Σελίδα 58 από 71 ΠρώτοΠρώτο ... 848535455565758596061626368 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 856 έως 870 από 1054

Θέμα: yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?

  1. #856
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexojohn Προβολή μηνύματος
    εγω εχω βαλλει αλλα καγκελα. ακομα τα ιδια λάστιχα? τι ετος παραγωγης εχουν?
    Έχεις βάλει της sw motech?
    Τα λάστιχα θα αλλαχθούν την άλλη εβδομάδα.

  2. #857
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Έχεις βάλει της sw motech?
    Τα λάστιχα θα αλλαχθούν την άλλη εβδομάδα.
    ναι της sw motech δεν μπορουσα να ξερω μεσα απο φωτογραφιες πως θα δειχνουν στην μηχανη και βεβαια τι βαθμο προστασιας θα εχουν απλα επέλεξα αυτα. απο λαστηχα τι σκέφτεσαι να βαλεις?

  3. #858
    Θα κοιτάξω τι έβαλαν τα παιδιά του φόρουμ στα δικά τους και θα κινηθώ ανάλογα.
    Κάγκελα και διπλό σταντ είναι της yamaha.

  4. #859
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    λαστηχα εχω βαλει τα pilot road 4 κεντρικο σταντ ειχε απο την μανα του εμενα

  5. #860
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.456
    notakos καλορίζικος!! μούρλια είναι!
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #861
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    notakos καλορίζικος!! μούρλια είναι!
    Να 'σαι καλά και πάντα όρθιοι!

  7. #862
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    μετά απο διακοπές σε Κεφαλλονιά και Λευκάδα έχω να δηλώσω πως όλα ήταν μια χαρά. αντιμετώπισα ένα θέμα με τις βάσεις για τις πλαϊνές βαλίτσες της givi plxr. οι βάσεις κουμπώνουν με ένα ειδικό σύστημα σε μόνιμες βάσεις πάνω στην μηχανή για να μπορείς να τις αφαιρείς όταν θες και δεν τις χρειάζεσαι. στην δεξιά πλευρά όπως καβαλάμε εκεί που είναι το πίσω φρένο δηλαδή γίνεται το εξής. η ανάρτηση κατεβαίνει τόσο μέχρι το σημείο κάτω πρόσδεσης της πλαϊνής βάσης να φτάνει μέχρι την δαγκάνα του πίσω φρένου. επειδή ο πείρος της βάσης είναι στην ίδια ευθεία με την δαγκάνα την γδέρνει και την τρώει. αυτό αντιμετώπισα και το μόνο που έκανα ήταν να μην ξεκουμπώσω εκείνο το σημείο της βάσης για να μην ακουμπά ο πείρος. θα πάω συνεργείο να δω αν θα υπάρχει πρόβλημα και πρέπει να αντικαταστήσω την δαγκάνα όσο για την βάση δεν ξέρω πως θα το αντιμετωπίσω μέχρι ώρας.
    να πω ότι η ανάρτηση ήταν στην κλίμακα 6.

  8. #863
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Ρε παιδιά, όλα καλά, αλλά η ζωή μου θα ήταν ευκολότερη με ψηφιακή ένδειξη της ταχύτητας που έχω στο κιβώτιο. Το έχετε κάνει, και με τι ποσοστό επιτυχίας - κόστος;

  9. #864
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2015
    Μηνύματα
    9
    Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά..Εδώ και περίπου 4 μήνες έχω κάνει την αγορά του Diversion F. Μπορώ να πω ότι έχω σχηματίσει μια πολύ καλή εντύπωση για την μηχανή! Μπορεί βέβαια να φταίει ότι ειναι η πρώτη μου αλλά σε γενικές γραμμές μόλις έκανα το τεστ drive κούμπωσα πολύ καλά πάνω της σε σχέση με άλλες! Έχω την εξής ερώτηση..Όσο αφορά το πίσω αμορτισέρ υπάρχει κάποια σημείωση για το πότε γίνεται συντήρηση? Ή μήπως δεν υπάρχει συντήρηση και απλά πάει αντικατάσταση μετά απο κάποια συγκεκριμένα χλμ?Μπορεί απλά να αλλαχτεί το ελατήριο και να υπάρχει καλύτερη αποδοση ή ειναι fix και δεν παίρνει βελτίωση?η μηχανή αυτη την στιγμή ειναι στα 34000χλμ..μπορεί η ερώτηση να ειναι λιγο κουλή αλλά δεν το γνωρίζω επι του θέματος!

  10. #865
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.456
    Καλορίζικος καλόταξιδος! Εαν ειναι η πρώτη σου εμπειρία κανε λιγο υπομονή για να μάθεις όλο και περισσοτερα για την μηχανή σου με την εξοικείωση πανω της.
    Το αμορτισέρ πισω δεν ειναι φοβερής ποιότητας ειναι ομως ασφαλές και σε αυτά τα χιλιόμετρα δε τίθεται θεμα αντικατάστασης του, ενα επίσης χαρακτηριστικό ειναι οτι δεν εχει μοχλικο που καθιστά ακομη πιο προσεκτικό το πέρασμα απο λακούβες για να μη έχεις κοπανηματα στη μεση
    Το αμορτισέρ νομίζω δε ειναι επισκευασιμο οταν θα ερθει η ωρα του θα πας για αντικατάσταση με κάποιο αφτερ μαζι με ενα σετ ελατήρια για το πιρούνι και θα εισαι πιο άνετος
    Ομως το κόστος ειναι απο υψηλό έως πολυ υψηλό γι'αυτο προς το παρόν οδηγά με περιςςπτερη προσοχή και απέφευγε με στοργικό τροπο τις λακούβες

  11. #866
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.861
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DFL Προβολή μηνύματος
    Όσο αφορά το πίσω αμορτισέρ υπάρχει κάποια σημείωση για το πότε γίνεται συντήρηση? Ή μήπως δεν υπάρχει συντήρηση και απλά πάει αντικατάσταση μετά απο κάποια συγκεκριμένα χλμ?Μπορεί απλά να αλλαχτεί το ελατήριο και να υπάρχει καλύτερη αποδοση ή ειναι fix και δεν παίρνει βελτίωση?
    Δεν υπάρχει συγκεκριμένη απαίτηση συντήρησης, βάσει χλμ ή χρόνου.
    Γενικά η γιαμάχα δεν βάζει καλές αναρτήσεις στις μοτοσυκλέτες της, αλλά η αλήθεια είναι ότι αντέχουν αρκετά χλμ. Δηλ. δύσκολα θα φτάσει να θέλει νέο ελατήριο ή να πετάξει λάδια.

    Αν όμως γίνει αυτό ή αποφασίσεις πως θέλεις κάποια βελτίωση, υπάρχουν εξειδικευμένα συνεργεία αναρτήσεων που επεμβαίνουν ακόμη και σε σφραγισμένα αμορτισέρ (όχι σε όλα).
    Μπορείς να αλλάξεις ελατήριο ή και λάδια και να έχεις μία αισθητή βελτίωση σε σχέση με πριν.
    Αλλιώς πας σε καινούργιο άφτερ-μάρκετ αμορτισέρ, με θεαματική διαφορά (συνήθως).

  12. #867
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2015
    Μηνύματα
    9
    Φιλε μου καταρχή ευχαριστώ για το καλοτάξιδος - καλορίζικος και για την άμεση απάντηση ! Όντως τις λακούβες ή τα έντονα σαμαράκια τα καταλαβαίνω αρκετά καλά και τα αποφεύγω όσο γίνεται! Επειδή οπως αναφέρεις δεν είναι και η φοβερή ποιότητα, αυτο επηρεάζει κατα πολύ όσοο αφορά το στρίψιμο της μηχανής δλδ το πλάγιασμα? Πρακτικά η μηχανή στο δρόμο μου εμπνέει εμπιστοσύνη και στο στρίψιμο ακόμα νιώθω οτι γατζώνει καλά στο δρομο παρόλου που τα λάστιχα δεν ειναι ολοκαινούργια (M3 metzeler περίπου χρόνου) απλά έχω τον ενδοιασμό και με έχει επηρεάσει το γεγονός οτι δεν ειναι τόσο καλή η ποιότητα του αμορτισέρ..σαφώς να μπω στην διαδικασιά να δώσω ένα κάρο λεφτά δεν παίζει αλλά συζήτηση να γίνεται για να μαθαίνω! Σε πρώτη φάση επειδή την πήρα και μεταχειρισμένη σκέφτομαι να πάω να αλλάξω λάδια στις μπροστινές γτ δεν ξέρω και τι χρήση έχει γίνει μέχρι τώρα ή στη χειρότερη θα περιμένω στο μεγάλο στα 40000χλμ..

  13. #868
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2015
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Δεν υπάρχει συγκεκριμένη απαίτηση συντήρησης, βάσει χλμ ή χρόνου.
    Γενικά η γιαμάχα δεν βάζει καλές αναρτήσεις στις μοτοσυκλέτες της, αλλά η αλήθεια είναι ότι αντέχουν αρκετά χλμ. Δηλ. δύσκολα θα φτάσει να θέλει νέο ελατήριο ή να πετάξει λάδια.

    Αν όμως γίνει αυτό ή αποφασίσεις πως θέλεις κάποια βελτίωση, υπάρχουν εξειδικευμένα συνεργεία αναρτήσεων που επεμβαίνουν ακόμη και σε σφραγισμένα αμορτισέρ (όχι σε όλα).
    Μπορείς να αλλάξεις ελατήριο ή και λάδια και να έχεις μία αισθητή βελτίωση σε σχέση με πριν.
    Αλλιώς πας σε καινούργιο άφτερ-μάρκετ αμορτισέρ, με θεαματική διαφορά (συνήθως).
    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες..η αλήθεια ειναι οτι το αφτερ μάρκετ τουλάχιστον στο κομμάτι αυτό του αμορτισέρ πρέπει όντως να έχει αισθητή διαφορά..

  14. #869
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Πως σας φαίνεται; Εγώ ενθουσιάστηκα μιας και δεν φανταζόμουν οτι αυτό το αποτέλεσμα είναι εφικτό.Η μηχανή δείχνει ανανεωμένη απο τότε, μιάς και το χταπόδι το έχουμε φάτσα-φόρα...
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20151018_132247.jpg 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	79,2 KB 
ID:	343353 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20151018_134754.jpg 
Προβολές:	125 
Μέγεθος:	78,3 KB 
ID:	343354 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20151018_155509.jpg 
Προβολές:	126 
Μέγεθος:	72,6 KB 
ID:	343355

  15. #870
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.733
    Πως σας φαίνεται; Εγώ ενθουσιάστηκα μιας και δεν φανταζόμουν οτι αυτό το αποτέλεσμα είναι εφικτό.Η μηχανή δείχνει ανανεωμένη απο τότε, μιάς και το χταπόδι το έχουμε φάτσα-φόρα...
    Φοβερο αποτελεσμα! Για πες μας λιγο για τα προϊοντα αυτα. Τροπος εφαρμογης, τιμη, δυσκολια χρησης;

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 08:30
  2. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 11:05
  3. yamaha xj6 diversion
    από dimdil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 14:46
  4. Yamaha XJ6 (Diversion) Naked
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2008, 20:02
  5. yamaha xj6 diversion
    από st.John στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF