Σελίδα 59 από 137 ΠρώτοΠρώτο ... 949545556575859606162636469109 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 871 έως 885 από 2050

Θέμα: Xt 660 Z Aftermarket

  1. #871
    Άλλη λύση είναι οι μεταλικές συσκευασίες από whiskey ή ποτά. Πολυγωνικό (Ballantines) ή κυλινδρικό (Remy Martin).

  2. #872
    Πολύ ωραίες ιδέες ρε παιδιά.
    Εγώ προχώρησα σήμερα στη κατασκευή. Πάρτε μερικά δείγματα προς το παρόν.
    Το χρωμάτισα στο photoshop γιατί άσπρο ήταν απαίσιο. Μάυρο θα γίνει τελικά πιθανόν με αυτοκόλλητο carbon για αισθητικούς λόγους. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ;
    Το δείγμα είναι πρόχειρο με χαρτόνι.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_1133.jpg 
Προβολές:	479 
Μέγεθος:	41,7 KB 
ID:	185398

  3. #873
    Άλλη μία


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	img_1127.jpg 
Προβολές:	477 
Μέγεθος:	44,1 KB 
ID:	185399

  4. #874
    κι άλλη μία

  5. #875

  6. #876
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Δεν θα ενοχλεί το πόδι του συνεπιβάτη εκεί? Εσύ που έχεις τις βάσεις για πλαϊνές βαλίτσες μπορείς να βάλεις άνετα αυτό το στρογγυλό που πόσταρα προηγούμενος σε πολλές θέσεις. Μπορείς να βάλεις ακόμα και δύο αν θέλεις και να βάλεις μέσα ότι χρειάζεσαι χωρίς να κάνεις εκπτώσεις. Είναι και αδιάβροχα νομίζω. Πάντως η ιδέα σου δεν είναι άσχημη. Για το πόδι του συνεπιβάτη ρωτάω γιατί από φωτό φαίνεται ότι η γωνία του ίσως ενοχλεί.
    Sent from me using a computer.

  7. #877
    Δεν ενοχλεί το πόδι του συνεπιβάτη. Είναι 1 cm πιο μέσα από τη βάση του μαρσπιέ. Το tube που έβαλες, τελικα΄το είδα και δεν χωρά ανάμεσα στη σκάρα της GIVI και στο λάστιχο.

  8. #878

    1

    Το δικο μου σημερα με μια αναβαθμιση που ειναι ολα τα λεφτα Michellin t63.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Φωτογραφία0068.gif 
Προβολές:	462 
Μέγεθος:	89,7 KB 
ID:	185408
    :a44:

  9. #879

    2

    Και αλλη μια το πισω.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Φωτογραφία0069.gif 
Προβολές:	466 
Μέγεθος:	94,8 KB 
ID:	185409
    :a44:

  10. #880
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.756
    Για πες πρώτες εντυπώσεις..
    Φασαρία?
    Κράτημα?
    Κατανάλωση?
    Σε λίγες μέρες πάω και εγώ και σκέφτομαι τα tkc 80
    Sent from me using a computer.

  11. #881
    Απο κρατημα δεν ξερω ακομη γιατι σημερα τα εβαλα παντως οπως δειχνουν κρατανε πιο καλα απο τα Sirac απο θορυβο τωρα κανουν λιγο βουητο μετα τα 70-80 και παρουσιαζουν μια περιεργη αισθηση στο τιμονι ομως ακομη ειναι απατητα και πιστευω θα στρωσουν.Στο 690 μου εβαλα τις προαλλες Karoo και μετα απο καμμια 100 χλμ στο χωμα εστρωσαν για να δουμε λοιπον και με αυτα.Παντως το εψαξα το πραγμα και ειναι τα πιο καταλληλα ειδικα στον βρεγμενο και στο χωμα για το μοτο μας.Με τα μαμα τραβαγα 100-120 σε χωμα και πετρα και το μηχανακι ηταν λες και εκανε σκι με αυτα εδω πιστευω θα λαλαει....Προσεχως νεα και εντυπωσεις.
    :a44:

  12. #882
    Αρχικά δημιουργήθηκε από daz
    Για πες πρώτες εντυπώσεις..
    Φασαρία?
    Κράτημα?
    Κατανάλωση?
    Σε λίγες μέρες πάω και εγώ και σκέφτομαι τα tkc 80
    Τα TKC 80 έχω κι εγώ. Αφού στρώθηκαν πηγαίνω με 150 μια χαρά, μετά αρχίζει να κουνάει. Πολύ καλό κράτημα στην άσφαλτο, εξαιρετικά στο χώμα αλλά όχι και τόσο στη βροχή.
    Τα Τ63 κρατάνε καλύτερα στη βροχή αλλά κάνουν πολύ θόρυβο και δεν ταξιδεύεις 150 με αυτά. Επίσης τρώγονται πιο εύκολα από τα TKC 80.

  13. #883
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/02/2009
    Μηνύματα
    101
    Εγώ έχω τα mt 21 . Πολυ καλα στο χώμα, στην βροχη όχι και τόσο, ταξίδι κανω μια χαρα με 130 140, απλά έχουν παρα πολύ θόρυβο.

  14. #884
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Λοιπόν επειδή εδώ μέσα δεν παίζουμε, και ετοιμαζόμαστε για το Dakar του 2011.....:o ....
    η ομάδα υποστήριξης του Γιάννη (paraligo) έπιασε δουλειά.

    Ξεκινάμε από το μπροστινό....μετατροπή σε wp 48 usd

    To story:http://www.xt660.com/showthread.php?t=12517

    Οι foto:http://picasaweb.google.com/flatboar...65088073482786


    *Γιάννη μόλις βρω την μετατροπή της γκόμενας θα ποστάρω.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	conv1.jpg 
Προβολές:	564 
Μέγεθος:	83,6 KB 
ID:	185490
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  15. #885
    Και το δεύτερο δισκόφρενο που πήγε; Δε χρειάζεται φρένα το εργαλείο;

    Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά μήπως θέλει αρκετή μελέτη για να γίνει κάτι τέτοιο;
    Είναι φτιαγμένο όπως κάθε μηχανάκι για συγκεκριμένη χρήση. Πχ αναρτήσεις, πλαίσιο, φρένα, επιδόσεις, πέφτει πολύ δουλειά απ' τη μαμά εταιρία για να έρθουν σε μια ισορροπία. Έστω ότι μελετάμε σωστά τη μετατροπή της ανάρτησης εμπρός και πίσω, ώστε να μην αλλάζει ας πούμε τη γεωμετρία της μοτοσυκλέτας. Μετά το πλαίσιο σε σχέση με τις νέες δυνατότητες τη μοτοσυκλέτας δε θα υστερεί; Τι θα κάνεις θα ενισχύσεις το πλαίσιο; Μετά θα θέλει πουσάρισμα κι ο κινητήρας γιατί θα μπορεί να πάει πολύ περισσότερο απ' όσο πάει. Μετά βελτίωση στα φρένα γιατί δε θα σταματά και πάει λέγοντάς. Και στο τέλος συνειδητοποιείς ότι με τα ίδια χρήματα θα είχες πάρει εκγεννετής πολεμικό εργαλείο κλάσεις ανώτερο απ' το δικό σου στα πάντα.
    Εις τα...εξωτερικά, βέβαια τα κόστη αγοράς χρήσης μιας μοτό αναλογικά με τους μισθούς τους είναι κατα πολλές φορές μικρότρα οπότε έχουν περιθώρια να παίζουν χωρίς να τους πολυνοιάζει.

    Προ TENERE είχα BMW G650 Xchallenge. Ασύγκριτο στο χώμα με το TENERE και πολύ πιο παθιάρικο στην οδήγηση. Σκέτη...(να μη τη πώ τη λέξη). Είναι δυνατό ότι κι αν κάνω στο TENERE να γίνει έτσι;
    Ούτε μια στο εκατομμύριο. Κι όμως το TENERE το λατρεύω, ενω το...ακατονόμαστο ούτε να το ξαναδώ στα μάτια μου. Το ΓΙΑΤΙ θα το έβαζα Quiz, αλλά είναι πανεύκολο και θα το βρείτε όλοι.

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για Xt 660 R!!
    από fasma στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2006, 17:07
  2. XT 600 και XT 660 μετατροπή
    από gspir στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2004, 14:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF