Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Suzuki Bandit 650 vs Yamaha fz6?

  1. #1
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010

    Question Suzuki Bandit 650 vs Yamaha fz6?

    Ρε παιδιά ο κολλητός μου αντιμετωπίζει πρόβλημα. Δεν ξέρει τι να πάρει. Fazer 600 ή Bandit 650; Η χρήση που θέλει να του κάνει θα είναι κίνηση στην πόλη, επαρχιακό δίκτυο, όχι πολύ εως καθόλου εθνική, αλλά παράλληλα γουστάρει και γκάζι. Εγω του προτείνω fazer γιατί μου αρέσει και πιο πολύ στα μούτρα. Ένας άλλος κολλητός μου του προτείνει το bandit γιατί αποδίδει καλύτερα στις χαμηλές στροφές. Εσείς ρε παιδιά τι λέτε; Θέλουμε απόψεις!!
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  2. #2
    Hornet, κι ας είναι και παλιό , ή fazer παλιό 2002-2003.

    Το 650 είναι πολύυυ βαρύ.
    Το fazer 2004-2008 το θάβουν άγρια όλα τα περιοδικά του κόσμου ... εκτός από τα ελληνικά.

  3. #3
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Φίλε μου ωραίο το hornet (και καλή μεταπώληση) αλλά...
    ...είναι γυμνό... και δεν του αρέσει. Τι να σου πω; Κλείνει καλύτερα στα δυο παραπάνω μοντέλα. Εξ' άλλου το 70% της χρήσης θα είναι δικαβαλιά με συνεπιβατη (γκόμενα) οπότε;
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  4. #4
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438
    Για το φειζερ δεν ξέρω να σου πω αλλά για τον ληστή, επειδή τον οδήγησα, μου άρεσε πολύ!!! τρύπα στην απόδοση απλά δεν υπάρχει.....επιταχύνει με 6η από 1800 στρ. κανονικά, γκάζια έχει ωραία, είναι λίγο.....γεματούλα βέβαια αλλά εν κινήσει δεν φαίνεται, σε μανούβρες φαίνεται...λιγάκι!! εγώ πάντως το Bandit θα έπαιρνα. Πες του φίλου σου να οδηγήσει και τα δύο και όποιο του κάνει κλικ!!!

  5. #5
    Απο την περιγραφη σου και μονο, το μπαντιτ ειναι μονοδρομος. Το φαιιζερ, θελει και την εθνικη του για να την ακουσει.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    459
    Το πρωτο που θα σου προτεινω ειναι να τα οδηγησει ο ιδιος.Κατι που αρεσει σε μενα δεν αρεσει στον αλλον κτλ.
    Απο εκει και περα εχω το bandit και με εχει ικανοποιησει απολυτα σε οτι του εχω ζητησει.
    Οντως ο κινητηρας του ειναι ηλεκτρικος και τραβαει αβιαστα απο τις 2000 χωρις ιδιαιτερα ξεσπασματα ωστε να φοβιζει.Και ο αλλος λογος ειναι οτι απο το Fazer με τα 78 αλογα ειναι πολυ καλυτερος ενω απο το s2 με τα 98 αλογα ειναι πολυ φτηνοτερο και σχεδον παραπλησιες επιδοσεις ( στις ρεπριζ ειναι πολυ καλυτερο το bandit) Αυτα τα λεω απο διαφορα τεστ που εχω διαβασει και παρεχουν τα στοιχεια αυτα.

  7. #7
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Το Bandit του 2005 μήπως έβγαινε και σε 650 ελαιόψυκτο με μαύρο μοτέρ; Γιατί από ο,τι ξέρω το 600 είναι ελαιόψυκτο και το 650 είναι υδρόψυκτο. Και με πόσα λεφτά το βρίσκεις;
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2002
    Μηνύματα
    102
    Υπάρχει και 650 αεροελαιόψυκτο και είναι 2005 και 2006. Το δικό μου είναι του 2006 και μάλλον θα το δώσω γιατί την κάνω για εξωτερικό. Αν θέλει ο φίλος σου στείλε μου πμ να τα πούμε.

  9. #9
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Ρε παιδιά πείτε περισσότεροι τη γνώμη σας μπας και τον βοηθήσω να κατασταλάξει σε τιποτε γιατι τον βλέπω να κυκλοφορεί με ποδήλατο στο τέλος κι ούτε καν μαύρο θα είναι!
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  10. #10
    το βάρος του ληστή θα τον χαλάσει στην πόλη...

    επίσης ας κοιτάξει και το cbf600s που επίσης τραβάει καλά από χαμηλά και έιναι άνετο για την κοπέλα πίσω και έχει φέρινγκ

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF