Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 47

Θέμα: To Z kai o prwtarhs

  1. #1

    To Z kai o prwtarhs

    eimai kainourios stin parea sas an kai latrhs twn motosykletwn apo poly mikrh hlikia kai twra mias kai eftase to plhrwma tou xronou skopeuw na ginw katoxos mias z1000 to kalokairi. To erwthma pou me vasanizei omws einai oti san prwtarhs isws na min kataferw na thn "koumantarw". Polloi mou lene oti prepei na parw kati mikro san prwth mhxanh alla egw thelw z ki etsi yparxei problhma...peite mou ki eseis san katoxoi ths motosykletas thn gnwmh sas


    Ennoeite oti den 8a arxisw ta zonglerika molis agorasw tin motosykleta,tha perimenw na tin mathw kai na me mathei
    You know that when I hate you, it is because I love you to a point of passion that unhinges my soul - Julie de Lespinasse

  2. #2
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Να τη παρεις....

    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kxIII
    Εγγραφή
    27/11/2005
    Μηνύματα
    119
    Αν δεν έχεις οδηγική εμπειρία -δηλαδή χιλιόμετρα- θα έλεγα όχι. Καλύτερα κάτι μικρότερο.

    Αν όμως πιστεύεις ότι θα τα καταφέρεις τότε με γεια σου....
    Καλή η μηχανή, το κράνος καλύτερο...

  4. #4
    με θεωρω αρκετα ωριμο ετσι ωστε να μην "ξεχυθω" να κανω καφριλες στον δρομο και να φαω τα μουτρα μου. Θα την μαθω με το καιρο και ετσι πιστευω οτι σιγα σιγα θα μπορεσουμε να "ολοκληρωσουμε" την σχεση μας Το να παρω καποια μικρη μοτοσυκλετα μονο και μονο για να μαθω και μετα απο κανα χρονο να την αλλαξω το αποκλειω γιατι τα λεφτα δεν μου τρεχουν κι απ'τα μπατζακια για να αλλαζω μοτοσυκλετα συχνα. Με τρομαξε λιγο αυτη η αποψη παντως, το οτι καλυτερα να κοιταξω κατι πιο μικρο...μαλιστα το πιο τρομακτικο αυτης της αποψης ειναι το οτι μου το εχουν πει κι αλλοι
    You know that when I hate you, it is because I love you to a point of passion that unhinges my soul - Julie de Lespinasse

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kxIII
    Εγγραφή
    27/11/2005
    Μηνύματα
    119
    Προσωπικά πιστεύω πως είναι λίγο επικίνδυνο να "ξεκινήσεις" με μία μηχανή που "βγάζει" περί τα 120 άλογα.

    Όλοι κάναμε και μερικοί από εμάς κάνουμε ακόμα λάθη. Πόσο μάλλον ένας νέος οδηγός.

    Μη ξεχνάς ότι όλη η συζήτηση γίνεται για την δική σου ασφάλεια.

    Πάντα φιλικά.
    Καλή η μηχανή, το κράνος καλύτερο...

  6. #6
    Συμφωνώ απόλυτα με τον προλαλήσαντα!

    Το Ζ, 1000 'η 750 και κατα τη δική μου γνώμη ΔΕΝ είναι για νέο οδηγό μοτοσυκλέτας...

    Κατα τη γνώμη μου, μπορεί να οδηγήσει και ένα έμπειρο οδηγό σε λάθος (υπέρ)εκτιμήσεις λόγω πολύ καλής αισθησης που δημιουργεί στον αναβάτη. Είναι σαν να τα "φοράς" τα Ζ ...

    Εγώ μια φορά οδήγησα το 1000 και αυτό ένιωσα..

    Απ την άλλη, περι ορέξεως...............
    Be safe... Nomatter what...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    To ότι δεν θα κάνεις καφρίλες δεν παει να πει ότι δεν θα κάνεις οδηγικό λάθος.Ένα αυτό.

    Δευτερον δεν θα το ευχαριστηθείς το μοτόρι σου γιατί θα σε πηγαίνει δεν θα το πηγαίνεις.Θα σε κάνει ότι θέλει,δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ευκολα τρως σαβούρδα στους Ελληνικούς δρόμους επειδή ξεκίνησες στο φανάρι λίιιγο πιο γρήγορα απ ότι έπρεπε.10+ κιλά ροπής σε μηχανάκι έχεις ιδέα τι είναι?

    Γνώμη μου:τσίμπα κανένα 400cc να μάθεις τα βασικά και αργότερα βλέπεις..

  8. #8
    δλδ με το που την βλεπεις τρεμεις???? θεμα αυτοπεποιθησης ειναι .

    π.χ. οταν εβλεπα το cbr1100 xx ,το εβλεπα καπως ,δεν μου ταιριαζε ρε φιλε........αλλα αυτο που εχω ουτε μου περασε απο το νου αυτο το διλλημα και απειρος οδηγος ειμαι ........

    ......αλλα ειχα στο μυαλο οτι αυτη η μοτο ειναι για μενα .......



    Οταν ειχα παρει ενα 400cc το κρατησα 1 μηνα γιατι ειχα αυτο τον φοβο.......

    Ισως ειναι και θεμα ηλικιας.......

  9. #9
    βασικα οχι δεν τρεμω και ενταξει,πιστευα πως δεν θα υπηρχε κανενα προβλημα αλλα με ολα αυτα που ειχα ακουσει (και μου λετε κι εσεις τωρα) μπορω να πω πως αγχωθηκα και το κυριοτερο απογοητευτηκα. Οσον αφορα το 400αρι δεν μου ερχεται κανενα στο μυαλο που να μην ειναι μεταχειρισμενο και δεν σκεφτομαι καν για μεταχειρισμενο (βεβαια ουτε για 400αρι σκεφτομαι να πω την αληθεια)...Μα καλα τοσο δυσκολο ειναι?
    You know that when I hate you, it is because I love you to a point of passion that unhinges my soul - Julie de Lespinasse

  10. #10
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    καβατζωσε κανενα για μια βολτιτσα (οχι σε στενακια για 2 λεπτα), μονο ετσι θα καταλαβεις...

    εγω παντως επιμενω πως αν το θες, παρτο...
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  11. #11
    ΠΙΑΣΕ ΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ... Το avatar του/της BAD BOY
    Εγγραφή
    21/01/2005
    Μηνύματα
    877
    ΦΙΛΕ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ
    ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΕΙΡΟΣ ΟΧΙ ΑΝΩΡΙΜΟΣ.
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΒΑΝΤΖΑΡΕΙΣ ΧΛΜ ΠΡΩΤΑ,
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ
    ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ,
    ΤΟ ΟΔΟΣΤΡΩΜΑ ΚΛΠ.
    ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΞΕΡΕΙΣ?ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ?
    ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΣ.
    ΕΧΕΙΣ ΚΑΙΡΟ... ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΝΕΟ Ζ.
    ΦΙΛΙΚΑ
    Καλυτερα Τρεις Μερες λυκος παρα...μια ζωη προβατο.
    -ΚΤΜ ON HEAD-

    kawasaki street warriors


  12. #12
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Όχι όχι όχι.

    Θα περάσει ένα τρίμηνο και θα νομίζεις πως το ξέρεις.
    Τότε θα φας τα μούτρα σου.

    Και πίστεψε με πονάει.

    Πάρε το 750 καλύτερα.
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  13. #13
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Z-BADBOY'STOY
    ... ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΕΙ ΝΕΟ Ζ.
    ΦΙΛΙΚΑ

    1400
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ^Deadly_Sin^
    βασικα οχι δεν τρεμω και ενταξει,πιστευα πως δεν θα υπηρχε κανενα προβλημα αλλα με ολα αυτα που ειχα ακουσει (και μου λετε κι εσεις τωρα) μπορω να πω πως αγχωθηκα και το κυριοτερο απογοητευτηκα. Οσον αφορα το 400αρι δεν μου ερχεται κανενα στο μυαλο που να μην ειναι μεταχειρισμενο και δεν σκεφτομαι καν για μεταχειρισμενο (βεβαια ουτε για 400αρι σκεφτομαι να πω την αληθεια)...Μα καλα τοσο δυσκολο ειναι?
    βασικα εισαι και τυχερος γιατι εδω θα μαθεις πολλα πραγματα πιστευω στο φορουμ δλδ ,τωρα που εισαι απειρος και σε μικρη ηλικια.

    η γνωμη μου ειναι να παρεις την μοτο (αν και η Ζ750 νομιζω ειναι σουπερ και για πολλα παιδια στην ηλικια σου απιαστο ονειρο)και να ακους τις γνωμες των μελων και θα δεις οτι ολα θα πανε καλα.

    Πολλες φορες το προβλημα ειναι ο στενος κυκλος με φιλους και γνωστους ξερολες και με κινδυνολογιες.

    Ενταξει και απο δω μεσα καποιοι ισως ειναι αρνητικοι για την επιλογη σου αλλα θα εχουν δει πολλα τα ματια τους και ξερουν.

    Μην απογοητευσαι αμεσως και μιας και εχεις κατασταλαξει για Ζ ,ξανασκεψου για το 750

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Zbandit750
    Εγγραφή
    23/01/2006
    Μηνύματα
    213
    Και εγω θα σου ελεγα να αρχισεις με κατι πιο ελαφρυ και αδυναμο και με πιο αργη γεωμετρια που να μην ειναι τοσο απολυτο στην συμπεριφορα και να "συγχωρει" και μικρα λαθη. Γνωμη μου ειναι οτι για να τον αρχαριο μεγαλυτερο ρολο παιζει η αργη γεωμετρια και μετα η δυναμη.

    Οι μηχανες και ειδικα αυτες με γρηγορη σπορ γεωμετρια (μικρη καστερ και ιχνος , το Ζ τα εχει και τα δυο) και δυνατους κινητηρες , δεν συγχωρουν λαθη.
    Το Ζ ειναι φοβερο , αλλα για αρχαριο θα το ελεγα μεχρι και επικινδυνο.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. To koala kai n saura
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 14/09/2007, 17:57
  2. To eida kai ayto...
    από Pitsakos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2007, 16:33
  3. To eidame kai auto!!!!!!
    από fallenheaven στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2006, 16:00
  4. to fisao kai den krionei
    από lygonis στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2006, 12:49
  5. Thymaste i to ksexasate kai eseis?
    από CyBeRseXX στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2004, 23:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF