Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Θαυμαστε τα 4 φωτα μου...

  1. #1
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220

    Θαυμαστε τα 4 φωτα μου...

    Δεν γνωριζω εαν συμβαινει σε Αθηνα και Θεσσαλονικη οσο συχνα συμβαινει εδω στο Ηρακλειο Κρητης.. 8 στα 10 αυτοκινητα κυκλοφορουν με αναμενα τα φωτα ομιχλης λες και ξαφνικα στραβωθηκαν και δεν μπορουν να βλεπουν στο 1 μετρο αλλα απο τα 2 μετρα και μετα.. Ασε το αλλο βεβαια.. Αναμενα μονο τα φωτα ομιχλης και 2 πιπιρολια χρωματος μπλε η κοκκινου (πιτσιλιστηρια) να διακοσμουν το καπο του αυτοκινητου καθως οι ΟΔΗΓΑΡΕΣ των εν λογω αυτοκινητων εχουν σουπερ οραση και δεν χρειαζονται αλλα φωτα.. Καλο το "εφε" ρε παιδια, αλλα μας κουρασε το στραβωμα απο τα φωτα ομιχλης καθε φορα που θα βγουμε την βραδυνη μας βολτα. Ωστοσο εκτος του οτι ειναι παρανομο οπως και επικινδυνο μας θυμιζει και την γυφτια μας... Δεν βαρεθηκατε να βαζετε μπιχλιμπιδια που ενα μηνα αργοτερα βαζουν και οι γυφτοι στα δικα τους φορτηγακια? η μηπως περιμενετε μηπως και "χτυπησετε" καποια γκομενα που προφανως θα εχει το αναλογο δειχτη νοημοσυνης (η ακομη χαμηλοτερο). Μηπως εγω καταντω στραβοξυλο και ζηλιαρης που δεν εβαλα τα ιδια πιπιρολια στο αμαξι μου? Και εμεις εχουμε ρε παιδια φωτα ομιχλης, αλλα δεν κανουμε ετσι, Εχω και εσωρουχο Calvin Klein, μηπως να το κρεμασω στην κεραια του αυτοκινητου μου???

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Οτι και να πεις λιγο ειναι ... μου φαινεται δεν την αντεχετε τη ζεστη εσεις εκει κατω...(οχι οτι κι εδω δεν εχουμε τετοια λαμπρα παραδειγματα... )
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  3. #3

    Re: Θαυμαστε τα 4 φωτα μου...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
    Δεν γνωριζω εαν συμβαινει σε Αθηνα και Θεσσαλονικη οσο συχνα συμβαινει εδω στο Ηρακλειο Κρητης.. 8 στα 10 αυτοκινητα κυκλοφορουν με αναμενα τα φωτα ομιχλης λες και ξαφνικα στραβωθηκαν και δεν μπορουν να βλεπουν στο 1 μετρο αλλα απο τα 2 μετρα και μετα.. Ασε το αλλο βεβαια.. Αναμενα μονο τα φωτα ομιχλης και 2 πιπιρολια χρωματος μπλε η κοκκινου (πιτσιλιστηρια) να διακοσμουν το καπο του αυτοκινητου καθως οι ΟΔΗΓΑΡΕΣ των εν λογω αυτοκινητων εχουν σουπερ οραση και δεν χρειαζονται αλλα φωτα.. Καλο το "εφε" ρε παιδια, αλλα μας κουρασε το στραβωμα απο τα φωτα ομιχλης καθε φορα που θα βγουμε την βραδυνη μας βολτα. Ωστοσο εκτος του οτι ειναι παρανομο οπως και επικινδυνο μας θυμιζει και την γυφτια μας... Δεν βαρεθηκατε να βαζετε μπιχλιμπιδια που ενα μηνα αργοτερα βαζουν και οι γυφτοι στα δικα τους φορτηγακια? η μηπως περιμενετε μηπως και "χτυπησετε" καποια γκομενα που προφανως θα εχει το αναλογο δειχτη νοημοσυνης (η ακομη χαμηλοτερο). Μηπως εγω καταντω στραβοξυλο και ζηλιαρης που δεν εβαλα τα ιδια πιπιρολια στο αμαξι μου? Και εμεις εχουμε ρε παιδια φωτα ομιχλης, αλλα δεν κανουμε ετσι, Εχω και εσωρουχο Calvin Klein, μηπως να το κρεμασω στην κεραια του αυτοκινητου μου???
    για κατσε ρε φιλαρακι....
    και ο κρουκης εχει τετοια φωτακια....τι θες να πεις δηλαδη;;;
    οτι ειναι τσιρκο;;;;
    εεε;;;;
    οχι πες μας !!!!

  4. #4
    H μόδα με τα φώτα ομίχλης (ή αλλιώς "προβόλια" ) μετράει ήδη αρκετά χρόνια...

    Εχει τις καταβολές τις πολύ παλιά, όταν λίγα μοντέλα είχαν "προβόλια" και τα πιο πολλά τα είχαν σαν έξτρα.

    Οσοι είχαν ή έβαζαν, τα άναβαν για επιδειξη. Τώρα που όλα τα αυτοκίνητα έχουν, τα ανάβουν όλοι οι μαλάκες λογω απωθημένου (πουτ@να κατοχή πόσο κακό έκανες σ' αυτή τη χώρα)

    Οι ίδιοι μαλάκες που ενώ ανάβουν τα "προβόλια" το βράδυ, δεν ανάβουν τα φώτα όταν βρέχει...



    Το μονο καλό ειναι οτι σιγα-σιγα, το αναμα-σβήσιμο των φώτων θα γίνεται αυτόματα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #5
    Ελπιζω σύντομα και η ...οδήγηση να γινεται αυτόματα:smilea:
    http://giorgos-fantasyfotos.blogspot.com/

  6. #6
    Η κακογουστια ειναι παν-Ελληνικη, και παν-Οχηματική.

    Δεν ειναι μονο τα αυτοκινητα με τους σκατι γυφτους με τα προβολια, αλλα εσχατως και οι μεγαλες ον-οφφ με τα προβολια στο ρεζερβουαρ!!!
    (και εγω εχω μεγαλη ον-οφφ προβολια δεν εχω!!!)

    οι οποιοι τα εχουν ανοιχτα νυχθημερον....και τυφλωνουν τον κόσμο.

    Λύση.....αστους να σε περασουν και ψησε τους με την μεγαλη σκάλα μηπως και βαλουν μυαλο (αλλα τοσα χρονια στον πε@παληνδρομισμο τώρα θα ισιωσουν....)

  7. #7
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Οι ίδιοι μαλάκες που ενώ ανάβουν τα "προβόλια" το βράδυ, δεν ανάβουν τα φώτα όταν βρέχει...
    Εγω απ' οταν αρχισα να καβαλαω μηχανη συστηματικα και την ημερα σε ταξιδι εχω αναμμενα τα μεσαια και στο αυτοκινητο. Ολοι οι Ευρωπαιοι το κανουν. Ε κι εγω ΕυρΟΥπΕος ειμαι

    Καποτε τους αναβα κι εγω τους ομιχλεις αλλα περισσοτερο μεσα στα στεκια που μαζευομασταν και τα εβλεπα στις βιτρινες. Οταν ειδα ομως πως ειναι να σε στραβωνουν δεν τους ξαναναψα.

    Η χειροτερη κατ' εμε κατηγορια ειναι οι ''γνωστες'' που γυριζουν τερμα το διακοπτη με αποτελεσμα να αναβουν και τους ΠΙΣΩ. Δε σας εχει τυχει;
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  8. #8
    Μεταλλικό Μέλος! Το avatar του/της id12586
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    214
    ^
    Αυτό το βλέπω κυρίως σε κάτι παλιά χιουνται (κυρίως άτος) που δεν έχουν μπροστά προβολάκια.
    Μιλάμε λιώνω στο γέλιο κάθε φορά! :rotflmao:
    Υπήρξε περίπτωση που πήγα δίπλα του και του είπα ότι γελάνε ακόμα και οι πέτρες με την πάρτη του. Τον είδα ότι ντράπηκε αλλά τα φώτα δεν το έσβησε. Είμαι σίγουρος ότι θα πήρε καινούργιο αυτοκίνητο με το σκεπτικό να έχει "προβολια" και μπροστά..

  9. #9
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548

    Re: Θαυμαστε τα 4 φωτα μου...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
    Δεν γνωριζω εαν συμβαινει σε Αθηνα και Θεσσαλονικη οσο συχνα συμβαινει εδω στο Ηρακλειο Κρητης.. 8 στα 10 αυτοκινητα κυκλοφορουν με αναμενα τα φωτα ομιχλης λες και ξαφνικα στραβωθηκαν και δεν μπορουν να βλεπουν στο 1 μετρο αλλα απο τα 2 μετρα και μετα.. Ασε το αλλο βεβαια.. Αναμενα μονο τα φωτα ομιχλης και 2 πιπιρολια χρωματος μπλε η κοκκινου (πιτσιλιστηρια) να διακοσμουν το καπο του αυτοκινητου καθως οι ΟΔΗΓΑΡΕΣ των εν λογω αυτοκινητων εχουν σουπερ οραση και δεν χρειαζονται αλλα φωτα.. Καλο το "εφε" ρε παιδια, αλλα μας κουρασε το στραβωμα απο τα φωτα ομιχλης καθε φορα που θα βγουμε την βραδυνη μας βολτα. Ωστοσο εκτος του οτι ειναι παρανομο οπως και επικινδυνο μας θυμιζει και την γυφτια μας... Δεν βαρεθηκατε να βαζετε μπιχλιμπιδια που ενα μηνα αργοτερα βαζουν και οι γυφτοι στα δικα τους φορτηγακια? η μηπως περιμενετε μηπως και "χτυπησετε" καποια γκομενα που προφανως θα εχει το αναλογο δειχτη νοημοσυνης (η ακομη χαμηλοτερο). Μηπως εγω καταντω στραβοξυλο και ζηλιαρης που δεν εβαλα τα ιδια πιπιρολια στο αμαξι μου? Και εμεις εχουμε ρε παιδια φωτα ομιχλης, αλλα δεν κανουμε ετσι, Εχω και εσωρουχο Calvin Klein, μηπως να το κρεμασω στην κεραια του αυτοκινητου μου???



    Και να ηταν μονο αυτα ..... τα βλακομετρα που βαζουν στην κολονα του παρμπριζ απο μεσα αριστερα του οδηγου Και να τα εβαζαν σε κανα γρηγορο εργαλειο ολο σε κατι 1400αρια με 75 αλογα τα βλεπω ... Ελληναρες φορ εβερ

    Πες και για την αλλη μοδα τα μπλε ξενον σε αρχαιους προβολεις για λαμπες αλογονου που βαρανε στο Θεο και εκτος απο ενοχλητικα ειναι και ακρως επικινδυνα

  10. #10
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Πες και για την αλλη μοδα τα μπλε ξενον σε αρχαιους προβολεις
    Τι μου θυμισες...
    Οτι στραβωνει τελικα, γινεται μοδα...
    Πρωτα ειχαμε τα κιτρινοπρασινομπλεμωβ φωτα, μετα τα μπλε (χωρις ενισχυτη) που αναβαν σαν καντιλακια και τωρα τα ακρως νομιμα off road μπλε xenon που εμεις τοποθετουμε ακρως παρανομα σε on road... Αφου δεν μπορουμε να στραβωνουμε τα κουνελια, ας στραβωνουμε ολους τους αλλους, "ισως επιτελους με προσεξουν αφου τους στραβωσω"...:hypnotize :hypnotize

  11. #11

    Re: Re: Θαυμαστε τα 4 φωτα μου...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
    Και να ηταν μονο αυτα ..... τα βλακομετρα που βαζουν στην κολονα του παρμπριζ απο μεσα αριστερα του οδηγου Και να τα εβαζαν σε κανα γρηγορο εργαλειο ολο σε κατι 1400αρια με 75 αλογα τα βλεπω ... Ελληναρες φορ εβερ


    ...Τις πιο πολλες φορες δεν ειναι καν συνδεμενα

    η μπορει το ενα να δειχνει την ωρα το αλλο την θερμοκρασια περιβαλλοντος και με τουτα και με κεινα το αμαξι εχει παρει και 500 αλογα!

  12. #12
    to pio gelio einai ta fwta pou einai anamena KATW apo to amaxi ...kati perierga ble xrwmatakia pou kanoun to amaxi na fainetai san pseutiko tilekateuthinomeno:rotflmao:

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Η χειροτερη κατ' εμε κατηγορια ειναι οι ''γνωστες'' που γυριζουν τερμα το διακοπτη με αποτελεσμα να αναβουν και τους ΠΙΣΩ. Δε σας εχει τυχει;
    Ρε φίλε τώρα αναφέρθηκες στο μουντιάλ μαλακίας,:a31: εννοείται ότι το πιο κουραστικό είναι η πίσω λάμπα ομίχλης...

  14. #14
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    και την πιο δυνατη πισω λαμπα ομιχλης την εχουν τα fiat punto με τα turbo στροφομετρα των 1200 cc κινητηρων με την εξατμιση ΦΟΥΓΑΡΟ, για καλυτερο και βαθυτερο ηχο οταν στραβωνουμε τους πισω

  15. #15
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Κανονισα ταξιδακι να δω φιλους Παραμυθια και προς το βραδυ πηγαινα μια κοπελα σπιτι της στον Ξηρολοφο και ξαφνικα πετυχα απο απεναντι 3 φωτα. Και σκεφτομαι τωρα παραειναι κοντα μεταξυ τους τα φωτα. Κι οταν εφτασε κοντα... ΑΜ δεν ηταν κουτακι ενα απροσδιοριστο scooter ηταν που ειχε κοτσαρει κι απο κατω αλλα δυο φωτα.

    Αλλοι πρωταθλητες,
    με τα αφτερμαρκετ προβολια τοποθετημενα διπλα-διπλα μπροστα απο τη σιτα του ψυγειου

    Αλλοι πρωταθλητες,
    ασπρα, κοκκινα, κιτρινα, μπλε προβολακια με χρωματακια δε μας μελλετε καλε
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τα φωτα σας για τα φωτα μου (vol2)
    από mikes στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2013, 18:00
  2. τα φωτα σας, για τα φωτα μου!!
    από mikes στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2012, 10:14
  3. Sos με τα φώτα μου
    από ΓΙΩΡΓΟς R στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2012, 20:14
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2012, 20:06
  5. Δωστε μου τα φωτα σας
    από kalant στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2006, 16:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF