Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: Ένα μπράβο στο Moto Area.

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135

    Ένα μπράβο στο Moto Area.

    Τέλη Δεκέμβρη έψαχνα για μπουφανάκι χειμερινό αδιάβροχο.
    Επειδή σκόπευα να το έχω για αρκετά χρόνια είπα να διαθέσω ένα ικανοποιητικό ποσό.
    Αφού δοκίμασα κάποια μπουφάν κατέληξα στα ολλανδικά REV'IT.

    άψογη εφαρμογή,άνεση,εργονομία κτλ κτλ.
    τα dainese μπροστά τους είναι χαμηλότερης ποιότητας.

    επόμενο βήμα:από που τα αγοράζουμε?

    Από το ίντερνετ βρήκα ενδιαφερουσες τιμές αλλά έψαξα και στην ελληνική αγορά.
    Τελικά κατέληξα στο REV'IT OFF TRACK όπου το αγόρασα από το Moto Area (Λεωφ.Μεσογείων 64)
    που το βρήκα 5-10 ευρώ ακριβότερα από το ίντερνετ!

    Δυστυχώς μετά από μία βδομάδα άρχισε να ξηλώνεται η μία ραφή της τσέπης του μπράτσου όπου έβαζα το κινητό μου.
    Το πάω στο μαγαζί με σκοπό να μου ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΟΥΝ το πρόβλημα.σιγά μη μου άλλαζαν μπουφάν για τη ραφή της πλαινής εξωτερικής τσέπης.

    Προς ευχάριστη έκπληξη τα παιδιά μου είπαν ότι το μπουφάν θα ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ γιατί αν επισκευαστεί θα χαλαστεί η αδιαβροχοποίηση της τσέπης!

    Όντως μετά από 4 εργάσιμες μέρες με πήραν τηλέφωνο κ μου είπαν ότι το καινούριο μπουφάν με περιμένει

    Πάω που λέτε ρε παιδιά σήμερα στο μαγαζί και τους λέω:
    -μήπως γίνεται να πάρω άλλο μπουφανάκι κ να πληρώσω τη διαφορά?
    -βεβαίως
    -ωραία.θέλω το CAYENNE PRO medium μαύρο.

    Φύσικα προσφέρθηκαν να μου το δώσουν ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ να το δοκιμάσω
    αλλά επειδή δν το είχαν σε μαύρο ετοιμοπαράδοτο θα μου το φέρουν την Τρίτη.


    Σκοπός του θρεντ ήταν να αποδείξω ότι υπάρχουν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ έμποροι στην ελληνική αγορά
    και αξίζουν να τους κάνουμε τσάμπα διαφήμιση.

    Και τέλος ένα ερώτημα:τι θα γινόταν αν έπαιρνα το μπουφάν από τι ίντερνετ?
    άραγε τι ταλαιπωρία θα είχα?

    Δεν λέω,καλές οι άγορες από το διαδύκτιο και έχω αγοράσει αρκετές φορές όπου οι διαφορά τιμής ήταν χαοτική,αλλά τι γίνεται με το after sales?

  2. #2
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  3. #3
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595
    μπραβο στο καταστημα!!1000 μπραβο θα ελεγα!!!οσο για το after sales αν αγορασω κατι απο net,αν η διαφορα απο net με ελλαδα ειναι χαοτικη οπως λες 1000 φορες να τα δωσω στο εξωτερικο κ αν χαλασει κατι να μπω σε διαδικασια αντικαταστασης του(μιας κ πολλα e-bay stores το αναφερουν το after sales) παρα να δωσω αυτη τη χαοτικη διαφορα σε εναν ελληναρα κ να τριβει τα χερακια του μετα.μαγαζι εχω κ εγω κ ασχολουμαι με αγορες πωλησεις οποτε γνωριζω τι παιζει τελος τα κοροιδα απο τη μερια μου ξυπνησα πλεον

  4. #4
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Aπό το GP5 που πήρα προσφάτως είμαι και εγώ αρκετά ευχαριστημένος.

    Μακράν γενικώς ποιοτικότερο των Dainese...

  5. #5
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    rev'it ε? ειναι μερικες καινουριες εταιρειες που μπαινουν δυναμικα...[να τα βλεπει αυτα η dainese που οι τιμες ειναι αλλa Jean paul gaultier....]
    Accipere quam facere praestat injuriam

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    οσον αφορα το aftersales τα μεγαλα μαγαζια δεν νομιζω πως εχουν τετοια προβληματα.
    μπορει να χρεωθουν κ τα μεταφορικα. η καλη φημη ειναι που μετραει.

    ομως συμφωνω απολυτα πως οταν οι τιμες ελλαδας εξωτερικου δεν εχουν μεγαλη διαφορα, καλυτερα απο τον εδω εμπορο.
    ΑΛΛΑ να του το λεμε.π.χ. για 5-10 ευρω προτιμω να τα παρω απο σενα κ οχι απεξω.
    οποιος ειναι ξυπνιος θα το πιασει το νοημα εν καιρο..

    δεν νομιζω να χαλαει κανεναν καποιο ελληνικο μαγαζι να εξελιχθει σε fc-moto ή motocard των βαλκανιων κ περιξ..
    (μεγαλες αποθηκες, πολλες πωλησεις, χαμηλοτερες τιμες..)

  7. #7
    στο moto area τα παιδιά είναι εξυπηρετικότατα και πολύ ευγενικοί. Εχω τις καλύτερες εντυπώσεις

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2006
    Μηνύματα
    314
    Παραγγειλα σημερα απο το fc-moto το μπουφαν και παντελονι revit cayenne pro.
    620,60ευρω μαζι με τα μεταφορικα. Στο motoarea τα εβρισκα 640, αλλα το παντελονι ηταν το dakar και οχι το cayenne pro. Το παντελονι cayenne pro δεν το εφερναν και γω ηθελα να ειναι κομπλε το σετ. Σιγουρα θα κοστιζε το cayenne pro σετ πανω απο 680ευρω. Δηλαδη μιλαμε για 60ευρω τουλαχιστον διαφορα.
    Γιατι να το παραγγειλω απο δω λοιπον; Μου περισσευουν;
    Αν τυχει και παθει κατι θα το παω στον επισημο αντιπροσωπο που ειναι καπου στο Κερατσινι και οχι στο motoarea.
    Σιγουρα ειναι λαχειο η αγορα αλλα το ρισκαρω για να γλυτωσω 60-80 ευρω.

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
    Αν τυχει και παθει κατι θα το παω στον επισημο αντιπροσωπο που ειναι καπου στο Κερατσινι και οχι στο motoarea.
    :rotflmao: :rotflmao:


    οκ, μακάρι να μη σου τύχει κάτι

    Το πρόβλημα που έχουν στο motoarea, όπου τα παιδιά είναι εξυπηρετικότατα είναι οτι η αντιπροσωπία ΔΕΝ φέρνει ουτε όλα τα μοντέλα, ουτε νουμερα...

    Το Cayenne pro είχε βγει απο πρόπερσι ( 07) και το έφεραν στο μαγαζί προς το καλοκαίρι (08)


    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    :rotflmao: :rotflmao:


    οκ, μακάρι να μη σου τύχει κάτι

    Το πρόβλημα που έχουν στο motoarea, όπου τα παιδιά είναι εξυπηρετικότατα είναι οτι η αντιπροσωπία ΔΕΝ φέρνει ουτε όλα τα μοντέλα, ουτε νουμερα...

    Το Cayenne pro είχε βγει απο πρόπερσι ( 07) και το έφεραν στο μαγαζί προς το καλοκαίρι (08)


    τι σημασια εχει τι φερνει; αν του το παω θα μου πει δεν το φερνω αρα δεν το αναγνωριζω;
    αφου εξω δεν θα το στειλει;

    δεν καταλαβα το προβλημα που εχουν στο motoarea;;;

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
    τι σημασια εχει τι φερνει; αν του το παω θα μου πει δεν το φερνω αρα δεν το αναγνωριζω;
    αφου εξω δεν θα το στειλει;

    δεν καταλαβα το προβλημα που εχουν στο motoarea;;;
    βασικά το πρόβλημα δεν είναι του μοτο άρεα, είναι για όλους τους ντιλερς της ρεβιτ εδω, αφου ο αντιπρόσωπος δεν φέρνει όλα τα μοντέλα της ....

    έμμεσα τους δημιουργεί πρόβλημα... ξέρεις πόσες φορές έιχα πάει για να δοκιμάσω το cayene και μου έλεγαν "σε κανα μήνα θα το έχουμε", και μετα απο το μήνα ξανά τα ίδια ...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    δηλαδή μπουφανάκι cayenne pro αγόρασα....το παντελονάκι του πρέπει να το παρω από ίντερνετ?

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2006
    Μηνύματα
    314
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    δηλαδή μπουφανάκι cayenne pro αγόρασα....το παντελονάκι του πρέπει να το παρω από ίντερνετ?
    Ναι, γιατι το cayenne pro παντελονι δεν το φερνει η αντιπροσωπεια. Δεν καταλαβαινω τον λογο. Να φερνει το μπουφαν και να μην φερνει το παντελονι. Για καποιους που θελουν να εχουν κομπλε το σετ (και δεν ειναι κακο αυτο), αυτο ειναι προβλημα.

    Παντως τα revit δειχνουν πολυ καλα ρουχα και φυσικα τα bmw rallye τα φτιαχνει η revit για λογαριασμο της bmw. Σιγουρα ομως κατι πολυ καλυτερο προσθετει στα bmw γιατι δεν δικαιολογειται οτι το σετ π.χ cayenne pro κοστιζει το πολυ 700 ευρω και τα σετ rallye 2 pro κοστιζει 1200.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
    Σιγουρα ομως κατι πολυ καλυτερο προσθετει στα bmw γιατι δεν δικαιολογειται οτι το σετ π.χ cayenne pro κοστιζει το πολυ 700 ευρω και τα σετ rallye 2 pro κοστιχει 1200.
    Την έλικα προσθέτει...

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2006
    Μηνύματα
    314
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
    Την έλικα προσθέτει...
    Ακριβως...!
    Δεν λεω οτι το rallye 2 pro ειναι ασχημ σετ (ειχα την τυχη αλλωστε να τα εχω και τα πουλησα) και μαλιστα σκεφτομουνα να τα ξαναπαρω σιγα-σιγα. Πρωτα το μπουφαν και μετα το παντελονι. Αλλα απο την στιγμη που τα revit ειναι 90% ιδια και φτιαχνει και της bmw γιατι τελικα να το εκανα;

    Αλλα back to topic...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF