Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟΥ

  1. #1
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970

    Exclamation ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟΥ

    Καλησπέρα στο forum και καλό υπόλοιπο καλοκαιριού να έχουμε όλοι. Έχει περάσει αρκετός χρόνος από την τελευταία φορά που ζήτησα την πολύτιμη βοήθειά σας και το πλήρωμα του χρόνου έφτασε ξανά… Για να κάνω μια μικρή σύνδεση με τα προηγούμενα, είμαι κάτοχος μιας F650GS μοντ.06. Την τελευταία φορά που είχα απευθυνθεί για βοήθεια είχα ένα πρόβλημα με την κατανάλωση και το ρελαντί της και αυτό λύθηκε με τον επαναπρογραμματισμό του εγκεφάλου σε εξουσιοδοτημένο (χαχαχα….) συνεργείο της επαρχίας. Το πρόβλημα ξεπεράστηκε, έγινε τότε κοντά και το service των 10.00km αλλά από τότε διακρίνω κάποια διαφορά στη συμπεριφορά της μοτοσυκλέτας. Ο κινητήρας ναι μεν δεν έχει πρόβλημα με το ρελαντί και την κατανάλωση, αλλά έχει χάσει την σπιρτάδα που είχε και πολλές φορές ο ψεκασμός διστάζει στο άνοιγμα του γκαζιού ιδιαίτερα σε χαμηλές στροφές. Μένω στην επαρχία και τη μηχανή την είχα αγοράσει από τον ιστορικό Καλφαρέντζο στη Μιχαλακοπούλου, τον οποίο τον τελείωσαν επειδή φαντάζομαι πως το μαγαζάκι του δεν είχε τις προδιαγραφές για να κάθεσαι σε αποστειρωμένο σαλόνι πολυτελείας με το κοστούμι σου μέχρι να ψωνίσεις τη μηχανάρα σου…Τα πρώτα service τα είχα κάνει στο συνεργείο δίπλα στον Καλφαρέντζο, στον Πλέτσα αν δεν κάνω λάθος στο επίθετο, ΑΨΟΓΟΣ, καλός μάστορας, έλυνε κάθε απορία, με άφηνε να είμαι μπροστά και γενικότερα ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος. Το μόνο μειονέκτημα ήταν πως δεν είχε διαγνωστικό για εγκέφαλο. Για να μην σπαταλώ το χρόνο σας, επειδή ο εδώ μάστορας παραδέχθηκε σε φίλο πως BMW δεν ξέρει να φτιάχνει, δυο σεμινάρια του έκαναν του παλικαριού (Suzuki Sfakianakis γαρ..) , εκεί ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ, οπότε η Αθήνα είναι μονόδρομος. Τώρα που ο Καλφαρέντζος έκλεισε το συνεργείο δίπλα συνεχίζει να φέρνει ανταλλακτικά; Έκανε κανείς πρόσφατα service εκεί και γνωρίζει αν έχει διαγνωστικό; Βασικά θέλω να μπει η μηχανή γιατί είμαι σίγουρος πως ο άσχετος μάστορας έχει κάνει μαλακία…Θα μου κοστίσει ο κούκος αηδόνι να τη βάλω στο διαγνωστικό; Καλά λόγια έχω ακούσει και για το MotoZita στη Μιχαλακοπούλου επίσης αν δεν απατώμαι. Φίλοι που έχουν επίσης BMW συστήνουν τυφλά Παναγιωτόπουλο, αλλά τώρα τελευταία έχω ακούσει πως κι αυτός έχει χάσει το μέτρο, άκουσα τρελά πράγματα όπως ξεβιδωμένες τάπες λαδιού π.χ. και δεν εμπιστεύομαι τους πιτσιρικάδες που έχει. Η μηχανή πλέον είναι εδώ και 3 μήνες εκτός εγγύησης αλλά και να ήταν αποκλείεται πάλι σε εξουσιοδοτημένο. Ευχαριστώ για το χρόνο σας και περιμένω τις συμβουλές σας και τις απαντήσεις στα ερωτήματά μου.

  2. #2

    Re: ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟΥ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Καλά λόγια έχω ακούσει και για το MotoZita στη Μιχαλακοπούλου επίσης αν δεν απατώμαι.

    είναι βουλιαγμενης 67, tηλ. 2109239906, εχει και εγκεφαλο +ότι κάποιοι απο το φορουμ εκει πηγαινουμε

  3. #3
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση...Μήπως έχεις υπόψη σου κόστος να το βάλω στον εγκέφαλο;; Ο Πλέτσας δίπλα στον Καλφαρέντζο υπάρχει ακόμα; Να σαι καλά πάντως...

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση...Μήπως έχεις υπόψη σου κόστος να το βάλω στον εγκέφαλο;; Ο Πλέτσας δίπλα στον Καλφαρέντζο υπάρχει ακόμα; Να σαι καλά πάντως...
    Δεν νομίζω ότι το χρεώνει... Ο Πλέτσας ναι, υπάρχει ακόμα

  5. #5
    Φίλε suzuki Σφακιανακης στην Κόρινθο?
    Keep your ass safe!!

  6. #6
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    Ναι Κόρινθο...Γιατί;;;; Έχεις πάει κι εσύ;

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Ναι Κόρινθο...Γιατί;;;; Έχεις πάει κι εσύ;

    Αξριβώς
    Keep your ass safe!!

  8. #8
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    ...Ποιές οι εντυπώσεις σου Ironmade από το συνεργείο; Εσύ έχεις το 1200; Μένεις Κόρινθο και πήγες εκεί;

  9. #9
    Ναι έχω πάει στο συνεργείο διότι από εκεί αγόρασα την 1200. Ο μηχανικός είναι Αστέρι σαν μηχανικός και ειδικά στα Suzuki (λεγόμενα πολλών άλλων μηχανικών και πελατών).
    H εκπαίδευση που πέρασε ήταν πολύ γρήγορη για την γκάμα της BMW και απλά δεν πάει τα BMW επειδή ζητάνε πάρα πολλά οι μεγάλοι από πάνω και τον έχουν τρελάνει με προβλήματα ακόμη και τα καινούργια μοντέλα.

    Δεν μένω Κόρινθο.
    Keep your ass safe!!

  10. #10
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    Αναφέρθηκα αποκλειστικά για τα BMW. Ο μηχανικός είναι και καλό και χρυσό παιδί και έχω ακούσει κι εγώ ότι στα Suzuki είναι αστέρι αλλά στα βαυαρικά... Κι εγώ έχω την ίδια πληροφορία οτι του έκαναν ένα σεμινάριο στα πεταχτά κι αυτό ήταν...Έτσι όμως δε γίνεται δουλειά...

  11. #11
    Αυτό είναι σωστό φίλε μου και εγώ δεν θέλω να μπαίνω Αθήνα για σέρβις αλλά δεν έχουμε και άλλη επιλογή.
    Keep your ass safe!!

Παρόμοια θέματα

  1. Αναζητηση Συνεργειου SUZUKI
    από OdySV στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2006, 21:40
  2. Σοβαρή απορία, για κράνη...πήρα ενα ΜΧ Uvex χθές και...
    από Gandalf dr685sm στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2006, 14:35
  3. Απορια για αγορα V-Strom
    από suzukimaniac στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2006, 11:07
  4. απορια για Gs
    από gixxerpap στο forum BMW
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2006, 20:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF