Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 81 από 81

Θέμα: Το πρώτο μου μηχανάκι!

  1. #76
    Έχω ακούσει κακά λόγια για την kymco όμως...

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    ΣΕ κανενα μηχανακι δεν εισαι 100% εξασφαλισμενος οτι δεν θα παθει τιποτα.Εξαλλου ολα τα πραγματα λειτουργουν αναλογαμε την χρηση που τους κανεις.Παντως εκ πειρας λογω ηλικιας σου λεω οτι ΕΙΔΙΚΑ στα μικρα μηχανακια οι ΓΙΑΠΩΝΕΖΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ.
    Μπορει ο Ευρωπαιος να εχει κρατημα καλυτερο η φρενα -και αυτο οχι σε ολες τις περιπτωσεις-
    αλλα σε σκληρη καθημερινη χρηση δεν αντεχει σε καμμια περιπτωση οπως ο γιαπωνεζος.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ισχυουν κατα μεσο ορο χωρις να αποκλειονται οι εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν
    παντα τον κανονα.Και σαν αποδειξη αυτων που σου λεω κοιτα γυρω σου.ΠΟΣΕΣ ΠΑΛΑΙΕΣ μηχανες και μηχανακια εχεις δει σε καλη κατασταση να κυκλοφορουν ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ και ποσα ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΑ.????Κινεζικα δεν ανεφερα πουθενα διοτι μετα τους 6 μηνες αυτοδιαλυονται.
    ΣΚΕΨΟΥ λοιπον καλα πριν αγορασεις γιατι η φτηνεια και η ελλειψη γνωσης και η παρορμηση ΤΡΩΝΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑ. :smilea:
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #78
    Μάλιστα...
    Εσύ μου προτείνεις nexxon ή Liberty? :P

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalisperis
    Δε λέω ρε παιδιά...
    Έχει ενδιαφέρον η ιστοριούλα...
    Αλλά κάθε φορά που βλέπω ότι κάποιος έκανε reply τρέχω για να δω, και διαπιστώνω ότι είστε εκτός θέματος

    Μην ψαρωνεις...

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.069
    Eπειδη το πολυ το κυριε ελεησον το βαριετε και ο Θεος ΠΟΣΤΑΡΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΑΙ END.ΠΑΡΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟ-ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΟ-ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΡΟΔΕΣ-ΔΙΧΡΟΝΟ-50 ΚΥΒΙΚΑ-
    ΚΑΙ......................... ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.


    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  6. #81
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Για την αξιοπιστία των japanέζικων..ότι και να πει κανείς λίγο είναι..20 χρονών μηχανάκι, 50 αράκι.. λέω σήμερα, καλό καιρό έχει, ας μην πάρω το αμάξι..ξεκινάω λοιπόν, πάω στο χωριό να δω τους δικούς μου..γυρνάω..σύνολο 60 χλμ..χωρίς λάδι..ναι πολύ καλά ακούσατε..δεν κοίταξα ο μ.... αν έχει λάδι μίξης.. και όμως.. το μόνο που έπαθε είναι να αρχίσει να χύνεται το παραφλού όταν πια έφτασα σπίτι μου..ξαναέβαλα, του έβαλα και λαδάκι και τπτ..κιχ.. ααααχ hondaaaaaaaaa Τώρα για την kymco, η kymco ξεκίνησε ως θυγατρική της honda και οι περισσότεροι από τους κινητήρες της είναι honda. Έχουν αγοράσει τα δικαιώματα κατασκευής τους. Είναι λογικό να μην ακούς από όλους καλά λόγια καθώς είναι μία νέα εταιρία..ανάμεσα σε nexxon και liberty χαλαρά nexxon. Φτηνό στην συντήρηση, σίγουρα πιο αξιόπιστο από ιταλικό σκουτερ..τετράχρονο με 4,5 ίππους και 250 ευρώ πιο φτηνό. Αλλιώς καλύτερα να πας να πάρεις κανένα γιαπωνέζικο σκουτερ. Τα peugeot καλά είναι αλλά θα δώσεις 2000 για να πάρεις ένα scooter και σαν να μην φτάνει αυτό σε κάθε σέρβις θα νιώθεις την τσέπη σου να πονάει..

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Το πρώτο μου μηχανάκι.
    από Titak0s στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2007, 21:05
  2. Το πρώτο μου κράνος!
    από carjunkie στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2007, 22:28
  3. Το νέο μου μηχανάκι....
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2006, 13:58
  4. και μιας και το πρώτο μου...
    από frapes στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 15:33
  5. Το νέο μου μηχανάκι!
    από milaber στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2004, 14:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF