Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 185

Θέμα: απο το ματι του μπατσου

  1. #16
    δεν παλευεστε Το avatar του/της ΜΟΖΑΡΤ
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    349
    παιδια ειλικρινα δεν ηξερε που πηγαινε και σας λεω και ο πατερας του ειναι μπατσος.
    μαλιστα οταν περασε απορουσε πως ειναι τοσο λιγοστοι οι αθηναιοι

    εδω στην επαρχια τα πραγματα ειναι πολυ ηρεμα μαλλον
    καΛΑ πΛΑκα με κανεις?

  2. #17
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
    παιδια ειλικρινα δεν ηξερε που πηγαινε και σας λεω και ο πατερας του ειναι μπατσος.
    μαλιστα οταν περασε απορουσε πως ειναι τοσο λιγοστοι οι αθηναιοι

    εδω στην επαρχια τα πραγματα ειναι πολυ ηρεμα μαλλον
    πεστου να μην χολοσκάει τότε. Μια δουλεια ειναι σαν όλες τις υπόλοιπες. Οπως παράτησε τον Ι.τομέα έτσι μπορει να παρατήσει και τον δημόσιο εφόσον τον χαλάει και τον διαβρώνει σαν άνθρωπο και σαν χαρακτήρα.

    Εξάλου όλοι μας, είμαστε οι επιλογές μας.

  3. #18
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
    πεστου να μην χολοσκάει τότε. Μια δουλεια ειναι σαν όλες τις υπόλοιπες. Οπως παράτησε τον Ι.τομέα έτσι μπορει να παρατήσει και τον δημόσιο εφόσον τον χαλάει και τον διαβρώνει σαν άνθρωπο και σαν χαρακτήρα.

    Εξάλου όλοι μας, είμαστε οι επιλογές μας.
    esy se ena floros germanofilos diladi hpion tonon sa to rimado boxer soy e;;;
    ax morh mpoygatsoyla moy...me anastatoneis

  4. #19
    άσχετο μέλος Το avatar του/της fethry
    Εγγραφή
    12/10/2006
    Μηνύματα
    146
    Όντως στη Λάρισα δεν έχει ακουστεί κάτι ακραίο τελέυταία... Τουλάχιστον έτσι νομίζω...
    Αλλά Πάτρα και Θεσσαλονίκη, ίσως λόγω του μεγάλου όγκου φοιτητών, έχει αρκετά παρατράγουδα...

    Πάντως αρκεί να έριχνε μία ματιά στις ειδήσεις όταν έχει πορεία και θα μάθαινε...Ισως τελικά για όλα να φταίνε οι Αθηναίοι... :rotflmao: :rotflmao:
    if it's stupid and it works, it ain't stupid

    ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ, ΣΥΝΤΑΞΗ ΣΤΑ 72
    ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΔΕ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ, ΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΤΑΞΕΩΝ
    ΕΠΕΙΔΗ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΖΩΗ ΧΩΡΙΣ ΧΑΡΑ, ΕΥΘΑΝΑΣΙΑ ΣΤΑ 75

  5. #20
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Εχω και'γω μια απορια..

    Οταν καποιος γινεται μπατσος.. γινεται με το σκεπτικο οτι θα "κανει κατι να βοηθησει" η γινεται απλος για μια θεση στο δημοσιο?
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  6. #21
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    esy se ena floros germanofilos diladi hpion tonon sa to rimado boxer soy e;;;
    ax morh mpoygatsoyla moy...me anastatoneis
    ωριμάζει ο αντρας αγαπη μου με τον χρόνο....(η τουλάχιστον ετσι μου ειπε η γυναίκα μου να λεω)

  7. #22
    δεν παλευεστε Το avatar του/της ΜΟΖΑΡΤ
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
    Εχω και'γω μια απορια..

    Οταν καποιος γινεται μπατσος.. γινεται με το σκεπτικο οτι θα "κανει κατι να βοηθησει" η γινεται απλος για μια θεση στο δημοσιο?
    εχω και εγω μια απορια.
    οταν καποιος γινεται αντιεξουσιαστης ή αναρχικος γινεται για να αλλαξει τα κακως κειμενα ή για να τα σπαει οπου χρειαστει.
    γιατι λοιπον τα εχουμε μονο με τους μπατσους και οχι με τους αντιεξουσιαστες και ολους τους υπολοιπους που και αυτη ζημια κανουν στην ελευθερια τη δικη μας?
    καΛΑ πΛΑκα με κανεις?

  8. #23
    μηπως λεω αποτελουν τις δυο οψεις του νομισματος?
    εγω παντως τα εχω με τις ζαρντινιερες.
    ο φιλος σου μαλλον τσαντιζεται επειδη δεν μπορει να δειρει ανετα αυτους που του βριζουν την μανα.
    και στην τελικη στην εξουσια προσφερει εργασια και αποτελει τον κατασταλτικο της μηχανισμο.
    δεν προκειται για καποιον που πηγε γιατι θελει να προσφερει ,λεμε τωρα, στο κοινωνικο συνολο βοηθωντας στον περιορισμο των εγκληματικων πραξεων.κλοπες,ληστειες κλπ κλπ.
    παντως νομιζω οτι το ζητημα της παιδειας ειναι το κυριαρχο.
    ...ασε το να χορταινεις καποιον με μπουνιες επειδη σε ειπε βλακα....ελεος....για να μην πω τιποτα χειροτερο.

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από atom_smasher
    μηπως λεω αποτελουν τις δυο οψεις του νομισματος?
    εγω παντως τα εχω με τις ζαρντινιερες.
    ο φιλος σου μαλλον τσαντιζεται επειδη δεν μπορει να δειρει ανετα αυτους που του βριζουν την μανα.
    και στην τελικη στην εξουσια προσφερει εργασια και αποτελει τον κατασταλτικο της μηχανισμο.
    δεν προκειται για καποιον που πηγε γιατι θελει να προσφερει ,λεμε τωρα, στο κοινωνικο συνολο βοηθωντας στον περιορισμο των εγκληματικων πραξεων.κλοπες,ληστειες κλπ κλπ.
    παντως νομιζω οτι το ζητημα της παιδειας ειναι το κυριαρχο.
    ...ασε το να χορταινεις καποιον με μπουνιες επειδη σε ειπε βλακα....ελεος....για να μην πω τιποτα χειροτερο.

    για όλα αυτά και άλλα πολλά το κοριτσάκι φτιάχνει μπάτσους και όχι πυροσβέστες!!

    και πολύ ευχαρίστως να του το έλεγα και μπροστά του!

    αν κάποιος τον λες απλά βλάκα και σε σπάει στο ξύλο φαντάζομαι πως θα αντιδράσει όταν του δωθεί εξουσία. Δεν το ξέρω τον φίλο σου απλά σχολιάζω τα λεγομενά σου.
    Δεν συμφωνώ με καμία αναρχία αλλά δεν συμφωνώ και με χιλιάδες παραδέιγματα αστυνομικών που όλοι έχουμε δει και όλοι βλέπουμε καθημερινά ακόμα και σε προσωπικά μας παραδείγματα.
    Όσο άσχημο είναι βλέπεις ένα τσόγλανο να σου σπάει το αμάξι τόσο άσχημο είναι να βλέπει μια μάνα έναν αστυνομικό να αφήνει από σφαίρα παράλυτο το παιδί της από αστυνομικό μόνο και μόνο επειδή δεν σταμάτησε στο σήμα του (ο αστυνομικός ήταν με πολιτικά) και πολλά άλλα παραδείγματα.

  10. #25
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Ego pantws eimai opws oloi me xerete kai sthn douleia mou.

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.094
    Τελικά το θέμα ποιο είναι; Αν ο φίλος σου ο Μίμης αισθάνεται καλά γι αυτά που νιώθει ή αν πρέπει να μιν τα νιώθει; Ή πάλι κάνουμε σύγκριση ανάμεσα στους αστυνομικούς και τα άκρα της κοινωνίας;
    Η γνώμη μου είναι η εξής. Η δουλειά του αστυνομικού είναι πάρα πολύ δύσκολη και σκληρή. Δεν είναι μία "απλή" δουλειά που πάμε να την κάνουμε για να βγάλουμε κανά φράγκο και να εξοικονομοίσουμε θέση στο δημόσιο. Κακώς κάκιστα θεωρείται από πολλούς έτσι. Είναι κατά πολύ "απάνθρωπη" δουλειά αλλά δυστυχώς από την άλλη κάποιος πρέπει να την κάνει.
    Ο φίλος σου λοιπόν κατά τη γνώμη μου ορθά μέχρι ένα σημείο σκέφτεται έτσι και αισθάνεται όπως αισθάνεται. Από την άλλη όμως όφειλε εφόσον κι ο πατέρας του είναι αστυνομικός αν κατάλαβα καλά να είναι πιο υποψιασμένος. Να έχει μυριστεί τι γίνεται. Το ότι στα χωριά ή στις μικρές πόλεις είναι καλύτερα τα πράγματα δεν λέει κάτι. Και αν τον ενοχλούν τα 100 χαζά κι ανώριμα με τις κουκούλες και τα ξύλα τότε τι θα κάνει πως θα αντιδράσει στον παιδεραστή το φονιά ή τον ληστή;;;;
    Για υτό και η δουλειά του αστυνομικού κανονικά δεν είναι για όποιον κι όποιον. Και κακώς την κάνουν ένα κάρο άσχετοι που θέλουν απλώς μία θεσούλα και σιγουριά.

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
    αν διαβασε πιο πανω λεω οτι ο μιμης δεν ανεχοταν καποιος να τον πει βλακα πριν γινει μπατσος.
    τωρα πλεον ο καθενας χωρις λογο του βριζει την μανα ακομα και εαν κανει περιπολια στο μετρο.

    τι θα τον σταματησει λοιπον να γινει ο κλασσικος μπατσος που και αυτος με την σειρα του θα δερνει οποιον δει με μακρυ μαλλι ως προσωποποιηση του αναρχικου.
    για ποιον λογο να δειξει σεβασμο σε καποιον που προτιστως δεν του δειχνει?
    Δηλαδή εσένα όποιος δεν σου δείχνει σεβασμό του τον σπάς στο ξύλο?? Και τι με αυτόν τον τρόπο τον βοηθάς να γίνει καλύτερος η τον συμορφώνεις?? Η απάντιση στην βία είναι περοσσότερη βία??


  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Τελικά το θέμα ποιο είναι; Αν ο φίλος σου ο Μίμης αισθάνεται καλά γι αυτά που νιώθει ή αν πρέπει να μιν τα νιώθει; Ή πάλι κάνουμε σύγκριση ανάμεσα στους αστυνομικούς και τα άκρα της κοινωνίας;
    Η γνώμη μου είναι η εξής. Η δουλειά του αστυνομικού είναι πάρα πολύ δύσκολη και σκληρή. Δεν είναι μία "απλή" δουλειά που πάμε να την κάνουμε για να βγάλουμε κανά φράγκο και να εξοικονομοίσουμε θέση στο δημόσιο. Κακώς κάκιστα θεωρείται από πολλούς έτσι. Είναι κατά πολύ "απάνθρωπη" δουλειά αλλά δυστυχώς από την άλλη κάποιος πρέπει να την κάνει.
    Ο φίλος σου λοιπόν κατά τη γνώμη μου ορθά μέχρι ένα σημείο σκέφτεται έτσι και αισθάνεται όπως αισθάνεται. Από την άλλη όμως όφειλε εφόσον κι ο πατέρας του είναι αστυνομικός αν κατάλαβα καλά να είναι πιο υποψιασμένος. Να έχει μυριστεί τι γίνεται. Το ότι στα χωριά ή στις μικρές πόλεις είναι καλύτερα τα πράγματα δεν λέει κάτι. Και αν τον ενοχλούν τα 100 χαζά κι ανώριμα με τις κουκούλες και τα ξύλα τότε τι θα κάνει πως θα αντιδράσει στον παιδεραστή το φονιά ή τον ληστή;;;;
    Για υτό και η δουλειά του αστυνομικού κανονικά δεν είναι για όποιον κι όποιον. Και κακώς την κάνουν ένα κάρο άσχετοι που θέλουν απλώς μία θεσούλα και σιγουριά.

    +1000

  14. #29
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    17/02/2007
    Μηνύματα
    446
    mozart αυτοι που κατεβαιναν με κουκουλες απο την κλουβα των ΜΑΤ στο Πολυτεχνειο
    δεν ηταν "αναρχικοι"...
    Αλλα ποιος να βγει να το πει? Το Alter ,το Mega η ο ΑΝΤ1?

    καποιον Βελτσο τον ξερεις?την Πρυτανια που βγηκε και το κατηγγελε???


    Αγνωστες λεξεις μαλλον...Πρυτανια,Πανεπιστημιο,Παιδεια,Ασυλο.

    κατα τ αλλα ψαξε να βρεις μερικα περιστατικα που κατα καιρους εχουν γραφτει
    για το ποιοι βρισκονται πισω απ τα επεισοδια.(το "γραμμα ενος απο 49 συλληφθεντες" ειναι μια καλη αρχη)και μην ψαχνεις να δικαιολογησεις τον θυμο (εδω γελαμε) του φιλου σου.



    "Ετσι οπως στρωσεις θα κοιμηθεις" Ετσι λενε στο χωριο μου...


    παντως νομιζω οτι το ζητημα της παιδειας ειναι το κυριαρχο.

    Απο εκει αρχιζουν τα παντα...
    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

  15. #30
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    17/02/2007
    Μηνύματα
    446
    siakattackj χανουμε το δικιο μας ετσι

    το να τσουβαλιασεις τους παντες και τα παντα σε περνα στην αντιπερα οχθη.

    Yπαρχουν ποιο εξυπνοι τροποι να την πεις σε "καποιους" και
    στην τελικη ασε το βρισιμο ή οτι αλλο εχεις να πεις για face to face.



    Σιγουρα υπαρχουν και ελαχιστοι με σωστη νοοτροπια αλλα σιγουρα δεν μιλαμε
    για την περιπτωση του φιλου του Μοzart.
    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

Σελίδα 2 από 13 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Επιστροφή από το χωριό του Λεωνίδα
    από afrotwin στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2004, 12:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF