Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΓΙΑ ΤΟ VFR!!!

  1. #1
    από VFR800 σε Κ1200S... Το avatar του/της theodosisv
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    247

    ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΓΙΑ ΤΟ VFR!!!

    την πεμπτη που μας περασε βγηκα μια βολτα στην αθηνα με το VFR. μπορω να πω πως ηταν απο τις βολτες που εχω ευχαριστηθει περισσοτερο. κατι η ψυχολογια οτι μεσα στη βδομαδα που ερχεται αφηνω μονιμα την πρωτευουσα, κατι τα παιχνιδια με τους ζηταδες... κι ολα καλα. γυριζω σπιτι κατα τις 11 και παρκαρω το μοτο μεταξυ αυτοκινητου και παπιου. το σκεπαζω και με δυο σεντονακια βαζοντας και μερικα μανταλακια για να μη τα παρει ο αερας μια και η κουκουλα της ειναι καλαματα, την κλειδωνω και παω ησυχος για υπνο. εγω κοιμομουν και η τυχη μου δουλευε.
    :ZZZ: :ZZZ:
    το πρωι κατα τις 8 φευγοντας για τη δουλεια διαπιστωσα πως το ηρωικο παπι, που δεν ειχε πει ποτε οχι, που με πηγε καλα, σε νερα, σε κρυα, πινοντας του το αιμα , ειχε κανει φτερα. στεναχωρηθηκα πολυ, αλλα απο την αλλη , ημουν ευτυχης που το VFR ηταν εκει και με τα σεντονια στη θεση τους...
    τουλαχιστον δε μου το πηραν νωριτερα, θα εμενα χωρις μεταφορικο μεσο και θα επρεπε να παρω αλλο. γιατι ουτε το αυτοκινητο, ουτε η μηχανανη ειναι μεταφορικα μεσα. ειναι μεσα ψυχαγωγιας, κινουνται κυριως γι αυτο το σκοπο, με το αυτοκινητο να παιζει καμια φορα το ρολο του κουβαλητη.
    τι να κανουμε αυτα εχει η ζωη. να ναι καλα αυτος που το πηρε. υπαρχει ομως Θεια Δικη και πιστευω σ αυτην...
    ανεβηκα παλι στο σπιτι, πηρα τα κλειδια του VFR και πηγα στη δουλεια μου, αφου προηγουμενως εκανα τη σχετικη μηνυση κατ αγνωστου. κι οταν μου ειπαν οτι το εχω παρει πολυ χαλαρα, απαντησα πως ειμαι καλα, εχω τουλαχιστον τη μηχανη μου, κι ελπιζω να ειμαι καλα και αυριο... ειναι κατι που δεν μπορω να αλλαξω και ας εκτιμησω τουλαχιστον αυτα που εχω. ενα χαμογελο στη ζωη και κοιταμε μπροστα.

    ετσι για την ιστορια να πω πως το παπακι ηταν ενα απλυτο μαυρο honda astra '01 με μπαγκαζιερα χωρις πινακιδα. και λεω ηταν γιατι τωρα ειναι μαλλον 200 κομματια...
    Τα καλά πράγματα κρατάνε λίγο, καλύτερα από το να μην έρθουν ποτέ...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristoforos
    Εγγραφή
    17/02/2008
    Μηνύματα
    726
    Μακάρι να έχω την ψυχραιμία σου άμα μου συμβεί και μένα .
    RANTEBOY STOYS DROMOYS

  3. #3
    κι εγω ψυχραιμος θα ημουνα αν μου επαιρναν παπακι του 01...

    αν μου επαιρναν την μηχανη ομως... :a29:

    δεν μπορεις να κανεις τιποτα σε τετοιες περιπτωσεις οποτε τουλαχιστον ας ειναι μικροτερη η απωλεια...

    ευχομαι να μην σου ξανατυχει φιλε μου...



  4. #4
    Μακάρι να βρεθεί σύντομα πάντως..


  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    κι εγω ψυχραιμος θα ημουνα αν μου επαιρναν παπακι του 01...

    αν μου επαιρναν την μηχανη ομως... :a29:

    δεν μπορεις να κανεις τιποτα σε τετοιες περιπτωσεις οποτε τουλαχιστον ας ειναι μικροτερη η απωλεια...

    ευχομαι να μην σου ξανατυχει φιλε μου...


    +1

    Ε ρε πστ τα κοράκια...
    Κι εγώ ένα supra έχω εκτός απ' το vfr κι είναι πραγματικά κρίμα γιατί είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ εξυπηρέτηση κάθε μέρα στο κέντρο... το να μου τρώγανε τη βέφα όμως ΟΥΤΕ να το διανοηθώ δε μπορώ...
    Ελπίζω να το βρεις και να τους βρουν...
    VFR CLUB HELLAS --> vfrh.forumotion.net

    Ένα μήλο την ημέρα το PC το κάνει πέρα

    ή

    Once you go Mac you nener go back

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Να προσέχεις φίλε μου το VFR γιατί ξέρουν πλέον τα κατατόπια.

  7. #7
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xristoforos
    Μακάρι να έχω την ψυχραιμία σου άμα μου συμβεί και μένα .
    +1

    Και δεν αναφέρομαι στον Τίγρη μου (εκεί θα είχα ξεφύγει εντελώς έτσι χρεωμένο που είναι ακόμα) αλλά στο ηρωικό παπί μου σαν και το δικό σου που για τους ίδιους λόγους έχει κερδίσει ένα ιδιαίτερο μέρος στην καρδιά μου.

  8. #8
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrIoannis
    Να προσέχεις φίλε μου το VFR γιατί ξέρουν πλέον τα κατατόπια.

    +599



    Πρόσεχε διπλά τώρα γιατί ξέρουν ένα σημείο (εκεί που παρκάρεις) όπου μπορούν "εύκολα" να σηκώσουν ένα μηχανάκι...
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  9. #9
    από VFR800 σε Κ1200S... Το avatar του/της theodosisv
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    247
    εχω ηδη παρει τα μετρα μου παιδια. το VFR ξεκουραζεται κιολας στο νεο του σπιτι στην καλαματα και με περιμενει...
    το κατεβασα την ιδια μερα που μου σηκωσαν το παπι, το οποιο αν και παλιο το ειχα μονο 2,5 χρονια και ηταν αψογο σε ολα. κριμα και παλι, ηταν πολυ πετυχημενη αγορα για μεταχειρα. μακαρι και το επομενο ετσι...
    Τα καλά πράγματα κρατάνε λίγο, καλύτερα από το να μην έρθουν ποτέ...

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2010, 16:24
  2. ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΤΟ Vfr
    από icex στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2008, 21:44
  3. Δεν φταιμε για το κλιμα
    από vestromas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2008, 21:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF