Σελίδα 21 από 142 ΠρώτοΠρώτο ... 1116171819202122232425263171121 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 301 έως 315 από 2116

Θέμα: Ποδήλατα

  1. #301
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    http://www.kassimatisbikes.gr/showprod.php?aa=365

    Στο συγκεκριμένο, κλειδώνει η μπροστά ανάρτηση?

    http://scottusa.com/gb_en/product/24.../voltage_yz_35

    Διαβάζω εδώ, αλλά δεν το αναφέρει

  2. #302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Στο συγκεκριμένο, κλειδώνει η μπροστά ανάρτηση?
    http://scottusa.com/gb_en/product/24.../voltage_yz_35
    Διαβάζω εδώ, αλλά δεν το αναφέρει
    Όχι Μιχάλη δεν κλειδώνει γιατί απλούστατα δεν χρειάζεται στα dirt jump, η κατηγορία δηλαδή στην οποία ανήκει το συγκεκριμένο μοντέλο της Scott. Προορίζεται περισσότερο για άλματα με tricks παρά για τσάρκες χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι θα σε περιορίσει και πολύ στις βόλτες σου, είναι όμως αυτό που σού'λεγα και πριν για τις πολλές κατηγορίες

    Κι εγώ ένα τέτοιο έχω τώρα, αλητάκος

  3. #303
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Κι εγώ ένα τέτοιο έχω τώρα
    Α και ο Julius γιατί με ζηλεύει σε ότι κάνω :rotflmao:

  4. #304
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Όχι Μιχάλη δεν κλειδώνει γιατί απλούστατα δεν χρειάζεται στα dirt jump, η κατηγορία δηλαδή στην οποία ανήκει το συγκεκριμένο μοντέλο της Scott. Προορίζεται περισσότερο για άλματα με tricks παρά για τσάρκες χωρίς βέβαια να σημαίνει ότι θα σε περιορίσει και πολύ στις βόλτες σου, είναι όμως αυτό που σού'λεγα και πριν για τις πολλές κατηγορίες

    Κι εγώ ένα τέτοιο έχω τώρα, αλητάκος

    Άστα Μάκη!

    Τα έχω κάνει σαλάτα στο κεφάλι μου

    Δε ξέρω τι είναι καλό και τι όχι :rotflmao: :rotflmao:

    Τι σου λέει αυτό?

    http://www.winstanleysbikes.co.uk/pr...luxe_Bike_2008

    ή

    http://www.winstanleysbikes.co.uk/pr...Disc_Bike_2009




  5. #305
    Και τα δύο δείχνουν μια χαρά γι'αυτό που θέλεις να κάνεις, θέλει λίγο ψάξιμο όσο αναφορά τις τιμές στην Ελλάδα όμως γιατί -χωρίς να είμαι σίγουρος- φαντάζομαι ότι θα βρίσκονται πάνω από 500-550 ευρώ..

    Προτιμώ το ΚΟΝΑ, σκυλιά !


  6. #306
    Mιχάλη ρίξε μια ματιά σε αυτή τη σελίδα του Κασσιμάτη να πάρεις μια ιδέα απ'τις τιμές στα Ideal, ωραιότατο είναι το Pro Rider και το Strobe και το Zig Zag (στην επόμενη σελίδα) στα λεφτά που ψάχνεις και είναι μια χαρά για τη δουλειά που το θες

    Θα ψάχνω να σου προτείνω κι άλλα κι εννοείται ότι θα έχω στο μυαλό μου και για κανένα μεταχειρισμένο

  7. #307
    Άλλη μια πολύ καλή επιλογή αν και λίγο ακριβότερα στα 510 ευρώ είναι το Scott Aspect, έχει όμως χαμηλότερης κατηγορίας περιφεριακά απ'τα Ideal και το ότι το πληρώνεις παραπάνω είναι για τη μάρκα και την καλύτερη ποιότητα βαφής του σκελετού του. Προσωπικά θα έπαιρνα το Ζig Zag αντί αυτού (είναι και φθηνότερο)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	scott_aspect55_09.jpg 
Προβολές:	425 
Μέγεθος:	29,4 KB 
ID:	164541

  8. #308
    Μιχάλη τώρα θυμήθηκα και το Ideal Boommax που πήρε πέρισυ ο αδερφός μου, του έβαλε λάστιχα δρόμου, του έκανε 4-5 βόλτες και το άφησε στην αποθήκη..! Είναι λίγο ακριβούτσικο για να το πάρεις καινούργιο (γύρω στα 800 του βγήκε με μερικά καλούδια που έβαλε κατά την αγορά) αλλά έχει καλά περιφερειακά και υδραυλικά δισκόφρενα της Shimano, θα τον ρωτήσω αν θα ήθελε να το πουλήσει γύρω στα λεφτά που ψάχνεις και σ'ενημερώνω, τελευταία φορά το είδα το Πάσχα που μπήκα στην αποθήκη του και ήταν σε κατάσταση βιτρίνας, θα το δεις κι ο ίδιος βέβαια σε περίπτωση που προχωρήσει το πράγμα




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ideal_boomax_08.jpg 
Προβολές:	424 
Μέγεθος:	29,7 KB 
ID:	164543

  9. #309
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Μιχάλη τώρα θυμήθηκα και το Ideal Boommax
    αυτο πηρα κι εγω... καλό, απλά το αμορτισέρ αν και κλειδώνει χρήζει αναβάθμισης τουλαχιστον για τα δικα μου κιλά!

  10. #310
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    αυτο πηρα κι εγω... καλό, απλά το αμορτισέρ αν και κλειδώνει χρήζει αναβάθμισης τουλαχιστον για τα δικα μου κιλά!
    Αδυνάτησε !!!



    Είναι γεγονός πως όποιο ποδήλατο κάτω του 1000ρικου και να πάρει κάποιος υπάρχει ένα μικρό θεματάκι με τις αναρτήσεις του αλλά αυτό τις περισσότερες φορές θα το καταλάβουν μόνο όσοι καβαλήσουν κάτι καλύτερο, αλλά και αρκετά ακριβότερο από του χιλιάρικου..

    Εσύ έχεις μάθει στα ΚΤΜ, δικαιολογείσαι

  11. #311
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Εγώ πήρα ενα Sector Peak στα 250 ευρώ ! Μια χαρά μου φαίνεται !! Πριν το πάρω είδα διάφορα ποδήλατα ,αυτο ήταν το φτηνότερο .....Δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί να δώσω ενα σκασμό λεφτά....Διάολε δεν είμαι αγωνιζόμενος ....

  12. #312
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
    Εγώ πήρα ενα Sector Peak στα 250 ευρώ ! Μια χαρά μου φαίνεται !! Πριν το πάρω είδα διάφορα ποδήλατα ,αυτο ήταν το φτηνότερο .....Δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί να δώσω ενα σκασμό λεφτά....Διάολε δεν είμαι αγωνιζόμενος ....
    Κωστή έχει ένα νόημα αυτό αλλά να ξέρεις ότι πάρα πολλοί ποδηλάτες έτσι ξεκίνησαν και σύντομα πήγαν σε κάτι καλύτερο και ακριβότερο αφού είδαν ότι μπορούν ν'απολαύσουν καλύτερα το ποδήλατο (αν και εφόσον βέβαια τους κερδίσει το άθλημα), αυτό είχε σαν αποτέλεσμα φυσικά να χάσουν περισσότερα λεφτά..

    Κι απ'την άλλη ούτε μεγιστάνας είσαι αλλά καβαλάς ΒΜW !


    edit: Χωρίς να σημαίνει βέβαια ότι δεν χάθηκαν χρήματα κι από αυτούς που πήγαν αμέσως στο ακριβό και το άφησαν στην αποθήκη μετά από λίγες μέρες..

  13. #313
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Κωστή έχει ένα νόημα αυτό αλλά να ξέρεις ότι πάρα πολλοί ποδηλάτες έτσι ξεκίνησαν και σύντομα πήγαν σε κάτι καλύτερο και ακριβότερο αφού είδαν ότι μπορούν ν'απολαύσουν καλύτερα το ποδήλατο (αν και εφόσον βέβαια τους κερδίσει το άθλημα), αυτό είχε σαν αποτέλεσμα φυσικά να χάσουν περισσότερα λεφτά..

    Κι απ'την άλλη ούτε μεγιστάνας είσαι αλλά καβαλάς ΒΜW !

    Πιστεύω οτι και άλλα τόσα να έδινα για το ποδήλατο ,δεν θα καταλάβαινα διαφορά που να άξιζε τα λεφτά της ...Μην ξεχνάμε οτι μεγαλώσαμε με ποδήλατα που το μονο αλουμίνιο που είχαν ,ήταν το κουτάκι που βάζαμε στην ρόδα για να έχει ήχο....

    BMW δεν καβαλάω επειδή είμαι μεγιστάνας ...αλλά μλκας :rotflmao:

    (και εκεί ο ίδιος κανόνας ,πλάκα πλάκα! Μτχ την πηρα ,και η διαφορά των χρημάτων απο το καινούργιο ,επόμενο μοντέλο δεν δικαιολογούσε την διαφορά ...)

  14. #314
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
    Πιστεύω οτι και άλλα τόσα να έδινα για το ποδήλατο ,δεν θα καταλάβαινα διαφορά που να άξιζε τα λεφτά της ...Μην ξεχνάμε οτι μεγαλώσαμε με ποδήλατα που το μονο αλουμίνιο που είχαν ,ήταν το κουτάκι που βάζαμε στην ρόδα για να έχει ήχο....
    Κωστή αν το θέμα το έπαιρνες πολύ ζεστά πίστεψέ με, θα καταλάβαινες ! Εδώ μιλάμε ότι θα καταλάβαινες τεράστια διαφορά από ποδήλατο σε ποδήλατο σε διαφορετικές διαδρομές χωμάτινες ή ασφάλτινες, θα καταλάβαινες διαφορά αν του ακούμπαγες χρήμα και το έκανες ελαφρύτερο κατά 200-300 γραμμάρια ! Ψαγμένα πράγματα άσε..και κακός μπελάς

    Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
    BMW δεν καβαλάω επειδή είμαι μεγιστάνας ...αλλά μλκας :rotflmao:
    Τρελαμένε... :rotflmao:

  15. #315
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Α και ο Julius γιατί με ζηλεύει σε ότι κάνω :rotflmao:
    xa xaxa xa xa re ZILIARIIIIII PIGES KAI PEIRES YZ?????

    gamoooooo einaiiii
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm & ποδηλατα
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 115
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 14:06
  2. Κατάστημα με ποδήλατα κανείς..?
    από motaba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 09:06
  3. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2007, 21:35
  4. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2007, 23:52
  5. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF