Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 81

Θέμα: Το πρώτο μου μηχανάκι!

  1. #16
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αφού γουστάρεις το Liberty και χωράς κι' ολας πάνω του τότε μην το σκέφτεσαι καθόλου!

    Τώρα θα σου πρότεινα και το Kawasaki Kaze-R (για το Joy-R δεν ξέρω τίποτα) αφού σ' αρέσουν και τα παπιά λόγω της μεγαλύτερης σέλας συγκριτικά με ολα τ' αλλα (+) το οτι πρέπει να κάνει κάτω απο 2000 ευρώ.

    Καλές αγορές!



    Υ.Γ: Α είναι και 111cc (θα το εκτιμήσεις αργότερα αυτό).
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  2. #17
    Ναι φίλε Nikoskazer2000, αλλά δυστυχώς το δίπλωμα λέει μέχρι 50...

  3. #18
    Εγειρεσθε αγωμεν εντευθεν Το avatar του/της soundstorm
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    175
    Ενα glx με μοτερακι απο αστρα!και ας εισαι και 150 κιλα.
    Αλλα αν δεν σου αρεσει....
    Δεν κανεις ακομα 2 χρονια υπομονη να παρεις ενα 100αρι?
    www.tsakosart.gr
    Νοιωθω καλα που ειμαι απο τη χωρα σου Σωκρατη και ας εχω τσιμπλα στο ενα ματι.

  4. #19
    Φίλε soundstorm το έχω μεγάλη ανάγκη για το σχολείο μου, το οποίο είναι 5 χιλιόμετρα μακριά...

  5. #20
    Εγειρεσθε αγωμεν εντευθεν Το avatar του/της soundstorm
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    175
    Τοτε παρε το λιμπερτι,αφου σου αρεσει κιολας.
    www.tsakosart.gr
    Νοιωθω καλα που ειμαι απο τη χωρα σου Σωκρατη και ας εχω τσιμπλα στο ενα ματι.

  6. #21
    Νέο μέλος Το avatar του/της bajas
    Εγγραφή
    21/05/2007
    Μηνύματα
    24
    pare vespa einai kai mounopagida to vesponi

  7. #22
    Υπάρχει 50αρα Vespa?
    Πόσο κάνει?

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalisperis
    Υπάρχει 50αρα Vespa?
    Πόσο κάνει?
    2.370? το LX και 3.000? το LXV.

    http://www.gr.vespa.com/el_GR/


  9. #24
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalisperis
    Ναι φίλε Nikoskazer2000, αλλά δυστυχώς το δίπλωμα λέει μέχρι 50...
    Ουπς...το παράβλεψα αυτό.

    Ε τότε πάρε το Liberty δαγκωτό αφού σ' αρέσει τόσο πολύ.

    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  10. #25
    Δεν είναι ότι μ'αρέσει τοοοοοοσο πολύ, απλά είναι κάτι το οποίο θα με διευκολύνει πάρα πολύ.
    Αλήθεια, ποιά είναι η διαφορά του Liberty από το Liberty S?

  11. #26
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Φίλε μου, εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις μία κανονική μοτοσυκλέτα, πάντα 50 cc. Στο ελάντα δεν είναι πολύ διαδεδομένες, παρ' όλα αυτά αρκετές εταιρίες βγάζουν. Με λίγα παραπάνω χρήματα από αυτά που εσύ διαθέτεις μπορείς να πάρεις κάποιο enduraki / super motard, aprilia, gilera, peugeot, derbi, rieju. Είναι όλα δίχρονα, 6 τάχυτα με συμπλέκτη, υδρόψυκτα. Τα περισσότερα από αυτά φοράνε το ΑΜ6 μοτέρ της μιναρέλι και είναι αρκετά σβέλτα για τα κυβικά τους χωρίς να πειράξεις τπτ, που θα σου συνιστούσα και να μην κάνεις ώστε να μην χάσεις σε αξιοπιστία. Το πιο φτηνό από αυτά είναι το rieju rrx spike x, super motard στα 2150 και νομίζω ότι αξίζει 1000 φορές καλύτερα από παπί ή σκουτερ, γιατί σου παρέχει μεγαλύτερη ασφάλεια, ασύγκριτη κατά τη γνώμη μου, και γιατί θα σου δώσει τα απαραίτητα skills για την μετάβαση σου αργότερα σε μία μεγαλύτερη μηχανή. Εγώ είμαι 22 αλλά επειδή και εγώ ήθελα να πηγαίνω στην σχολή μου χωρίς να ταλαιπωρούμαι στην κίνηση με το αυτοκίνητο πήρα ένα παλιό μεταχειρισμένο enduro 50ράκι Honda MTX 50 ώστε να κρατήσω τα χρήματα μου και την άνοιξη να πάρω ένα 125 καινούριο. Όσους ενδοιασμούς είχα σκουτεράκι-παπάκι η μηχανή τους έχω πλέον ξεχάσει. Επίσης να υπολογίσεις το ελάχιστο 100 έουρος σε κρανάκι, κατά προτίμηση fullface. Νομίζω ότι είδα ένα agv ενδούρικο με 110 ευρώ. Καλές βόλτες και πάντα όρθιος.

    Ανδρέας

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.088
    Φιλε kalisperi Eχουμε το ιδιο υψος αλλα εγω ειμαι 145 κιλα.Εχω λοιπον ενα σκουτερακι 50 κυβικα που εμφανισιακα ειναι σχεδον το ιδιο με το LIBERTY, το YAMAHA WHY.Διχρονο με 5,5 αλογα.Στα κιλα μου,εχει πολυ καλη επιταχυνση μεχρι 40χιλ και σε ευθεια τερματιζει στα 72χλμ.
    Σε κατηφορα ,στην εθνικη εχω δει και 90χλμ.Μια φορα κανοντας ρουφηγμα πισω απο μια
    νταλικα στην εθνικη σε κατηφορα (ενταξει το ξερω εκανα μεγαλη κουταμαρα μη βαρατε)ειδα στο κοντερ 100χλμ.Το μηχανακι καιει μαξιμουμ με τερμα γκαζι παντα λογω του βαρους μου
    3,5 λιτρα/100χλμ.Με σενα θα καιει λιγοτερο,και θα τραβαει και θα τρεχει περισσοτερο αφου εισαι τα 2/3 του βαρους μου.Εχει αρκετα καλα φρενα και απιθανο κρατημα.Οι αναρτησεις του με εχουν εντυπωσιασει-τηλεσκοπικο πηρουνι εμπρος και μονο αμορτισερ πισω,και παρ ολο το βαρος που κουβαλανε καθημερινα ειναι αψογες.Στα 8000 χλμ που εχω κανει δεν εχει ζητησει τιποτε ,δεν σπαει δεν χαλαει.Ειναι ισως το ελαφρυτερο στην κατηγορια του και το κυριοτερο ΕΙΝΑΙ ΥΑΜΑΗΑ.
    Σκεψου ΤΟ ΣΟΒΑΡΑ και μακρια απο ΙΤΑΛΙΚΟ ΣΚΟΥΤΕΡ.Θα με θυμηθεις.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2007_yh50_photo_04_tcm39-140948.jpg 
Προβολές:	274 
Μέγεθος:	72,8 KB 
ID:	109530
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  13. #28
    Πάρα πολύ καλό μου φαίνεται.
    Υπάρχει σε τετράχρονο?

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.088
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalisperis
    Πάρα πολύ καλό μου φαίνεται.
    Υπάρχει σε τετράχρονο?
    OXI. Αλλα δεν σου συνιστω τετραχρονο λογω του βαρους σου,και λογω μηχανικης πολυπλοκοτητος του τετραχρονου,ΠΟΥ ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ ΑΥΞΗΜΕΝΟ ΚΟΣΤΟς ΣΕ ΣΕΡΒΙΣ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ.Εξαλλου στην μηχανολογια υπαρχει ενας χρυσος κανονας που λεει
    -ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ-
    Οσον δε, αφορα τα αλογα κανεις τετραχρονος στα ιδια κυβικα δεν αποδιδει τοσα αλογα οσο ενας διχρονος.Η αναλογια ειναι στα 3/5 Δηλ ενας διχρονος αποδιδει 5 αλογα στα 50 κυβικα,ενω ενας τετραχρονος 3 αλογα.
    Οσον αφορα το συγκεκριμενο μηχανακι πωλειται απο την αντιπροσωπεια φιμωμενο λογω κανονισμων της Ε.Ε στα 3,5 αλογα.Στο σερβις ομως των 1000 χλμ.ΣΟΥ ΑΦΑΙΡΟΥΝ ενα διαφραγμμα απο την εξατμιση,ξεφιμωνεται και πηγαινει στα 5,5 αλογα και το μηχανακι πεταει
    χωρις να κανει πολυ παραπανω θορυβο.
    Επειδη δε, δεν εχει πουλησει πολλα στην ΕΛΛΑΔΑ δεν κλεβεται κιολας.ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ.Ενω το PIAGGIO.......................????????????
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  15. #30
    Μακάρι να καταλάβαινα τα μισά από αυτά που είπες...
    Τιμή ξέρουμε?

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το πρώτο μου μηχανάκι.
    από Titak0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2007, 21:05
  2. Το πρώτο μου κράνος!
    από carjunkie στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2007, 22:28
  3. Το νέο μου μηχανάκι....
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2006, 13:58
  4. και μιας και το πρώτο μου...
    από frapes στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 15:33
  5. Το νέο μου μηχανάκι!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2004, 14:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF