Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: ΑΓΟΡΑ V-strom 1000 Dl

  1. #1

    ΑΓΟΡΑ V-strom 1000 Dl

    Γειά σε όλους,

    όντας ολοκαίνουριος στο forum του moto.gr θα ήθελα να με συμβουλέψετε αντικειμενικά , όσο αυτό είναι εφικτό ( ) , για το v-strom 1000 DL. Επειδή έκανα ένα test-drive πρόσφατα και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος, αλλά και δοδομένου ότι η αγορά μιας τέτοιας μηχανής είναι ένα μεγάλο άνοιγμα για το πορτοφόλι μου, θα ήθελα όσο το δυνατόν περισσότερες απόψεις ώστε να αποφύγω την τυχόν λανθασμένη παρόρμηση λόγω κ--λας!
    Επειδή θέλω να πάρω ένα μηχανάκι καινούριο και να το κρατήσω, θα ήθελα να λάβω απόψεις όσον αφορά την ανθεκτικότητά του αλλά και εναλλακτικές που έχω σε άλλες μάρκες.
    Πρώτα όμως να σας επισημάνω ότι εμφανισιακά το suzuki μ'αρέσει πιο πολύ απο τα υπόλοιπα στην κατηγορία του.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τα σχόλιά σας, όντας κάτοχοι και φυσικά έχοντας δοκιμάσει στα δύσκολα το V-STROM!

  2. #2
    Πάρα πολύ καλό μηχάνημα, φθηνό (σαν αγορά), δε χαλάει, δε πάει χώμα παρά μόνο σιγά και με προσοχή και.. καίει τα άντερα του!! Το συνηθίζεις όμως κάποια στιγμή.

    Θα σου πρότεινα σε περίπτωση που δε θες ταξίδια δικάβαλος και φορτωμένος να κοιτάξεις το 650cc.

    Δεν είναι το ίδιο με το 1000 αλλά θα σου αρέσει εξίσου πολύ.

    Ρίξε και ματιά στις συζητήσεις εδώ και πιστεύω πως θα λύσεις κάθε πιθανή απορία σου.

    Υ.Γ.
    fileto_mosxari
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Πάρα πολύ καλό μηχάνημα, φθηνό (σαν αγορά), δε χαλάει, δε πάει χώμα παρά μόνο σιγά και με προσοχή και.. καίει τα άντερα του!! Το συνηθίζεις όμως κάποια στιγμή.

    Θα σου πρότεινα σε περίπτωση που δε θες ταξίδια δικάβαλος και φορτωμένος να κοιτάξεις το 650cc.

    Δεν είναι το ίδιο με το 1000 αλλά θα σου αρέσει εξίσου πολύ.

    Ρίξε και ματιά στις συζητήσεις εδώ και πιστεύω πως θα λύσεις κάθε πιθανή απορία σου.

    Υ.Γ.
    fileto_mosxari
    Φίλε Respect , καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.
    Όπως μου είπες, εχω ήδη διαβάσει πολλά απο τα posts σ'αυτό το topic (μοντέλα/v-strom) και είδα και την μηχανή σου σε foto...η οποία με έχει αρωστήσει κυριολεκτικά! Κι εγώ το ασημί θέλω , με το ζόρι κρατιέμαι!

    Τέλος πάντων, μην το σκέφτομαι πολύ και επιβαρύνω άλλο την υγεία μου, θα ήθελα να μάθω και τιμές σε καινούρια v-strom 1000. Όταν λέω καινούρια δεν είμαι απόλυτος για τα μοντέλα του 2008 γιατι και 2007 να είναι ή ακόμα και 2006 δεν με απασχολεί. Όυτως ή άλλως σκοπέυω να την κρατήσω την μηχανη.

    Επίσης θα ήθελα να μου πείς αν σε απασχολεί καθόλου το γεγονός του ότι δεν έχει ABS το 1000.
    Φίλος που είχε παλιότερα το 650, μου είπε ότι προτίμησε να το πάρει χωρίς ABS γιατί δεν το εμπιστεύεται.

    Αυτά προς το παρόν, χαίρομαι πολύ που θα επανέλθω μετά από 8 χρόνια απραξίας με αυτοκίνητο, όπως επίσης και για το γεγονός ότι τώρα πιά με το internet η επικοινωνία γίνεται πολύ εύκολα και υπάρχουν forum σαν αυτό.

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fileto_mosxari
    Φίλε Respect , καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.
    Όπως μου είπες, εχω ήδη διαβάσει πολλά απο τα posts σ'αυτό το topic (μοντέλα/v-strom) και είδα και την μηχανή σου σε foto...η οποία με έχει αρωστήσει κυριολεκτικά! Κι εγώ το ασημί θέλω , με το ζόρι κρατιέμαι!

    Τέλος πάντων, μην το σκέφτομαι πολύ και επιβαρύνω άλλο την υγεία μου, θα ήθελα να μάθω και τιμές σε καινούρια v-strom 1000. Όταν λέω καινούρια δεν είμαι απόλυτος για τα μοντέλα του 2008 γιατι και 2007 να είναι ή ακόμα και 2006 δεν με απασχολεί. Όυτως ή άλλως σκοπέυω να την κρατήσω την μηχανη.

    Επίσης θα ήθελα να μου πείς αν σε απασχολεί καθόλου το γεγονός του ότι δεν έχει ABS το 1000.
    Φίλος που είχε παλιότερα το 650, μου είπε ότι προτίμησε να το πάρει χωρίς ABS γιατί δεν το εμπιστεύεται.

    Αυτά προς το παρόν, χαίρομαι πολύ που θα επανέλθω μετά από 8 χρόνια απραξίας με αυτοκίνητο, όπως επίσης και για το γεγονός ότι τώρα πιά με το internet η επικοινωνία γίνεται πολύ εύκολα και υπάρχουν forum σαν αυτό.
    Υπάρχουν 3 κατηγορίες αναβατών πιστεύω.
    Αυτοί που δε ξέρουν πως είναι μια μοτοσικλέτα με ΑBS στην οποία ανήκω και εγώ οπότε δε τους απασχολεί, αυτοί που το ξέρουν και δε το εμπιστεύονται για χ-ψ λόγους και αυτοί που δε μπορούν χωρίς αυτό. Τι να σου πω.. Ίσως και το δικό μου από την άλλη αν είχε, να είχα αποφύγει μια πτώση. (ευτυχώς χωρίς τη παραμικρή επίπτωση για εμένα και τη μοτοσικλέτα)

    Αν θυμάμαι καλά 8.995? έχει καινούριο. Πρέπει να σου πω πως του χρόνου αλλάζει εμφάνιση το 1000 όπως και άλογα. (γι'αυτό και η τιμή αυτή πιθανόν)
    Επί του παρόντος ρίξε μια ματιά στις αγγελίες. Νομίζω πως κάποιος πουλά ένα 1000 σε πολύ καλή τιμή.
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Υπάρχουν 3 κατηγορίες αναβατών πιστεύω.
    Αυτοί που δε ξέρουν πως είναι μια μοτοσικλέτα με ΑBS στην οποία ανήκω και εγώ οπότε δε τους απασχολεί, αυτοί που το ξέρουν και δε το εμπιστεύονται για χ-ψ λόγους και αυτοί που δε μπορούν χωρίς αυτό. Τι να σου πω.. Ίσως και το δικό μου από την άλλη αν είχε, να είχα αποφύγει μια πτώση. (ευτυχώς χωρίς τη παραμικρή επίπτωση για εμένα και τη μοτοσικλέτα)

    Αν θυμάμαι καλά 8.995? έχει καινούριο. Πρέπει να σου πω πως του χρόνου αλλάζει εμφάνιση το 1000 όπως και άλογα. (γι'αυτό και η τιμή αυτή πιθανόν)
    Επί του παρόντος ρίξε μια ματιά στις αγγελίες. Νομίζω πως κάποιος πουλά ένα 1000 σε πολύ καλή τιμή.
    Αν δεν κάνω λάθος την άλλη εβδομάδα έχει την έκθεση στο πρώην Ελληνικό; Μπορώ να δώ κάπου το καινούριο v-strom; Εσύ που το είδες;

    Αλλά να περιμένω μέχρι του χρόνου (αν είναι για τόσο δεν το συζητάω) δεν θα αντέξω μέχρι τότε.

    Αν είναι πάντως για 9.000 ? το παίρνω αύριο κιόλας..για 11.000 και πάνω κολύωμαι. Εκεί που το πήρα για test drive δεν μου είπε τίποτα για τιμές γιατί έλειπε το αφεντικό του και με παρέπεμψε σε τηλ. επικοινωνία μετά την Δευτέρα (δλδ από μεθαύριο).

    Αν υποθέσουμε ότι κοιτώ και για μεταχειρισμένα που μπορώ να κάνω έναν αξιόπιστο και εξονυχιστικό έλεγχο;

    Ευχαριστώ και πάλι.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fileto_mosxari
    Αν δεν κάνω λάθος την άλλη εβδομάδα έχει την έκθεση στο πρώην Ελληνικό; Μπορώ να δώ κάπου το καινούριο v-strom; Εσύ που το είδες;

    Αλλά να περιμένω μέχρι του χρόνου (αν είναι για τόσο δεν το συζητάω) δεν θα αντέξω μέχρι τότε.

    Αν είναι πάντως για 9.000 ? το παίρνω αύριο κιόλας..για 11.000 και πάνω κολύωμαι. Εκεί που το πήρα για test drive δεν μου είπε τίποτα για τιμές γιατί έλειπε το αφεντικό του και με παρέπεμψε σε τηλ. επικοινωνία μετά την Δευτέρα (δλδ από μεθαύριο).

    Αν υποθέσουμε ότι κοιτώ και για μεταχειρισμένα που μπορώ να κάνω έναν αξιόπιστο και εξονυχιστικό έλεγχο;

    Ευχαριστώ και πάλι.
    8.995 το πηρα το δικο μου, μοντελο 08 καινουριο, αντιπροσωπειας εννοειται...

    για καινουριο δεν εχω ακουσει αλλα και να βγει μαλλον σε χρωματα θα εχει αλλαγες...

    ασε που μιλαμε και για 09+ να βγει, το σκεφτηκα κι εγω πως ισως βγει καινουριο αλλα ακομα ενα χρονο δεν μπορουσα να περιμενω...


  7. #7
    Το καινούριο απ΄ότι λέγεται θα είναι πιο street βλ. triumph με 120 άλογα.
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  8. #8
    Ψηνομουνα κ εγω για 1000 αλλα αυτο το καιει τα αντερα του, με προσγειωνει στην γλυκια πραγματικοτητα του 650 που ευτυχως δεν ειναι και λιγο.

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
    Το καινούριο απ΄ότι λέγεται θα είναι πιο street βλ. triumph με 120 άλογα.
    που το ακουσες αυτο?


  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    που το ακουσες αυτο?

    Ευχαριστώ kalant για τα καλά σου νέα..εγώ νόμιζα ότι έχει πάνω από 10.000?

    Πολύ σύντομα θα έιμαι συνάδελφος παιδιά!!

    Δεν μπορώ να περιμένω...θέλω να φύγω για το πρώτο ταξίδι αμέσως με το που θα την πάρω!!

    Τα κάγκελα και τον συναγερμό τα δίνουν δώρο σε μια αντιπροσωπεία; Αν μπορείτε να μου πείτε τι να ζητήσω για να μην με πιάσουν αδιάβαστο θα μου ήταν πολύ χρήσιμο..

    Ευχαριστώ παιδιά και πάλι και πιστεύω θα τα λέμε από δώ και πέρα!Ανυπομονώ να βρεθώ σε συναντήσεις που κάνετε με τα v-strom για βόλτες !!!

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fileto_mosxari
    εγώ νόμιζα ότι έχει πάνω από 10.000?

    τοσο ειχε αλλα πεσανε οι τιμες...


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Σε αυτήν την τιμή είναι πραγματικά καλή αγορά, άσχετα αν και πότε θα αλλάξει μοντέλο...

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Σε αυτήν την τιμή είναι πραγματικά καλή αγορά, άσχετα αν και πότε θα αλλάξει μοντέλο...
    που δεν νομιζω τουλαχιστον μεχρι και το 2010 να αλλαξει...

    το ειχα ψαξει κι εγω οταν πηρα το δικο μου...


  14. #14
    Κακο σκυλι ψωφο δεν εχει! Το avatar του/της Vezouvios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    470
    o μονος λογος που επεσε η τιμη ειναι για να χτυπησει τα παραεισαγωγης,και συχρονως τον ανταγωνισμο.
    Να δειτε που θα ακολουθησει και η honda η kawasaki και λοιποι!
    Ποιος θα παει να αγορασει τωρα το transalp το οποιο πουλιεται πανω απο τα 8000 και υπολοιπετε στα περισσοτερα σημεια απο το vstrom 650?
    Oπως ποιος θα παει να αγορασει παραεισαγωγης στα ιδια λεφτα που κοστιζει το επισημης αντιπροσωπειας (σφακιανακη) το οποιο καλυπτετε και με την επισημη εγγυηση!??

    Εαν αλλαξει το vstrom 1000 το μονο που πιστευω να γινει ειναι να το κανουν euro3

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504
    πάντως το 1000 σε ταξιδιά είναι πάρα πολύ καλό,και δυνατό, είναι το στοιχείο του.

    αν καίει ,καίει αν το πηγαίνεις σταθέρα είσαι ο.κ. αν το ανοίγεις καίει όπως όλα παραπάνω, αλλά η ανταμοίβη είναι περισσότερη και δεν θα δίνεις τόση σημασία

    επειδή εδώ και καιρό (γιά διαφόρους λόγους) σταμάτησα τα ταξιδακια δίνω το δικό μου,σε αψογη κατάσταση και ελέω Σφακιανάκη €6000 αν σε ενδιαφέρει.
    πωλειται tank bag μαυρο 30ltτης bagster gia transalp 650
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=52567[url]





Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. V-Strom 1000 αγορα μτχ - συμβουλες ελεγχου
    από Yianniss στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2009, 05:02
  2. V-STROM 1000 Πρώτη εντύπωση...
    από THEOD στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2005, 19:54
  3. V-strom 1000 Ή 650 Για Πειτε Ρε Παιδια
    από TARAXIAS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2005, 01:24
  4. αποριες για v-strom 1000
    από jzer στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2004, 21:16
  5. Αγορα V-strom 650
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 18:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF