Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: YΓΡΑ ΦΡΕΝΩΝ Dot5.1 ΑΝΤΙ ΓΙΑ 4!!!

  1. #1
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Δηλ. αν δεν σΕ απαντήσουν προσωπικά δεν ικανοποιείσαι ???

    (κάνε κανένα search και θα βρεις ότι γουστάρεις...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Δηλ. αν δεν σΕ απαντήσουν προσωπικά δεν ικανοποιείσαι ???

    (κάνε κανένα search και θα βρεις ότι γουστάρεις...)
    Ειμαι ανικανοποιητος...

  3. #3
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Πρόσεχε γιατί με τα DOT5.1 χαλάνε πιο γρήγορα τα τζαμάκια που βλέπεις την στάθμη :rotflmao: :rotflmao:

    Sorry αλλά δεν κρατήθηκα, φαντάζομαι για το Serrow μιλας, οπότε τι το θες το 5.1 ρε φίλε?????
    Δεν σου αρκεί οτι ο κατασκευαστης ακόμα και στα σημερινα SuperSport λέει DOT4?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Πρόσεχε γιατί με τα DOT5.1 χαλάνε πιο γρήγορα τα τζαμάκια που βλέπεις την στάθμη :rotflmao: :rotflmao:

    Sorry αλλά δεν κρατήθηκα, φαντάζομαι για το Serrow μιλας, οπότε τι το θες το 5.1 ρε φίλε?????
    Δεν σου αρκεί οτι ο κατασκευαστης ακόμα και στα σημερινα SuperSport λέει DOT4?
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Καλο αλλα οχι...
    Απλα ειχα μια συζητηση με ενα παλικαρι χθες και ειχαμε αυτη την απορια!!!

    Kαι που εισαι παλικαρι μου...
    Ο κατασκευαστεις επισης προτεινει μαμα εξατμιση,μαμα φιλτρο,μαμα τακακια κλπ κλπ...
    Βρες μου εσυ εναν που να τηρει το manual κατα γραμμα και μετα μπορεις να μου την πεις...

  5. #5
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Ευχαριστω παντως που μπηκες στον κοπο να απαντησης σοβαρα και οχι να ειρωνευτεις
    Να σε ρωτήσω κάτι ρε ομορφούλη ...???

    Έχεις την εντύπωση ότι όποιος δεν σου απαντάει προσωπικά - για ότι σούρθει στο κεφάλι - σε ειρωνεύεται ...???

    Όπως επίσης, το ότι ο Σαπίλας - πολύ σωστά - σου είπε ότι τα φρένα από αυτό το πράγμα που εσύ - και ο Χούντρας - ονομάζεις "μηχανάκι" δεν έχουν καμιά απαίτηση από τα υγρά τους (και υγρά υδραυλικού συμπλέκτη να βάλεις θα δουλέψουν μια χαρά...), θεωρείται ειρωνεία ...???

    Έψαξες καθόλου στο forum να βρεις αντίστοιχες συζητήσεις για υγρά φρένων,προδιαγραφές και συμβατότητες ...???

    Αν ο κάθε πυροβολημένος(*) έρχεται και εκφράζει την οποιαδήποτε απορία του χωρίς να ψάχνει/ψάχνεται και περιμένει/απαιτεί απαντήσεις, τότε να βάλω ένα countdown στα threads και να σβήνονται μόνα τους (και να ελαφρύνει και ο server που τον έχουμε ξεκωλιάσει με παπαριές...)!!!



    (*) Γ@μώ τους μ@λάκες που, ενώ δεν ξέρουν σημάδι, πυροβολάνε (και μένουμε μετά εμείς για την αποθεραπεία/επανένταξη των θυμάτων...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Eξεφρασα μια απορια που αφορα τεχνικο ζητημα...
    Αφορα ολα τα ειδη μοτοσυκλετων με υδραυλικο δισκοφρενο επομενως πολλους αναβατες...
    Αν εχει ξανασυζητηθει μπορει καποιος να το επισημανει...
    Αν καποιος εχει προσωπικη αποψη επι του θεματος απαντα...
    Αν δεν εχει, κανει τουμπεκι και προσπερνα απο αριστερα με 6η...

    Προσωπικες επιθεσεις και ειρωνιες δεν δεχομαι απο κανεναν γτ εγω γραφω και εκφραζομαι παντα ευγενεστατα...

    Ευχαριστω οσους απαντησαν τεκμηριωμενα αλλα και τους πυροβολημενους(οπως τους χαρακτηρισες και εσυ) που συνεβαλλαν στη συζητηση κανοντας το δικο τους σχολιο...

  7. #7
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Kαι που εισαι παλικαρι μου...
    Ο κατασκευαστεις επισης προτεινει μαμα εξατμιση,μαμα φιλτρο,μαμα τακακια κλπ κλπ...
    Βρες μου εσυ εναν που να τηρει το manual κατα γραμμα και μετα μπορεις να μου την πεις...

    ....

    Eξεφρασα μια απορια που αφορα τεχνικο ζητημα...
    Αφορα ολα τα ειδη μοτοσυκλετων με υδραυλικο δισκοφρενο επομενως πολλους αναβατες...
    Αν εχει ξανασυζητηθει μπορει καποιος να το επισημανει...
    Αν καποιος εχει προσωπικη αποψη επι του θεματος απαντα...
    Αν δεν εχει, κανει τουμπεκι και προσπερνα απο αριστερα με 6η...

    Προσωπικες επιθεσεις και ειρωνιες δεν δεχομαι απο κανεναν γτ εγω γραφω και εκφραζομαι παντα ευγενεστατα...

    Ευχαριστω οσους απαντησαν τεκμηριωμενα αλλα και τους πυροβολημενους(οπως τους χαρακτηρισες και εσυ) που συνεβαλλαν στη συζητηση κανοντας το δικο τους σχολιο...


    Kατ αρχήν σε ευχαριστώ για το κοπλιμαν με το ΄παληκάρι'.

    Κατα δεύτερον φαίνεται οτι σε πειράζει το χιούμορ, αν σε πείραξαν αυτα που είπα δεν πειράζει, θα σου περάσει.
    Το δικαίωμα να σου την λέω εγω και οποιοσδήποτε άλλος το έδωσες εσυ οταν αναρωτιόσουν αν είναι ΟΚ να κολλήσεις το τζαμάκι της τρόμπας με κόλλα.
    Οταν σου απάντησαν κάποιοι οτι ειναι χοντράδα, εσυ επέμεινες και το κόλλησες, μετα εχανε λίγο και ρωταγες αν πειράζει....

    Οταν μετα απο όλο αυτό ερχεσαι και βάζεις ποστ για υγρά DOT4 η DOT5.1 είναι τουλάχιστον σχήμα οξύμωρο, οπότε δεν μπορω να το πάρω στα σοβαρα ακόμα κι αν ήθελα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Kατ αρχήν σε ευχαριστώ για το κοπλιμαν με το ΄παληκάρι'.

    Κατα δεύτερον φαίνεται οτι σε πειράζει το χιούμορ, αν σε πείραξαν αυτα που είπα δεν πειράζει, θα σου περάσει.
    Το δικαίωμα να σου την λέω εγω και οποιοσδήποτε άλλος το έδωσες εσυ οταν αναρωτιόσουν αν είναι ΟΚ να κολλήσεις το τζαμάκι της τρόμπας με κόλλα.
    Οταν σου απάντησαν κάποιοι οτι ειναι χοντράδα, εσυ επέμεινες και το κόλλησες, μετα εχανε λίγο και ρωταγες αν πειράζει....

    Οταν μετα απο όλο αυτό ερχεσαι και βάζεις ποστ για υγρά DOT4 η DOT5.1 είναι τουλάχιστον σχήμα οξύμωρο, οπότε δεν μπορω να το πάρω στα σοβαρα ακόμα κι αν ήθελα.
    Μαλλον ποτε δεν καταλαβες οτι ποτε δεν υιοθετησα την κολλα ως μονιμη λυση παρολο που αρκετοι γνωστες μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα και μπηκα στον κοπο και εσκασα 100Ε για τρομπα!!!
    Αλλωστε ειμαι τοσο μα τοσο ψειρας με το μηχανακι μου που ποτε δε θα το αφηνα να εχει το παραμικρο προβλημα οσο ασημαντο και να ειναι...
    Και τιποτα και κανενας δε σου δινει το δικαιωμα να ειρωνευεσε καποιον που εκφραζει μια απορια χωρις να προσβαλλει κανεναν τηρωντας ολους τους κανονες του φορουμ...

    Και ναι τωρα μπορει το θεματακι να οδηγηθει στις "Διαμαχες" μιας και καποιοι φροντισαν να το καταστρεψουν και αυτο...

    Ευχαριστω.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Τα αρχικα θρεντακια χαθηκαν στα αδυτα του φορουμ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Καλη καρδια παιδια...

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Τα αρχικα θρεντακια χαθηκαν στα αδυτα του φορουμ:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Καλη καρδια παιδια...
    Κανένα θρεντάκι δεν πήγε στα άδυτα του φόρουμ.

    Αλλωστε εσύ δεν ζήτησες να έρθει στις διαμάχες; Ο καλός ο oldman έπαιξε τον ρόλο του τζίνι στις επιθυμίες σου..
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Μαλλον ποτε δεν καταλαβες οτι ποτε δεν υιοθετησα την κολλα ως μονιμη λυση παρολο που αρκετοι γνωστες μου ειπαν οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα και μπηκα στον κοπο και εσκασα 100Ε για τρομπα!!!
    Αλλωστε ειμαι τοσο μα τοσο ψειρας με το μηχανακι μου που ποτε δε θα το αφηνα να εχει το παραμικρο προβλημα οσο ασημαντο και να ειναι...
    Και τιποτα και κανενας δε σου δινει το δικαιωμα να ειρωνευεσε καποιον που εκφραζει μια απορια χωρις να προσβαλλει κανεναν τηρωντας ολους τους κανονες του φορουμ...

    Και ναι τωρα μπορει το θεματακι να οδηγηθει στις "Διαμαχες" μιας και καποιοι φροντισαν να το καταστρεψουν και αυτο...

    Ευχαριστω.
    Μια και μιλάμε για τρόμπες και "τρόμπες" σε διαβεβαιώ ότι ο sapilas & oldman είναι λίγο, αλλά κάνουν θεραπεία.
    Απ΄την άλλη πλευρά τέτοιου είδους τεχνικής φύσεως απορίες θέλουν "ειδικό" χειρισμό οχι τόσο στη διατύπωση τους, αλλά στη σοβαρότητα που έχουν οι προηγούμενες.
    Αν πχ ρώτήσω που μπορώ να κάνω αναγόμωση στα ελαστικά της μοτοσυκλέτας μου, θα είναι λίγο δύσκολο να πάρω (σοβαρή) απάντηση όταν θα ρωτήσω για τις διαφορές των αγωνιστικών σλικ.

    Μην τα παίρνεις όλα και τόσο σοβαρά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #12
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Μην τα παίρνεις όλα και τόσο σοβαρά.
    Φιλαράκι ...

    Το τελευταίο "ειρινιστή" τον βγάλαμε από το forum πάνω σε μποντρέλι (ελλείψει ράγας) αλειμένο με πίσσα και πούπουλα ...!!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Φιλαράκι ...

    Το τελευταίο "ειρινιστή" τον βγάλαμε από το forum πάνω σε μποντρέλι (ελλείψει ράγας) αλειμένο με πίσσα και πούπουλα ...!!!
    Αφού ήταν "ειρΙνιστής", και λίγα του κάνατε. :rotflmao:
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Αφού ήταν "ειρΙνιστής", και λίγα του κάνατε. :rotflmao:


    το βρίσκεις σωστό να με κάνεις να ντρέπομαι ...???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Ναι συγνωμη για το λαθος μου σχετικα με τα θρεντ απλα καποια στιγμη δεν υπηρχαν πουθενα!!!
    Το ιδιοτυπο χιουμορ του Oldman το γνωριζω, το σεβομαι και καποιες φορες του απαντω αναλογος για τον χαβαλε...
    Απλα δεν εδωσα καποια αφορμη για ειρωνια(οχι χιουμορ!!!) και ξεκαθαρισα οτι δεν εχει να κανει με το μηχανακι μου αλλα με συζητηση που ειχα με φιλο για αλλο μηχανακι...


Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αντι για σκηνη!
    από zephyr1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 100
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2018, 16:21
  2. YΓΡΑ ΦΡΕΝΩΝ Dot5.1 ΑΝΤΙ ΓΙΑ 4!!!
    από camen στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2009, 16:53
  3. Ιμάντας αντί για αλυσίδα στο Vstrom;
    από Respect στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2007, 19:33
  4. Αντί για πίτα......Καρδαμύλη!!
    από latris mixanis στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 94
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2007, 01:47
  5. 1-0 αντι για πολλα με λιγα !
    από crs-k στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 22:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF