Σελίδα 53 από 71 ΠρώτοΠρώτο ... 343484950515253545556575863 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 781 έως 795 από 1054

Θέμα: yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?

  1. #781
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω αν έχει ξανατεθεί το ερώτημα, μπαίνει το fairing του diversion στο γυμνό;
    Θέλει άλλες βάσεις;
    Υπάρχουν αναμονές από το εργοστάσιο ή θέλουν όλα από την αρχή;
    δεν ειναι μονο το fairing το προβλημα. ειναι και τα πλαινα και τα οργανα που στο γυμνο ειναι πανω στο τιμονι. γινεται με πολλα εξοδα και πολυ πολυ δουλεια.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  2. #782
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tragos
    Εγγραφή
    10/06/2008
    Μηνύματα
    124
    Εχω er6 του 2008 γυμνο. Θελω να παω σε 4κυλινδρο Οποσδηποτε!
    Αξιζει μα βαλω 5-6 εκατοσταρικα + οσα πιασει το δικο μου να παρω ενα Diversion?? Τι λετε?

  3. #783
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tragos Προβολή μηνύματος
    Εχω er6 του 2008 γυμνο. Θελω να παω σε 4κυλινδρο Οποσδηποτε!
    Αξιζει μα βαλω 5-6 εκατοσταρικα + οσα πιασει το δικο μου να παρω ενα Diversion?? Τι λετε?
    Το τετρακύλινδρο είναι άλλη φάση.

  4. #784
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    εχει βαλει καποιος καγκελα?

  5. #785
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    12
    Kαλησπέρα σε όλους!! Θα ήθελα λιγο τα "φωτα" σας γιατι απο το πρωι ειμαι πολυ προβληματισμενος... σημερα πηρα το diversion μου και κανοντας μια μεγαλη βολτα στο κεντρο, παρατήρησα να κανει η εξατμηση μικρα σκασιματακια οταν ειναι στο ρελαντι με συχνοτητα 1-2 δευτερολεπτα (το παρατηρησα στο φαναρι αλλα και οταν παρκαρα). Δεν ξερω εχω ανησυχησει πολυ γιατι οικονομικα αυτο το μηνα ειμαι χαλια , και η μηχανη ειναι το βασικο μεσο μεταφορας που εχω. το τσεκ δεν εχει αναψει οπως και στην αποδοση του κινητηρα δεν ειδα καμια διαφορα.. Δοκιμασα να το "ανοίξω" μηπως ηταν μπουκομενο αλλα παλι τα ιδια. Το παρκαρα στο σπιτι και στο ρελαντι ακουγονταν και παλι τα χαρακτηριστικα μικρα "μπαμ - μπαμ " απο την εξατμηση... Εχει κανεις ιδεα βρε παιδια τι μπορει να ειναι?? εχετε ακουσει κατι παρόμοιο ??? Ευχαριστω πολυ!!

  6. #786
    Το χρήμα πολλοί εμίσησαν, τη νοθεία ουδείς.

  7. #787
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Το χρήμα πολλοί εμίσησαν, τη νοθεία ουδείς.
    !!! μαλιστα !! με κατατόπισες πληρως με την απάντηση σου!! λες δηλαδη να ειναι απο νοθευμένη βενζινη ε?? Ε τους αλητες θα τα χαλασουν τα μηνακια μας... Η αληθεια ειναι οτι πηγα σημερα το πρωι στην yamaha και δεν ηξεραν και καλα να μου απαντησουν , μου ειπαν να το βαλουν σε κατι υποπιεσομετρα κλπ κλπ με αρχικο κοστος 80 ευρω (με το καλημερα σας)... Θα περιμενω να καψω την βενζινη και ειδωμεν...

  8. #788
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από schifahrengr Προβολή μηνύματος
    !!! μαλιστα !! με κατατόπισες πληρως με την απάντηση σου!! λες δηλαδη να ειναι απο νοθευμένη βενζινη ε?? Ε τους αλητες θα τα χαλασουν τα μηνακια μας... Η αληθεια ειναι οτι πηγα σημερα το πρωι στην yamaha και δεν ηξεραν και καλα να μου απαντησουν , μου ειπαν να το βαλουν σε κατι υποπιεσομετρα κλπ κλπ με αρχικο κοστος 80 ευρω (με το καλημερα σας)... Θα περιμενω να καψω την βενζινη και ειδωμεν...
    Να τους πεις τα υποπιεσόμετρα οι τεχνικοί της γιαμάχα να τα βάλουν...
    ... σε μηχανάκι που έχει όντως πρόβλημα.
    Το δικό σου κατά 98% καίει 50/50 μίγμα βενζίνης και νερού, μην βάλεις ξανά βενζίνη από το συγκεκριμένο πρατήριο.

  9. #789
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/03/2014
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Να τους πεις τα υποπιεσόμετρα οι τεχνικοί της γιαμάχα να τα βάλουν...
    ... σε μηχανάκι που έχει όντως πρόβλημα.
    Το δικό σου κατά 98% καίει 50/50 μίγμα βενζίνης και νερού, μην βάλεις ξανά βενζίνη από το συγκεκριμένο πρατήριο.
    Ευχαριστω πολυ φιλε μου, με κατατοπισες πληρως!! Πάντως δεν ξερεις πλεον ποιον να πρωτοεμπιστευτεις... οτι θελει και οσο θελει ζηταει ο καθενας . Η Yamaha σε γνωστο δρομο της Αθηνας μου ειπε την ιστορια με τα υποπιεσομετρα και τα 80 ευρω για ΑΡΧΗ !! Η αλλη yamaha μου ειπε οτι θα καθαρισει κατι στην τροφοδοσια 60 ευρω για ΑΡΧΗ !!! EΛΕΟΣ !!

  10. #790
    Καλημέρα παιδιά!

    Έχω ένα θέμα με το XJ6 μου και χρειάζομαι μια άποψη και απο εσάς αν είναι εύκολο!

    Απο πέρσι ακόμα... το μηχανάκι μου έσβηνε κάποιες φορές όταν άφηνα το γκάζι και γυρνούσε στο ρελαντί.
    Δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία και υπέθεσα πως κάποιο σκουπιδάκι θα έχει στο καύσιμο, λίγη υγρασία, κτλ...

    Φέτος η μηχανή έμεινε (λόγο κάποιων συνθηκών) κάτω απο την βροχή για 2 βδομάδες.
    Το αποτέλεσμα είναι το μηχανάκι να παιδευτεί ΠΟΛΎ ώρα μέχρι να πάρει μπροστά (1+ λεπτό πατημένη συνεχόμενα η μίζα).
    Με τα πολλά, αφού πήρε, έβγαλε άσπρο καπνό απο την εξάτμιση μέχρι που σχετικά καθάρισε μαρσάροντας...

    Άλλαξα την βενζίνη με φρέσκια, αλλά το πρόβλημα με το σβήσιμο στο ρελαντί έγινε ΠΟΛΥ πιο έντονο απ ότι πέρσι!

    Μίλησα με το κατάστημα Θεσσαλονίκης απ όπου και την πήρα (πρώην μοτοδίκτυο) και μου είπαν ότι μάλλον πρέπει να ανεβάσω στροφές (απο την σχετική βίδα κάτω απο την σέλα).

    Μου είπε πως 1200-1300 στροφές, είναι οι στροφές που δίνει το εργοστάσιο!
    Το θέμα είναι οτι... πέρα του ότι τα σβησίματα δεν διορθώθηκαν, αλλά βελτιώθηκαν λίγο, το μηχανάκι δεν το ακούω σαν να είναι σε ρελαντί!
    Στις 1300 είναι έτοιμο να φύγει! + ότι όταν λειτουργεί, είναι σαν να έχει λόξιγκα!
    Δεν είναι πολύ ομαλός ο ήχος της μηχανής!

    1) Γνωρίζει κανείς ποιο είναι το ρελαντί που δίνει το εργοστάσιο?
    2) Έχει κανείς καμία ιδέα σχετικά με τα σβησίματα?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  11. #791
    Να τολμήσω την πρόβλεψη πως το πρόβλημα οφείλεται στο TPS, το οποίο φυσικά και αντικαθίσταται δωρεάν στην εγγύηση;
    Το φάσμα δυσλειτουργιών που αναφέρεις πάντως εκεί παραπέμπει.

  12. #792
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tragos
    Εγγραφή
    10/06/2008
    Μηνύματα
    124
    Αμαν αυτο το tps... Και τα xj6 εχουν θεμα με αυτο?

  13. #793
    Και τι είναι αυτό το TPS είπαμε?!

    Επίσης... η μηχανή είναι αγορασμένη τέλη του 2010! Άρα μιλάμε μάλλον για εκτός εγγύησης!
    Κόστος για κάτι τέτοιο?

  14. #794
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από the_phantom_boy Προβολή μηνύματος
    Και τι είναι αυτό το TPS είπαμε?!

    Επίσης... η μηχανή είναι αγορασμένη τέλη του 2010! Άρα μιλάμε μάλλον για εκτός εγγύησης!
    Κόστος για κάτι τέτοιο?
    Throttle Position Sensor: αισθητήρας θέσης γκαζιού, για τιμή δεν ξέρω να σου πω.

  15. #795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Throttle Position Sensor: αισθητήρας θέσης γκαζιού, για τιμή δεν ξέρω να σου πω.
    Αυτό έψαχνα online τώρα...
    Αρκετοί αναφέρουν τέτοιου είδους προβλήματα... και κάποιοι μιλάνε για καθαρισμό!
    Παίζει να χρειάζεται απλά καθαρισμό? Ή συνήθως αν βγάλει πρόβλημα πάει για αλλαγή?

    Επίσης... το να μάζεψε σκουπιδάκια η αντλία βενζίνης αποκλείετε ως ενδεχόμενο?

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 08:30
  2. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 11:05
  3. yamaha xj6 diversion
    από dimdil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 14:46
  4. Yamaha XJ6 (Diversion) Naked
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2008, 20:02
  5. yamaha xj6 diversion
    από st.John στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF