Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΗ!!!

  1. #16
    εγκλημα!!!τα μπουζι αλλαζουν στις 12000km.εγω τα αλλαξα μονος μου στις 16000 .δεν μου αρεσε το κιτρινισμα που ειχαν.οποτε αυστηρα στις 12000 για σιγουρια.τωρα για να τα αλλαξεισ μονος σου τιποτα δεν ειναι δυσκολο αρκει να πιανουν λιγο τα χερια σου.vstrom k6

  2. #17
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ!!!!!

    ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΑ 15000 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΕΡΒΙΣ ΚΤΛ ΑΡΑ ΣΤΑ 12000 ΘΑ ΑΛΛΑΞΕ ΜΠΟΥΖΙ.ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ!!!ΤΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ!!!

  3. #18
    Εκνευριστικο μελος Το avatar του/της Band(age)it
    Εγγραφή
    09/01/2007
    Μηνύματα
    312
    Αρχικά δημιουργήθηκε από batigoal
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ!!!!!

    ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΑ 15000 ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΕΡΒΙΣ ΚΤΛ ΑΡΑ ΣΤΑ 12000 ΘΑ ΑΛΛΑΞΕ ΜΠΟΥΖΙ.ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ!!!ΤΙ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ!!!

    Λοιπον...
    1.Μπορει απλα να τσεκαρε τα μπουζι και να ηταν ενταξει (τοτε) .
    2.Οταν το μηχανακι σου δουλευει με ενα κυλινδρο (αν καταλαβα καλα) και ο μαστορας σε αφηνει να το κυκλοφορεις μεχρι την τεταρτη...ΑΛΛΑΞΕ ΜΑΣΤΟΡΑ .
    3.Μεταχειρισμενα μπουζι δεν υπαρχουν .

  4. #19
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    οι επιλογές σου είναι οι εξής δύο:
    α. αλλάζεις μπουζί (για να κρατήσεις την μηχανή)
    β. αλλάζεις μηχανή (δεν χρειάζεται να κρατήσεις το μπουζί)

    όποιο από τα παραπάνω επιλέξεις χρήζει άμεσης εφαρμογής για ευνόητους λόγους.

  5. #20
    θεοτρελο μελος Το avatar του/της mauritanos
    Εγγραφή
    23/08/2008
    Μηνύματα
    23
    μπουζι καθε 12000 και 24000..... ελεος παρε το manual και το μπουζοκλειδο και αλαξετα....

  6. #21
    Ηράκλειο, Κρήτη Το avatar του/της mikios400
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    195
    καταρχήν σε ξαναραωτάω: ποιά είναι τα συμπτώματα κ βγάζεις αυτά τα συμπεράσματα;

    αν νομίζεις ότι δεν παίζει το μπουζί, τσέκαρε την μπουζόπιπα πρώτα μήπως δεν κάθεται καλά.

    Σε κάθε περίπτωση αν βγάλεις μπουζί, πρόσεξε πολύ πως τα βιδώνεις, γιατί αν κάτσουν στραβά κ τα σφίξεις θα κλαις.

    ΜΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΤΗ ΜΟΤΟ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ Ο ΕΝΑΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ. Αφου λες πως την πας μόνο μικρές αποστάσεις πήγαινε με τα πόδια, αλλιώς πιάσε να λαδώσεις το ποδηλατάκι που φύλαξες στο γυμνάσιο στο λεβητοστάσιο κ δώστου.

  7. #22
    Ρε φιλε μην τρελαινεσαι. Ενα μπουζι δεν ακυρωνει καμια εγγυηση! Ελεος! Αρκει να βαλεις τα ιδια ακριβως που εχει απο τη μανα του (εννοω τον ιδιο τυπο με το ιδιο διακενο). Και κανεις δε θα σου πει οτι μπηκε "χερι". Τραβα λοιπον σε ενα συνεργειο αν δε μπορεις να το κανεις μονος σου και αλλαξε το! Θα το παρεις στα χερια το μοτερ μεχρι την Τεταρτη αμα συνεχισεις να το κουνας ετσι!

    Και οπως σου ειπαν τα παιδια παραπανω, αλλαξε το μαστορα... Αν σου λεει "μαλλον μπουζι ειναι αλλα ελα μεθαυριο" για 5' υποθεση ειναι απλα τραγικος!




  8. #23
    Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ Το avatar του/της Tsakalaki
    Εγγραφή
    19/04/2006
    Μηνύματα
    281
    δες πρώτα τι έχει, και αν έχεις ακόμα επαφή με αυτός που την αγόρασε, κανε ένα τηλ και ρώτα τον τι κα πως. αν δλδ είναι μπουζί, να σου πει αν το έχει αλλάξει κλπ




    ΥΓ: Αν θες, μη γραφεις κεφαλαία, είναι κουραστικά και μοιάζει σα να φωνάζεις....
    The golden light above you show me where you're from
    The magic in your eye bewitches all you gaze upon
    You stand upon your hill and behop all around you
    They wonder where you're from oh yeah they wonder where I found you
    Oh my love it's a long way where you're from, it's a long way
    Aμμουλιανη, διακοπές 2007
    Ανακοίνωση - προειδοποίηση Υπουργείου Εσωτερικών - Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλονίκης

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Ψιλο μπερδεμενα μας τα λες αλλα προφανος οπως παρατηρησαν και πιο πανω τα παιδια το *μπουκωμα* που σου φαινετε εσενα δεν ειναι*μπουκωμα* αλλα πηγαινες το μηχανακι σου μεχρι τωρα ΜΕ ΕΝΑ ΚΥΛΙΝΔΡΟ!!Στην καλυτερη περιπτωση εχεις ενα μπουζι που χρηζει αλλαγης!(ενοειτε πως τα αλλαζουμε και τα 2 και δεν κανουμε γυφτιες μετροντας χιλιομετρα και τι μας ειχαν πει!)Τωρα αν ειναι αυτο (10 λεπτα το πολυ δουλεια) ο μαστορας που σου ειπε να το πας την τεταρτη ειναι ρεμπεσκες!!Μη κυκλοφορας το μηχανακι.....!!!!(εαν θελεις να ΕΧΕΙΣ μηχανακι στο τελος...)
    Θα το στρωσω που θα παει..

  10. #25
    οκ ρε παιδια

    στην αντιπροσωπεια της suzuki στην πατρα στον ανδριοπουλο το πηγα οπως το παω παντα!

    οκ θα την αφησω ακινητη και θα την κουνησω μονο αυριο που θα την παω στην αντιπροσωπεια μονο!

    εμενα μου ειπε το παιδι να την παω αυριο το πρωι γιατι λεει να αλλαξει το μπουζι θελει 1 ωρα και θα την λυσει την μηχανη μπορει να παρει και παραπανω ωρες!!!

    μονος μου δεν το αλλαζω μην το σφιξω περισσοτερο οπως ειπε ενας δεν θελω να κανω μα..κιες.να το παω στο συνεργειο να το κανουν να εχω το κεφαλι μου υσηχο!

    και στην μηχανη το ενα μπουζι μου χαλασε χθες το πρωι.πριν απλως ηταν μπουκωνενη

  11. #26
    λοιπον!!!το πηγα σημερα και μου αλλαξαν το πισω μπουζι.τελικα μονο 25 ευρω μου πηρε.αλλα τα σκασιματακια στην εξατμιση παλι τα κανει.

    ρωτησα αν ειναι το λ στην εξατμιση και μου ειπαν οτι αν ηταν αυτο θα μου το εβγαζε στην οθονη σαν βλαβη!

  12. #27
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από batigoal
    ρωτησα αν ειναι το λ στην εξατμιση και μου ειπαν οτι αν ηταν αυτο θα μου το εβγαζε στην οθονη σαν βλαβη!
    Σου ειπαν που ειναι ο λ, ή το βρηκαν με την μεθοδο της απαλοιφης?

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από batigoal
    λοιπον!!!το πηγα σημερα και μου αλλαξαν το πισω μπουζι.τελικα μονο 25 ευρω μου πηρε.αλλα τα σκασιματακια στην εξατμιση παλι τα κανει.

    ρωτησα αν ειναι το λ στην εξατμιση και μου ειπαν οτι αν ηταν αυτο θα μου το εβγαζε στην οθονη σαν βλαβη!
    Δεν νομίζω να στο βγάζει στην οθόνη....Καλό είναι πάντως να κάνετε ενα γενικό τσεκ το μοτέρ για να βγάλετε άκρη
    Oι κόντρες δεν είναι ένας εύκολος τρόπος για να κερδίσεις λεφτά είναι ένας εύκολος τρόπος για να χάσεις τη ζωή σου!!!

  14. #29
    ναι ρε παιδια του ειπα τι ειναι τι λ?

    και μου εδειξε πιο ειναι τι κανει και μου λεει οτι αν δεν δουλευει κανονικα δηλαδη αν δεν βγαζει καλα καυσαεριο κτλ η εχει κατι μου το βγαζει στην οθονη!!!

    ρε παιδια ομως κατι μικροσκασιματα απο την εξατμιση εχω ακομα!!!

    μου εδωσαν και το βιβλιαρακι της v-strom το manual γιατι την ειχα παρει μεταχειρισμενη και δεν μου ειχαν δωσει,εκατσα το διαβασα και αν χαλασει κατι παλι θα το φτιαχνω μονος μου!!!!!!

  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από K0K0$
    Tο ζητημα ειναι οτι αν ειχε προβλημα ο "λ" θα ειχε βγαλει ενδειξη στο καντραν "C44" στη θεση του ρολογιου...

    Αφου σου κανει ακομη μικροσκασιματακια δες μηπως ειναι υπολειμματα απο ακαυτη βενζινη, μπορει να σταματησει σε λιγα χλμ. Αλλιως το καμμενο μπουζι ηταν προφανως αποτελεσμα καποιας αλλης βλαβης.

    Καλα, αυτοι απλα σου αλλαξανε το μπουζι, δεν ειδαν οτι κανει ακομη σκασιματα για να κανουν γενικο ελεγχο;

    Κοιταξε το και εν αναγκη πηγαινε σε ενα αλλο μαστορα της προκοπης να το δει.


Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. "μπουκωμένη" κόρνα
    από Ζεύκας στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2008, 16:00
  2. Ακουγετε γραφικο;
    από vestromas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2008, 13:21
  3. Τσοκ και μπουκωμένη μηχανή
    από g0ng στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2007, 14:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF