Σελίδα 3 από 17 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 246

Θέμα: Aναγνώριση Κολλεγίων

  1. #31
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    εγω ακουγα οταν ειμουν μαθητης την καραμελα οτι η ΑΣΟΕ ειναι στα 3 καλητερα οικομικα της ευρωπης και στα 10 του κοσμου

    μπορει και να ετσι, αλλα ξερου πολλους επιστημοναρες απο το τμημα μου (μαθηματικο) που "αγοραζουν" μεταπτυχιακα απο κει..
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  2. #32
    Και βασικα μια ακόμα ερωτηση: εγω που για τον α, β, λογο δε μπορεσα να παω σε Ελληνικο δημοσιο, και ΔΕΝ ηθελα να επιστρεψω στο εξωτερικο για να σπουδασω, γιατι το πτυχιο μου που το πηρα απο 100000000% Αμερικανικο πανεπιστημιο, που απλα ετυχε να εχει εδω το παραρτημα του (γιατι ξανα λεω δεν ηθελα να γυρισω στην Αμερικη) να μην αναγνωριζετε????

    Εχω βαρεθει να ακουω τοσους που δεν ξερουν την πραγματικοτητα, να πετανε "εσυ πληρωσες για το πτυχιο σου!!"

    τι λετε ρε παιδια εισαστε σοβαροι??? που αν εκανες 4 απουσιες το 6μηνο στο μαθημα σε κοβανε χωρις δευτερη κουβεντα, και αν εχανες μαθημα 2η φορα ειχες μια τελευταια ευκαιρια να το περασεις αλλιως σε πεταγανε εξω μια και καλη!!!! και θα μου πεις οτι πληρωσα το πτυχιο μου?? Ελεος αυτη η ντεμοντε νωοτροπια αυτων που στην ουσια δε ξερουν τι παιζουν, αλλα τους εχουν κανει πλυση εγκεφαλου οτι οι αλλοι ειμαστε βυσματιες και δε ξερω γω τι αλλο και ειμαστε με τους εξω απο δω που προσπαθουμε να τους φαμε τη θεση!!!!

    γιατι εγω που εχω σπουδασει τοσα χρονια, να μην αναγνωριζοντε τα πτυχια μου και στον εργασιακο τομεα, οσο αναφορα τη πληρωμη, και να πληρονομαι το ιδιο οπως καποιος που εχει απλα τελειοσει το λυκειο???

    αν αξιζεις η θεση ειναι δικη σου! αν δεν αξιζεις, τα μπογαλακια σου και σε αλλη παραλια! ειναι τοσο απλο!
    Live fast...
    Die Young...
    And leave a Beautiful Corpse...

    What goes around, comes around.. And it will bite you in the ass..

  3. #33
    Vroum Vroum μέλος Το avatar του/της native
    Εγγραφή
    04/04/2008
    Μηνύματα
    51
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
    Και βασικα μια ακόμα ερωτηση: εγω που για τον α, β, λογο δε μπορεσα να παω σε Ελληνικο δημοσιο, και ΔΕΝ ηθελα να επιστρεψω στο εξωτερικο για να σπουδασω, γιατι το πτυχιο μου που το πηρα απο 100000000% Αμερικανικο πανεπιστημιο, που απλα ετυχε να εχει εδω το παραρτημα του (γιατι ξανα λεω δεν ηθελα να γυρισω στην Αμερικη) να μην αναγνωριζετε????

    Εχω βαρεθει να ακουω τοσους που δεν ξερουν την πραγματικοτητα, να πετανε "εσυ πληρωσες για το πτυχιο σου!!"

    τι λετε ρε παιδια εισαστε σοβαροι??? που αν εκανες 4 απουσιες το 6μηνο στο μαθημα σε κοβανε χωρις δευτερη κουβεντα, και αν εχανες μαθημα 2η φορα ειχες μια τελευταια ευκαιρια να το περασεις αλλιως σε πεταγανε εξω μια και καλη!!!! και θα μου πεις οτι πληρωσα το πτυχιο μου?? Ελεος αυτη η ντεμοντε νωοτροπια αυτων που στην ουσια δε ξερουν τι παιζουν, αλλα τους εχουν κανει πλυση εγκεφαλου οτι οι αλλοι ειμαστε βυσματιες και δε ξερω γω τι αλλο και ειμαστε με τους εξω απο δω που προσπαθουμε να τους φαμε τη θεση!!!!

    γιατι εγω που εχω σπουδασει τοσα χρονια, να μην αναγνωριζοντε τα πτυχια μου και στον εργασιακο τομεα, οσο αναφορα τη πληρωμη, και να πληρονομαι το ιδιο οπως καποιος που εχει απλα τελειοσει το λυκειο???

    αν αξιζεις η θεση ειναι δικη σου! αν δεν αξιζεις, τα μπογαλακια σου και σε αλλη παραλια! ειναι τοσο απλο!
    +10000 ΄

    μη ξεχνάμε κιόλας πόσο δύσκολο είναι να σπουδάζεις σε γλώσσα που δεν είναι η μητρική σου.

    Να βαθμολογήσε ακόμα κ για τα φραστικά λάθη που μπορεί να 'εκανες. Να ψάχνεις ωρες ολόκληρες πως θα διατυπωσεις αυτό που θα ήθελες να πεις με απλά λόγια στη μητρική σου γλώσσα. Να φοβάσαι να μην αρρωστήσεις γιατί θα έμενες από απουσίες.

    Εγώ προσωπικά σαν φοιτήτρια έπρεπε κάθε μέρα να είμαι στην ώρα μου στο μάθημα, έπρεπε να δίνω τις εργασίες ακριβώς στην ώρα τους ούτε λέπτο παραπάνω. Να κυνηγάω με mail κ τηλέφωνα στο εξωτερικό τους καθηγητές για να βγάλω άκρη.

    Να έχω το άγχος όταν έμεινα σε ένα μάθημα αν θα το πέρναγα στην 1 και μοναδική ευκαιρια που είχα για επαναληπτική εξεταστική.
    Πόσο μου λείπουν οι 2 ρόδες και η αίσθηση του κράνους στο κεφάλι μου...

  4. #34
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Νομίζω οτι βιαζόμαστε...

    μπορούν κάλλιστα να αναγνωριστούν όλα τα πτυχία αρκεί οι σχολές που τα δίνουν να τηρούν κάποιες προδιαγραφές. Το ίδιο ισχύει και στο εξωτερικό παντού. Το οτι πήρες ενα πτυχίο απο όποια σχολή στον κόσμο δεν εγγυάται οτι έχεις και την κατάλληλη γνώση που αναφέρει εκεί.

    Αυτό αποδυκνείεται στον εργασιακό χώρο.

    Στην Ελλάδα μας, ουτως ή άλλως στον ιδιωτικό τομέα πολύ λίγο ρόλο παίζει αν είσαι απο το ΕΜΠ ή απο το Harvard. Εκείνο που θα παίξει ιδιαίτερο ρόλο είναι η απόδοση και η εργασιακή σου εμπειρία.

    Στο μόνο κομμάτι που τίθεται θέμα είναι στο αν το πτυχίο απο Ι.Ε.Κ-Κολέγιο-Ξένο Πανεπιστήμιο εξισωθεί με το Ελληνικό , θα υπάρξει ακόμα μεγαλύτερος ανταγωνισμός να εισέρθεις στον Δημόσιο τομέα. Τίποτα παραπάνω...

    Για τα εδώ Πανεπιστήμια μάλιστα σημαίνει οτι οι "προφέσσορες" θα χάσουν κύρος στις καρέκλες τους και τους "ιδιωτικούς στρατούς" τους, αφού αρκετοί πλέον μπορεί να αποφασίσουν να αλλάξουν χώρους μάθησης .... Ειδικότερα όταν εδώ το 6μηνο κρατά 12 μήνες λόγω καταλήψεων επειδή πονάει ο κώλος τους ή γενικότερα υπάρχει μια αντίληψη οτι η Έδρα είναι τσιφλίκι τους.

    Για να μην μιλήσω για κόμματα που οι νεολαίες τους θα χάσουν την χήνα με τα χρυσά αυγά, αφού ο φοιτητής δεν θα χρειάζεται να είναι εγγεγραμένος σε αυτούς για να έχει το πάτημα να μπεί στο δημόσιο... θα μπορεί να το κάνει και απο ενα ιδιωτικό πανεπιστήμιο χωρίς να δηλώσει εγγραφή σε αυτό το ιδιότυπο καθεστώς "αδελφότητος".

    Γενικά μιλάμε για μια κατάσταση που ούτως ή άλλως θα γίνει και ας φωνάζουν σαν τις χήρες στο κρεβάτι κάποιοι. ΄΄Ισως μάλιστα άντί να φωνάζουν για το να μην υπάρξει εξέλιξη σε αυτό... να φώναζαν καλύτερα να δοθεί περαιτέρω προσοχή στα εδώ πανεπιστήμια για να προτιμήσουν και οι εδώ φοιτητές την Ελλάδα σαν χώρο μάθησης παρά τα εκτός ιδρύματα.

    Και μην μου πείτε για επίπεδο εκπαίδευσης, γιατί οι περισσότεροι γνωρίζουμε πως τα εδώ ιδρύματα, (εκτός ελαχιστότατων εξαιρέσεων σε πάρα πολύ λίγες επιστήμες) είναι κυριολεκτικά 10 χρόνια πίσω απο την αγορά εργασίας.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  5. #35
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    να υπαρξει αναγνωριση αλλα να χουμε ολοι συνειδηση στο τι κανουμε..

    θυμαμαι το μονιμο αιτημα των ΤΕΙ να γινουν ισονομο με ΑΕΙ..
    Μα τι μανια ειναι αυτη στην ελλαδα να τα κανουμε ολα ιδια.. να μην υπαρχει κανενας "καλυτερος" απο μας..
    με το στανιο να γινουν το ιδιο..

    Ε ΑΦΟΥ δεν ειναι το ιδιο ρε παιδια τι να κανουμε..τα μεν ειναι τεχνολογικα ιδρυματα, τα δε ειναι ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ, αλλο κανει το ενα αλλο κανει το αλλο, χωρις να μειωνω ή να ανεβαζω το ενα και το αλλο..

    λοιπον μην καταληξουμε στο ιδιο με τα ιδιωτικα, επειδη καποιοι αφηνουν να ψοφαει το δημοσιο πανεπιστημιο..
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  6. #36
    Εγω δε θελω να αναγνωριστει το πανεπιστημιο που πηγα, επειδη πηγα εγω, αλλα επειδη πληρη καποιες προηποθεσεις! Με αυτη τη λογικι μιλαω.

    Ουτε θελω να αναγνωριστει για το Δημοσιο, γιατι δε ψαχνω να μπω εκει. Αλλα και στον ιδιωτικο χωρο, οταν ερθει η ωρα να σου "προσφερει" καποιος μισθο, απο τη στιγμη που δεν αναγνωριζετε απο το Δημοσιο, ο μισθος μου ειναι πολυ κατοτερος απο οτι θα επρεπε.

    Αυτο που πρεπει να γινει ειναι να μπουνε και τα ελληνικα σε μια ταξη! που εχει ακουστει ο "αιωνιος" φοιτητης εκτος απο την Ελλαδα???? 8 χρονια για να κανεις ενα πτυχιο που θελει 4! αντε 5 αν το κανεις ποιο χαλαρο το προγραμμα....

    Και οι 2 πλευρες εχουν τα καλα και τα κακα τους, απλα πρεπει να μαθουμε να ζουμε και με τα 2 και οχι να εκμηδενιζουμε το ενα για να παρει αξια το αλλο....
    Live fast...
    Die Young...
    And leave a Beautiful Corpse...

    What goes around, comes around.. And it will bite you in the ass..

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    αυτα που ακριβως τα ειδες?

    απο προσωπικη πειρα, τα κομματοσκυλα συνηθως ειναι 7ο, 8ο ετος, χρωστανε ακομα 400 μαθηματα, και το αν θα τελειωσουν ειναι λιγο αμφιβολο...

    τωρα αυτο με τις ψηφους που λες, τι να πω, δε ξερω που το ειδες...

    Απο τη γυμναστικη ακαδημια, εως τη Παντειο. Αλλα εχει σημασια αυτο;

    Το οτι διαφοροι καθηγητες στα Ελληνικα πανεπιστημια κοιτανε να τα εχουν καλα με φοιτητες για να μην χασουν τη θεση τους, ειναι κ αυτο καινουριο;


    Πρωτου φτιαξουν τους νομους για την αναγνωριση των πτυχιων, πρεπει να φτιαξουν κ να κανουν ανταγωνιστικα τα Ελληνικα πανεπιστημια.

    Θυμαμαι ενα χαρακτηριστικο παραδειγμα που ειχα διαβασει σε εφημεριδα, κοπελας με πτυχειο (νομικης νομιζω, δεν ειμαι σιγουρος) απο το Yale (μεσα στα κορυφαια του κοσμου), που της ειπαν οτι για να δουλεψει Ελλαδα πρεπει να εξισωθει το πτυχειο της με καποιο απο πανεπιστημιο της Ελλαδας:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140

    μισθος

    Εγω ξερω ενα πραγμα, οτι εχεις δεν εχεις πτυχιο οταν πας να δουλεψεις οταν παιρνεις πανω απο το βασικο δεν παιρνεις λεφτα παραπανω λογω πτυχιου. Εκτος εαν πιασεις δουλεια και το παρεις στην πορεια. Εγω οταν παω να συζητησω για τον μισθο λεω θελω τοσα. Δεν λεω θελω τοσα συν το επιδομα πτυχιου.
    Ο καλός οδηγός στην ευθεία φαίνεται!!

  9. #39
    δεν ειναι επιδομα πτυχιου.

    αλλα οταν ενας εργοδοτης εχει το βιογραφικο σου, που γραφει προυπηρεσια και πτυχια, οταν γινοντε τα λογιστικα και οι λογαριασμοι, ολα παιζουν ρολο. στο λεω επειδη εχω μια προσφατη εμπειρια στο θεμα.

    επισεις, στη προηγουμενη εργασια, ενω ειμαι αποφοιτος και με μεταπτυχιακο κτλ, τα ενσημα που μου δωσανε απ το ΙΚΑ ειναι αυτα ανειδικευτου εργατη... γιατι πολυ απλα τα πτυχια μου δεν μετρανε... αν τα βαλεις ολα μαζι, μαζευοντε!
    Live fast...
    Die Young...
    And leave a Beautiful Corpse...

    What goes around, comes around.. And it will bite you in the ass..

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lygonis
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    140

    xmmm

    κοιτά, στα ένσημα μάλλον έχεις δίκιο, αλλά στην τσέπη είμαι σίγουρος δεν θα πάρεις τίποτα παραπανω. ¨Ετσι κι αλλιώς όταν θα είναι να πάρουμε σύνταξη μάλλον δεν θα υπάρχουν ταμεία οπότε.......... Εμένα η άποψη μου είναι ότι πρέπει να εξισωθούν με τα Ελληνικά αλλά μόνο αφού υπάρχει κάποιος έλεγχος για το τι ακριβώς διδάσκουν και τι ποιότητας είναι. Α και μία απαραίτητη προϋπόθεση είναι για μένα ότι θα πρέπει όλα αυτά τα ιδρύματα να διδάσκουν στα Ελληνικά. Αλλιώς να μην παίρνουν άδεια λειτουργίας.
    Ο καλός οδηγός στην ευθεία φαίνεται!!

  11. #41
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Εγώ δεν έθεσα πουθενά θέμα χρημάτων. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο όλοι πληρώσαμε κάτι κάπου σε σχέση με τις σπουδές μας.

    Θεωρώ όμως οτι δεν είναι τυχαίο :

    α. Έχω ένα φίλο που τελείωσε οδοντίατρος στο Βελιγράδι. Χρειάστηκα μια απονεύρωση και είπα να τον στηρίξω μιας και ήταν φίλος κάτι που φυσικά δε χρειαζόταν αφού πήρε το πελατολόγιο του πατέρα του. Την απονεύρωση μου την έκανε με το τηλέφωνο στο αυτί κι ο πατέρας του τον καθοδηγούσε τηλεφωνικά τι να κάνει, πως και πότε.

    β. Φίλος πάλι σπούδασε οδοντιατρική στην Τσεχία. Έχει πάρει πτυχίο και δεν ξέρει τίποτα, δεν έχει μάθει και δεν έχει καταλάβει τίποτα.

    γ. Ο οδοντίατρος του θείου μου ήταν Ρουμάνος. Όταν του έβγαλε κάποιο δόντι και ξεκίνησε μια ακατάσχετη αιμορραγία όπως μας είπαν αργότερα αρκετοί γιατροί ΟΦΕΙΛΕ να έχει την υποδομή να ξέρει πως η αιμορραγία αυτή δεν ήταν φυσιολογική. Το 2004 ο θείος μου πέθανε από καρκίνο. Όταν έγινε έκεινη η εξαγωγή μερικά χρόνια πριν ίσως και να το είχαμε προλάβει πριν εξελιχτεί.

    Σκόπιμα ανέφερα μόνο οδοντιατρικά παραδείγματα. Υπάρχουν πολλά που έχω δει σε πολλά επαγγέλματα κι εκτός των ιατρικών.

    Τα ελληνικά πανεπιστήμια δεν είναι τα καλύτερα που υπάρχουν αλλά σε κάποιους κλάδους είναι από τα πιο δυνατά στον κόσμο.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  12. #42
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    ....

    Τα ελληνικά πανεπιστήμια δεν είναι τα καλύτερα που υπάρχουν αλλά σε κάποιους κλάδους είναι από τα πιο δυνατά στον κόσμο.

    Το ΜΙΤ, το king college,το Harvard κλπ το ξέρουν αυτό ή ζουν στην αυταπάτη τους;

    Και για να μην το ψάχνουμε και πολύ, ας μας πει κάποιος τι έρευνα κάνουν τα Ελληνικά Πανεπιστήμια ή αν απλά παράγουν απόφοιτους.....

    Εγώ ξέρω ότι το τμήμα που σπούδασα εκεί έξω, έβγαλε τον Μαγνητικό τομογράφο (MRI) αλλά δεν γαμιεται.... το εδώ τμήμα Βιοιατρικής τεχνολογίας είναι ανώτερο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Α, ναι! και οι καθηγητές των πανεπιστημίων εδώ είναι ΟΛΟΙ απόφοιτοι ξένων πανεπιστημίων που τους έδωσαν το PhD τους.... άρα για τον μΠούτσο τα ξένα πανεπιστήμια, για τον μΠούτσο οι απόφοιτοί τους κι άρα για τον μΠούτσο κι οι καθηγητές των Ελληνικών πανεπιστημίων κι άρα οι απόφοιτοι των Ελληνικών πανεπιστημίων.... καλό ε;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Το ΜΙΤ, το king college,το Harvard κλπ το ξέρουν αυτό ή ζουν στην αυταπάτη τους;

    Και για να μην το ψάχνουμε και πολύ, ας μας πει κάποιος τι έρευνα κάνουν τα Ελληνικά Πανεπιστήμια ή αν απλά παράγουν απόφοιτους.....

    Εγώ ξέρω ότι το τμήμα που σπούδασα εκεί έξω, έβγαλε τον Μαγνητικό τομογράφο (MRI) αλλά δεν γαμιεται.... το εδώ τμήμα Βιοιατρικής τεχνολογίας είναι ανώτερο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Α, ναι! και οι καθηγητές των πανεπιστημίων εδώ είναι ΟΛΟΙ απόφοιτοι ξένων πανεπιστημίων που τους έδωσαν το PhD τους.... άρα για τον μΠούτσο τα ξένα πανεπιστήμια, για τον μΠούτσο οι απόφοιτοί τους κι άρα για τον μΠούτσο κι οι καθηγητές των Ελληνικών πανεπιστημίων κι άρα οι απόφοιτοι των Ελληνικών πανεπιστημίων.... καλό ε;


    poli mpoutsos epese!!!! :rotflmao:

  14. #44
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Το ΜΙΤ, το king college,το Harvard κλπ το ξέρουν αυτό ή ζουν στην αυταπάτη τους;

    Και για να μην το ψάχνουμε και πολύ, ας μας πει κάποιος τι έρευνα κάνουν τα Ελληνικά Πανεπιστήμια ή αν απλά παράγουν απόφοιτους.....

    Εγώ ξέρω ότι το τμήμα που σπούδασα εκεί έξω, έβγαλε τον Μαγνητικό τομογράφο (MRI) αλλά δεν γαμιεται.... το εδώ τμήμα Βιοιατρικής τεχνολογίας είναι ανώτερο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Α, ναι! και οι καθηγητές των πανεπιστημίων εδώ είναι ΟΛΟΙ απόφοιτοι ξένων πανεπιστημίων που τους έδωσαν το PhD τους.... άρα για τον μΠούτσο τα ξένα πανεπιστήμια, για τον μΠούτσο οι απόφοιτοί τους κι άρα για τον μΠούτσο κι οι καθηγητές των Ελληνικών πανεπιστημίων κι άρα οι απόφοιτοι των Ελληνικών πανεπιστημίων.... καλό ε;
    Άρα η Ελλάδα είναι για το Πέοντα !!! (με αυτό συμφωνώ απόλυτα)

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/10/2005
    Μηνύματα
    281
    Το θεμα δεν ειναι αν αναγνωριστηκαν ή οχι τα κολλεγια. Για μενα καλως που αναγνωριστηκαν ΕΦ'ΟΣΟΝ ομως υπαρχει ελεγχος γι'αυτα και ΕΦ'ΟΣΟΝ αυτος ο ελεγχος γινει και στα δημοσια.

    Οι περισσοτεροι ομως καθηγητες δεν διαμαρτυρονται γιατι αναγνωριστηκαν τα κολλεγια, διαμαρτυρονται γιατι τωρα που εγινε αυτο θα ελεγχονται και αυτοι.
    Και αντε να αποδειξεις οτι δεν τα εξυνες τοσα χρονια....

    Πας να κανεις μαθημα και το 90% των μαθηματων το κανουν οι βοηθοι των καθηγητων και οχι οι ιδιοι. Οι καθηγητες βλεπεται εχουν ποιο σημαντικες, ιδιωτικες, δουλειες να ασχοληθουν....

Σελίδα 3 από 17 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF