Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 19 από 19

Θέμα: Εντυπώσεις απο το VTR 1000 Firestorm

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108

    Δεν μασάμε απο κραδασμούς :)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από flavor
    στέλιο είσαι ο πλέον κατάλληλος για να μου λύσει κάποιες απορίες ως πρωην κάτοχος cbr και νυν δικυλινδρου μιάς και εγώ σκέφτομαι στο άμεσο μέλλον να μεταπιδήσω στην οικογένεια των δικύλινδρων βρουμ βρουμ

    η μόνη μου επαφή με δικύλινδρα είναι από το χώρο των on off και μπορώ να πω ότι δεν ενθουσιάζομαι πάρα πολύ με την αίσθηση του γκαζιού...ειδικά μετά την αγορά του cbr.
    βέβαια δεν είχα την τύχη να δοκιμάσω δικύλινδο streetaki μέχρι στιγμή αν και πολύ θα το ήθελα.
    οσό αναφορά την λειτουργεία στις χαμηλομεσαίες στροφές η διαφορά σίγουρα θα είναι τεράστια.
    στη παρατετάμενη λειτουργεία στο φάσμα στροφών όμως μεταξύ 8000 και κόκκινα είναι άνετο η σου σπάνε τα νεύρα οι κραδασμοί..γιατί βλέπεις το cbr μας κακόμαθε αχ άτιμη honda τι μας κάνεις
    Καλημέρα flavor

    Ξεκινώ....για να ευχαριστηθείς το V2 πρέπει να έχει καλή άσφαλτο.
    Δεν είναι τόσο άνετο όσο το CBR αλλά μην φαντάζεσαι super sport φάση, κάνει ταξιδάκια μια χαρά.
    Απο ότι βλέπω έχουμε παρεμφερή εμπειρία, είχα και εγω on-off αρκετά χρόνια.
    Το VTR δεν έχει και τους τόσους κραδασμούς πια.
    Το κόκκινο το έχει στις 9500 στροφές αλλά δεν χρειάζεται να το πηγαίνεις εκεί.
    Στην χθεσινή βόλτα που πήγα με τον paladin και τον trifonidi_g στην Ουαλία το δούλευα απο 5-8 και έμπαινα κομμάτια στις στροφές συν ότι είχα μπόλικη ροπή για διόρθωση μέσα στη στροφή.
    Και καταλήγω.......καλό το CBR, τα κάνει σχεδόν όλα και συμφέρει αλλά προσωπικά το θεωρώ απίστευτα ΒΑΡΕΤΟ συν ότι μου τη σπάει ότι πρέπει να το δουλεύω απο 10-? για να έχω γκάζι.
    Σκέψου ότι το CBR έχει μεγαλύτερη τελική αλλά δεν μου έχει γίνει ποτέ αισθητό αυτό με το VTR.
    Εγω φίλε έπειτα και απο αυτή τη μηχανή άκου που έχω καταλήξει το οποίο και θα κάνω μόλις βρω κάτι που ψάχνω.......(δουλειά)
    Θα κρατήσω το VTR και θα πάρω και ένα VFR800 (τα έχουν πολύ φτηνά εδώ) για touring και το πρώτο για ταρζανιές
    Γιατί όπως και να το κάνουμε αμα έχεις το χαβαλέ μέσα σου πάρε VTR αμα το πολυσκέφτεσαι μην το πάρεις αλλά πρώτα κάνε το και μια βόλτα στην Επίδαυρο

    Ότι θες εδώ είμαι.

  2. #17

    ΚΑΙΓΑΜΩΤΑΜΗΧΑΝΑ ΚΙΑ!!!!!

    Καλοριζικο ρε τυπε!!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ηηηηηηη.jpgξξξξξ.jpgκκκκ.jpg 
Προβολές:	113 
Μέγεθος:	77,3 KB 
ID:	263

  3. #18

    kryo!! kairos gia v2!!!!

    paides kalhspera!
    polu kalo to vtrf !
    alla an sas aresoun ta strofilikia balte pio ba8ia to xeri sthn tseph!!
    sas para8etw me perhfani ato moro mou pou ayrio 8a tou kanw dwro kai ena setaki olosomes akrapovic gia na mhn mou griniazei!!!!! v2 power!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sp2 geitonia.jpg 
Προβολές:	105 
Μέγεθος:	47,0 KB 
ID:	264
    --IF U -R UNDER CONTROL.....U R NOT GOING FAST ENOUGH!!!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108
    TITANIUM αξίζει πραγματικά τον κόπο κάποιες καλοκαιρινές διακοπές να τις περάσεις στους δρόμους της Αγγλίας.Αμα δεν θες να έρθεις και οδικός την βάζεις σε φορτηγό (καμιά 200 ευρω) και πατάει κατευθείαν Αγγλική άσφαλτο = ΠΟΡΩΣΗ.
    Ωραίο το μηχανάκι σου αλλά γενικά εγω είμαι πιο touring φάση, γουστάρω και τις ταρζανιές αλλά κόβω πολλά χιλιόμετρα οπότε προτίμησα το f.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 356
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2013, 17:03
  2. Vtr 1000 Firestorm
    από jiannisan στο forum Honda
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 13:39
  3. εντυπωσεις απο το xt
    από glanza2 στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2008, 09:49
  4. Πρωτες εντυπωσεις απο το Rc8
    από el_hymador στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2008, 01:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF