Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 106

Θέμα: Suzuki address 125 ?

  1. #61
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkouzo
    Yamaha crypton x και στο Lifan sport 125.
    παρε το λιφαν

  2. #62
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
    παρε το λιφαν

    να και κατι σωστο που ειπες
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  3. #63
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
    να και κατι σωστο που ειπες
    ας βαλω τα γυαλια ηλιου μου

  4. #64
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
    ας βαλω τα γυαλια ηλιου μου

    ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑΤΟ LIFAN;

  5. #65
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkouzo
    ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑΤΟ LIFAN;
    οχι ρε φιλε ελεος, ειρωνικα το λεω , καταρχην η συγκρηση που κανεις απο πανω απλα δεν υπαρχει

  6. #66
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
    οχι ρε φιλε ελεος, ειρωνικα το λεω , καταρχην η συγκρηση που κανεις απο πανω απλα δεν υπαρχει
    έλα ρε φίλε, μην κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλο σου, τουλάχιστον παραδέξου ότι και το lifan και το τζονγκτσενγκ είναι καλύτερα από το παρτάλι σου.. :rotflmao:

  7. #67
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    έλα ρε φίλε, μην κρύβεσαι πίσω από το δάχτυλο σου, τουλάχιστον παραδέξου ότι και το lifan και το τζονγκτσενγκ είναι καλύτερα από το παρτάλι σου.. :rotflmao:

    ΚΑΛΑ, ΤΟ ADDRESS ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ, Ή ΑΛΛΙΩΣ "ΠΑΠΙ-ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ", ΘΑ ΦΑΕΙ ΕΝΑ ΠΟΥΛΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ. YAMAHA ΣΟΥ'ΡΧΟΜΑΙ.

  8. #68
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkouzo
    ΚΑΛΑ, ΤΟ ADDRESS ΜΟΥ ΠΑΝΤΩΣ, Ή ΑΛΛΙΩΣ "ΠΑΠΙ-ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ", ΘΑ ΦΑΕΙ ΕΝΑ ΠΟΥΛΗΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ. YAMAHA ΣΟΥ'ΡΧΟΜΑΙ.
    Ρίξε μια ματιά και στο νέο kawasaki.. σε προτρέπω πρώτα να παρακολουθήσεις τον αγώνα xampos vs makis και μετά να αποφασίσεις.. :rotflmao:



















    Και που να σφίξουν οι ζέστες... το έχω χάσει λέμεεεεεεεεεεεεεεεεε

  9. #69
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Ρίξε μια ματιά και στο νέο kawasaki.. σε προτρέπω πρώτα να παρακολουθήσεις τον αγώνα xampos vs makis και μετά να αποφασίσεις.. :rotflmao:

    ΠΟΤΕ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΝΕΟ KAWASAKI; ΑΡΑΓΕ ΕΧΕΙ ΨΕΚΑΣΜΟ ΕΚΕΙΝΟ;



















    Και που να σφίξουν οι ζέστες... το έχω χάσει λέμεεεεεεεεεεεεεεεεε

  10. #70

  11. #71
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981

    Re: suzuki address

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkouzo
    παιδια, εγω εχω το address εδω και 1 χρονο, εχω κανει 12000 χλμ και μου εβγαλε προβλημα στο σασμαν, το πηγα στη suzuki και μου ειπανε οτι εχει χαλασει το γραναζι της 3ης σχεσης και οτι αυτο το παρουσιασαν και αλλα address. μου αλλαξανε το σασμαν (φυσικα το καλυψε η εγγυηση), μου ειπανε οτι μου εβαλαν ενα τελειως καινουργιο. αλλα τι γινεται αν στα επομενα 12000 χλμ, το σασμαν τα ξαναπαιξει;
    όταν αλλάζει ένα αντικείμενο εντός εγγύησης αυτόματα επαναπροσδιορίζεται ο χρόνος της εγγύησης απο την ημέρα της αλλαγής και για τον χρόνο που η εγγύηση δινόταν για το αντικείμενο αυτό αρχικά.
    Δηλαδή τα 2 χρόνια! αν και εφόσον τα σερβις γίνονται σε εξουσιοδοτημένο ή και συμβεμβλημένο συνεργείο του συλλόγου αναγνωρισμένων μηχανικών για τις μη εξειδικευμένες εργασίες καθώς αν υπάρχουν εξειδικευμένες πέραν των βασικών (αλλαγών λαδιών , μπουζί, συνηθισμένες ρύθμίσεις) τότε και μόνο , ο εξουσιοδοτημένος πρέπει να το κάνει και είναι ο μόνος που σε κατοχυρώνει.
    Αν π.χ. η μηχανή έχει σύστημα YPVS (αν θυμάστε παλιά Yamaha) που είναι πατέντα Yamaha αν πάει σε οποιοδήποτε μηχανικό που δεν είναι εξουσιοδοτημένος Yamaha ή/και που δεν έχει χαρτί παρακολουθήσεως του ειδικού σεμιναρίου για αυτήν την τεχνολογία, ο κάτοχος ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κατοχυρωμένος.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkouzo
    και εκτος απο αυτο, ο κινητηρας εχει γινει αποτομος και ο ψεκασμος δεν λειτουργει σωστα, παρ'ολο που εκανα και το σερβις στα 12000, οπου συμπεριλαμβανεται και ο καθαρισμος και η επαναρυθμιση του ψεκασμου. ειλικρινα, αρχιζω και αμφιβαλω για το "παπι σκυλι" και για την αξιοπιστια του. σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω το crypton-x.
    σε ΚΑΘΕ! μα ΚΑΘΕ!!! σερβις 4000χλμ γίνεται ρύθμισμα βαλβίδων και έλεγχος -ρύθμισμα αν χρειαστεί Injection...
    ΔΕΝ είναι τυχαίο, ούτε προληπτικό ή "αν χρειάζεται" ιδιαίτερα με την ποιότητα των βενζινών που έχουμε εδω... για ρώτα τον μηχανικό σου αν στα κάνει πάντα... και αν σου τα μασάει... τότε έχω κάποιον καλύτερο να σου προτείνω! μιας και κάθε φορά που το πέρνω απο το σερβις πάει και πάλι ποιο στρωτά και ποιο γλυκά!
    ααα επίσης , αλυσίδα λαδώνει και ρυθμίζεις ανα 500χλμ? γιατί εγω αυτό δεν το είχα κάνει ούτε μια φορά και τώρα μετά απο το "πήδημα" της ΑΧΛΕΜΟ και τα 660 μαζεμένα χλμ χωρίς συντήρηση την άλλαξα στην τρομερή τιμή των 43? αν θυμάμαι καλά όλα μαζί με τα αλυσιδογράνα μαμα SUZUKI και αυτό ήταν που επηρέαζε και την αμεσότητα του γκαζιού αλλά και το πόσο απότομα το έδινε και ξαφνικά, μιας και ήταν χαλαρή και είχε κάνει και κόμπο...

  12. #72
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981

    Re: Re: Re: suzuki address

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostask2008
    φίλε με προβλημάτισες..... έχω το address 14 μήνες (έγραψα και γνώμη πιο πάνω) και έχω 5.500 km περιπου. αν και με τον ψεκασμό κανένα πρόβλημα(προσέχω και που βάζω βενζίνη) ούτε καν δισταγμούς, σβησίματα. το πρόβλημα όμως με γρανάζι ταχύτητας το έβγαλε και εμένα (έσπασε ο οδηγός της 4ης και δεν έμπαινε η ταχύτητα). βέβαια αντικαταστάθηκε αλλά ποιός μου λέει ότι δεν θα ξανασπάσει αργότερα, αν η κατασκευή είναι προβληματική απτην μάνα της.... και αν είμαι εκτός εγγύησης;;;;;;
    κρίμα γιατί είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την λειτουργία του και από την ποιότητα κατασκευής του και δεν θα ήθελα να το αλλάξω. μήπως άλλοι φίλοι που το έχουν μπορούν να μας δώσουν απόψεις; tropeas πια είναι η γνώμη σου;
    παιδιά εμένα ακόμα δεν μου χει βγάλει κανένα πρόβλημα με γρανάζι...
    δώσε μας μερικές λεπτομέρειες τι αίσθηση σου έδινε λίγο πριν σου σπάσει , να το έχουμε υπόψην μας, και πως σου έσπασε? ξαφνικά? σε αλλαγή? μετά? πόσο χρόνο σου πήρε στο συνεργείο κλπ...
    για την εγγύηση θα δεις τι γράφω και παραπάνω. απλά να έχετε τα αποδεικτικά - τιμολόγια , αναγράφοντας τι είδους εργασία έγινε και αν ήταν μέσα στην εγγύηση για να είσαστε κατοχυρωμένοι.


    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkouzo
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    φιλε κωστα, τι βενζινη χρησιμοποιεις; και κατι αλλο, η μπροστινη αναρτηση δεν ειναι για τα μπαζα;
    Εγω βάζω ΠΑΝΤΑ 100άρα όχι ότι είμαι σίγουρος για τα "παραπάνω οκτάνια" απλά γιατί ξέρω ότι έχει πρόσθετα καθαρισμού και θέλω να πιστεύω ότι βοηθάνε... ανα 5 ή και 10 γεμίσματα βάζω και μια παλιά Super , μιας και απο μηχανικό είχα ακούσει ότι λιπαίνει λίγο πιο καλά τον κινητήρα (αν και έχω ένστανση ότι λογικά και οι καινούριες θα έχουν υποκατάστατα λιπανσης...)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostask2008
    Με την μπροστινή ανάρτηση δεν έχω πρόβλημα. κοπανάει βέβαια κάπως στις απότομες ανωμαλίες, αλλά έτσι συμπεριφέρονται όλα τα παπιά που έχω οδηγήσει. η πίσω αντίθετα θεωρώ ότι είναι πολύ μαλακή. αν βάλεις 2ο άτομο....πλέει!
    βενζίνη βάζω από 2 βενζινάδικα που άπόσο ξέρω δεν νοθεύουν. βάζω 2 γεμίσματα απλή, 1 super plus. απτον ψεκασμό και γενικότερη λειτουργία του κινητήρα δεν έχω κανένα παράπονο.
    βεβαια μένω επαρχία, παίζει κι αυτό το ρόλο του, αλλά και σε ταξιδάκι πρόσφατο 85 km προς πειραια - νησί - πίσω δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα (έγραψα και σχετικά στο forum- γενικες). όπως είπα και πριν έσπασε ο οδηγός της 4ης. δεν ξέρω μήπως εσύ εννοούσες ότι έβγαλε γενικότερο πρόβλημα το σασμάν σου;
    παιδιά η ανάρτηση μπορεί να "ακούγεται" ... αλλά σε σχέση και με κρύπτον που οδηγώ καθημερινά του πατέρα μου, καζεR ενός φίλου & Innova που είχαμε στην δουλειά , στις ίδιες λακούβες ανταποκρίνεται πολύ πιο καλά και πιο όμορφα... (γνώμη μου)
    Μακάρι να είχαμε επιλογές να την κάνουμε εντούρο για τους δρόμους της Αθήνας ...

  13. #73
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkouzo
    μολις τωρα πηρα τη Suzuki τηλεφωνο και μιλησα με τον μηχανικο που μου αλλαξε το σασμαν. τον ρωτησα αν τα προβληματικα σασμαν που αλλαζουν αντικαθισοτουνται με καινουργια σασμαν νεας σχεδιασης και μου ειπε πως δεν η Suzuki δεν εχει σχεδιασει νεο βελτιομενο σασμαν και οτι απλα σου βαζουν ενα ιδιο οπως το χαλασμενο, απλα καινουργιο. οποτε παλι η ιδια μ@λ@κια. και να φανταστειτε οτι αν χαλασει μετα την εγγυηση, σε περιπτωση που ξαναχαλασει το σασμαν, πραγμα πολυ πιθανον, κοστιζει 500 ευρουλακια, τα οποια εγω προσωπικα δεν δεν τα βρισκω καθε μερα στο δρομο, φανταζομαι πως ουτε κι εσεις. παιδια εγω θα το πουλησω το ρημ@δι και θα παρω αλλο. ειμαι αναμεσα στο Yamaha crypton x και στο Lifan sport 125.
    λογικά μπορεί το θέμα να δουλεύεται στο να βελτιωθεί και στο μέλλον να βγεί κάποια αναβάθμιση για αυτό...
    αλλά απο την στιγμή που αλλαξε μες την εγγύηση του, και απο τότε ξαναισχύει με βάση τα τιμολόγια αποδεικτικά αλλάγής εγγύηση για άλλα 2 χρόνια ,
    όσο στο κάνει εντός της διετίας δεν έχεις εσύ να ασχοληθείς με κάτι... θα προτιμούσες να σου το παίζανε ότι εσυ φταίς απο το να το αποδεχτούν και να στο αλλάζουνε? τέτοια προβλήματα βγαίνουν σε όλες τις μάρκες και το θέμα είναι να λύνονται έτσι και όχι να γίνονται λαμογιές στην πλάτη του κατόχου, είτε απο συνεργεία είτε απο αντιπροσώπους για να έχουν καλά στατιστικά χρόνου προς το εξωτερικό... περιέργως τελευταία το σερβις της Suzuki έχει λιγο καλύτερη ανταπόκριση απο ότι είχε παλιότερα ... μήπως έχει σχέση η αλλαγή του τεχνικού διευθυντή και της νοοτροπίας του? θα φανεί...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από micele
    μισό λεπτάκι ρε φιλαράκι όταν φτιάχνεις κάτι εντός εγγυησης το ξέρεις οτι αυτοματα ανανεώνετε για άλλον 1 χρόνο τουλάχιστον η συγκεκριμένη εργασία-ανταλλακτικό??διορθώστε με εάν κάνω λάθος .
    όσο χρόνο ίσχυε και πριν...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkouzo
    οκ, ας πουμε οτι εχεις δικιο και οτι η εγγυηση ανανεωνεται στο σασμαν. δεν ειναι ομως χαζομαρα καθε τοσο να πηγαινεις να σου ανοιγουν το μοτερ σαν πεταλουδα για να σου αλλαξουν το σασμαν;
    πιστευεις οτι κανει καλο το συνεχες ανοιξε-κλεισε του κινητηρα;
    τα σασμάν δεν έχει σχέση με το άνοιγμα του κινητήρα... καμία σχέση... μάλιστα κάθε φορά οι τσιμούχες επαφής αλλάζοντε αρα είναι σαν καινούριο (αν ο μηχανικός ξέρει απο καλό και προβλεπόμενο σφύξιμο)

  14. #74
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αααα παρεπιπτώντος επειδή έψαξα το θέμα φωτισμού λίγο παραπάνω.
    το Address μας φοράει HS1 λάμπα αλογόνου (HS1 12V 35W 35W PX43T38 ECE) με 2 σκάλες των 35W η κάθε μία.
    Στην ψιλή σκάλα απλά αλλάζει η γωνία και φέγγει λίγο ποιο γεμάτα και ψηλά .
    Για να αντικατασταθεί με Xenon ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να κοιτάξουμε να αγοράσουμε κιτ για H1 μιας και δεν είναι ίδιας κατηγορίας λάμπες ποιο συγκεκριμένα:
    δεν έχουν την ίδια βάση προσαρμογής,
    η Η1 δεν είναι αλογόνου
    και το βασικότερο!
    η Η1 ΔΕΝ έχουν 2 σκάλες!!!
    στην ουσία και απο πληροφορίες απο το site της Bosch:
    HS1 bulb
    HS1 is a new range halogen bulb with a PX 43t fitting. The only difference between the HS1 and an H4 halogen bulb, is that the middle pin at the base is 1-2mm thicker.
    αρα για να βάλουμε κιτ xenon κοιτάμε να πάρουμε Η4 χενον κιτ με δυο σκάλες 35W/35W και λογικά θα φάμε λίγο το ένα πιν της συνδεσης για να χωρέσει στο fitting της HS1


    αναμένετε νέα...

  15. #75
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas


    αρα για να βάλουμε κιτ xenon κοιτάμε να πάρουμε Η4 χενον κιτ με δυο σκάλες 35W/35W και λογικά θα φάμε λίγο το ένα πιν της συνδεσης για να χωρέσει στο fitting της HS1


    αναμένετε νέα...
    θα παρεις h4 BIXENON 35 watt , ειναι το συστημα με μια λαμπα που απλα για μεγαλη σκαλα αλλαζει η θεση της μεσω μαγνητισμου και φεγγει πιο ψηλα , ενναλακτικα μπορεις να παρεις την h4 με δυο σκαλες οπως λες παραπανω

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κατανάλωση Kawasaki joy-r 125 vs Suzuki address 125 vs Deytona Nova 100
    από edie στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2010, 19:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF