Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 60

Θέμα: Sv1000s

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Αυτό που κυρίως προσπαθώ να διερευνήσω δεν είναι οι εντυπώσεις τραβήγματος-ροπής-τελικών-επιταχύνσεων, αλλά κυρίως αυτή η (λεπτή και δύσκολο να περιγραφτεί) αίσθηση που δίνει μια μοτοσυκλέττα στον κάτοχό της μετά από κάποια χιλιόμετρα, όπως η ποιότητα κατασκευής της, η κύλισή της στον δρόμο, το αν τον γεμίζει με συναισθήματα ή τον ταλαιπωρεί με τερτίπια, κλπ.

    Με πιο απλά λόγια, ΠΟΣΑ και ΤΙ εισπράτεις συμβιώνοντας μαζί της.
    Αυτά τα πράγματα εκτός του ότι δεν φαίνονται σε προσπέκτους είναι και εντελώς - μα εντελώς - υποκειμενικά, και συνεπώς ό,τι και να ακούσεις, αυτό που τελικά θα μετρήσει και θα τα σκεπάσει είναι η εμπειρία σου από το testride που μακάρι να έχεις την ευκαιρία να κάνεις. Αν δεν καταφέρεις να τη δοκιμάσεις, θα μείνεις με την αμφιβολία. Αλήθεια, έχεις κοιτάξει σε τίποτε φόρουμ για το SV στο εξωτερικό; Εκεί θα μπορείς να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα (για την αξιοπιστία τουλάχιστον) με βάση ένα αρκετά μεγάλο δείγμα χρηστών...

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    ΒΡΕΘΗΚΕ !!!

    Χθές με ειδοποίησαν τελικά από την SUZUKI ότι βρέθηκε SV1000s για test-drive και σήμερα θα μου το διαθέσουν για κανένα 2ωρο...

    Δυσκολεύτηκαν αλλά τα κατάφεραν...

    Εντυπώσεις αργότερα...

  3. #48
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    Χωρίς να θέλω να προκαλέσω , να σε δούμε πόσο γκάζι και πόσο χαλαρός μπαίνεις στις στροφές, πόσα κατεβάσματα κλπ.

    Είναι άλλο μηχανάκι ανάλογα την ιδιοσυγκρασία και το ύφος του αναβάτη οπότε δεν έχει νόημα να γυρίσει κάποιος αφου εχει καταλήξει σε V 90 και χιλιάρι κάτι που να είναι εκτός της παραπάνω κατηγορίας...

    Σαν να βγω και να του πώ πάρε το Yamaha to M5 (?αν δδεν κανω λάθος, σωστά το λέω?) το καρα Streetfighter που είναι για ροπιάσματα και μούρες καμια σχεση με αυτά που μας έχει πει ο άνθρωπος...
    Διαβασε ποιο πανω απο εκεινο το μυνημα για να καταλαβεις για πιο μηχανακι μιλαω..

  4. #49
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    THEOD
    πες μας εντυπώσεις μόλις μπορείς!
    έχω εδώ κι 2 μήνες ένα 1000s κι είμαι πολύ μα παρά πολύ ικανοποιημένος από το μηχανάκι. ήταν ακριβώς αυτό ήθελα.

    λοιπόν από κατάλαβα από το Post και τα λεγόμενα σου, πιστεύω ότι το γυμνό θα σου ταίριαζε απόλυτα. βάλτου και μια after market ζελατίνα για όσο το δυνατόν μεγαλύτερη προστασία από τον αέρα και θα είσαι κύριος. την θέση οδήγησης του s την συνήθισα αμέσως (έχω και ένα diversion που έχει περίπου την ίδια θέση με το fazer) αλλά ναι είναι λίγο κουραστική για καθημερινή μετακίνηση και εντός πόλης. σε σβέλτη οδήγηση πάντως δεν δυσκολεύει καθόλου.
    ο συνεπιβάτης όμως είναι άλλη ιστορία στο s. η κοπέλα μου αν και αρχικά ανυπομονούσε να πάμε την πρώτη μας δικαβαλη βόλτα με το sv (της αρέσει πάρα πολύ ) από εκείνη την μέρα μάλλον με μισεί πόναγε παντού γόνατα, πόδι, μεση, πονοκεφαλο από τον αέρα.... με λίγα λόγια δεν νομίζω ότι θα ανέβει τόσο σύντομα πάλι!(αυτό μπορεί να είναι και καλό ).οκ μπορεί να θέλει συνήθεια και ο συνεπιβάτης αλλά η πρώτη εντύπωση μενει. και μεταξύ fazer και sv 1000s για τον συνεπιβάτη υπάρχει μεγάλη διάφορα.
    τις κυριακάτικες βόλτες παντός στην λίμνη Ευβοίας θα τις ευχαριστιεσαι. πιστεψε με.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
    THEOD
    πες μας εντυπώσεις μόλις μπορείς!
    έχω εδώ κι 2 μήνες ένα 1000s κι είμαι πολύ μα παρά πολύ ικανοποιημένος από το μηχανάκι. ήταν ακριβώς αυτό ήθελα.

    λοιπόν από κατάλαβα από το Post και τα λεγόμενα σου, πιστεύω ότι το γυμνό θα σου ταίριαζε απόλυτα. βάλτου και μια after market ζελατίνα για όσο το δυνατόν μεγαλύτερη προστασία από τον αέρα και θα είσαι κύριος. την θέση οδήγησης του s την συνήθισα αμέσως (έχω και ένα diversion που έχει περίπου την ίδια θέση με το fazer) αλλά ναι είναι λίγο κουραστική για καθημερινή μετακίνηση και εντός πόλης. σε σβέλτη οδήγηση πάντως δεν δυσκολεύει καθόλου.
    ο συνεπιβάτης όμως είναι άλλη ιστορία στο s. η κοπέλα μου αν και αρχικά ανυπομονούσε να πάμε την πρώτη μας δικαβαλη βόλτα με το sv (της αρέσει πάρα πολύ ) από εκείνη την μέρα μάλλον με μισεί πόναγε παντού γόνατα, πόδι, μεση, πονοκεφαλο από τον αέρα.... με λίγα λόγια δεν νομίζω ότι θα ανέβει τόσο σύντομα πάλι!(αυτό μπορεί να είναι και καλό ).οκ μπορεί να θέλει συνήθεια και ο συνεπιβάτης αλλά η πρώτη εντύπωση μενει. και μεταξύ fazer και sv 1000s για τον συνεπιβάτη υπάρχει μεγάλη διάφορα.
    τις κυριακάτικες βόλτες παντός στην λίμνη Ευβοίας θα τις ευχαριστιεσαι. πιστεψε με.

    ΠΟΥ ΗΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ????

    Ψάχνω αρκετά να βρώ κάποιον κάτοχο του συγκεκριμένου τόσο για τις εντυπώσεις του, όσο και για...βόλτα !!!

    Τέλος πάντων η Σουζούκι όπως έγραψα "πείστηκε" για την σοβαρότητά μου (κούνια που τους κούναγε...) και αποφάσισε να μου δώσει ένα SV1000s για δοκιμή. Ετοιμάζομαι να πάω να το πάρω οπότε σε κανένα 3ωρο θα έχω βγάλει κάποια συμπεράσματα.

    ΠΡΙΝ ακόμα το οδηγήσω, αυτά που βλέπω ως αρνητικά είναι η αφιλόξενη θέση συνεπιβάτη (που δυστυχώς μου το επιβεβαιώνεις...), η σκυφτή θέση οδηγού (που ίσως και να μην είναι τόσο αξεπέραστο πρόβλημα...), η μικρή αυτονομία του, και η άσχημη (τι άχημη - ανύπαρκτη δηλαδή...) μεταπώληση που έχει το μηχανάκι.

    Για το γυμνό τα είπα ήδη. Δεν μου κάθεται καλά ρε γαμώτο ένα μηχανάκι που κατά 80% θα χρησιμοποιείται εκτός πόλης να μην έχει μια έστω και μικρή προστασία από τον αέρα...

    Πρόωρο να το κουράζουμε άλλο... Πάω για βόλτα τώρα - θα τα πούμε μετά....

  6. #51
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: ΒΡΕΘΗΚΕ !!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Χθές με ειδοποίησαν τελικά από την SUZUKI ότι βρέθηκε SV1000s για test-drive και σήμερα θα μου το διαθέσουν για κανένα 2ωρο...

    Δυσκολεύτηκαν αλλά τα κατάφεραν...

    Εντυπώσεις αργότερα...
    re si theod giati den kitas ke to bandit to 1000-1200 den 8imame ta kivika milame ine oti prepi gia sena gia tsekarise to
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  7. #52
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Και το Fazer το 1000 ίσως?


  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Και το Fazer το 1000 ίσως?

    Εντάξει καλό το μηχάνημα, αλλά είναι πλέον υπό αντικατάσταση...Και το καινούργιο από ότι λένε θα είναι πολύ διαφορετικό, στον δρόμο που άνοιξε το FZ6...

    Άσε που είχα το fzs600 02, πήρα το FZ6 04, ε.... τρίτο Φέιζερ στην σειρά πολύ δεν πάει ???

  9. #54
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Εντάξει καλό το μηχάνημα, αλλά είναι πλέον υπό αντικατάσταση...Και το καινούργιο από ότι λένε θα είναι πολύ διαφορετικό, στον δρόμο που άνοιξε το FZ6...

    Άσε που είχα το fzs600 02, πήρα το FZ6 04, ε.... τρίτο Φέιζερ στην σειρά πολύ δεν πάει ???
    Έχεις δίκιο, αν και είναι καλό για τέτοια χρήση. Με λίγα λεφτάκια και σε περιφερειακά θα είναι ακόμα καλύτερο.

    Για κανά μεγάλο sport touring τύπου ΧΧ κτλ δεν το σκέφτεσαι ε?

    Το SV1000 με είχε προβληματίσει και εμένα, τελικά δεν το πήρα λόγω του θέματος με τη μεταπώληση..........



    Α! Για το 2005 το SV1000 ΕΧΕΙ δεχτεί βελτιώσεις! Η Suzuki πείραξε τον κινητήρα λιγάκι και φέτος Βγάζει λίγα αλογάκια παραπάνω απο το προηγούμενο! Και το έβγαλε και σε μαύρο που είναι κουκλί! Για αυτό πρόσεξε αν το πάρεις να είναι οντως 2005!!!


  10. #55
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
    Χθές με ειδοποίησαν τελικά από την SUZUKI ότι βρέθηκε SV1000s για test-drive και σήμερα θα μου το διαθέσουν για κανένα 2ωρο...

    Δυσκολεύτηκαν αλλά τα κατάφεραν...

    Εντυπώσεις αργότερα...
    ΑΝΤΕ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΥΜΕ!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
    . την θέση οδήγησης του s την συνήθισα αμέσως (έχω και ένα diversion που έχει περίπου την ίδια θέση με το fazer) αλλά ναι είναι λίγο κουραστική για καθημερινή μετακίνηση και εντός πόλης. σε σβέλτη οδήγηση πάντως δεν δυσκολεύει καθόλου.
    ο συνεπιβάτης όμως είναι άλλη ιστορία στο s. η κοπέλα μου αν και αρχικά ανυπομονούσε να πάμε την πρώτη μας δικαβαλη βόλτα με το sv (της αρέσει πάρα πολύ ) από εκείνη την μέρα μάλλον με μισεί πόναγε παντού γόνατα, πόδι, μεση, πονοκεφαλο από τον αέρα.... με λίγα λόγια δεν νομίζω ότι θα ανέβει τόσο σύντομα πάλι!(αυτό μπορεί να είναι και καλό ).οκ μπορεί να θέλει συνήθεια και ο συνεπιβάτης αλλά η πρώτη εντύπωση μενει. και μεταξύ fazer και sv 1000s για τον συνεπιβάτη υπάρχει μεγάλη διάφορα.
    τις κυριακάτικες βόλτες παντός στην λίμνη Ευβοίας θα τις ευχαριστιεσαι. πιστεψε με.
    Σε περιμένουμε να κανονίσουμε βόλτες.... :wacko:

  11. #56
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    THEOD
    η θέση του συνεβατη είναι ''άβολη'' κυρίως λόγω της σκυφτής στάσης που εκείνος λαμβάνει όταν κάθεται πάνω, από υλικό παντός είναι άρκτο άνετη και δεν κουράζει και τόσο πολύ σε πολύωρη οδήγηση.

    Tropeas

    Που και πότε σε βρίσκω για βολτουλα ; 36ωρο θα έρθεις;

  12. #57
    Θα εξαρτηθεί πως θα ναι το FAZER το 1000 το καινούργιο για να δούμε τελικά...

    Άμα δεν έχει clip-ons το νέο...καμιά ωραία αναρτησούλα κλπ...

    1000 φορές τότε να πάρεις SV-1000 :>
    Μετά δε ξέρω τι θα το κάνεις όμως...θα χάσεις λεφτά...
    Δεν επιμένω αλλά έχω δίκιο! (niki_kar)
    LS

  13. #58
    TL1000S....ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ Το avatar του/της kostom
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    663
    Μήν ακούς κανέναν......
    Δοκίμασε το Σουζουκάκι και θα το αγαπήσεις αμέσως...
    Είναι τρέλλα ....


    Έλα να βλέπω και άλλους δικύλινδρους να μαζεύονται λέωωωω.....






    Άλλα μήν ξεχνάς ότι το δικύλινδρο απαιτεί αρκετό σεβασμό γιατί
    ΔΑΓΚΩΝΕΙΙΙΙΙΙΙ........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture%20001.jpg 
Προβολές:	131 
Μέγεθος:	80,5 KB 
ID:	14620

  14. #59
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400 36ωρο θα έρθεις;
    Γουστάρω τρελά αλλά το σκέφτομαι λόγω οικονομικού που τώρα είμαι υπό το μηδέν...

  15. #60
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Καλό και το '05 ακόμα καλύτερο...

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2008, 20:31
  2. EΡΩΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ Suzuki Sv1000
    από el_hymador στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2005, 00:45
  3. Gsxr1000 Shock swap for SV1000
    από gcrook στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 15:59
  4. SV1000s Testdrive....
    από THEOD στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2005, 18:11
  5. Service Manuals για SV1000 και SV650...
    από bartman στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 17:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF