Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Gsr 400 ??????

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2008
    Μηνύματα
    17

    Gsr 400 ??????

    Το είδα σήμερα εδώ: http://www.motorbikes.be/en/Suzuki_GSR_400_2006.aspx

    Όπως (δυστυχώς) κατάλαβα δεν εισάγεται στην Ελλάδα(δεν ξέρω και αν εισάγεται και γενικότερα στην Ευρώπη)...Και ρωτώ: γιατί τόσο ωραία 400αρια και βολικά μέσα στην πόλη αν μην εισάγονται καθόλου....?????

  2. #2
    Δίκιο έχεις φίλε!!

    Δυστυχώς το μάρκετιν κάθε εταιρείας αποφασίζει για το αν θα εισαχθεί ένα μοντέλο. Αυτοί οι κύριοι λοιπόν, αποφάσισαν να μην εισάγουν ένα σωρό ωραία και βολικά μηχανάκια γιατί νομίζουν ότι οι πωλήσεις τους δεν θα είναι μεγάλες.

    Το ίδιο με το GSR400 συμβαίνει και με το ΧΤ250 και με άλλα ωραία μηχανάκια.

    Δυστυχώς...
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2008
    Μηνύματα
    17
    Σχετικά με αυτό έχω μια απορία και όποιος γνωρίζει και θέλει απαντάει μιας και δεν ξέρω καθόλου τη διαδικασία...

    Από ότι έχω καταλάβει υπάρχουν οι επίσημοι αντιπρόσωποι της εκάστοτε εταιρίας οι οποίοι σε συνεργασία με την εταιρία φέρνουν συγκεκριμένα μοντέλα μοτοσυκλετών και τα πωλούν στη χώρα μας και επίσης υπάρχουν και έμποροι οι οποίοι φέρνουν μοντέλα παραεισαγωγής,σηλασή μοντέλα τα οποία τα εισάγουν χωρίς να έρθουν σε καμία συμφωνία με επίσημο αντιπρόσωπο στη χώρα μας....

    Τώρα έχω την εξής απορία...Ας πούμε ότι εγώ θέλω ένα μηχανάκι από Ιαπωνία ή από Αμερική ή γενικότερα από μια χώρα εκτός Ευρωπιακής Ένωσης....Πως μπορώ να το φέρω στην Ελλάδα...Μπορώ ας πούμε να το παραγγείλω μέσω κάποιου εμπόρου ο οποίος εμπορεύεται μοντέλα παραεισαγωγής?
    Μπορώ να κάνω διαδικτυακή παραγγελία από τη στιγμή που η εταιρία στην Ιαπωνία ή στην Αμερική διαθέτει αυτη τη μοτοσυκλέτα???

    Γενικότερα,αφού έχουμε γίνει και θέλουμε να λέμε ότι έχουμε γίνει ένα παγκόσμιο χωριό μπορώ να φέρω μια μηχανή από την άλλη άκρη του κόσμου με κάποια ειδική παραγγελία?



    Ευχαριστώ.

  4. #4
    Δυστυχώς αν μια μοτοσυκλετα δεν έχει έγκριση τύπου δεν μπορεί να εισαχθεί στην Ελλάδα και να κυκλοφορήσει με πινακίδες νόμιμα ...

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2008
    Μηνύματα
    17
    Δηλαδή κάποιες μοτοσυκλέτες που έρχονται ως παραεισαγωγής έχουν έγκριση τύπου απλά δεν εισάγονται επίσημα?

    Η πχ αν θέλω να φέρω μια κάντιλακ από Η.Π.Α. πιθανόν να μη μου το επιστρέψουν να κυκλοφορήσει?

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από I.George
    Δηλαδή κάποιες μοτοσυκλέτες που έρχονται ως παραεισαγωγής έχουν έγκριση τύπου απλά δεν εισάγονται επίσημα?

    Η πχ αν θέλω να φέρω μια κάντιλακ από Η.Π.Α. πιθανόν να μη μου το επιστρέψουν να κυκλοφορήσει?
    Ρίξε μια ματιά εδώ


  7. #7
    Από Ιαπωνία δεν έρχονται πλέον καθώς έχουν διαφορετικό τρόπο αναγραφής του αριθμού πλαισίου (λιγότερα νούμερα) κάτι που έγινε κυρίως για να σταματήσουν τα grey imports μεταχειρισμένα.

    Όσο για το GSR400 δεν μπορώ να το δω, αλλά αν είναι ίδιο με το 600, δεν θα το αγοραζε κανείς.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #8
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Εγω παλι πιστευω οτι αν ισχυσει τελικα η επαναφορα των τεκμηριων και ειδικα το τμημα που αφορα τις μοτο θα ξαναεισαχθουν κατα συρροη παλι τα 400αρια
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

Παρόμοια θέματα

  1. Gsr 400
    από ledz στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2006, 11:02
  2. Διακενα βαλβιδων Help ! (CBR 400 AERO μοντ. 1986)
    από Stayros2 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2004, 14:09
  3. Για ZXR 400 κατοχους.
    από anco στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 15:45
  4. Agora Honda CB-1 400
    από MARK στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2004, 21:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF