Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 89 από 89

Θέμα: yamaha r1 (2009) vs suzuki gsxr 1000 (2009)

  1. #76
    an einai efkolo pes mou kapooio periodiko pou mporo na vro gia na to paro k yparxei stin agora
    me tis dokimes..

  2. #77
    Φιλε μου καλο ειναι να παρεις μια γνωμη απο καποιο περιοδικο αλλα την σημερον ημερα ολα
    θυσιαζονται στο βωμο του χρηματος και οπως εγραψα και σε ενα αλλο ποστ το π.χ σε ενα περιοδικο το R1 σε γυρολογιο πιστας πρωτο σε ενα αλλο περιοδικο μπορει να το δεις τελευταιο.Στο τροχο στο ενα δυναμομετρο 154 στο αλλο ιδιας μαρκας δυναμομετρο 159ps.

    Δεν βγαζεις ακρη

    Για το λογο αυτο,κοιταξε ποιο σου αρεσει σε εμφανιση-μετα αν συμφωνει η τσεπη σου-και παρτο.Αν μπορεις κανε και καποιο τεστdrive.Μην κοιτας τι γραφουν εδω μεσα καποιοι που το οπαδοι . Ολα τα 1000 ειναι σε πολυ υψηλο επιπεδο και πανω κατω+- ειναι τα ιδια.Τωρα αν θελεις και αλλα γκαζια αυτο ευκολα γινεται απο τελευταιο πρωτο με διαφορα.

    Παντως οι ευρωπαιοι κανουν φουλ επιθεση στους σχιζοματιδες οχι με το Aprilia αλλα με το BMW..
    Το εχει το Μοτο(αν και ειχα πει οτι δεν το ξαναγοραζω..λυγισα!) το μοτορι δεν του λειπει τιποτα traction control μεταβλητη αυλοι,κτλ με φουλ καταλητες(φουλ φυμωμενο) και πεταλουδες στυλ exup βγαζει 193 HP (σκεφτειτε να μπει εξατμηση ελευθερας και προγραμμα τι εχει να γινει) και τιμη γυρω στα 17000 ε και αν ειναι ετσι οπως τα γραφουν εχουμε να ριξουμε κλαμα

    Ρε την Μπεμπα

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akis_1
    Εγγραφή
    13/07/2006
    Μηνύματα
    174
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    ασε με σε παρακαλω με τις λουγκρες (ο χαρακτηρισμος απευθυνεται στους ιθυνοντες της ducati) που αν δεν εχουν παντα καποιο πλεονεκτημα απο τα χαρτια,δεν τρεχουν...κιλα και 250 κυβικα παλια,200 κυβικα τωρα και με τα japan με περιοριστη στο φιλτροκουτι...ελεος λεμε...ας τρεξουν ,ετσι για το γαμωτο ,επι ισοις οροις καποια στιγμη...

    spam off...
    I Feel you.................... Τους περνει να τα κανουνε γιατι η Dorna Ιταλικη ειναι.......
    When the unnamed feeling
    It comes alive
    Then the unnamed feeling
    Takes me away

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akis_1
    Εγγραφή
    13/07/2006
    Μηνύματα
    174
    Αρχικά δημιουργήθηκε από libali10
    Eκει που συζηταω ηρεμα να σου kai το μυνημα... Ducati στα SBK μονο οταν λειπει ο Spies
    Κατα τα αλλα to GP δεν το βλεπουμε πλεον γιατι πλεον η Ducati εχει περασει 4η-5η θεση(Τα 2 Yamaha-o poly kalos Petroza,Kawasaki sto teleytaio agona to allo ergostasiako Honda kai meta o Stonerrrrrrr!
    ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΩ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΕΡΙ ΜΑΡΚΑΣ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ 34 ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΜΟΤΟ SS ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΕΙΡΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΤΣΙΤΑ,δεν μπορω να ακουω "πιανονται η καρποι μου,κουραζομαι, κτλ.Υπαρχουν και τα Varatero-vestrom poy den pianontai ta xeria.

    Τα Ss ειναι μαχημα μηχανακια προκαλουν στο δρομο,στριβουν τρομερα σε δρομο και τα τελευταια χρονια σε πιστα ολοι το γνωριζουν για της ανεσης που προσφερουν.
    Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΔΕΝ ΨΩΝΙΖΕΙΣ.
    Οσο ο φιλος με το Masterbike μην περιμενει αλλο υπαρχουν και αλλα site να συμβουλευτει.
    Το εχουν τεσταρει σε ολοκληρη Αυστραλια-Αγγλια-Ισπανια-Ιταλια εξισου μεγαλα περιοδικα.Ας παρει μια μεση γνωμη.

    Υ.Σ Το Κ9 ειναι εξισου πολυ καλη μοτο σαφως καλητερη νομιζω οτι ειναι πιο αδυναμο κ8 (το εχω κανει σε πιστα βολτα) μαζι με το ΚΤΜ RC8) με προσανατολισμο πιστας.Αναμενετε γνωμες απο εμπειροτερους φυσικα εννοω αγωνιζομενους εξωτερικου.
    Καταλαβαινω οτι επιδη εχεις Yamaha θελεις να την υποστηρηξεις και εγω το ιδιο θα εκανα αλλα μην ξεχνας οτι ο Spies ειναι πολυπρωταθλητης στο AMA Superbike της Αμερικης με την Suzuki και ο Haga οσο ηταν στην Yamaha ολο οικοπαιδακια αγοραζε και πρωταθλημα που???...Και δεν μιλαω για εναν αγωνα μιλαω γενικα φιλε μου...Υπαρχουν παρα πολλα ατομα εδω μεσα που εχουν περασει απο πολλα μηχανακια και εφοσον εχεις περασει και εσυ θα σου πω το εξης κανε ενα 20λεπτο πιστα οποιαδηποτε με το R1 σου και μετα καπακι κανε και με ενα 749 να δεις τι παει να πει κατεβαινω Ζ απο το μηχανακι και δεν ειναι ολοι 34 οπως εσυ η 28 οπως εγω....Ναι τα SS προκαλουν και στριβουν και και και......ε και? αν δεν μπορεις να τα πας πιστεψε με και Varadero και Vstrom θα σε περασει σε κλειστα κοματια παντα...Τωρα το τι θα αγορασει καποιος και γιατι ειναι καθαρα δικη του υποθεση και κανενας δεν ειναι σε θεση να κρινει κανενα για τις επιλογες του αν δεν σου κανει πουλησε το....Γνωμη μου...Οσο για τα περιοδικα ειναι ποιος θα δωσει τα πιο πολλα για να βγει πρωτος αλλιως για εμας του μεσους αναβατες ολα καλα ειναι απλα εχει γινει μοδα να εχεις το καινουργιο εργαλειο της παρεας.....


    Φιλικα Παντα
    When the unnamed feeling
    It comes alive
    Then the unnamed feeling
    Takes me away

  5. #80
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
    Καταλαβαινω οτι επιδη εχεις Yamaha θελεις να την υποστηρηξεις και εγω το ιδιο θα εκανα αλλα μην ξεχνας οτι ο Spies ειναι πολυπρωταθλητης στο AMA Superbike της Αμερικης με την Suzuki και ο Haga οσο ηταν στην Yamaha ολο οικοπαιδακια αγοραζε και πρωταθλημα που???...Και δεν μιλαω για εναν αγωνα μιλαω γενικα φιλε μου...Υπαρχουν παρα πολλα ατομα εδω μεσα που εχουν περασει απο πολλα μηχανακια και εφοσον εχεις περασει και εσυ θα σου πω το εξης κανε ενα 20λεπτο πιστα οποιαδηποτε με το R1 σου και μετα καπακι κανε και με ενα 749 να δεις τι παει να πει κατεβαινω Ζ απο το μηχανακι και δεν ειναι ολοι 34 οπως εσυ η 28 οπως εγω....Ναι τα SS προκαλουν και στριβουν και και και......ε και? αν δεν μπορεις να τα πας πιστεψε με και Varadero και Vstrom θα σε περασει σε κλειστα κοματια παντα...Τωρα το τι θα αγορασει καποιος και γιατι ειναι καθαρα δικη του υποθεση και κανενας δεν ειναι σε θεση να κρινει κανενα για τις επιλογες του αν δεν σου κανει πουλησε το....Γνωμη μου...Οσο για τα περιοδικα ειναι ποιος θα δωσει τα πιο πολλα για να βγει πρωτος αλλιως για εμας του μεσους αναβατες ολα καλα ειναι απλα εχει γινει μοδα να εχεις το καινουργιο εργαλειο της παρεας.....



    Συμφωνω σε πολλα αλλωστε διευκρινισα οτι δεν εχω κολημα με την Υαμαχα διοτι ειμαι αυτος που λεει πιο πανω οτι ολα τα 1000 αρια ειναι εξισου σε υψιλο επιπεδο.
    Στους αγωνες δεν φτανει να οδηγας καλα πρεπει να ξερεις να στηνεις την μοτοσυκλετα σωστα αναλογα με της περιστασεις..ομαδικη συνεργασια ικανοτητα στο να περνας στους μηχανικους το τι προβλημα αντιμετοπιζεις ωστε να στο ρυθμιζουν οι μηχανικη...αστο μην ανηξουμε κουβεντα με αγωνες.

    Οσο Varadero και Vstrom δεν καταλαβαινω γιατι μου τα λες αυτα περει R1 kαι 749? MΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΝΟΗΜΑ.
    Καινουργιο μηχανακι περνεις οταν ειναι πολυ καλυτερο απο το δικο σου και φυσικα εχεις τα χρηματα..ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΕΡΙ ΠΑΡΕΑς...

    οΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ss ΠΟΥ ΛΕς ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.Εγω εγραψα παραπανω οτι δεν μπορω να διαβαζω παραπονα περι ανεσεις των SSπονανε οι καρποι,η μεση, δεν μπορω ψρα να οδηγαω κτλ.
    OΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΨΩΝΙΣΕ!!!

    Λοιπον εγω το κλεινω το θεμα,την αποψη μου ειπα,καλα να περνατε





    Φιλικα Παντα

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akis_1
    Εγγραφή
    13/07/2006
    Μηνύματα
    174
    Αρχικά δημιουργήθηκε από libali10

    Συμφωνω σε πολλα αλλωστε διευκρινισα οτι δεν εχω κολημα με την Υαμαχα διοτι ειμαι αυτος που λεει πιο πανω οτι ολα τα 1000 αρια ειναι εξισου σε υψιλο επιπεδο.
    Στους αγωνες δεν φτανει να οδηγας καλα πρεπει να ξερεις να στηνεις την μοτοσυκλετα σωστα αναλογα με της περιστασεις..ομαδικη συνεργασια ικανοτητα στο να περνας στους μηχανικους το τι προβλημα αντιμετοπιζεις ωστε να στο ρυθμιζουν οι μηχανικη...αστο μην ανηξουμε κουβεντα με αγωνες.

    Οσο Varadero και Vstrom δεν καταλαβαινω γιατι μου τα λες αυτα περει R1 kαι 749? MΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΝΟΗΜΑ.
    Καινουργιο μηχανακι περνεις οταν ειναι πολυ καλυτερο απο το δικο σου και φυσικα εχεις τα χρηματα..ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΕΡΙ ΠΑΡΕΑς...

    οΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ss ΠΟΥ ΛΕς ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.Εγω εγραψα παραπανω οτι δεν μπορω να διαβαζω παραπονα περι ανεσεις των SSπονανε οι καρποι,η μεση, δεν μπορω ψρα να οδηγαω κτλ.
    OΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΛΑΘΟΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΨΩΝΙΣΕ!!!

    Λοιπον εγω το κλεινω το θεμα,την αποψη μου ειπα,καλα να περνατε





    Φιλικα Παντα

    Δεν με καταλαβες λεω επιδη εχεις Yamaha θα την υποστηριξεις και οχι οτι εισαι κολημενος....Στο οτι το R1 ειναι κουρσα σε σε σχεση με το 749 αν το οδηγησεις θα καταλαβεις τι παει να πει με πονεσαν οι καρποι....γιαυτο στο λεω...Για αγωνες δεν θα ανοιξω καμια συζητηση απο εδω γιατι σηκωνει και καφεδακι παρεα και αν θελεις κερναω να την κανουμε απο κοντα.Σου αναφερα οτι και με vstrom μπορεις να περασεις ενα SS σε κλειστα κοματια καποιον που δεν το παει.....και ενω θα παλευει να κρατησει το θηριο κατω ο αλλος θα ειναι κονιορδος και ξεκουραστος....Για το περι παρεας δεν ξερεις πως γινετε....οταν παει ο ενας απο την παρεα να παρει το καινουργιο εργαλειο για να κανει την μουρη του στην παρεα και πιστευοντας οτι επιδη το διαβασε στο περιοδικο θα γινει ο επομενος Μπουστας πχ?

    Φιλικα Παντα...
    When the unnamed feeling
    It comes alive
    Then the unnamed feeling
    Takes me away

  7. #82
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    - Καταρχήν συμφωνώ με όσους λένε ότι όποιο 1000άρι και να πάρεις είναι ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΗ μηχανή για το 99,9% των αναβατών. Δεν πρόκειται να την ξεπεράσεις. Αυτή θα σε ξεπερνάει πάντα και αυτό συνήθως δεν είναι και πολύ καλό. Και αυτό δεν ισχύει μόνο για τα μοντέλα 2009. Ισχύει και για μοντέλα τουλάχιστον 2005 και μετά. Σωστά λοιπόν όλοι οι κατασκευαστές προσανατολίζονται πια στην οδηγησιμότητα της μηχανής και όχι στην απόλυτη ιπποδύναμη.

    - Αυτό πάλι δεν ακυρώνει τις κουβέντες για το πιο είναι καλύτερο και σε τι είναι καλύτερο. Η επιλογή όμως είμαι σίγουρος ότι τελικά γίνεται με αισθητικά κριτήρια. Γιατί αφού έχουμε μετά από συζήτηση καταλήξει ότι όλα είναι το ίδιο περίπου καλά, αγοράζουμε αυτό που μας αρέσει οπτικά καλύτερα.


    Και μερικά σχόλια για τον Devil

    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    θα διαφωνησω καθετα με αυτο.
    αν ξερεις να το πας,θα παει ΠΟΛΥ γρηγορα στον Αγιο και σε οποιαδηποτε αλλη στριφτερη διαδρομη.

    Δεν διαφωνώ με το γρήγορα. ΑΛΛΑ, ο ίδιος οδηγός εαν κάνει την ίδια διαδρομή με ένα σημερινό SS/Supersport και με ένα streetfighter, θα την κάνει όχι μόνο πιο γρήγορα με το streetfighter αλλά και πιο άνετα. Και αυτή η διαφορά θα μεγαλώνει όσο μικραίνει η οδηγική ικανότητα του αναβάτη.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

    ...οσο για τους καρπους που κουραζονται πρεπει να το κοιταξεις γιατι μαλλον οδηγεις λανθασμενα.

    το βαρος του σωματος πρεπει να πεφτει στα ποδια και οχι στα χερια και να στηριζεσαι κλεινοντας τα γονατα και σφιγγοντας το ντεποζιτο. το ξερω οτι δεν ειναι ευκολο για τους προσαγωγους αλλα ετσι παει.

    επισης οταν οδηγας τετοιου ειδους μηχανες (SS) πρεπει οι πηχεις των χεριων σου να ειναι οσο το δυνατον παραλληλοι με το εδαφος για να ασκειται πιο ευκολα το countersteering. αν εισαι "λορδος" σπρωχνεις τα κλιπ ονς με κατακορυφη δυναμη και οχι παραλληλη προς το εδαφος,με αποτελεσμα να χρησιμοποιεις περισσοτερη δυναμη για το ιδιο αποτελεσμα. επισης ειναι κουραστικο γιατι πρεπει να εισαι "ξαπλωμενος" στην μηχανη για να το κανεις αυτο και φυσικα δεν βολευει σε περιβαλλον πολης.
    ....
    - Οι καρποί κουράζονται γιατί σε φιδίσιες διαδρομές είσαι όλο γκάζι φρένο με ελάχιστες ευθείες. Στις νέες SS ο κόλος σου είναι πολύ ψηλά και είναι πολύ δύσκολο να στηριχτείς με τα πόδια. Προσπαθείς και το καταφέρνεις αρκετά (πιθανόν) αλλά και πάλι αυτό α) είναι μεγάλη κούραση και β) δεν το καταφέρνεις 100% οπότε και πάλι οι καρποί σου κουράζονται.

    - Το counter steering έτσι όπως το λές γίνεται αλλά πάντα είναι ευκολότερο και με πολύ λιγότερη δύναμη να το κάνεις σε ενα τιμόνι παρά να το κάνεις στα clip-on. Είναι θέμα απλής φυσικής και μοχλών. Όσο πιο μακριά εφαρμόζεις την δύναμη, τόσο μικρότερη δύναμη πρέπει να εφαρμόσεις. Έτσι ακόμη κι όταν στρίβεις σωστά, με τα SS κουράζεσαι περισσότερο. Όταν είχα κάνει το California SS είχα το Tuono. Όταν μας ρωτουσε μετά ο Andy εαν είχαμε καταλάβει καμία διαφορά στην πίεση που πρέπει να βάλεις στα clip-on στις αργές και στις γρήγορες στροφές εγώ απαντούσα όχι. Λογικό μιας και η καρατιμονάρα του Tuono ήθελε ελάχιστη πίεση και στις δυο, ενώ με το TLR την αισθανόσουν αμέσως τη διαφορά.

    - Η θέση του σώματος στην μηχανή είναι ακριβώς η ίδια είτε οδηγείς SS είτε streetfighter είτε γυμνό.


    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

    οι street και streetfighter μηχανες βολευουν περισσοτερο λογω τιμονιου και θεση σωματος και γι'αυτο "φαινονται" πιο ευκολες για οδηγηση. αλλα δεν εχουν τα ιδια περιθωρια ασφαλειας και στριψιματος σε σχεση με τα ss.

    απλα ειναι η μεση τομη σε στριψιμο-καθημερινοτητα πολης-γκαζια-ταξιδια.
    Δεν φαίνονται. ΕΙΝΑΙ πιο εύκολες για οδήγηση σε δρόμο. Βάλε και στην εξίσωση τα πιο ενδοτικά πλαίσια και αναρτήσεις που για τις δεδομένες ανωμαλίες των δρόμων δουλέυουν σαφώς καλύτερα και θα δεις ότι η ζυγαριά στον δρόμο είναι υπέρ των streetfighter και των γυμνών. Το απόλυτο στήσιμο των SS είναι βολικό μεν στην πίστα, πιο επικίνδυνο δε στον δρόμο. Οι αναρτήσεις και το πλαίσιο αντί να διαβάζουν τις μικροανωμαλίες, πετάγονται στις μεγάλες πια ανωμαλίες του δρόμου μιας είναι αρκετά σκληρές για αυτές. Ακόμη και στην πίστα, ενα σκληρό στήσιμο θέλει και γρήογορο γυρολόγιο για να μπορέσει να δουλέψει.

    Και μην το λές ότι δεν έχουν τα ίδια περιθώρια γιατί θα σε πάω πάλι στο Tuono πχ το οποίο είναι απλά ενα Mille γυμνό και με τιμόνι.


    Στα υπόλοιπα συμφωνώ



  8. #83
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
    Δεν με καταλαβες λεω επιδη εχεις Yamaha θα την υποστηριξεις και οχι οτι εισαι κολημενος....Στο οτι το R1 ειναι κουρσα σε σε σχεση με το 749 αν το οδηγησεις θα καταλαβεις τι παει να πει με πονεσαν οι καρποι....γιαυτο στο λεω...Για αγωνες δεν θα ανοιξω καμια συζητηση απο εδω γιατι σηκωνει και καφεδακι παρεα και αν θελεις κερναω να την κανουμε απο κοντα.Σου αναφερα οτι και με vstrom μπορεις να περασεις ενα SS σε κλειστα κοματια καποιον που δεν το παει.....και ενω θα παλευει να κρατησει το θηριο κατω ο αλλος θα ειναι κονιορδος και ξεκουραστος....Για το περι παρεας δεν ξερεις πως γινετε....οταν παει ο ενας απο την παρεα να παρει το καινουργιο εργαλειο για να κανει την μουρη του στην παρεα και πιστευοντας οτι επιδη το διαβασε στο περιοδικο θα γινει ο επομενος Μπουστας πχ?

    Φιλικα Παντα...
    Οντως ειναι μεγαλη σηζητηζη και πολυ λιγοι εμεις (γνωστικα) για να την αναπτυξουμε...ευχαριστω για το καφε αλλα δεν ειμαι απο Αθηνα (απο Αιγιο) αλλα ερχομαι συχνα..και μιας που ολο και μικραινουν τα κειμενα απαντησεων(βαριeμε να κολαω στο PC)
    Δεν θελω να λεω λεω λεω οτι εχω καβαλησει ολα που εχουν σε δυο τροχους γιατι καποιος μπορει να σκεφτει ευλογα οτι πουλαω μουρη κτλ. αλλα μιας και το αναφερες δεν εχω τεσταρει το 749 αλλα προσφατα πεσανε στα χερακια μου το ducati 848 και το RC-8 τους ιπια το αιμα σε δρομο-πιστα,οντως το ducati ειναι μηχανακη που κουραζει στο δρομο perissotero apo kaθe allo (πιο πολυ λογο των σκληρων αναρτησεων και οτι εισαι πολυ χωμενος μεσα) αλλα σε χρονο γυρναω πιο γρηγορα με το R1 μου ή με CBR 1000 08-09 ή GSXR λογω γκαζιου και μονο ακομα και στα Μεγαρα.

    Μη μου λες καποιον που δεν το παει ... αστα αυτα τα παιδια!!!και το περνας με vstrom και με παπι.Μιλαμε για μαχιμους οδηγους με νοοτροπια ομως.Δεν εχω προβλημα με τους "ησηχους" που θελουν να εχουν ss χωρις να ξερουν να το πηγαινουν...μαγκια τουs να κανουν οτι γουσταρουν.

    Λοιπον δευτερα ερχομαι επανω Αθηνα για κατι ψηλολογια στο R1 οποτε το αφηνω και εχω χρονο οπουδηποτε για καφε.Οποτε αν εχεις χρονο μπορεις να παρεις την μοτοπαρεα σου και να ευεξιαστουμε σε καμια καφετερια.

  9. #84
    SeNNinhA μην γραφεις τοσα πολλα γιατι καηκα!!!
    Σε σενα δεν απαντησα γιατι συμφωνω κατα 80%
    Παντως για ανεσεις μην ψωνιζεται SS.


    Το Tuono mολις το ιδα να γιρναει στα Μεγαρα με επαθα πλακα!!!! Βεβαια ηξερε και ο αναβατης.
    Ειναι φοβερο μιχανακι με τρεκη γεωμετρια,μου αρεσει ομως να το βλεπω σε αλλους-φιλους.
    Εγω ειμαι κολημενος στα SS.

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akis_1
    Εγγραφή
    13/07/2006
    Μηνύματα
    174
    Αρχικά δημιουργήθηκε από libali10
    Οντως ειναι μεγαλη σηζητηζη και πολυ λιγοι εμεις (γνωστικα) για να την αναπτυξουμε...ευχαριστω για το καφε αλλα δεν ειμαι απο Αθηνα (απο Αιγιο) αλλα ερχομαι συχνα..και μιας που ολο και μικραινουν τα κειμενα απαντησεων(βαριeμε να κολαω στο PC)
    Δεν θελω να λεω λεω λεω οτι εχω καβαλησει ολα που εχουν σε δυο τροχους γιατι καποιος μπορει να σκεφτει ευλογα οτι πουλαω μουρη κτλ. αλλα μιας και το αναφερες δεν εχω τεσταρει το 749 αλλα προσφατα πεσανε στα χερακια μου το ducati 848 και το RC-8 τους ιπια το αιμα σε δρομο-πιστα,οντως το ducati ειναι μηχανακη που κουραζει στο δρομο perissotero apo kaθe allo (πιο πολυ λογο των σκληρων αναρτησεων και οτι εισαι πολυ χωμενος μεσα) αλλα σε χρονο γυρναω πιο γρηγορα με το R1 μου ή με CBR 1000 08-09 ή GSXR λογω γκαζιου και μονο ακομα και στα Μεγαρα.

    Μη μου λες καποιον που δεν το παει ... αστα αυτα τα παιδια!!!και το περνας με vstrom και με παπι.Μιλαμε για μαχιμους οδηγους με νοοτροπια ομως.Δεν εχω προβλημα με τους "ησηχους" που θελουν να εχουν ss χωρις να ξερουν να το πηγαινουν...μαγκια τουs να κανουν οτι γουσταρουν.

    Λοιπον δευτερα ερχομαι επανω Αθηνα για κατι ψηλολογια στο R1 οποτε το αφηνω και εχω χρονο οπουδηποτε για καφε.Οποτε αν εχεις χρονο μπορεις να παρεις την μοτοπαρεα σου και να ευεξιαστουμε σε καμια καφετερια.
    Eγω ειμαι μεσα για καφεδακι...Κανονιζουμε.....
    When the unnamed feeling
    It comes alive
    Then the unnamed feeling
    Takes me away

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    Gsxr μεγαλε και αστους να χτυπιουντε!

  12. #87
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
    Gsxr μεγαλε και αστους να χτυπιουντε!
    Αυτή την στιγμή σε σχέση ΤΙΜΗ/ΑΠΟΔΟΣΗ/ΦΙΛΙΚΟΤΗΤΑ/ΠΙΣΤΑ/ΔΡΟΜΟΣ είναι Νο1 χαλαρά

  13. #88
    πολυ καλη μοτορι (με μειoνεκτηματα οπως καθε ss) το GSXR αλλα to το κυριοτερο ειναι οτι εχω βαρεθει να το βλεπω..το εχει αγορασει και η κουτσι Μαρια.

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    Αρχικά δημιουργήθηκε από libali10
    πολυ καλη μοτορι (με μειoνεκτηματα οπως καθε ss) το GSXR αλλα to το κυριοτερο ειναι οτι εχω βαρεθει να το βλεπω..το εχει αγορασει και η κουτσι Μαρια.

    Μαρια δεν με λες!

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki GSXR 1000 K6 ή Yamaha R6 για πρώτο SS? Την γνώμη σας..
    από teo_K6 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2010, 10:08
  2. Yamaha Fazer 600 S2 VS Suzuki VStrom 1000
    από 346iason στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2007, 23:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF