Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 31

Θέμα: Νεουπας aboard

  1. #16

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
    Επισης για νεο οδηγο θα προτεινα το συγκεκριμενο ακρως φιλικο στον αναβατη CB 400 που χρησιμοποιουν και σχολες οδηγων

    Ιδιαιτερα φτηνο επισης σε μεταχειρισμενο
    Πολυ ωραιο φαινεται..αυτο θα εχω σε εξετασεις ε?πολυ απλη σχεδιαση και ωραια
    Εχω βαλθει να ξεζουμισω ολα τα ποστ περι Honda CB για αρχη
    Πωπω ειμαι χαμενος να ουμε εδω μεσα

    Σας ευχαριστω και παλι για το καλοσωρισμα...


    Απροοπτο καθως εγραφα το ποστ..

    Μολις εγινα κατοχος ενος αξιολατρευτου west highland terrier(Οχι δεν ειναι μηχανη!!:rotflmao: )


    Δωρο απο τον Αγιο αν και καθυστερημενο!!^.^

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dodos 900
    Εγγραφή
    12/07/2007
    Μηνύματα
    379
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aeria Gloris

    Μολις εγινα κατοχος ενος αξιολατρευτου west highland terrier(Οχι δεν ειναι μηχανη!!:rotflmao: )


    Δωρο απο τον Αγιο αν και καθυστερημενο!!^.^ [/B]

    Του εύχομαι πολλά και καλά χιλιόμετρα! Καλώς ήρθες!
    ήτανε ωραία σούζα...αλλά ξύπνησα

  4. #19
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Υπεροχη επιλογη!!

    2 βολτες την ημερα για σωστη λειτουργια κινητηρα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	3,5 KB 
ID:	151107

  5. #20
    http://i254.photobucket.com/albums/h...e/DSC02417.jpg

    Μια πρωτη φωτο στο ανδρο της^.^

    χοχο φυγαμε οφ τοπικ τελειως:rotflmao:

  6. #21
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aeria Gloris
    http://i254.photobucket.com/albums/h...e/DSC02417.jpg

    Μια πρωτη φωτο στο ανδρο της^.^

    χοχο φυγαμε οφ τοπικ τελειως:rotflmao:
    φτου φτου μη το ματιασουμε

    Με γειές και ας βγηκαμε λιγο

  7. #22

    Re: Νεουπας aboard

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aeria Gloris
    Βασικα δεν εβρισκα καπου αλλου να το γραψω αλλα το εβαλα εδω στα γενικα(Εαν ειναι να μεταφερθει αντμιν αναλαβετε )

    Καλως Ορισα λοιπον και εγω στην κοινοτητα σας^.^
    Δεν ασχολουμαι με μηχανες,αλλα τους τελευταιους μηνες εχει αρχησει και φουντωνει η επιθυμια μου να ασχοληθω σε 1 χρονο(?),σε 2(?) με μηχανες..Βλεπω ρε παιδια τους οργανωμενους στην εθνικη οδο οταν
    σταματανε στο περιπτερο της εθνικης και εγω ειμαι με το οικογενειακο οπελ ζαφιρα η το κτελ με παρεα και το ματι σου κολλαει πισω απο το τζαμι του ιχ ,σαν να εισαι 5χρονο οταν κοιταει το ματι του στις σοκολατες στο ψιλικατζιδικο..Δεν τρελενομαι για παπακι.Μηπως θα ηταν καλο να αρχησω απο κει πρωτα?Να μαθω οδηγικες συμπεριφορες κλπ?Η δεν χρειαζεται?

    Κυριος ανασταλτικος παραγοντας εως τωρα η επιθυμια γονεων και συγγενων..Υπηρχαν 2 συνομιληκοι μου (19) που σκοτωθηκαν το περασμενο χρονο γνωστοι στην οικογενεια και ειναι ακομα νωπο στην μνημη τους..Επισης παλιοτερα υπηρχαν παρομοια περιστατικα με θανατο ενος κολλητου ενος θειου μου.
    Απο οτι βλεπω αυτη η πιεση για μηχανη που ασκω θα μου φερει πιο γρηγορα ενα διπλωμα αυτοκινητου παρα μηχανης

    Ο ουριος ανεμος που με εφερε στο φορουμ σας και κολλησα απλα.

    Ακομα και για εναν νεουπα ειναι φανταστικο^.^

    ~Αρης
    Γεια σου ρε πιτσιρικο! Καλως ορισες στον υπεροχο κοσμο των 2 τροχων!

    Να πεις σε ολους οσους σε αποτρεπουν (γονεις-συγγενεις), να κρατανε τις "επιθυμιες" τους για τους εαυτους τους! Η ζωη (απο τη στιγμη που εισαι αντρας πια) ανηκει σε 'σενα για να τη διαχειριστεις! Ασφαλως και ΠΑΝΤΑ ακουμε τους μεγαλυτερους και πιο εμπειρους που οι συμβουλες τους ειναι υπερ-πολιτιμες τις περισσοτερες φορες και πρεπει να τις λαμβανουμε σοβαρα υπ- οψην, αλλα τις αποφασεις (και τις ευθυνες) για την ζωη μας τις παιρνουμε εμεις!

    Ειμαστε εδω για τις δικες μας επιθυμιες κι οχι για των αλλων!

    ... και εγω ειχα φιλους που σκοτωθηκαν με αμαξι (και με μηχανες βεβαια)... τι σημαινει αυτο? Οτι δεν πρεπει να ξαναμπω/οδηγησω αυτοκινητο!!! nono:

    Οσο αναφορα ειδικοτερα θεματα (μηχανης, εξοπλισμου κτλ κτλ), δεν θα διαφοροποιηθω απο οτι σου ειπαν και τα υπολοιπα παιδια! Για μενα το βασικοτερο ειναι να παρεις μηχανακι με συμπλεκτη και οχι scooter/παπι! Το τι θα το βρεις εσυ αναλογα και με τις προτημισεις-κα...λες σου... πχ αν σου αρεσουν τα ss και γενικοτερα τα street μηχανακια, ξεκινα με ενα cbr125, ybr125 κτλ. Αν προτιμας τα enduro, on-off ενα xt125 (ή κατι τετοιο) ειναι για 'σενα!

    Η επιλογη ΠΑΝΤΑ δικη σου!!!
    money cant buy me love !!!

  8. #23
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Πες όλη την αλήθεια ρε ψεύταρε Άρη!

    Πες ότι κάηκες εντελώς από τις Φυλετικές μάχες,
    κι επιτέλους βρέθηκε ένας άνθρωπος να σου δειξει το σωστό δρόμο του μοτοσυκλετισμου και ένα σωστό φορουμ ν'ασχολείσαι ! ........(και να πάρει τα χωριά σου)


    Καλώς όρισες Άρη.


    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    Πες όλη την αλήθεια ρε ψεύταρε Άρη!

    Πες ότι κάηκες εντελώς από τις Φυλετικές μάχες,
    κι επιτέλους βρέθηκε ένας άνθρωπος να σου δειξει το σωστό δρόμο του μοτοσυκλετισμου και ένα σωστό φορουμ ν'ασχολείσαι ! ........(και να πάρει τα χωριά σου)


    Καλώς όρισες Άρη.


    BUSTED!!

    Αυτος φταιει για ολα!!

  10. #25
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896


    Λοιπόν καλωσόρισες και από μένα και χρόνια πολλά..

    1ος Κανόνας.. Κάθε ποστ πρέπει να περιέχει μίνιμουμ 2 μπύρες.

    2ος Κανόνας.. Δεν υπάρχουν άλλοι κανόνες..

    Λοιπόν το cb400 sf είναι όντως μία πολύ καλή επιλογή που θα βρεις μεταχειρισμένη με λίγα χρήματα. Με 2000 θα βρεις ένα σε πολύ καλή κατάσταση σίγουρα, απλά να ξέρεις ότι τότε θα πρέπει να περιμένεις μέχρι τα 21 γιατί το καλύπτει μόνο το δίπλωμα απεριόριστων κυβικών.

    Πάντως αν θες να ξεκινήσεις τώρα, με κάτι ξεκούραστο, φτηνό, και απίστευτα οικονομικό μπορείς να κοιτάξεις το yamaha ybr 125 που έχω και εγώ. Το cbr είναι καλύτερο όμως κοστίζει και 1300 ευρώ περισσότερα που σε αυτά τα κυβικά νομίζω είναι πολλά. Επίσης καλό θα ήταν και κάποιο μεταχειρισμένο cbf 250.. Αυτά για γυμνά στριτάκια.. Εντουράκια δεν έχω οδηγήσει πέραν ενός δίχρονου 50ριου του 88 που είχα 6-9 μήνες αλλά νομίζω πως τα xr125 και xt125 είναι μια χαρά αν θες κάτι φτηνό και σχετικά καινούριο..



  11. #26
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
    Καλώς τον!!

    Επιτέλους ένας κάτω των 20 ετών με μυαλά στο κεφάλι που δε μιλάει για τζουσουξουρου και R1 για πρώτο μηχανάκι!!
    Γιατί ρε συ Νίκο, εγώ άκουσα ότι τώρα τελευταία ανταλλάζουν @@ με gixxer στις αντιπροσωπείες..
























    :rotflmao: :rotflmao:

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640


    Λοιπόν καλωσόρισες και από μένα και χρόνια πολλά..

    1ος Κανόνας.. Κάθε ποστ πρέπει να περιέχει μίνιμουμ 2 μπύρες.

    2ος Κανόνας.. Δεν υπάρχουν άλλοι κανόνες..

    Λοιπόν το cb400 sf είναι όντως μία πολύ καλή επιλογή που θα βρεις μεταχειρισμένη με λίγα χρήματα. Με 2000 θα βρεις ένα σε πολύ καλή κατάσταση σίγουρα, απλά να ξέρεις ότι τότε θα πρέπει να περιμένεις μέχρι τα 21 γιατί το καλύπτει μόνο το δίπλωμα απεριόριστων κυβικών.

    Πάντως αν θες να ξεκινήσεις τώρα, με κάτι ξεκούραστο, φτηνό, και απίστευτα οικονομικό μπορείς να κοιτάξεις το yamaha ybr 125 που έχω και εγώ. Το cbr είναι καλύτερο όμως κοστίζει και 1300 ευρώ περισσότερα που σε αυτά τα κυβικά νομίζω είναι πολλά. Επίσης καλό θα ήταν και κάποιο μεταχειρισμένο cbf 250.. Αυτά για γυμνά στριτάκια.. Εντουράκια δεν έχω οδηγήσει πέραν ενός δίχρονου 50ριου του 88 που είχα 6-9 μήνες αλλά νομίζω πως τα xr125 και xt125 είναι μια χαρά αν θες κάτι φτηνό και σχετικά καινούριο..


    ωραιος ο παλιος..

    Mαλλον αργα με κοβω να περνω διπλωμα..Σε κανα χρονο μαλλον αν ολα πανε καλα.
    πιο πολυ μου αρεσει η φαση στριτ οχι enduro..Γενικα με εχει τραβηξει η φαση του "περνω την παρεα και παμε για βολτες με τις μηχανες στην επαρχια,καμπινγκ και ετσι...enduro δεν ειναι πιο πολυ αγωνιστικα και ετσι?

    Δεν τη βλεπω αγωνιστικα τη μηχανη.Για καθαρα πρακτικους λογους εντος πολης και για το ταξιδακι με την παρεα επαρχια.Μετακινησεις εκει που δεν μπορω να παω με τα ποδια(οι φιλοι μου με φωναζουν aris-walker κατα το Johny walker γιατι περπαταω πολυ) και στη σχολη..
    Απλως φανταζομαι σε πρωτη φαση μεχρι να φτασω σε ενα σημειο εμπειριας θα παρω κατι για εντος πολης και υστερα για εξω?

    α και να μην ξεχαστουμε!
    cheers!

  13. #28
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aeria Gloris
    ωραιος ο παλιος..

    Mαλλον αργα με κοβω να περνω διπλωμα..Σε κανα χρονο μαλλον αν ολα πανε καλα.
    πιο πολυ μου αρεσει η φαση στριτ οχι enduro..Γενικα με εχει τραβηξει η φαση του "περνω την παρεα και παμε για βολτες με τις μηχανες στην επαρχια,καμπινγκ και ετσι...enduro δεν ειναι πιο πολυ αγωνιστικα και ετσι?

    Δεν τη βλεπω αγωνιστικα τη μηχανη.Για καθαρα πρακτικους λογους εντος πολης και για το ταξιδακι με την παρεα επαρχια.Μετακινησεις εκει που δεν μπορω να παω με τα ποδια(οι φιλοι μου με φωναζουν aris-walker κατα το Johny walker γιατι περπαταω πολυ) και στη σχολη..
    Απλως φανταζομαι σε πρωτη φαση μεχρι να φτασω σε ενα σημειο εμπειριας θα παρω κατι για εντος πολης και υστερα για εξω?

    α και να μην ξεχαστουμε!
    cheers!
    Επειδή μπορεί να μπερδεύτηκες.. το mtx του 88.. το πήρα το 2007.. :rotflmao: Τα εντουράκια αυτά που σου προτείναμε δεν είναι σκληροπυρηνικα μην ανησυχείς.. Και πίστεψε με είναι απίστευτα βολικά σε αστικό περιβάλλον.. Για αυτό ακριβώς προορίζονται.. Τα αληθινά εντούρο.. απέχουν.. όσο πατάει ο ελέφαντας από αυτά Το καλό με τα ψευτοεντουράκια είναι ότι είναι ελαφριά, το τιμόνι κόβει πολύ, δεν μασάς μία στις λακούβες (βασικό στην Κρήτη ), καβαλάει πεζοδρόμια, θα σε πάει και σε καμιά παραλία ή κανένα κάμπινγκ..


  14. #29
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aeria Gloris

    πιο πολυ μου αρεσει η φαση στριτ οχι enduro..Γενικα με εχει τραβηξει η φαση του "περνω την παρεα και παμε για βολτες με τις μηχανες στην επαρχια,καμπινγκ και ετσι...enduro δεν ειναι πιο πολυ αγωνιστικα και ετσι?

    Δεν τη βλεπω αγωνιστικα τη μηχανη.Για καθαρα πρακτικους λογους εντος πολης και για το ταξιδακι με την παρεα επαρχια.Μετακινησεις εκει που δεν μπορω να παω με τα ποδια(οι φιλοι μου με φωναζουν aris-walker κατα το Johny walker γιατι περπαταω πολυ) και στη σχολη..
    Απλως φανταζομαι σε πρωτη φαση μεχρι να φτασω σε ενα σημειο εμπειριας θα παρω κατι για εντος πολης και υστερα για εξω?

    α και να μην ξεχαστουμε!
    cheers!
    Streetακιας θελει να ειναι το παιδι (μεχρι στιγμης) και συμφωνα με τις απαιτησεις που εχει μαλλον εκει θα καταληξει

    Ευγε νεαρε

  15. #30
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    καλως ηρθες
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. "all aboard" productions presents
    από spyro στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 551
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2024, 07:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF