Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 138

Θέμα: ΜΟΤΟ ή Car χρειαζεται πιο πολύ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ?????

  1. #31
    να συμπληρώσω μονο, οτι τα παραπάνω αποτελούν - εντελώς συνοπτικά εδω - αντικείμενο εργασίας σε μάθημα "εργονομική ανάλυση εργασίας" σε πολυτεχνείο. Η εργασία βαθμολογήθηκε με 10 και έγινε αποδεκτή απο 2 καθηγητές

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Η εργασία βαθμολογήθηκε με 10 και έγινε αποδεκτή απο 2 καθηγητές
    τι λε ρε φιλαράκι να 'ουμ'
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    τι λε ρε φιλαράκι να 'ουμ'
    μα φυσικά... αλλά δεν έχει εφαρμογή σε βρεταννικά χρέπια, ως απευθυνόμενα σε κουλάντζες, χαρακτηρίζονται απο χαμηλότερη απαίτηση σε ινπουτς και outputs

  4. #34
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    ... χαμηλότερη απαίτηση σε [....] outputs
    λαθος κύριε

    (κάνε σερβις να δεις output σε ευρώ που θέλει )
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    μα φυσικά... αλλά δεν έχει εφαρμογή σε βρεταννικά χρέπια, ως απευθυνόμενα σε κουλάντζες, χαρακτηρίζονται απο χαμηλότερη απαίτηση σε ινπουτς και outputs





  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    λαθος κύριε

    (κάνε σερβις να δεις output σε ευρώ που θέλει )
    μα εκει δεν μιλάμε για οδηγική ικανότητα, αλλά για τραπεζική ικανότητα ... εεεμμ, τι τραπεζίτης είσαι? ε?

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CPANTELO
    Φυσικα στον Suzakia..... Με σενα συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ

    Πρωτον με λενε σουζουκακια και δευτερον ειναι αυτη η δικη μου σταση απεναντι στα αμαξια και δεν σας ειπα να την εχετε και εσεις....μην προσπαθεις λοιπον να μου την αλλαξεις...

    Και τριτον η σταση μου αυτη για τα αμαξια γινετε ολο και πιο δυνατη και την στιριζω οταν βλεπω ανθρωπους να μην μπορουν καν να ξεκινησουν μια μηχανη,οπως τα πχ που ειπα στο πρωτο ποστ....

    Δεν εχω δει και πολλους να μην μπορουν να ξεκινησουν ενα αμαξι (και δεν εννοω την κοπελιτσα που ειναι ασχετη) εννοω μηχανοβιους αλλα και γενικα....ασε που στο τελος και η κοπελιτσα η ασχετη το παιρνει το διπλωμα του αμαξιου....

    Και τελος εννοειτε οτι το αμαξι χρησημευει και καπου και το πα και πιο πριν ...για βολτα με γκομενες,για κλαμπ,μπουζουκια,βροχη,στη δουλεια,στο σουπερ μαρκετ.....δηλαδη αυτα που με την μηχανη δεν γινονται....
    in in in in in in in ....... mpoooou!!!! (ma 50ari me apomonosi???xaxaxa)

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    ... τι τραπεζίτης είσαι? ε?
    θα σου 'λεγα τωρα αλλα θα φάω ban
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Πάμε ανάποδα...

    Το τι έχω στα μέρη μου και το τι θα πει μηχανόβιος είναι άλλο θέμα (για πες εσυ που ξέρεις τι θα πει μηχανόβιος που έχεις φαει τα χλμ ) - απο πιο μέρος είσαι εσύ που έχει μηχανόβιους δλδ :rotflmao:

    Ειναι ξεκάθαρο και εύλογο οτι όι πιο πολλοί με το που κάνουν οικογένεια χρειάζονται αυτοκίνητο για τις μετακινησεις τους (παιδιά, πράγματα κλπ), οπότε κάποια στιγμή θα βρεθείς κι εσύ μοιραια στη θεση αυτών που κοροϊδεύεις. Γι' αυτό και λέω κοίτα να χαρείς τη μηχανή όσο προλαβαίνεις

    Τελος, το να θεωρείς καποιον κουλό επειδή δεν οδηγεί μηχανή (ΕΚΕΙΝΗ την ώρα που τον βλέπεις - δεν ξέρεις γιατί ειναι με αμάξι εκείνη την ώρα) ειναι τελείως ΗΛΙΘΙΑ και διαστρεβλωμένη λογική

    Σκέψου το λίγο και (ελπιζω) θα το καταλάβεις

    αν πάλι όχι... δεν έγινε και τίποτα
    Παλι δεν καταλαβες τι εννοουσα οταν ελεγα κουλοσ.Σκέψου το λίγο και (ελπιζω) θα το καταλάβεις!!!!!!!!!!!!!!!!

    Και για την ηλικια μου (19) τα 40.000χλμ που εχω κανει δεν ειναι λιγα νομιζω...ετσι???

    Αλλα παλι κατι θα βρεις να σχολιασεις και θα συνεχιστει αυτη η διαμαχη χωρις λογο...δεν ειναι το θεμα να μαλωνουμε και να την λεει ο ενας στον αλλο...Το θεμα ειναι να λεει ο ενας την γνωμη του και ο αλλος να απανταει μα σεβασμο προς την γνωμη του αλλου απλα λεγοντας την δικια του....

    Παντος να σας λεει ενας 19χρονος πως να κανετε συζητηση ειναι φοβερο ρε σεις...αμαν πια μπηχτες γουσταρετε να δινετε συνεχεια?Τι εισατε εσεις....
    in in in in in in in ....... mpoooou!!!! (ma 50ari me apomonosi???xaxaxa)

  10. #40
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SUZUKAKIAΣ
    Πρωτον με λενε σουζουκακια και δευτερον ειναι αυτη η δικη μου σταση απεναντι στα αμαξια και δεν σας ειπα να την εχετε και εσεις....μην προσπαθεις λοιπον να μου την αλλαξεις...

    Και τριτον η σταση μου αυτη για τα αμαξια γινετε ολο και πιο δυνατη και την στιριζω οταν βλεπω ανθρωπους να μην μπορουν καν να ξεκινησουν μια μηχανη,οπως τα πχ που ειπα στο πρωτο ποστ....

    Δεν εχω δει και πολλους να μην μπορουν να ξεκινησουν ενα αμαξι (και δεν εννοω την κοπελιτσα που ειναι ασχετη) εννοω μηχανοβιους αλλα και γενικα....ασε που στο τελος και η κοπελιτσα η ασχετη το παιρνει το διπλωμα του αμαξιου....

    Και τελος εννοειτε οτι το αμαξι χρησημευει και καπου και το πα και πιο πριν ...για βολτα με γκομενες,για κλαμπ,μπουζουκια,βροχη,στη δουλεια,στο σουπερ μαρκετ.....δηλαδη αυτα που με την μηχανη δεν γινονται....

    Αφού το έχεις βγάλει το συμπέρασμά σου εδώ και χρόνια , τι μπαίνεις και ποστάρεις σαν απορία ρε μάστορα ;;

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Αφού το έχεις βγάλει το συμπέρασμά σου εδώ και χρόνια , τι μπαίνεις και ποστάρεις σαν απορία ρε μάστορα ;;
    Δεν ειμαι μαστορας ειμαι καστορας και στο μαμισι μαστορας!!!(θελω να πιστευω τουλαχιστον)

    Τεσπα να σου πω γιατι κατα την γνωμη μου δεν εχεις δικιο σε αυτο που λες???

    Γιατι ο καθενας εχει εδω μεσα ξερει τι πιστευει και κανεις δεν του αλλαζει γνωμη...Απλα συζητηση να γινεται για να ακουμε και αλλες γνωμες ....οπως αυτη π μ αρεσε για τα αουτπουτς.....Δεν ειναι ερωτηση με απορια αυτη.....Ειναι φιλοσοφικη ερωτηση..
    in in in in in in in ....... mpoooou!!!! (ma 50ari me apomonosi???xaxaxa)

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SUZUKAKIAΣ
    Παλι δεν καταλαβες τι εννοουσα οταν ελεγα κουλοσ.Σκέψου το λίγο και (ελπιζω) θα το καταλάβεις!!!!!!!!!!!!!!!!

    Και για την ηλικια μου (19) τα 40.000χλμ που εχω κανει δεν ειναι λιγα νομιζω...ετσι???

    Αλλα παλι κατι θα βρεις να σχολιασεις και θα συνεχιστει αυτη η διαμαχη χωρις λογο...δεν ειναι το θεμα να μαλωνουμε και να την λεει ο ενας στον αλλο...Το θεμα ειναι να λεει ο ενας την γνωμη του και ο αλλος να απανταει μα σεβασμο προς την γνωμη του αλλου απλα λεγοντας την δικια του....

    Παντος να σας λεει ενας 19χρονος πως να κανετε συζητηση ειναι φοβερο ρε σεις...αμαν πια μπηχτες γουσταρετε να δινετε συνεχεια?Τι εισατε εσεις....
    whatever

    γεια σου 19χρονε μηχανόβιε
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #43
    Θαυμαστε το.... Το avatar του/της edmarios
    Εγγραφή
    19/07/2007
    Μηνύματα
    212
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CPANTELO
    Συγνωμη κι'ολας αλλα δεν υπαρχει αυτοκινητο που στην γρηγορη οδηγηση να απαιτει περισσοτερη προσπαθεια απο το να πας γρηγορα με μια μηχανη. Ειδικα με τα σημερινα αυτοκινητα που με τη χρηση της τεχνολογιας αντικαθηστουν πολλες απο τις ενεργειες που ειχε να κανει παλαιοτερα ενας οδηγος.Traction control,lanch control,antispin,abs,ebd,asr,πνευματικες αναρτησεις.......... δινουν ουσιαστηκα τη δυνατοτητα και σε λιγοτερο ικανους να το παιζουν μαγκες.Πλεον δεν χρειαζεται καν να ανησυχεις για το αν θα μπλοκαρουν οι τροχοι σε βιαια φρεναρισματα,αν θα παρουσιαστει αποτομη υποστροφη ή υπερστροφη και γενικοτερα οτιδηποτε που θα σου χαλασει το παρτυ την ωρα που πηγαινεις ταπα. Επισης οσο τα χρηματα ανεβαινουν και πηγαινεις σε πιο εξωτικες κατασκευες τοτε αισθανεσαι πως μπαινεις να οδηγησεις ενα φρουριο το οποιο δεν υπακουει στους νομους της φυσικης που εσυ γνωριζεις και προσπαθει να δωσει νεα σημασια στις φρασεις "στριβει σαν τρενο" και "πηγαινει σαν τον ανεμο".
    Η μηχανες απο την αλλη για να πανε γρηγορα απαιτουν 100% αυτοσυγκεντρωση απο τον οδηγο και ενα συνολο γνωσεων που η τεχνολογικη προοδος δεν μπορει να αντικαταστησει.Συμετεχει ολο το σωμα σου , οι αισθησεις σου πρεπει να τερμα οξυμενες ωστε να νιωθεις εκ των πρωτερων πως αντιδρα η μηχανη στους χειρισμους σου και τι ειδους διορθωτικες κινησεις χρειαζεται ωστε να μεινεις ζωντανος.Εισαι απιστευτα πιο ευαλωτος/εκτεθειμενος στα καιρικα φαινομενα καθως και σχεδον καθολου ασφαλης σε μια ενδεχωμενη πτωση με πολλα χιλιομετρα.
    Το γεγονος ομως οτι με την μηχανη μπαινεις σε ενα επικινδυνο περιβαλον οπου σχεδον τα παντα εξαρτωνται απο τις δικες σου κινησεις ειναι και η μαγια της καταστασης.Δεν μπορεις να μεινεις ασυγκινητος οταν καταφερεις να τα κανεις ολα σωστα και ερωτευεσαι το οχημα που σε κανει να αισθανεσαι οτι εδωσες το 110% των δυνατοτητων σου.....

    Οταν εχει κεφια ο ποιητης.... ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ!!!!!

    +1,000,000
    Αν δεν μπορείς να βρεις λύση βρες άλλο πρόβλημα.

  14. #44
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SUZUKAKIAΣ
    Δεν ειμαι μαστορας ειμαι καστορας και στο μαμισι μαστορας!!!.........

    που σαι κάστορα .... σου πέσαν οι σφαίρες ρε ...

  15. #45
    ...ο θεατής μου !!! Το avatar του/της AVATOS
    Εγγραφή
    06/11/2007
    Μηνύματα
    119
    ...σωστός ο catmaster!!!
    ...που να στα λέω κύριε πρόεδρε!

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2009, 00:33
  2. replica fairings για CBR RR - ποιό σου αρέσει πιο πολύ?
    από road spirit στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 128
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2009, 12:04
  3. Αυτό που ευχαριστιέμαι πιο πολύ
    από Road67 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2009, 10:58
  4. GALOP: Πιο Avatar σας αρέσει πιο πολύ?
    από SeNNinhA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 18:38
  5. Εσυ Με Ξερεισ Πιο Πολυ
    από nimbus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2004, 08:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF