Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 43

Θέμα: Buell Ulysses XB12X or Suzuki VSTROM

  1. #1

    Buell Ulysses XB12X or Suzuki VSTROM

    Καλή Χρονιά σε όλους παιδιά.Μπένω αμέσως στο θέμα.

    Ήταν να πάρω το νέο VSTROM 2009 650cc μέχρι που πήγα στην Harley Davidson-Buell και είδα το Uliysses XB12X. Είναι μοντέλο 2007 με 1163 Km και΄όταν το ρώτησα γιατι τόσα λιγα Km μου είπε οτι την είχε σαν demo, δηλ. την έδινε σε υποψιφιους πελατες (κυριως Αμερικανους και Ευρωπαιους, το λεω αυτο γιατι αυτο το καιρο ζω στην Σαουδικη Αραβια).

    Anyway μου την δινει 6.800 ευρω ενω η VSTROM 5.600 euros. Δεν εχω δει να πολυκυκλοφορει πολυ η Buell στην ελλαδα ισως επειδη ειναι ακριβή. Θελω να πιστευω οτι ειναι πολυ καλη μηχανη μιας και ειναι αδελφάκι της Harley. Βλέπω video απο το youtube και εχει ενα τρομερό ηχο.

    Φιλοι μου καλοί VSTROM 2009 (new) or Ulisses 2007 (almost new)

  2. #2
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Καλη χρονια και σε εσενα φιλε μου!

    Θα σου ελεγα να παρεις καλυτερα το VStrom γιατι με το Buell πιστευω οτι ισως θα δυσκολευτεις αρκετα ωστε να βρεις αγοραστη σε περιπτωση που στο μελλον θελησεις να το πουλησεις.

    Αληθεια το VStrom τοσο φθηνα εχει?


  3. #3
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Θα ελεγα το Buell,με παζαρι.Αφου εισαι στη Τζεντα θα ξερεις οτι με το παζαρι οι τιμες αλλαζουν δραματικα.Δεν πιστευω να οδηγας μηχανη εκει?Οι ανθρωποι ειναι τρελαρες.Οδηγησα 15 μερες κι οταν γυρισα πισω οι ταριφες μου φαινονταν νηπιαγωγειο.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    270

    Re: Buell Ulysses XB12X or Suzuki VSTROM

    Αρχικά δημιουργήθηκε από jeddah81
    .... Θελω να πιστευω οτι ειναι πολυ καλη μηχανη μιας και ειναι αδελφάκι της Harley....
    Ακριβώς για αυτόν τον λόγο ΔΕΝ πρέπει να την πάρεις...

    Ενοείται χωρις δευτερη σκέψη V-Strom...
    Αν και απο τα γραφόμενα σου μου φαίνεται οτι σου αρέσει περισσότερο η Buel θα σε συμβούλευα να πάρεις με κλειστά μάτια το στρώμα.
    Η Buel είναι πολύ εξειδικευμένες μοτο... στο να πουλάς μούρη στην καφετέρεια άντε και στο να ξεκ@νεις σε κανένα στροφιλίκι... απο κει και πέρα προβλήματα, απαρχειωμένος κινητήρας, δυσκολία στην καθημερινή χρήση, για ταξίδι και φόρτωμα ούτε λόγος, ακριβή συντήρηση, κλπ... σταματάω γιατί θα γράφω πολύ ώρα ακόμα!!!! Α και κάτι ακόμα: αφού το μηχανάκι αυτος το είχε για test drive φαντάσου τι θα έχει τραβήξει... στρώσιμο μηδεν!!!!

    Απο την άλλη με το στρώμα παίρνεις μια καλή και πολύ αξιόπιστη μοτο που μπορεί να κάνει τα πάντα ίσως όχι σε απόλυτο βαθμό όπως κάποιες άλλες αλλά τα πάντα... το αδύνατό σημείο της είναι η αντλία βενζίνης μαζί με το TPS τα οποία καλύπτονται απο την εγγύηση σε περίπτωση που είσαι τόοοοσο άτυχος...

    Σόρυ αν σε ξενέρωνω αλλα κατα την γνώμη μου το V-Strom είναι μονόδρομος... βέβαι στην επιλογή μοτο η κ@λα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο αν όχι τον μεγαλύτερο οπότε ασυ θα αποφασίσεις απλά νομίζω οτι αν πάρεις το μεταχειρισμένο Buel πρέπει σε κάποιο βαθμό να είσαι προετοιμασμένος για "τρεξιματάκι"...

    Καλή Χρονιά!!!

  5. #5
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Buell επειδη ειναι διαφορετικο, δε κυκλοφοραει καθολου και εχει ροπακλα...

  6. #6
    Κοιταχτε η τιμη της VSTROM δεν ειναι και τοσο φτηνη. Μονο 25% κατω αλλα μου την δινουν τελειως γυμνη. Ουτε χουφτες, βαλιτσα και συνεγερμο οπως θυμαμαι που εδινε ο ΣΦΑΚΑΙΝΑΚΗΣ.
    Μην ξεχνατε οτι οταν επιστρψω πισω στην μαμα πατριδα θα χρεισαστουν μεταφορικα (1.000 ευρω μεσα στο νερο) Αρα θα μου ερθει η μια αλλη.

    Anyway ακομα το σκεφτομαι. Θα παω να το παζαρεψω το Ulysses μηπως πετυχω καλυτερη τιμη. Θα διαβαζω και τις αποψεις σας.

    (SRX400 πως απο τα μερη μας, οντως παιδια οι Αραβες ειναι αθλιοι οδηγοι, τρεχουν παρα πολυ γιατι εχουν και μεγαλους δρομους)

    PLEASE GO ON, ADVISE ME

  7. #7
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    παρε τον οδυσσεα.... αν ηταν να παρεις στρομ αγοραζες και γκαμηλα....

    το BUELL θα το κρατησεις προικα βεβαια.. αλλα .... ΒΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ
    Accipere quam facere praestat injuriam

  8. #8
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Καλημέρα και καλή χρονιά! μια χαρά μου φαίνεται το BUELL...και στα λεφτά αυτά δε νομίζω στη ποιότητα του BUELL να πλησιάζει το στρώμ,ακόμα και το 1000...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2008_buell_ulysses_xb12xt_4.jpg 
Προβολές:	890 
Μέγεθος:	25,6 KB 
ID:	151462
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  9. #9
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651

    BUELL φωτό Νο2

    φωτό δεύτερη......


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2008_buell_ulysses_xb12xt_13.jpg 
Προβολές:	885 
Μέγεθος:	44,9 KB 
ID:	151463
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  10. #10
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jeddah81
    Κοιταχτε η τιμη της VSTROM δεν ειναι και τοσο φτηνη. Μονο 25% κατω αλλα μου την δινουν τελειως γυμνη. Ουτε χουφτες, βαλιτσα και συνεγερμο οπως θυμαμαι που εδινε ο ΣΦΑΚΑΙΝΑΚΗΣ.
    Μην ξεχνατε οτι οταν επιστρψω πισω στην μαμα πατριδα θα χρεισαστουν μεταφορικα (1.000 ευρω μεσα στο νερο) Αρα θα μου ερθει η μια αλλη.

    Anyway ακομα το σκεφτομαι. Θα παω να το παζαρεψω το Ulysses μηπως πετυχω καλυτερη τιμη. Θα διαβαζω και τις αποψεις σας.

    (SRX400 πως απο τα μερη μας, οντως παιδια οι Αραβες ειναι αθλιοι οδηγοι, τρεχουν παρα πολυ γιατι εχουν και μεγαλους δρομους)

    PLEASE GO ON, ADVISE ME
    Δουλεψα στους πρωτους ισλαμικους ολυμπιακους αγωνες.Απιστευτη η Τζεντα κι οι Τζενταοι:rotflmao: οδηγοι της.Εξι λωριδες δρομαρα,στη μεσαια πηγαιναν με 60,δεξια με 180,σφηνες απο παντου,κορναρισματα στις πλατειες,πανηγυρι.
    Ειχα δει 4 μηχανες ολες κι ολες (gsxr και harley) εκτος τα virago των μπατσων.
    Ασε το στρωμα να σαπισει στην ερημο.Παρε το Buell,ειναι μηχανη για πολλα χρονια.

    Υ.Γ
    Ευχαριστως ξαναπηγαινα στη Τζεντα.Δεκαπεντε μερες δεν φοβηθηκα ουτε για ενα λεπτο ακομα και στις 3 το πρωι που περπαταγαμε σε στενακια για να παμε για μπιλιαρδο.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Μα ειναι ερωτησεις αυτες ???????
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα προτιμησεις την BUELL.

    Δε λεω οτι το V-Strom δεν ειναι καλο μηχανακι...το αντιθετο μαλιστα...ειναι κορυφαιο...αλλα η μηχανη....ειναι και λίγο είδος "ψώνιου".

    Αλλες συγκινήσεις θα σου χαρισει ενα american muscle V2 και αλλες ενα ανοργασμικο V-Strom.
    Ευχομαι να καταλαβεινεις πως το εννοω.

    Η ερωτηση σου (ως προς την ιδιαιτεροτητα του οχηματος) μοιαζει με την παρακατω:

    Να πάρω Seat Ibiza ή Aston Martin ?


  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Μα ειναι ερωτησεις αυτες ???????
    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα προτιμησεις την BUELL.

    Δε λεω οτι το V-Strom δεν ειναι καλο μηχανακι...το αντιθετο μαλιστα...ειναι κορυφαιο...αλλα η μηχανη....ειναι και λίγο είδος "ψώνιου".

    Αλλες συγκινήσεις θα σου χαρισει ενα american muscle V2 και αλλες ενα ανοργασμικο V-Strom.
    Ευχομαι να καταλαβαινεις πως το εννοω.

    Η ερωτηση σου (ως προς την ιδιαιτεροτητα του οχηματος) μοιαζει με την παρακατω:

    Να πάρω Seat Ibiza ή Aston Martin ?


  13. #13
    τα πράγματα είναι απλά ....βάλε κάτω τις προτεραιότητές σου και η απόφαση θα είναι πολύ εύκολη, μιας και πρόκειται για δύο τελείως διαφορετικές μοτοσυκλέτες!

    αν θέλεις μεταφορικό μέσο και πιο ξένοιαστα χιλιόμετρα, παίρνεις v strom...

    αν θέλεις να ευχαριστηθείς μοτοσυκλέτα, παίρνεις το buell!!!

    σίγουρα δε θα είναι το ίδιο αξιόπιστο, αλλα θα ευχαριστηθείς ήχο, στρίψιμο, στήσιμο και δεν πρόκειται να το βαρεθείς ποτέ!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  14. #14
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αμα ειναι να παρεις το buell περνα μια βολτα πρωτα απο τον οδοντιαντρο να σου τσεκαρει
    τα σφραγισματα. Μη φυγει και κανενα.

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  15. #15
    χαλαρα το buell...δεν τιθεται καν θεμα συζητησης...ειδικα αν εισαι ανυπαντρος κι ανεβαζεις καμια γκομενιτσα πανω,με το Buell σε ενα τεταρτακι θα την εχεις ετοιμη για κρεββατι μια και οι κραδασμοι,υπο συνθηκες,ειναι φιλοι μας...
    frankly my dear, i dont give a damn...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Buell Ulysses XB12X testdrive Αγελαδο-κροκοδιλος001 !!!
    από tifoefs στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2011, 09:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF