Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 87

Θέμα: ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

  1. #1

    ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

    Έχω δει πολλά άτομα που δε βάζουν φώτος των προϊόντων που πουλάνε στις αγγελίες και αυτό γιατί δεν γνωρίζουν πως μπαίνουν οι φώτος. Αλλά και όταν πάνε να το κάνουν, η φώτο δεν ανεβαίνει, γιατί είναι μεγάλη σε χωρητικότητα. Παρακάτω εξηγώ με απλά λόγια (και ενέργειες) πως αντιμετωπίζουμε τις 2 αυτές περιπτώσεις για να βοηθηθούν όλοι και να μη χρειάζεται να στέλνω ξανά και ξανά αυτό το μήνυμα σε όσους μπερδεύονται

    ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΑΣ
    Όπως είμαστε στη σελίδα που συντάσσουμε και στέλνουμε το μήνυμά μας, κοιτάμε κάτω από το πλαίσιο που γράφουμε το μήνυμα και κάνουμε κλικ στο πλήκτρο "Αναζήτηση". Κατ' ευθείαν μας πάει στον υπολογιστή μας και βρίσκουμε τη φώτο που θέλουμε να ανεβάσουμε.
    Μόλις τη βρούμε, κάνουμε διπλό κλικ πάνω της και αυτό ήταν. Όταν κάνουμε αποστολή του μηνύματός μας, η φώτο θα εμφανιστεί μαζί του. Η φώτο πρέπει να είναι το πολύ 100kb σε χωρητικότητα, αλλιώς δεν μπορεί να ανεβεί. Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να τη σμικρύνουμε.

    ΣΜΙΚΡΥΝΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ
    Αυτό θα πρέπει να γίνει στη φώτο, πριν την ανεβάσουμε στο moto.gr. Πάμε στη φώτο που μας ενδιαφέρει και κάνουμε πάνω της δεξί κλικ. Από τη λίστα που βγαίνει, επιλέγουμε "Άνοιγμα με" και κατόπιν επιλέγουμε "ζωγραφική". Μόλις ανοίξει η φώτο, θα δούμε πάνω αριστερά κάποιες επιλογές, εκ των οποίων η μία γράφει "Εικόνα". Κάνουμε κλικ εκεί λοιπόν. Από τη λίστα επιλέγουμε "Αυξομείωση/Παραμόρφωση". Μας εμφανίζεται μια καρτέλα με 4 επιλογές. Εμείς θα πειράξουμε μόνο τις 2 πάνω (αυτές της αυξομείωσης). Από 100 μετατρέπουμε τα νούμερα σε πχ 50, για να μειώσουμε τη το μέγεθος της φώτο κατά 50%. Επιλέγουμε ΟΚ και μετά αποθηκεύουμε τις νέες αλλαγές. Αν η φώτο μας είναι στο μέγεθος που θέλουμε, έχει καλώς. Αν όχι, επαναλαμβάνουμε τη διαδικασία.

    Ελπίζω να βοήθησα. Μήπως να το κάνουμε Sticky αυτό;;;;;;

    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  2. #2
    Φωτογραφία βάζουμε έκεί που λέει Browse... παρακάτω.

    Βασικό να είναι μικρότερη από 100kb.

    Για δεύτερη φωτογραφία κάνουμε μια νέα απάντηση και ακολουθούμε την ίδια διαδικασία.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	demo.gif 
Προβολές:	7362 
Μέγεθος:	85,4 KB 
ID:	140335
    A Noisy Tappet is a Happy Tappet!

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της F33L
    Εγγραφή
    24/11/2008
    Μηνύματα
    13
    δεν επιτρεπεται να βαλουν εικονα απο αλλο σιτε imageshack.us
    με οπως στα περισσοτερα φορουμς???

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από F33L
    δεν επιτρεπεται να βαλουν εικονα απο αλλο σιτε imageshack.us
    με οπως στα περισσοτερα φορουμς???
    Από ότι έχω δει, όλοι βάζουν, άρα επιτρέπεται. Ένας διαχειριστής ωστόσο, θα μας απαντήσει με ακρίβεια.
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
    Από ότι έχω δει, όλοι βάζουν, άρα επιτρέπεται. Ένας διαχειριστής ωστόσο, θα μας απαντήσει με ακρίβεια.
    Κι αυτό γίνεται κι αφού υπάρχει και το [img] στις επιλογές μας σημαίνει ότι δεν υπάρχει και πρόβλημα

    Ότι βολεύει τον καθένα

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Κι αυτό γίνεται κι αφού υπάρχει και το [img] στις επιλογές μας σημαίνει ότι δεν υπάρχει και πρόβλημα


    Δεν επιτρέπεται το img στην πλατφόρμα που τρέχουμε. Οι φωτό μπαίνουν όπως περιέγραψε ο φίλος παραπάνω.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Δεν επιτρέπεται το img στην πλατφόρμα που τρέχουμε. Οι φωτό μπαίνουν όπως περιέγραψε ο φίλος παραπάνω.
    Κι αυτό το img στο κόκκινο τετράγωνο για ποιο λόγο βρίσκεται εκεί ; Όχι πως το έχω πατήσει ποτέ, άσε που μπορεί να έχω καταλάβει και τελείως λάθος δηλαδή, "περιορισμένης ευθύνης και ηλεκτρονικών δυνατοτήτων" βλέπεις..







    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Χωρίς τίτλο.jpg 
Προβολές:	6433 
Μέγεθος:	17,4 KB 
ID:	151272

  8. #8
    Βάζω ένα προγραμματάκι για resize και το παρόν γίνεται sticky.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
    Δες εδω

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #9
    και ένα άλλο προγραμματάκι, γρήγορο, μικρό και πολύ καλό, και δωρεάν
    είναι το pixresizer

  10. #10
    ζητειται YAMAHA wrf 250cc
    Εγγραφή
    02/07/2008
    Μηνύματα
    6
    φωτογραφια στο profile μας πως βαζουμε?

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsakwnas
    φωτογραφια στο profile μας πως βαζουμε?
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=22574
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #12
    Τα καλύτερα έρχονται Το avatar του/της christostr
    Εγγραφή
    08/08/2009
    Μηνύματα
    552
    Παιδιά βοήθεια. Θέλω να ανεβάσω φωτο από ταξιδιωτικό. Τις έχω μετατρέψει σε 800χ600 αλλά μερικές είναι πάνω από 100kb έως και 130. Θα ανέβουν ή θα έχω πρόβλημα;
    Φεύγω... πάω ταξίδι να επισκευτώ τον εαυτό μου...

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από christostr
    Παιδιά βοήθεια. Θέλω να ανεβάσω φωτο από ταξιδιωτικό. Τις έχω μετατρέψει σε 800χ600 αλλά μερικές είναι πάνω από 100kb έως και 130. Θα ανέβουν ή θα έχω πρόβλημα;
    Δεν θα στις ανεβάσει. Κοίτα στη αρχή αυτού του θέματος, που γράφω πως σμικρύνουν τις φώτο με απλό τρόπο και κάντες κάτω από 100kb. Αλλιώς δε θα στις ανεβάσει με τίποτα.
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  14. #14
    Τα καλύτερα έρχονται Το avatar του/της christostr
    Εγγραφή
    08/08/2009
    Μηνύματα
    552
    Τι παίζει ρε παιδιά; Το πρωί αβέβασα φωτογραφίες και το απόγευμα δεν μου ανεβάζει καμία. Ούτε τις ίδιες
    Όλες είναι κάτω από 100kb
    Φεύγω... πάω ταξίδι να επισκευτώ τον εαυτό μου...

  15. #15
    Τα καλύτερα έρχονται Το avatar του/της christostr
    Εγγραφή
    08/08/2009
    Μηνύματα
    552
    Άλλη μία προσπάθεια
    Φεύγω... πάω ταξίδι να επισκευτώ τον εαυτό μου...

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΩΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΜΕ ΦΩΤΟ
    από geoploumid στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2010, 09:08
  2. Πωσ Ανεβαζω Φοτο???????
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2004, 23:52
  3. Πωσ Λεγεται...
    από XTMPAM στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 23:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF