Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 190

Θέμα: Εχουν σαλτάρει όλοι και όλες;

  1. #1

    Εχουν σαλτάρει όλοι και όλες;

    Σήμερα...Περιμένω (πεζός) στο φανάρι Πατησίων και Χαλκοκονδύλη για να περάσω απέναντι.Η κίνηση κανονική και ο κόσμος περιμένει να ανάψει πράσινο.Ξάφνου γιαγιά παραμερίζει το κόσμο και βγαίνει με καρακόκκινο μπροστά με σκοπό να διασχίσει την Πατησίων.Κοιτάω και δεν το πιστεύω ...πίσω από τη γιαγια που έχει σταθεί στη μέση του ρεύματος κάνοντας χούλα χουπ μην την πατήσουν μηχανές αμάξια και φορτηγά περνάει ένας καθόλα νόνιμος και με εξάρτυση οδηγός μηχανής όπου για κακή του τύχη κάνει πίσω με τη πλάτη η γιαγιά της τραβάει μία με τή ρόδα την ξαπλώνει ανάσκελα και αυτός χάνει τον έλεγχο και παίρνει τούμπες.Εχω μείνει κάγκελο .Η γιαγιά να ωρύεται και ο άνθρωπος να προσπαθεί να απαλλαγεί από τη μηχανή . Τρέχω την σηκώνουμε και γυρνάω στη γιαγιά και την ρωτή που στο καλό πάει να περάσει.Νάσου όμως και δύο πεζοί τροχαίοι που είδαν την φάση και έτσι το μούγκωσε αλλά συγνώμμη δεν είπε.
    Δεύτερο περιστατικό μετά από 5 λεπτά ..Καθώς συνεχίζω φτάνω στην Ακαδημίας όπου στο δεύτερο φανάρι πεζή με κινητό στο χέρι και μαλλί εμο περπατά ανέμελα και ωραία.Ξαφνικά της έρχεται και κατεβαίνει στο δρόμο και κάνει να διασχίσει χωρίς να καν αν δει την Ακαδημίας κάθετα. Μηχανάκι που κανονικά ανέβαινε την έφαγε και ο οδηγός είδε τον ουρανό σφοντύλι .Η πιτσιρίκα έκανε την λιπόθυμη αλλά μετά από κάτι ψιλές (δήθεν για αν συνέλθει υποψιάζομαι) την έκανε γιόγκα στο πεζοδρόμιο και έβγαλε το σκασμό ..Νομίζω έψαχνε με τη ματιά της για το κινητό της...
    Με λίγα λόγια έχουν σαλτάρει ......

  2. #2
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297

    Re: Εχουν σαλτάρει όλοι και όλες;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
    Σήμερα...Περιμένω (πεζός) στο φανάρι Πατησίων και Χαλκοκονδύλη για να περάσω απέναντι.Η κίνηση κανονική και ο κόσμος περιμένει να ανάψει πράσινο.Ξάφνου γιαγιά παραμερίζει το κόσμο και βγαίνει με καρακόκκινο μπροστά με σκοπό να διασχίσει την Πατησίων.Κοιτάω και δεν το πιστεύω ...πίσω από τη γιαγια που έχει σταθεί στη μέση του ρεύματος κάνοντας χούλα χουπ μην την πατήσουν μηχανές αμάξια και φορτηγά περνάει ένας καθόλα νόνιμος και με εξάρτυση οδηγός μηχανής όπου για κακή του τύχη κάνει πίσω με τη πλάτη η γιαγιά της τραβάει μία με τή ρόδα την ξαπλώνει ανάσκελα και αυτός χάνει τον έλεγχο και παίρνει τούμπες.Εχω μείνει κάγκελο .Η γιαγιά να ωρύεται και ο άνθρωπος να προσπαθεί να απαλλαγεί από τη μηχανή . Τρέχω την σηκώνουμε και γυρνάω στη γιαγιά και την ρωτή που στο καλό πάει να περάσει.Νάσου όμως και δύο πεζοί τροχαίοι που είδαν την φάση και έτσι το μούγκωσε αλλά συγνώμμη δεν είπε.
    Δεύτερο περιστατικό μετά από 5 λεπτά ..Καθώς συνεχίζω φτάνω στην Ακαδημίας όπου στο δεύτερο φανάρι πεζή με κινητό στο χέρι και μαλλί εμο περπατά ανέμελα και ωραία.Ξαφνικά της έρχεται και κατεβαίνει στο δρόμο και κάνει να διασχίσει χωρίς να καν αν δει την Ακαδημίας κάθετα. Μηχανάκι που κανονικά ανέβαινε την έφαγε και ο οδηγός είδε τον ουρανό σφοντύλι .Η πιτσιρίκα έκανε την λιπόθυμη αλλά μετά από κάτι ψιλές (δήθεν για αν συνέλθει υποψιάζομαι) την έκανε γιόγκα στο πεζοδρόμιο και έβγαλε το σκασμό ..Νομίζω έψαχνε με τη ματιά της για το κινητό της...
    Με λίγα λόγια έχουν σαλτάρει ......
    Κατά τα άλλα ... οι πεζοί έχουν πάντα δίκιο ...




    Υ.Γ. και για να μην παρεξηγηθώ, ορίστε τί εννοώ:
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=52686

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    11.30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΗΜΕΡΑ. Γιαγια τρεχοντας (οσο μπορει) διασχιζει κεντρικο δρομο στο χαιδαρι. Οδηγος (αυτοκινητου) μολις που προλαβε να μην την ακουμπησει. Της λεω .....καλα τι φταιει ο χριστιανος να τρεχει, με αυτα που κανεις; Δεν μπορεις να περασεις απο τη διαβαση στο φαναρι; Απαντηση .......εχει φαναρι;;;;; Στα 30 μετρα, εκει δεν το βλεπεις;; Πατας το κουμπακι, αναβει το πρασινο και περνας!!!! Απαντηση .... Αγορι μου ειμαι απο χωριο και δεν ξερω!!!!

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
    .......................
    Αγορι μου ειμαι απο χωριο και δεν ξερω!!!!
    Γιατί σου φαίνεται περίεργο;

    Κι όμως, πάντα έχουν δίκιο!!! Πάρτε το απόφαση. Και μην αναφέρεστε στους πεζούς σα να είναι μια άλλη κάστα, μοχθηρή, που θέλουν το κακό σας! Κι εσείς, όταν πηγαίνετε στην τουαλέττα, πεζοί είστε! Άσχετο που, αν μπορούσαν ορισμένοι, θα πήγαιναν με τη ZZZZZRXRRRRRR 5800 cc RRRRRRRR τους.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    δυστυχως η μερα οπου καποιος θα παρει ενα πιστολι και θα αρχισει να βαραει στα γονατα δεν ειναι μακρυα....

    τωρα θα ειμαι εγω,θα ειμαι εσυ δεν ξερω...

    σε μια χωρα οπου ολα γινονται στο γονατο,μια σφαιρα στο γονατο ετσι ωστε να κουτσαινει μια ζωη και να θυμαται να μην ξανακανει αυτο που εκανε,ειναι η λυση...

    δεν πιστευω στην δικαιοσυνη οπως γινεται στην ελλαδα,οποτε το να μπει καποιος φυλακη,χειροτερος μπορει να γινει καλυτερος οχι...
    αρα στο γονατο...επι τοπου ...ουτε φονος ουτε τυψεις..δεν με σεβαστηκες ,στο ανταποδιδω..μονο στα ζωα επιεικεια...

    δεν μπορω για την βλακεια του καθενος να χασω την ζωη μου...αμα ειναι βλακας και απροσαρμοστος ας σεβεται εμενα που σεβομαι τον αλλον..

    δεν ειναι τυχαιο οτι οποτε παω στο εξωτερικο αισθανομαι οτι ολοι και ολα σεβονται τον πολιτη..απο τον νομο μεχρι τον οδηγο κτλ...

    ελεος πια,φτανει με τον καθε στοκο που κυκλοφορει στους δρομους..ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ!!!!!!θα αρχισω να ριχνω...
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    ... δεν μπορω για την βλακεια του καθενος να χασω την ζωη μου...αμα ειναι βλακας και απροσαρμοστος ας σεβεται εμενα που σεβομαι τον αλλον..

    δεν ειναι τυχαιο οτι οποτε παω στο εξωτερικο αισθανομαι οτι ολοι και ολα σεβονται τον πολιτη..απο τον νομο μεχρι τον οδηγο κτλ...

    ελεος πια,φτανει με τον καθε στοκο που κυκλοφορει στους δρομους..ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ!!!!!!θα αρχισω να ριχνω...
    Mακάρι να μπορούσα να διαφωνίσω ...

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    Έλα τσωπα-τσώπα...

    Άμα ηρεμήσεις θα σου δώσω κ το μηχανάκι μου να δεις πως είναι
    να καβαλάς πραγματικό μηχανάκι!
    [spam on]

    Εννοεις παρταλιασμενο αγγλικο τριμπουρδελακι;;; :rotflmao:

    [/spam on]


    Παντως οντως ειναι τεραστιο θεμα η ΕΛΛΕΙΨΗ παιδειας σε ολους τους τομεις ρε παιδια...
    Ειλικρινα δεν καταλαβαινω πως τα εχουμε καταφερει ετσι... Δεν θελω να πιστευω οτι οι Ελληνες ημασταν τοσο καφροι ανεκαθεν...

    Οσο ζουσα στο εξωτερικο και σε οσες χωρες εχω αξιωθει να παω απο Αμερικη μεχρι Ουκρανια και απο Σουηδια μεχρι Ουγγαρια και τοσες αλλες χωρες, παντου ενοιωθα οτι με σεβονται ως πολιτη -τοσο οι μηχανισμοι του κρατους οσο και οι αλλοι πολιτες....

    Σεβασμος, ευγενεια, ΦΡΟΝΤΙΔΑ για την πολη και Λ Ο Γ Ι Κ Η σκεψη.... Να περασεις εκτος διαβασης; Τι ειναι αυτο;;
    Ποσο μαλλον να προσπαθησεις να διασχισεις λεωφορο με κοκκινο για πεζους....
    Νίκος
    Open Horizons

  8. #8
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.455
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
    Γιατί σου φαίνεται περίεργο;

    Κι όμως, πάντα έχουν δίκιο!!! Πάρτε το απόφαση. Και μην αναφέρεστε στους πεζούς σα να είναι μια άλλη κάστα, μοχθηρή, που θέλουν το κακό σας! Κι εσείς, όταν πηγαίνετε στην τουαλέττα, πεζοί είστε! Άσχετο που, αν μπορούσαν ορισμένοι, θα πήγαιναν με τη ZZZZZRXRRRRRR 5800 cc RRRRRRRR τους.

    :a029: :a019:


    Και τώρα που τελειώσαμε με την παραπάνω απάντηση..... δούλευα ένα χρόνο στο κέντρο με τη μηχανή!!! Το τι έχουν δει τα μάτια μου δεν λέγεται!!!!!



    Δεν έχουν το Θεό τους λέμε και φωνάζουν κιόλας!!!!!
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2006
    Μηνύματα
    460
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira


    Και τώρα που τελειώσαμε με την παραπάνω απάντηση..... δούλευα ένα χρόνο στο κέντρο με τη μηχανή!!! Το τι έχουν δει τα μάτια μου δεν λέγεται!!!!!



    Δεν έχουν το Θεό τους λέμε και φωνάζουν κιόλας!!!!!
    Αυτό λέμε! Είναι κακοίοιοιοιοι, οι πεζοί! Θέλουν το κακόοοοο σας! Φυλαχτείτεεεεε! <-- (όλα αυτά με τη φωνή του Ντίνου Ηλιόπουλου, όταν ξύπνησε τον Παπαγιαννόπολο για να του πει για την απάτη που ανακάλυψε)


    Bavarian με ενδιαφέρει αυτό με τη λίστα του Σιντ... της απόρριψης! Δηλαδή τώρα, εσύ, δε με βλέπεις;

    Γιούουχουουουουου! Εδώ είμαι! Έεϊ...! Εδώ! Που κοιτάς εκεί; Εδώ, λέω!!!





    :a028:







    :a04:


  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
    Κι όμως, πάντα έχουν δίκιο!!!
    άντε πάλι

  11. #11
    δεν το πουλαω το ζετακι Το avatar του/της veletzas
    Εγγραφή
    30/11/2005
    Μηνύματα
    120
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
    11.30 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΗΜΕΡΑ. Γιαγια τρεχοντας (οσο μπορει) διασχιζει κεντρικο δρομο στο χαιδαρι. Οδηγος (αυτοκινητου) μολις που προλαβε να μην την ακουμπησει. Της λεω .....καλα τι φταιει ο χριστιανος να τρεχει, με αυτα που κανεις; Δεν μπορεις να περασεις απο τη διαβαση στο φαναρι; Απαντηση .......εχει φαναρι;;;;; Στα 30 μετρα, εκει δεν το βλεπεις;; Πατας το κουμπακι, αναβει το πρασινο και περνας!!!! Απαντηση .... Αγορι μου ειμαι απο χωριο και δεν ξερω!!!!


    αγαπητε mako εσυ πριν 10 μερες δεν προσπαθουσες να μας πεισεις οτι δεν νιωθεις οτι οτι παιζεις ρωσσικη ρουλετα οταν κυκλοφορεις στους δρομους???γιατι σε ειδα κ στις αναστροφες αν σχολιαζεις



    van diemen οι πεζοι δεν εχουν παντα δικιο, μην το παρατραβας
    panta vromikoi panta laspomenoi

  12. #12
    Να γράφει το κοντερ...... Το avatar του/της Maira
    Εγγραφή
    22/09/2005
    Μηνύματα
    1.455
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
    Αυτό λέμε! Είναι κακοίοιοιοιοι, οι πεζοί! Θέλουν το κακόοοοο σας! Φυλαχτείτεεεεε! <-- (όλα αυτά με τη φωνή του Ντίνου Ηλιόπουλου, όταν ξύπνησε τον Παπαγιαννόπολο για να του πει για την απάτη που ανακάλυψε)


    Bavarian με ενδιαφέρει αυτό με τη λίστα του Σιντ... της απόρριψης! Δηλαδή τώρα, εσύ, δε με βλέπεις;

    Γιούουχουουουουου! Εδώ είμαι! Έεϊ...! Εδώ! Που κοιτάς εκεί; Εδώ, λέω!!!

    Νομίζω ότι έχεις μπερδέψει τα................
























    πράγματα!

    κανείς δεν είπε ότι οι πεζοί είναι κακοί!΄Ούτε ότι ΌΛΟΙ οι πεζοί περνάνε τους δρόμους όπως να 'ναι κι ότι να 'ναι. Αλλα αυτοί που περνάνε έτσι τυλάχιστον ας το βουλόσουν!!!! Επίσεις οι πεζοί που περνάνε κοιτόντας τα αστέρια τους δρόμους ή από όπου τους την καρφώσει ΦΤΑΙΝΕ!!!!!



    εκτος αν εσυ θεωρεις οτι ο ΚΟΚ φτιάχτικε μονο για τα οχηματα!!!


    Και πάμε πάλι την ιστοριούλα μας!!!

    :a029: :a019:
    ....Έχω επιλεκτική ακοή. Συγνώμη δεν επιλέχτηκες.......

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από veletzas
    αγαπητε mako εσυ πριν 10 μερες δεν προσπαθουσες να μας πεισεις οτι δεν νιωθεις οτι οτι παιζεις ρωσσικη ρουλετα οταν κυκλοφορεις στους δρομους???γιατι σε ειδα κ στις αναστροφες αν σχολιαζεις



    van diemen οι πεζοι δεν εχουν παντα δικιο, μην το παρατραβας
    Καλα τωρα αυτο που το εμπλεξες;;;; Εγω πεζος ημουνα και την ειδα. Μηπως δεν εχεις καταλαβει τι λεω;;; Οσο για τους πεζους νομιζω οτι αυτο που εγραψα ξεκαθαριζει πως το βλεπω. Οπως ΟΡΙΖΕΙ ο κοκ, ειναι υποχρεωμενοι να περνανε απο τις διαβασεις . Γι'αυτο και αν το ατυχημα γινει εκτος διαβασης και φτασει το θεμα στα δικαστηρια βρισκουν το μπελα τους. Αυτο με τις αναστροφες δεν το καταλαβα, αν θελεις το εξηγεις.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VanDiemen
    Αυτό λέμε! Είναι κακοίοιοιοιοι, οι πεζοί! Θέλουν το κακόοοοο σας! Φυλαχτείτεεεεε! <-- (όλα αυτά με τη φωνή του Ντίνου Ηλιόπουλου, όταν ξύπνησε τον Παπαγιαννόπολο για να του πει για την απάτη που ανακάλυψε)


    Bavarian με ενδιαφέρει αυτό με τη λίστα του Σιντ... της απόρριψης! Δηλαδή τώρα, εσύ, δε με βλέπεις;

    Γιούουχουουουουου! Εδώ είμαι! Έεϊ...! Εδώ! Που κοιτάς εκεί; Εδώ, λέω!!!

    πω πω καψιμο!!!!!!!!!!!!
    :a24: :a24: :a24:

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987

    Re: Εχουν σαλτάρει όλοι και όλες;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
    Σήμερα...Περιμένω (πεζός) στο φανάρι Πατησίων και Χαλκοκονδύλη για να περάσω απέναντι.Η κίνηση κανονική και ο κόσμος περιμένει να ανάψει πράσινο.Ξάφνου γιαγιά παραμερίζει το κόσμο και βγαίνει με καρακόκκινο μπροστά με σκοπό να διασχίσει την Πατησίων.Κοιτάω και δεν το πιστεύω ...πίσω από τη γιαγια που έχει σταθεί στη μέση του ρεύματος κάνοντας χούλα χουπ μην την πατήσουν μηχανές αμάξια και φορτηγά περνάει ένας καθόλα νόνιμος και με εξάρτυση οδηγός μηχανής όπου για κακή του τύχη κάνει πίσω με τη πλάτη η γιαγιά της τραβάει μία με τή ρόδα την ξαπλώνει ανάσκελα και αυτός χάνει τον έλεγχο και παίρνει τούμπες.Εχω μείνει κάγκελο .Η γιαγιά να ωρύεται και ο άνθρωπος να προσπαθεί να απαλλαγεί από τη μηχανή . Τρέχω την σηκώνουμε και γυρνάω στη γιαγιά και την ρωτή που στο καλό πάει να περάσει.Νάσου όμως και δύο πεζοί τροχαίοι που είδαν την φάση και έτσι το μούγκωσε αλλά συγνώμμη δεν είπε.
    Δεύτερο περιστατικό μετά από 5 λεπτά ..Καθώς συνεχίζω φτάνω στην Ακαδημίας όπου στο δεύτερο φανάρι πεζή με κινητό στο χέρι και μαλλί εμο περπατά ανέμελα και ωραία.Ξαφνικά της έρχεται και κατεβαίνει στο δρόμο και κάνει να διασχίσει χωρίς να καν αν δει την Ακαδημίας κάθετα. Μηχανάκι που κανονικά ανέβαινε την έφαγε και ο οδηγός είδε τον ουρανό σφοντύλι .Η πιτσιρίκα έκανε την λιπόθυμη αλλά μετά από κάτι ψιλές (δήθεν για αν συνέλθει υποψιάζομαι) την έκανε γιόγκα στο πεζοδρόμιο και έβγαλε το σκασμό ..Νομίζω έψαχνε με τη ματιά της για το κινητό της...
    Με λίγα λόγια έχουν σαλτάρει ......
    αστα να πανε ρε αρχηγε.
    εγω ειδα πριν 2 μερες γιαγια γυρω στα 90φευγα να κανει την αποσταση απο το ενα φαναρι στο αλλο στην πλ. καννιγος τρεξιμο και μαλιστα με μπαστουνι.


    κανονικος κατοσταρης η γιαγια.
    ειχε ανοιξει το φαναρι που κοβει καθετα την πατησιων και πηγαιναμε να ανεβουμε για Ακαδημιας. ειμασταν 3 μηχανακια.
    εγω πιο αριστερα απο τους αλλους 2.Ξεκιναει λοιπον η γιαγια απο τα δεξια του δρομου και παει να περασει απεναντι...περνανε τα αλλα μηχανακια και προλαβαινει και φτανει μεχρι και 2 μετρα απο το πεζοδρομιο και εγω στο μισο μετρο απο τα ποδια της.


    αν δεν την ειχα δει να τρεχει (κυριολεκτικα τρεξιμο ομως) και ειχα ξεκινησει μπουνιες...μπορει να μην προλαβαινα. οι αλλοι 2 την περασαν ξυστα.

    λες και περναγε πιστα super mario η γιαγια....:rotflmao: :rotflmao:

    η αληθεια παντως ειναι οτι και εγω οταν ειμαι πεζος...σπανια περναω απο διαβασεις.αλλα τουλαχιστον διπλοτριπλοτσεκαρω τον δρομο και αν χρειαστει κανω ενα γερο σπριντακι για να μην χρειαστει ουτε φρενο να πατησουν αυτοι που ερχονται.


Σελίδα 1 από 13 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF