Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: eBAY !!! Ποια η γνώμη σας?

  1. #1
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218

    eBAY !!! Ποια η γνώμη σας?

    Τα σχολία σας...

    εγώ μετά από 14 αγορές που έχω κάνει είμαι 100% ευχαριστημένος.

  2. #2
    #WE_R1 Το avatar του/της TokTok
    Εγγραφή
    18/05/2006
    Μηνύματα
    218

    attach

    .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ebay.jpg 
Προβολές:	264 
Μέγεθος:	81,7 KB 
ID:	115975

  3. #3
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    +636...

    και εγω καπου τοσες εχω κανει...απο παπουτσια μεχρι και κρανος..

    .ολα μια χαρα...
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  4. #4
    ρωτα τον αφρο ......ξερει αυτος!!!!



    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  5. #5
    e bay και ξερό ψωμί λέμε !

  6. #6
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    Εγω να πω προσεξτε λιγο με τα μεταφορικα. Μην σας ζητανε οτι θελουν. Οι Αμερικανοι συνηθως βρισκουν το φτηνοτερο οι Αγγλοι ομως ειναι @@δες και σου λενε τα δικα τους. Ο αλλος εχτες μου ζηταγε 50 λιρες για μεταφορικα και του ειπα να το στειλει με surface mail και μου ελεγε τα δικα του. Με τα πολλα ο τυπος ηθελε courier να το παρει απο το σπιτι του και να το παει στο ταχυδρομειο... χεχε. Α πριν απο λιγο μου εστειλε mail οτι τα μεταφορικα με surface mail ειναι 10,58 λιρες (χωρις tracking και ασφαλιση).

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
    Εγω να πω προσεξτε λιγο με τα μεταφορικα. Μην σας ζητανε οτι θελουν. Οι Αμερικανοι συνηθως βρισκουν το φτηνοτερο οι Αγγλοι ομως ειναι @@δες και σου λενε τα δικα τους. Ο αλλος εχτες μου ζηταγε 50 λιρες για μεταφορικα και του ειπα να το στειλει με surface mail και μου ελεγε τα δικα του. Με τα πολλα ο τυπος ηθελε courier να το παρει απο το σπιτι του και να το παει στο ταχυδρομειο... χεχε. Α πριν απο λιγο μου εστειλε mail οτι τα μεταφορικα με surface mail ειναι 10,58 λιρες (χωρις tracking και ασφαλιση).
    η Αγγλία εχει τα πιο ακριβά μεταφορικά .....και η Γερμανία απο τα φθηνότερα αν δεν κανω λαθος.....οποτε τσεκάρετε και το Γερμανικό ebay....

    οσο για τους Αμερικάνους??
    ρωτάω εναν ποσο κανουν τα μεταφορικά για δύο δαγκάνες? 65 δολάρια μου λέει.....δεν ποντάρω,
    η πλειοδοσία έληξε και τις έβαλε στον κώλο του γιατι δεν χτύπησε κανεις...

    τις ξαναβάζει....τον ξαναρωτάω ....και μου λέει 50 δολάρια.....αν τον ξαραναρώταγα θα μου έλεγε 30....
    αλλά δεν το ρίσκαρα γιατί φοβήθηκα μην τις πάρει άλλος.....
    οι περισσότεροι βγάζουν λεφτά απο τα μεταφορικά αλλα ειναι θεμιτό αν σκεφτούμε ποσο φτηνά πέρνουμε τα πραγματα απο το ebay....ειδικα αν δεν υπάρξει πλειοδοσία ...και εισαι ο μοναδικος που χτυπάει.....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
    Α πριν απο λιγο μου εστειλε mail οτι τα μεταφορικα με surface mail ειναι 10,58 λιρες (χωρις tracking και ασφαλιση).
    χωρίς tracking???
    γιατί εχω την εντύπωση οτι tracking number έχουν όλα τα ταχυδρομεία ??? (εκτος απο το ελληνικο φυσικα)

    εγώ ας πουμε ειχα παρει με απλο ταχυδρομειο απο Καναδά και ειχε κανονικα tracking number του καναδικου ταχυδρομείου...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  9. #9
    Εχω βρει και Αυτο , σου δειχνει ολα τα αντικειμενα που ερχονται στη χωρα σου απο ολα τα eBay . Αν και 7/10 ολοι στα στελνουν αμα τους πεις και ας μη το αναφερουν στη καταχωριση .

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2006
    Μηνύματα
    127
    Την πατησα προσφατα σε αγορα απο το ebay και το ΠΑΝΗΛΙΘΙΟ Paypal δεν με καλυψε. Για αυτο και μονο μια συμβουλη δινω... αν ο πωλητης δεν εχει τουλαχιστον 100% θετικα σχολια καντε ενα googling στο ονομα του. Πολλες φορες ατομα που την πατανε απο πωλητες γραφουν reviews/guides για την εμπειρια τους.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
    Την πατησα προσφατα σε αγορα απο το ebay και το ΠΑΝΗΛΙΘΙΟ Paypal δεν με καλυψε. Για αυτο και μονο μια συμβουλη δινω... αν ο πωλητης δεν εχει τουλαχιστον 100% θετικα σχολια καντε ενα googling στο ονομα του. Πολλες φορες ατομα που την πατανε απο πωλητες γραφουν reviews/guides για την εμπειρια τους.
    σιγουρα δεν εγινε γκελα στο ελληνικο ταχυδρομειο???

    στο λέω γιατι φίλος μου επαγγελματιας ειχε φαει μεγάλο πακέτο οταν πελάτης του, τον κατήγγειλε στο ebay...αδικα μαλιστα....μετά ανακαλεσε την καταγγελία αλλα στον επαγγελματια ειχαν μπλοκαριστει ο λογαριασμος του στο ebay καθώς και ολοι οι λογαριασμοι paypal που ειχε χρησιμοποιήσει .....δηλαδή δεν μπορούσε να διακινήσει εμπορεύματα ούτε να πάρει τα λεφτά του απο το paypal.....

    το ebay συνηθως ικανοποιεί τον αγοραστή και οχι το αίτημα του πωλητή....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  12. #12
    Κατι αναλογο με γνωστο μου , ειχε "τσιμπισει" κατι για το μηχανακι του και το ειχανε ξεχασμενο σε κατι αποθηκες των ταχυδρομιων 4 μηνες... των Ελληνικων .

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VIDAS
    Κατι αναλογο με γνωστο μου , ειχε "τσιμπισει" κατι για το μηχανακι του και το ειχανε ξεχασμενο σε κατι αποθηκες των ταχυδρομιων 4 μηνες... των Ελληνικων .
    για αυτο πολλοί ακούνε Ελλάδα και σου λένε δεν στέλνω....
    γιατι δεν εχει συμβεβλημένο σύστημα με τις αλλες χωρες της ΕΕ και τις ΗΠΑ....με λίγα λογια δεν υπαρχει μηχανογράφηση και tracking numbers για τα δέματα ωστε να μπορεις να δεις οποιαδήποτε στιγμή που βρίσκεται το πακέτο...
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2006
    Μηνύματα
    127
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    σιγουρα δεν εγινε γκελα στο ελληνικο ταχυδρομειο???

    στο λέω γιατι φίλος μου επαγγελματιας ειχε φαει μεγάλο πακέτο οταν πελάτης του, τον κατήγγειλε στο ebay...αδικα μαλιστα....μετά ανακαλεσε την καταγγελία αλλα στον επαγγελματια ειχαν μπλοκαριστει ο λογαριασμος του στο ebay καθώς και ολοι οι λογαριασμοι paypal που ειχε χρησιμοποιήσει .....δηλαδή δεν μπορούσε να διακινήσει εμπορεύματα ούτε να πάρει τα λεφτά του απο το paypal.....

    το ebay συνηθως ικανοποιεί τον αγοραστή και οχι το αίτημα του πωλητή....
    Το πηρα αλλα επειδη δεν ηταν οτι ειχα αγορασει ( δεν ηταν καν αυθεντικο) το επεστρεψα. Επειδη ο πωλητης ειχε ιστορια με τις επιστροφες , το επεστρεψα ΑΛΛΑ ζητησα τα λεφτα μου πισω μεσω Paypal. Ο πωλητης το ελαβε μεν αλλα επειδη το Paypal δεν αναγνωριζει το Tracking Number που μου εδωσε το Ταχυδρομειο....παπαλα. Ο τυπος εχει και το προιον ΚΑΙ τα λεφτα μου (συν οτι εδωσα για να το επιστρεψω).

    Ακουω/βλεπω Paypal και βγαζω κραυγες πονου λεμε

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από iLia
    Το πηρα αλλα επειδη δεν ηταν οτι ειχα αγορασει ( δεν ηταν καν αυθεντικο) το επεστρεψα. Επειδη ο πωλητης ειχε ιστορια με τις επιστροφες , το επεστρεψα ΑΛΛΑ ζητησα τα λεφτα μου πισω μεσω Paypal. Ο πωλητης το ελαβε μεν αλλα επειδη το Paypal δεν αναγνωριζει το Tracking Number που μου εδωσε το Ταχυδρομειο....παπαλα. Ο τυπος εχει και το προιον ΚΑΙ τα λεφτα μου (συν οτι εδωσα για να το επιστρεψω).

    Ακουω/βλεπω Paypal και βγαζω κραυγες πονου λεμε
    ετσι την πάτησε ο φιλος μου, που πουλούσε ομως....
    το ειχε ταχυδρομήσει και δεν του αναγνώριζαν το tracking number...ο άλλος ισχυρίστηκε οτι δεν το πήρε και την πάτησε ο φίλος μου....
    αλλα στην περίπτωσή του ο μπινές ηταν ο αγοραστής....

    απλά είμαστε υπανάπτυκτοι σαν χώρα και το πληρώνουμε καθημερινά εμεις οι πολίτες....δεν νομίζω οτι φταίει το paypal...
    αφου δεν επιβεβαιώνεται η επιστροφή σου στηρίζεσαι στην φερεγγυότητα του πωλητή.....
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποια η γνωμη σας για super tenere ?
    από nikolass στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2007, 03:20
  2. Hein Gericke...ποιά η γνώμη σας?
    από Quadfun στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2006, 01:17
  3. Ποια η γνώμη σας γι'αυτο?
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 01:29
  4. Varadero Ποια Η γνωμη σας
    από TRANSALP στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2006, 14:09
  5. Ποια η γνώμη σας για το scarver;
    από georgios21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2004, 08:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF