Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: CBF-600 ναι αλλά ποιο;;

  1. #1

    Cbf600 Nai Alla Pio?

    Σκέφτομαι να αγοράσω το cbf600s me abs έχω βρεί ένα μεταχειρισμένο με 3000 χιλιόμετρα και βαλίτσα στο χρώμα της μηχανής μοντέλο 07 το δίνει 6000 ευρώ τι λέτε αξίζει να το πάρω? η να πάρω το καινούριο που βγήκε τώρα? βοηθήστε με έχω κατα αγχωθεί! (σημίωση το μεταχειρισμένο το έχει γνωστός μου ενα καλοκαίρι την κυκλοφόρησε)

  2. #2
    6900 έχει το κρμπυρατερατο καινούριο καθώς εχουν μείνει μερικά μοντέλα απούλητα χωρίς ABS και 8300 έχει το ψεκαστό με ABS.Δικά σου είναι τα λεφτά ότι θες τα κάνεις...

  3. #3
    ότι μας χαλάει..... Το avatar του/της TEOkaip7
    Εγγραφή
    13/03/2007
    Μηνύματα
    148
    αν δε σε απασχολούν τα λεφτά πάρε το καινούργιο (ψεκασμός, άλλο πλαίσιο, καινούργιος κινητήρας)
    αλλιώς αφού το έχει γνωστός σου και το ξέρεις το μηχανάκι μια χαρά το βρίσκω, ακόμα δεν έχει στρωθεί,
    όπως είπε και ο φίλος Bavarian είναι θέμα μαρουλιού

  4. #4
    Είναι αλήθεια οτι το καινούριο θα έχει μικρότερη σέλα? είναι πολύ συμαντικό αυτό για μένα καθώς κι εγω και το ταίρι μου έχουμε τα κιλάκια μας...

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από WILDCAT_mmm
    Είναι αλήθεια οτι το καινούριο θα έχει μικρότερη σέλα? είναι πολύ συμαντικό αυτό για μένα καθώς κι εγω και το ταίρι μου έχουμε τα κιλάκια μας...




    Διαστασιολογικά το ίδιο είναι ακριβώς...όπως και η σέλα του.Μάλιστα την είδα λίγο πιο μαλακή από του δικού μου.Επίσης το νέο έχει πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις εμπρός και πίσω οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα.

  6. #6
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    ΔωΚε κατι παραπανω και παρε το ψεκαστο. Εινα σαφως προτιμοτρεο να εχεις στην κατοχη σου το πιο προσφατο μοντελο (με τις οποιες σημαντικες κατ΄εμε αλλαγες) γιατι αυτο θα μετρησει στην μελλοντικη μεταπωληση.

  7. #7
    Για να μην ανοιγω νεο θεμα, ρωταω εδω!

    Αξιξει CBF 600 του 2004 ΑΒS με 4000 ευρω?
    Εχει 35.000Km και ειναι σε πολυ καλη κατασταση!

    ???

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MvP
    Για να μην ανοιγω νεο θεμα, ρωταω εδω!

    Αξιξει CBF 600 του 2004 ΑΒS με 4000 ευρω?
    Εχει 35.000Km και ειναι σε πολυ καλη κατασταση!

    ???




    Αν τόσο είναι το μπάτζετ σου αξίζει και με το παραπάνω

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
    Αν τόσο είναι το μπάτζετ σου αξίζει και με το παραπάνω
    To budget μονο παρακατω παει.. χαχα
    Το σκεφτομαι γιατι μου φανικε αρκετα βαρια και η νεκρα δεν εμπαινε ευκολα και την εψαχνα!!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MvP
    To budget μονο παρακατω παει.. χαχα
    Το σκεφτομαι γιατι μου φανικε αρκετα βαρια και η νεκρα δεν εμπαινε ευκολα και την εψαχνα!!




    Βαριά ? το 600 ? 210 κιλά σκάρτα γεμάτο !!!!!!!!! Καλά Hulk Hogan δεν είμαι αλλά αυτή είναι η ελαφρύτερη μοτό και η πιο μανιτζάβελη που είχα ποτέ.

    Η νεκρά δεν μπαίνει εύκολα ? Μπας και δεν είναι Honda ? Μήπως βλέπεις κανένα BMW 650 ? :rotflmao: κάτι τέτοιο απλά δεν παίζει άρα κάποιο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει ή ο ιδιοκτήτης δεν είναι συνεπής με τις αλλαγές λαδιών.Πάντως αν το αποφασίσεις ας το δει ένας μηχανικός πρώτα.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
    Βαριά ? το 600 ? 210 κιλά σκάρτα γεμάτο !!!!!!!!! Καλά Hulk Hogan δεν είμαι αλλά αυτή είναι η ελαφρύτερη μοτό και η πιο μανιτζάβελη που είχα ποτέ.

    Η νεκρά δεν μπαίνει εύκολα ? Μπας και δεν είναι Honda ? Μήπως βλέπεις κανένα BMW 650 ? :rotflmao: κάτι τέτοιο απλά δεν παίζει άρα κάποιο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει ή ο ιδιοκτήτης δεν είναι συνεπής με τις αλλαγές λαδιών.Πάντως αν το αποφασίσεις ας το δει ένας μηχανικός πρώτα.
    Προφανως τοτε μου φανηκε επειδη δεν εχω ξαναοδηγησει μηχανη τοσων κιλων και επειδη οδηγω παπι τα τελευταια χρονια!

    Εκανα κατεβασματα στο φαναρι μεχρι τελος και μετα μισο ανεβασμα για να μπει η νεκρα..... δεν ξερω αν βγαζει νοημα αυτο......

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MvP
    Το σκεφτομαι γιατι μου φανικε αρκετα βαρια και η νεκρα δεν εμπαινε ευκολα και την εψαχνα!!
    Μπορεί να θέλει απλά ένα ρυθμισματάκι η ντίζα του συμπλέκτη απ'τον ρεγουλατόρο στη μανέτα !

    Μπορεί ο προηγούμενος ιδιοκτήτης να το είχε πηδήξει στο "πατινάρισμα" και να θέλει δίσκους αν και μου φαίνεται πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο.. οπωσδήποτε να το δει ένας μηχανικός πρώτα κι αν ισχύει το πρώτο πάρ'το με κλειστά τα μάτια και δείξ'το μας για τα καλορίζικα !


  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MvP
    Εκανα κατεβασματα στο φαναρι μεχρι τελος και μετα μισο ανεβασμα για να μπει η νεκρα..... δεν ξερω αν βγαζει νοημα αυτο......





    Ετσι μπαίνει η νεκρά σε όλες τις μοτοσυκλέτες...Μήπως εννοείς ότι είναι κάπως "βαρύς" ο λεβιές των ταχυτήτων όταν είσαι σταματημένος και ψάχνεις να βρείς νεκρά? Αν είναι έτσι τότε μάλλον θέλει ρύθμισμα η ντίζα...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Μπορεί να θέλει απλά ένα ρυθμισματάκι η ντίζα του συμπλέκτη απ'τον ρεγουλατόρο στη μανέτα !

    Μπορεί ο προηγούμενος ιδιοκτήτης να το είχε πηδήξει στο "πατινάρισμα" και να θέλει δίσκους αν και μου φαίνεται πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο.. οπωσδήποτε να το δει ένας μηχανικός πρώτα κι αν ισχύει το πρώτο πάρ'το με κλειστά τα μάτια και δείξ'το μας για τα καλορίζικα !

    H μηχανη εκανε γενικο σερβις πριν μερικες χιλιαδες Km οποτε δεν πιστευω να ειναι το ρυθμισμα..
    Επισης ειναι γνωστου και ξερω οτι την πηγαινε χαλαρα χωρις πολλα πατιναρισματα..
    Θα το παμε σε μηχανικο αυτες τις μερες!
    θενξ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
    Ετσι μπαίνει η νεκρά σε όλες τις μοτοσυκλέτες...Μήπως εννοείς ότι είναι κάπως "βαρύς" ο λεβιές των ταχυτήτων όταν είσαι σταματημένος και ψάχνεις να βρείς νεκρά? Αν είναι έτσι τότε μάλλον θέλει ρύθμισμα η ντίζα...
    Καλα ναι, αλλα δεν μου φανηκε φυσιολογικο.. Πιθανοτατα να μην ειναι τιποτα!
    Ο λεβιες ειναι βαρυς αλλα σε normal επιπεδα!..




    Anyway, we'll see how it goes.

Παρόμοια θέματα

  1. V-Storm 650 vs Cbf 600s
    από tzo80 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2014, 21:58
  2. 600 ψευδοεντούρο, αλλά ποιο ;
    από Pilgrimage στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2012, 11:17
  3. pwleitai cbf 600 αλλά το συζητάμε το θέμα
    από sunnymtx στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2006, 16:04
  4. Streetfighters......ναι αλλα ποιο;
    από nassosxlvbros στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2005, 17:29
  5. cbf 600 04
    από wild_cat/anima στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2004, 11:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF