν ενωση τα καλωδιακια και το πηγα σπιτι με το ενα χερι να κραταω τα καλωδια κ ταλλο στο τιμονι
    :rotflmao:

    Παρεπιπτωντος, για την επισκευη που ρωτησα , ενας μου ζητησε 80ε , ο αλλος 50ε, και τελικα το εφτιαξα σε καποιον με 3ε
    :rotflmao:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΧΤ 600
    από junior07 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2011, 18:01
  2. Προβλημα με φρενα ΧΤ
    από Shinji Ikari στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2010, 14:07
  3. ΧΤ - προβλημα με μιζα
    από Finrod στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2006, 10:03
  4. Αθηνα - Κυθηρα Με Χτ 400????????
    από danaos75 στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2004, 12:33
  5. Προβλημα με ΧΤ
    από nikos283 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF