Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: Η συμπεριφορα

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/11/2006
    Μηνύματα
    24

    Η συμπεριφορα

    αντιπροσωπου της BMW στην Μιχαλακοπουλου, ειναι η αφορμη για αυτο το post. Αν δεν ανηκει σε αυτη την κατηγορια να μεταφερθει παρακαλω.
    Παω να παρω απο το M.........s ενα ζευγαρι μποτες. Ηθελα αυτη τη συγκεκριμένη μαρκα, γιατι μου αρεσαν. Ο τυπος στο μαγαζι με κοιταει ειρωνικα. Δεν του φατσαρα μαλλον πολυ μουρη για να φοραω κατι απο το κατεστημα....
    Του δειχνω ενα μοντελο, μου λέει αυτές δεν είναι αδιαβροχες, του δείχνω άλλου, ουτε αυτες είναι. Απο τα 5 μοντελλα που είχε τα 2,3 δεν ήταν αδιαβροχα.
    Μου λέει. Να σας πως δεν πάτε απο ένα μαγαζι στην Καλλιρόης να ψωνίσετε (αναφεραι και το όνομα του), έχει μοντέλα και απο άλλες μαρκες. Εγω εχω BMW
    Τον κοιτάζω και του λέω πως το ξέρω και γι' αυτο πηγα εκει.....
    Βρίσκω ένα άλλο ζευγαρι, του το δειχνω, μου λέει μαλλον δεν έχω νουμερα. Κάνει οτι κοιταει πιο μέσα, Οχι δεν έχω νουμερα. Αμα θες να στα παραγγείλω απο έξω και σε 2 βδομαδες θα τα έχεις...
    Σουπερ εξυπηρετηση λοιπόν και ευγενεια.
    Και όχι δεν πηγα ντυμενη με τσουβάλι
    a mac user

  2. #2
    η τιμωρία στην αγένεια του πωλητή, είναι η αγορά του προϊόντος απο άλλον.
    Μην τους δίνεται αξία.
    Με τα δικά μας λεφτά, μπορούμε να κρατήσουμε ζωντανά ΜΟΝΟ τα μαγαζιά που μας σέβονται

  3. #3
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    αυτην την αθλια και αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα την εχουν αρκετοι και σε διαφορα μαγαζια μοτοσυκλετιστικων ειδων σε γυναικες αμα δε παω με το σοει στο χερι το νταινεσε και το Ζ απεξω να κατεβω επειδικτικα να με δει ο καθενας ασχετος αγενης βλακας με προσπερνα με το τροπο που σου συμπεριφερθηκαν εσενα εχω πει παντως τωρα πια οτι ο επομενος που θα μου φερθει ετσι θα φαει κραξιμο σε ολον τον κοσμο που ξερω και θα τον ενημερωσω και ολας τι θα κανω













    το καλοκαιρι ηθελα να αγορασω κατι σωληνακια υψηλης για εναν φιλο απο επαρχια ειμαι με συμφορουμιτη απο εδω μεσα και αποφασιζουμε να παμε με την δικια του μηχανη και οι 2
    παω σε ενα μαγαζι στην μιχαλακοπουλου να ρωτησω κατεβαινω απο την μηχανη του φιλου και παω στο τυπο και του λεω << καλησπερα θελω αυτο και αυτο>> με κοιτα ......με προσπερνα και παει στο φιλο μου και του λεει......... για πες μου φιλε τι θες.


    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/11/2006
    Μηνύματα
    24
    Xε χε... Dainese φοραγα και Schuberth κουβαλαγα και διαφορα άλλα ταμπελακια πάνω μου! Δεν είχα τη bmw μαζι, με το Burgman πηγα! (και τωρα που τα λέω αυτα το κάνω να σου πω, πως νομιζω ήταν μια αξιοπρεπης εμφανιση οδηγου μηχανης...) Απλά δεν έχω τον αέρα του νεόπλουτου μ@λ@κ@ για να πουλαω μουρη! Και δεν θα τον έχω και ποτε γιατι στην τελικη χ..στηκα... Αυτός έχασε το φραγκα και όποια μελλοντικη μου αγορα. Ελπίζω ο επόμενος να έχει καλύτερη μεταχειριση απο μένα, χωρίς να χρειαστει να το παίξει ο πάπας της Ρωμης!
    a mac user

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kseni
    Αυτός έχασε το φραγκα και όποια μελλοντικη μου αγορα.


    σωστη σκεψη!

  6. #6
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kseni
    Xε χε... Dainese φοραγα και Schuberth κουβαλαγα και διαφορα άλλα ταμπελακια πάνω μου! Δεν είχα τη bmw μαζι, με το Burgman πηγα! (και τωρα που τα λέω αυτα το κάνω να σου πω, πως νομιζω ήταν μια αξιοπρεπης εμφανιση οδηγου μηχανης...) Απλά δεν έχω τον αέρα του νεόπλουτου μ@λ@κ@ για να πουλαω μουρη! Και δεν θα τον έχω και ποτε γιατι στην τελικη χ..στηκα... Αυτός έχασε το φραγκα και όποια μελλοντικη μου αγορα. Ελπίζω ο επόμενος να έχει καλύτερη μεταχειριση απο μένα, χωρίς να χρειαστει να το παίξει ο πάπας της Ρωμης!
    τι περιμενεις ρε κοπελια?λες και δε τα ξερουμε ..εκει εξω υπαρχουν αλλοκοτοι ανθρωποι ......παντου γυρω μας .......ακου εδω..ο αδελφος μου παιρνει το σκουτερακι μου (11ετιας) και παει να βρει μια γκομενιτσα (σκατο και αυτη 18χρονων) και του λεει......εγω σε αυτο δεν αναιβενω :hypnotize την παρατα και φευγει και οταν τον ειδε μετα απο καιρο με σουπερσπορτακι ..........γλειφοταν σαν την γατα να την παει βολτα :rotflmao: παλι την παρατησε


    αν λοιπον απο μικρος εισαι ψωναρα αγαπη μου φαντασου τι γινεσε μεγαλωνοντας


    στα @@ σου
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  7. #7
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    τακου εδω..ο αδελφος μου παιρνει το σκουτερακι μου (11ετιας) και παει να βρει μια γκομενιτσα (σκατο και αυτη 18χρονων) και του λεει......εγω σε αυτο δεν αναιβενω :hypnotize την παρατα και φευγει και οταν τον ειδε μετα απο καιρο με σουπερσπορτακι ..........γλειφοταν σαν την γατα να την παει βολτα :rotflmao: παλι την παρατησε


    καλά της έκανε

  8. #8
    δεν το πουλαω το ζετακι Το avatar του/της veletzas
    Εγγραφή
    30/11/2005
    Μηνύματα
    120
    εχω τσακωθει σε 3 μαγαζια το ενα εκλεισε κιολας, εμπορεια μετ/νων, ηρθε η μαστορατζα να ακουσει το μοτερ, το οποιο του φανηκε καλο, μετα μου λεει μεγαλε αυτο τι ειναι 92? για μηχανη μοντ 97 με εμφανεις τις διαφορες με το 92 που ο καθενας μπορει να μην γνωριζει αλλα δεν ανεχομαι μαστορα να το πει...
    τελος παντων τους αρχισα στα καντηλια κ τους ειπα οτι θα πανε μπροστα ετσι,δυστηχως δεν εισακουσθηκα στον μεγαλοδυναμο κ το μαγαζι εκλεισε

    το αλλο ηταν ενας απο τους "μεγαλους" dealers προσπαθησε να με πεισει για ενα μοτο 2006 μοντ με 0χλμ οτι ηταν 2008 κ αυτο εγινε στα μεσα του 2007 , ενας πωλητης που δεν μιλουσε καν ελληνικα, σπαστα δηλαδη, με κορυφαιο γεγονος οτι το εδινε κ 150 ευρο πιο πανω απο τον σαρακακη, πρεπει να με περασε για

    τελος βρηκα μια μοτο με πολυ λιγα χλμ , κ την πρωτη φορα που πηγα για να διαπραγματευτω για την ανταλαγη ολα ωραια, την δευτερη το πραγμα θολωσε " κ να ξερεις τελικα το δικο σου δεν ειναι για τοσα κτλ", μην σε δουν ψημενο να παρουν 100-200 ευρο οι εμπορακοι της δεκαρας, παντως ειμαι πολυ χαρουμενος που το βλεπω ακομη εκει μετα απο 5 μηνες

    αυτο το απαξιωτικο υφος το "δεν μας χεζεις ρε νταλαρα" το εισπρατω παντως σχεδον καθε φορα που σταματαω με το παπι της δουλειας για ερωτηση κ οχι με την μηχανη.

    αλλα γι αυτο μας λενε αρπα-κολα κ ανθρωπους της αρπαχτης γιατι σπανιζουν οι επαγγελματιες γυρω μας σε ολα τα επιπεδα.

    τελος θα ηεθελα να τονισω οτι την δυναμη εχει ο αγοραστης κ οχι ο πωλητης
    panta vromikoi panta laspomenoi

  9. #9
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    παιδια εχετε απολυτο δικιο σε οσα λετε αλλα μηπως δινετε περισσοτερη σημασια απ οσο θα επρεπε ???

    οχι τπτ αλλο απλα για να μη χαλιεστε δλδ
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #10
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Εγω πειραζει που δεν καταλαβα..

    Πηγες σε ενα μαγαζι BMW να παρεις μποτες BMW προφανως, ετσι? Ενα συγκεκριμενο μοντελο που βρικες και σου αρεσε προφανως δεν το ειχε σε νουμερο.. Και θα γινοτανε παραγγελια και θα ερχοτανε σε 2 εβδομαδες? Ενταξει, σε εστειλε σε καποιο αλλο καταστημα μηπως βρεις κατι αλλο ισως.. αυτο δεν μου στεκει καλα, ισως προσπαθουσε να εξυπηρετησει αντι να επιμεινει στην παραγγελια?

    Σε ολους του κλαδους υπαρχουν και καλοι και κακοι, και στο συγκεκριμενο που μιλαμε τωρα και ανηκω και'γω.. (θελω να πιστευω οτι ανηκω στους καλους, λεω εγω τωρα.. ) αλλα μηπως παρεξηγουμε καποια πραγματα και κατηγορουμε χωρις να υπαρχει λογος?

    Ο τροπος που σου μιλαγε σε χαλασε? Αυτα που σου ειπε?.. δεν καταλαβα..σορρυ..

    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/11/2006
    Μηνύματα
    24
    Δεν πειραζει. το θεμα μου λυθηκε σε αλλο μαγαζι. Για να γραψω εδω κατι με χαλασε. Δεν χρειαζεται να καταλαβαινουν όλοι.
    a mac user

  12. #12
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kseni
    Δεν πειραζει. το θεμα μου λυθηκε σε αλλο μαγαζι. Για να γραψω εδω κατι με χαλασε. Δεν χρειαζεται να καταλαβαινουν όλοι.
    Ναι οκ αλλα, η γνωμη μου παντα, οταν "καταγειλεις" ενα καταστημα και το φωτογραφιζεις κανονικα ποιο ειναι νομιζω οτι πρεπει να καταλαβουν ολοι για τι πραγμα μιλαμε.. τουλαχιστων ετσι θεωρω εγω σωστο, μπορει να κανω και λαθως..

    Φιλικα
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/11/2006
    Μηνύματα
    24
    οκ λοιπον
    Δεν μου αρεσε το υφος του πωλητη και το οτι με παραπεμψε σχεδον αμεσως σε άλλο που έχει και άλλες "μαρκες" γιατι εκει ειχανε μονο bmw. Kατι το οποιο ηξερα και γι' αυτο το λογο πηγα εκει. Δεν ξερω αν σου λεει κατι αυτο, εμενα δεν μου αρεσε. Στην τελικη μπορει να ειμαι εγω "παραξενη".
    a mac user

  14. #14
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kseni
    οκ λοιπον
    Δεν μου αρεσε το υφος του πωλητη και το οτι με παραπεμψε σχεδον αμεσως σε άλλο που έχει και άλλες "μαρκες" γιατι εκει ειχανε μονο bmw. Kατι το οποιο ηξερα και γι' αυτο το λογο πηγα εκει. Δεν ξερω αν σου λεει κατι αυτο, εμενα δεν μου αρεσε. Στην τελικη μπορει να ειμαι εγω "παραξενη".
    η απλώς παρα-kseni

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/11/2006
    Μηνύματα
    24

    καλο!!!
    a mac user

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Alcohol Test / Συμπεριφορά αστυνομικού
    από Kostas NL στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2006, 22:37
  2. Οδική συμπεριφορά πεζών
    από anf125 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2006, 05:38
  3. Συμπεριφορά οδηγών αυτοκινήτων
    από angels_gr στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2005, 22:02
  4. Περιεργη συμπεριφορά
    από jp79 στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2005, 14:16
  5. Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2005, 18:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF