Σελίδα 50 από 142 ΠρώτοΠρώτο ... 40454647484950515253545560100 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 736 έως 750 από 2116

Θέμα: Ποδήλατα

  1. #736
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Σωστος,χωσου στα Βασιλικα και αλωνησε εκει,χρονο να΄χεις και μπορεις να κανεις οσα χιλιομετρα αντεχεις!
    Στη τελευταια βολτα γραψαμε...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ippokrateios politeia 002.r.jpg 
Προβολές:	497 
Μέγεθος:	83,7 KB 
ID:	193975
    ...cause the place seems still alive...

  2. #737
    Νέο μέλος Το avatar του/της RD350
    Εγγραφή
    31/12/2002
    Μηνύματα
    21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
    Mένεις κοντά στη βαρυμπόμπη? ποιο θα είναι το σημειο εκκινησης σου?

    Σε περίπτωση που έρχεσαι με αμάξι μπορείς να πηγαίνεις για αρχή μέσα στα βασιλικά κτήματα στο πυργο δλδ εκει γύρω
    Μενω Ολυμπιακο Χωριο.
    Θα προτιμουσα να μην παρω αυτοκινητο (αλλα αν δεν γινεται αλλιως....)

    Παλια οταν εμενα Αργυρουπολη ανεβαινα Υμμητο (ημουν κοντα στους χωματοδρομους του Υμμητου)

    Τωρα οταν βγαινω βολτα συνηθως πηγαινω προς το parking μετα την γεφυρα στην Βαρυμπομπη - κοντα στο στρατοπεδο. Εχω καιρο να παω βολτα και απο φυσικη κατασταση θα ειμαι...... (οποτε θελω να βγω πρωτα μονος μου να παρω λιγο τα επανω μου και μετα παμε μαζι)

    Εσεις απο που ξεκινατε?

  3. #738
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RD350
    Μενω Ολυμπιακο Χωριο.
    Θα προτιμουσα να μην παρω αυτοκινητο (αλλα αν δεν γινεται αλλιως....)

    Παλια οταν εμενα Αργυρουπολη ανεβαινα Υμμητο (ημουν κοντα στους χωματοδρομους του Υμμητου)

    Τωρα οταν βγαινω βολτα συνηθως πηγαινω προς το parking μετα την γεφυρα στην Βαρυμπομπη - κοντα στο στρατοπεδο. Εχω καιρο να παω βολτα και απο φυσικη κατασταση θα ειμαι...... (οποτε θελω να βγω πρωτα μονος μου να παρω λιγο τα επανω μου και μετα παμε μαζι)

    Εσεις απο που ξεκινατε?
    Εχει πισω απο το ολυμπιακό χωριό πιο πανω απο τη πυροσβεστική ενα χωματοδρομο.. εκει στη συνεχεια βγαινεις ασφαλτο περνας απεναντι το δρομο και συνεχιζεις ολο πανω απο χώμα και βγαινεις ψηλα σε ενα χωραφι με ελιες μετα πεφτεις μέσα στο δασος κατηφορα και βγαινεις ..απο την απέναντι πλευρα των βασιλικων εκει μπορείς να επιστρέψεις ασφαλτο κατηφορα μεχρι βαρυμπόμπη... και στη συνεχεια να μπεις ολυμπιακο χωριο..

    Ωραια διαδρομη !!

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  4. #739
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
    Εχει πισω απο το ολυμπιακό χωριό πιο πανω απο τη πυροσβεστική ενα χωματοδρομο.. εκει στη συνεχεια βγαινεις ασφαλτο περνας απεναντι το δρομο και συνεχιζεις ολο πανω απο χώμα και βγαινεις ψηλα σε ενα χωραφι με ελιες μετα πεφτεις μέσα στο δασος κατηφορα και βγαινεις ..απο την απέναντι πλευρα των βασιλικων εκει μπορείς να επιστρέψεις ασφαλτο κατηφορα μεχρι βαρυμπόμπη... και στη συνεχεια να μπεις ολυμπιακο χωριο..

    Ωραια διαδρομη !!
    Eιμαι σίγουρος οτι δεν έχεις καταλάβει τπτ ( θα σου πω τηλεφωνικά οδηγιες αμα θελήσεις να πας) στειλε μου pm με το τηλ σου!!!

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  5. #740
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RD350
    Μενω Ολυμπιακο Χωριο.
    Θα προτιμουσα να μην παρω αυτοκινητο (αλλα αν δεν γινεται αλλιως....)

    Παλια οταν εμενα Αργυρουπολη ανεβαινα Υμμητο (ημουν κοντα στους χωματοδρομους του Υμμητου)

    Τωρα οταν βγαινω βολτα συνηθως πηγαινω προς το parking μετα την γεφυρα στην Βαρυμπομπη - κοντα στο στρατοπεδο. Εχω καιρο να παω βολτα και απο φυσικη κατασταση θα ειμαι...... (οποτε θελω να βγω πρωτα μονος μου να παρω λιγο τα επανω μου και μετα παμε μαζι)

    Εσεις απο που ξεκινατε?
    Αν δε θες να χαθεις,πηγαινε με το αυτ/το Κρυονερι,εκει που τελειωνει ο δρομος(εχει μια μπαρα),παρκαρε εκει εχει χωρο,και βολταρε εκει μεσα,Σαββατα συνηθως εχει κοσμο,ρωτα και για Βασιλικα(ευκολο ειναι),χαλαρη διαδρομη μεχρι να προσαρμοστει το σωμα σου,κανε οσο αντεχεις και καθε φορα ¨γραφε¨ κανα χιλ παραπανω...:wacko:
    Μετα το Πασχα το επομενο Σαββατο θα βολταρουμε προς τα εκει,αν θες ελα,μη μασας!!!!
    ...cause the place seems still alive...

  6. #741
    Νέο μέλος Το avatar του/της RD350
    Εγγραφή
    31/12/2002
    Μηνύματα
    21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 950dim
    Αν δε θες να χαθεις,πηγαινε με το αυτ/το Κρυονερι,εκει που τελειωνει ο δρομος(εχει μια μπαρα),παρκαρε εκει εχει χωρο,και βολταρε εκει μεσα,Σαββατα συνηθως εχει κοσμο,ρωτα και για Βασιλικα(ευκολο ειναι),χαλαρη διαδρομη μεχρι να προσαρμοστει το σωμα σου,κανε οσο αντεχεις και καθε φορα ¨γραφε¨ κανα χιλ παραπανω...:wacko:
    Μετα το Πασχα το επομενο Σαββατο θα βολταρουμε προς τα εκει,αν θες ελα,μη μασας!!!!
    ok περιμενω πμ ή ενημερωση εδω.

    (Θα προσπαθησω να ξεσκουριασω πριν για να μπορεσω να ακολουθησω χωρις να σας καθυστερω)

  7. #742
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    Πηρα βολτα το Gt avalance του κολλητου και κολλησα.....του εδωσα την μηχανη σε ανταλαγμα το ποδηλατο για μια μερα και πραγματικα δεν ηθελα να κατεβω απο την σελα!!!!!!

    Οποτε μπηκα στην διαδικασια του ψαξιματος αλλα οσο και να εψαξα στα διαφορα φορθμ ο καθενας ελεγε την δικια του αποψη και δεν με βοηθησε να καταληξω σε κατι.

    Αυτα που μου εκαναν εντυπωση ειναι τα παρακατω. ποιο πολυ κλεινω προς το scoot.

    Το βασικο ερωτημα μου ειναι αν χρειαζομαι υδραυλικα η να παραμεινω στα τακακια με v-brake?

    Ειμαι αρχαριος και η χρηση του ποδηλατου θα ειναι χαλαρες βολτουλες σε μονοπατια η χωματοδρομους και περισσοτερο ασφαλτο.

    Με ποια σειρα τα κατατασετε και γιατι?

    1.ideal zigzag 1.0 disk

    2.gt avalance 1.0 disk

    3.scott aspect 55

    Σε αυτα τα λεφτα που κοστιζουν τα παραπανω εχεται να προτεινεται καποιο αλλο?

    Παρεπιπτοντος παω για ενα τεστ ride να δω ποιο με βολευει.......

  8. #743
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le
    Πηρα βολτα το Gt avalance του κολλητου και κολλησα.....του εδωσα την μηχανη σε ανταλαγμα το ποδηλατο για μια μερα και πραγματικα δεν ηθελα να κατεβω απο την σελα!!!!!!

    Οποτε μπηκα στην διαδικασια του ψαξιματος αλλα οσο και να εψαξα στα διαφορα φορθμ ο καθενας ελεγε την δικια του αποψη και δεν με βοηθησε να καταληξω σε κατι.

    Αυτα που μου εκαναν εντυπωση ειναι τα παρακατω. ποιο πολυ κλεινω προς το scoot.

    Το βασικο ερωτημα μου ειναι αν χρειαζομαι υδραυλικα η να παραμεινω στα τακακια με v-brake?

    Ειμαι αρχαριος και η χρηση του ποδηλατου θα ειναι χαλαρες βολτουλες σε μονοπατια η χωματοδρομους και περισσοτερο ασφαλτο.

    Με ποια σειρα τα κατατασετε και γιατι?

    1.ideal zigzag 1.0 disk

    2.gt avalance 1.0 disk

    3.scott aspect 55

    Σε αυτα τα λεφτα που κοστιζουν τα παραπανω εχεται να προτεινεται καποιο αλλο?

    Παρεπιπτοντος παω για ενα τεστ ride να δω ποιο με βολευει.......
    είχα ακριβώς τον ίδιο προβληματισμό πριν 1-2 μήνες

    είχα σχεδόν καταλήξει στο scott aspect 55, αλλά άλλαξα γνώμη όταν τα είδα όλα από κοντά.
    τελικά κατέληξα στο zigzag, γιατί έχει με διαφορά τα καλύτερα περιφερειακά. άσε που στα χρήματα που το πήρα δεν υπήρχε τίποτα καλύτερο (370 ευρώ για 2009 μοντέλο). η χρήση που του κάνω είναι αποκλειστικά βουνίσια

    όσο για τα φρένα, θα σου πρότεινα να μείνεις με τα απλά ντιζάτα φρένα που έχεις και όταν εξοικειωθείς πλήρως με αυτά, τότε να προχωρήσεις σε υδραυλικά.
    ...

  9. #744
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    Μαπα τελικα το scott. To περημενα πολυ διαφορετικο και οπτικα και ποιο ελαφρυ και και.....

    Σκεφτικα να ανεβασω το budget και πηρα το giant terrago.

  10. #745
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2008
    Μηνύματα
    495
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le
    .......και πηρα το giant terrago.
    Μεγειά!!!!
    (δεν ηθελα να το παινευτω, αλλα τα φετινα Giant εχουν εκτος των αλλων και πολυ καλες τιμες..)

  11. #746
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lio5
    Μεγειά!!!!
    (δεν ηθελα να το παινευτω, αλλα τα φετινα Giant εχουν εκτος των αλλων και πολυ καλες τιμες..)
    Giant φερνει μονο ο Κασιματης;

    (ή δεν τα φερνει ο Κασιμάτης; )
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #747
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2008
    Μηνύματα
    495
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Giant φερνει μονο ο Κασιματης;

    (ή δεν τα φερνει ο Κασιμάτης; )
    Αντιπροσωπος ειναι ο Θεοτοκης στη Θεσσαλονικη
    Για Αθηνα μπορεις να δεις στο http://www.giant-bicycles.com/

  13. #748
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    Πηρα απο τον Θεοτοκη για πληροφοριες-λεπτομεριες test ride και ηταν εξυπηρετικοτατος ο υπαλληλος και με ανεχτηκε για πολυ ωρα


  14. #749
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429

    Unhappy Pinarello Dogma

    Μια και λέτε για ποδήλατα! O σκελετός πρέπει να χει 3-3,5 k! Πόσο να έχει αυτό κομπλέ;
    Ακριβό αλλά το χω ερωτευτεί από όταν είδα μια φορά ένα παρόμοιο (δεν προσεξα τι μοντέλο) να περνάει στη Φιλοθέη! :wacko:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dogma_464_minio.jpg 
Προβολές:	291 
Μέγεθος:	93,1 KB 
ID:	195290
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  15. #750
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Το Giant Terrago έχω και εγώ με τα υδραυλικά δισκόφρενα.
    Αρκετά ικανοποιημένος.

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm & ποδηλατα
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 115
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 14:06
  2. Κατάστημα με ποδήλατα κανείς..?
    από motaba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 09:06
  3. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2007, 21:35
  4. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2007, 23:52
  5. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF