Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 56

Θέμα: Απόπειρα κλοπής

  1. #1
    Μοναχικός καβαλάρης Το avatar του/της castoras
    Εγγραφή
    14/05/2007
    Μηνύματα
    468

    Απόπειρα κλοπής

    Του παπιού μου, σήμερα το μεσημέρι και μες τα μάτια μου παρακαλώ!!!!!!!!

    Το μικρό μου στόρυ έχει ως εξής:το μηχανάκι το αφήνω ακριβώς έξω από τη βιτρίνα του μαγαζιού μου(έχει μεγάλη εσωχή από το πεζοδρόμιο,οπότε και δεν ενοχλεί και το βλέπω συνεχώς),για μιας μες το μεσημέρι ακούω ένα περίεργο κοπάνημα,γυρίζω και βλέπω έναν τελειωμένο να προσπαθεί να σπάσει το κλείδωμα του τιμονιού.Αμέσως βάζω μια φωνή και πετάγομαι έξω να τον πάρω κυνήγι.Ο τύπος δεν είχε δει ότι είμαι στο μαγαζί και τρόμαξε όταν με είδε(είμαι και τρομακτικό στοιχείο!!! ).Καλώς ή κακώς ούτε καν τον ακούμπησα, απλά τον στόλισα με ότι ήξερα και δεν ήξερα.Τον λυπήθηκα τον παλιο@#$%#@ γιατί δεν μπορούσε ούτε να τρέξει να κρυφτεί.Από την άλλη όμως μετανιώνω που δεν το έκανα,γιατί στη συνέχεια της "βόλτας" του μπορεί κάποιος άλλος να κλαίει τώρα το δικό του μηχανάκι.

  2. #2
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Τι είπες τώρα ρε γαμώτο!!!Και τον άφησες έτσι Κακώς ρε φίλε δεν σου μιλώ να χειροδικήσεις αλλά τουλάχιστον ακινητοποίησέ τον και φώναξε αστυνομία για τα περαιτέρω ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  3. #3
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    κι αλλα "πεινασαν" κλεφτες δεν εγιναν
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  4. #4
    Μοναχικός καβαλάρης Το avatar του/της castoras
    Εγγραφή
    14/05/2007
    Μηνύματα
    468
    Να σου πω και για την αστυνομία λοιπόν.Κάθε μέρα τους είχαμε μες τα πόδια μας και καλά τους είχαμε γιατί είχαν μειωθεί τα περιστατικά .Εδώ και λίγες μέρες όμως τους έχουν πάει όλους στη Σοφοκλέους, που, η αλήθεια, είχε παραγίνει το κακό,με αποτέλεσμα εδώ και δύο μέρες να έχουμε 2 σπασμένα αυτοκίνητα και παραλίγο το μηχανάκι μου.Κοινώς πάλλαξαν "θέση" με τους αστυνομικούς και το κρυφτούλι συνεχίζεται.Το να τον ακινητοποιούσα εκείνη την ώρα μου ήταν δύσκολο γιατί εφνιδιάστηκα και πραγματικά τελευταία στιγμή συγκράτησα τα νεύρα μου και το χέρι μου,στο οποίο κρατούσα αρκετά μυτερό εργαλείο,μιας και δούλευα,οπότε ΄το πιο πιθανό θα ήταν να κάνω ζημιά

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
    Να σου πω και για την αστυνομία λοιπόν.Κάθε μέρα τους είχαμε μες τα πόδια μας και καλά τους είχαμε γιατί είχαν μειωθεί τα περιστατικά .Εδώ και λίγες μέρες όμως τους έχουν πάει όλους στη Σοφοκλέους, που, η αλήθεια, είχε παραγίνει το κακό,με αποτέλεσμα εδώ και δύο μέρες να έχουμε 2 σπασμένα αυτοκίνητα και παραλίγο το μηχανάκι μου.Κοινώς πάλλαξαν "θέση" με τους αστυνομικούς και το κρυφτούλι συνεχίζεται.Το να τον ακινητοποιούσα εκείνη την ώρα μου ήταν δύσκολο γιατί εφνιδιάστηκα και πραγματικά τελευταία στιγμή συγκράτησα τα νεύρα μου και το χέρι μου,στο οποίο κρατούσα αρκετά μυτερό εργαλείο,μιας και δούλευα,οπότε ΄το πιο πιθανό θα ήταν να κάνω ζημιά

    Προσωπικα καταλαβαινω την κατασταση-θεση σου που μας περιγραφεις και με ωριμοτερη σκεψη...μπραβο σου που κρατηθηκες! Οντως το ευκολοτερο θα ηταν φανταζομαι να τον ξαπλωσεις κατω!
    Με την αστυνομια ομως κατι επρεπε να κανεις ρε κολητε!
    Δεν τους "λυπομαστε" ετσι ευκολα! Οπως ειπε και ο Ozzzy απο πανω...


  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
    κι αλλα "πεινασαν" κλεφτες δεν εγιναν
    +1

    Μαζί σου.
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Leopsomo
    Εγγραφή
    30/08/2008
    Μηνύματα
    134
    Του εφεξε... Επρεπε ακομη ξυλο να ετρωγε...

    Μπραβο για την ψυχραιμια σου... Μπορει και να εμπλεκες

  8. #8
    Aπ'τη μια λες σκότωμα κι απ'την άλλη αν σου τύχει και δεις έναν ταλαίπωρο... μου έχει τύχει στο παρελθόν και δεν είναι και τόσο εύκολο, ούτε καν να φωνάξεις την αστυνομία.. είναι απ'τις στιγμές που μπορεί ο καθένας να σκεφτεί πόσο σημαντικότερη είναι η ανθρώπινη ζωή από κάτι άψυχο.. ναι σύμφωνοι, κι άλλοι πατώσανε και κλέφτες δεν έγιναν, φέρνοντας μάλιστα στο μυαλό κι αυτόν που θα κλαίει το μηχανάκι δεν το συζητάς καθόλου. Όμως είναι μερικές στιγμές και κάποιες εικόνες που καμμιά φορά σε κάνουν να πεις "άσ'το να πα'να γ@μηθεί..."

    Μέσα στη ζωή είναι να μπαίνουμε καμμιά φορά σε διλήμματα που όπως κι αν αποφασίσουμε να πράξουμε στο τέλος, πάντα θα υπάρχει κάτι σωστό και πάντα κάτι λάθος μέσα στην πράξη αυτή..

    Εννοείται πως δεν δικαιολογώ τον κλέφτη, απλώς δεν ξέρω μέχρι που μπορεί να φτάσει ο άνθρωπος όταν έχει πέσει πιο κάτω απ'τον ίδιο τον πάτο..

  9. #9
    KTM ως το κοκκαλο Το avatar του/της OzZzZzY
    Εγγραφή
    26/11/2006
    Μηνύματα
    1.340
    Απ' τη μια σκέφτεσαι να μην του ρίξεις κλωτσιά και πάει ακόμα πιο κάτω, απ' την άλλη η "ατιμωρησία" δεν είναι και ό,τι το καλύτερο.
    Σκεφτόμαστε και λέμε ό,τι θα ήταν κρίμα ο castoras να το τράβαγε (να καλούσε αστυνομία κλπ.) μιας και ο άνθρωπος ήταν εξαθλιωμένος. Αν όμως το γεγονός είχε τετελεσθεί τότε οι κατάρες, τα μπινελίκια και τα "δηλαδή όποιος έχει ανάγκη κλέβει;;" θα πήγαιναν βροχή κι ας ξέραμε ότι ο δράστης είχε 1002 προβλήματα και ήταν είτε κλοσάρ, είτε "τελειωμένος..
    Πωλουνται ζαντες mx-enduro excel πορτοκαλι ανωδιομενο και μαυρο για ΚΤΜ (το λεω λογω χρωματος ) και super moto did (tubeless). Μαζι προεραιτικα δινονται κεντρα και ακτινες με ergal καψουλια. Πμ για πληροφοριες!

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    20
    ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΔΙΛΗΜΜΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ.ΠΑΝΕ 20 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΕΛΠΙΖΩ! Η ΣΤΕΡΗΣΗ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

  11. #11
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Είναι απόφαση της στιγμής και δεν μπορούμε να μπούμε στην διάθεση και στην ψυχολογία της , σε κατάσταση ηρεμίας που είμαστε τώρα.

    Ο φίλος είπε πως κράταγε μυτερό αντικείμενο. Αν ο κλέφτης αντιδρούσε ίσως και να το χρησιμοποιούσε. Μπορεί ο κλέφτης να το είδε και να έκανε τον κακόμοιρο.

    Σε κάθε περίπτωση ούτε μπράβο θα πω που τον άφησε , ούτε όμως θα κρίνω γιατί τον άφησε. Το ουσιαστικό είναι οτι και το μηχανάκι γλύτωσε και μπελάδες δεν είχε. Τώρα αν θα το ξανακάνει ο κλέφτης , ή οχι... τι να πω ρε παιδιά.

    Συνήθως το κάνουν εξ επαγγέλματος και οχι εξ ανάγκης.. άρα μάλλον κάτι άλλο θα μπεί στο μάτι του.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/06/2006
    Μηνύματα
    139
    Συγγνωμη ρε φιλε , με το συμπαθειο κιολας...

    Καλα εκανες κ δεν τον εδειρες , αλλα να μην τον δωσεις στους μπατσους μ φαινεται μλκια...

    Εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι .. Ο εν λογο κλεφτης , ισως τοξικομανης ή οτιδηποτε αλλο εχει ο ταλαιπωρος , κ χρειαζεται λεφτα , με το που τον εδιωξες εσυ τι νομιζεις οτι θα κανει >?????




    Θα πει , υπαρχει τοση καλοσυνη στον κοσμο , κ τοση αγαπη , ας σταματησω να κλεβω. Αυτος που δεν με κατεδωσε μου ανοιξε τα ματια , ας γινω καλυτερος ανθρωπος ?!

    Μακαρι ναναι ετσι αλλα αμφιβαλλω ...

    Εγω πιστευω , οτι μιση ωρα κ μερικα χλμ πιο κατω καποιος ανυποψιαστος θα δει οτι λειπει η καλη του κ θα παθει το σοκ της ζωης του ... κ θα λεει 'μακαρι να τον επιανα τον πο@@στη στα χερια μου θα τον σκοτωνα ... '



    Ασε που το κλεφτρονι μετα απο ανακριση απο τα μπατσονια , μπορει να ομολογουσε οτι ειχε αλλα 5-6 μηχανακια κλεμμενα κ κρυμμενα, τα οποια θα επεστρεφαν στον ιδιοκτητη τους ..


  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αστυνομία κατευθείαν.Καμμιά κλοπή δε γίνεται κατά λάθος,μόνο συνειδητά μετά από μελέτη και απόφαση.Ούτε έχουμε να κάνουμε με παιδιά 10 χρονών(που και εκεί ΔΕ δικαιολογείται).

  14. #14
    Μοναχικός καβαλάρης Το avatar του/της castoras
    Εγγραφή
    14/05/2007
    Μηνύματα
    468
    Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
    Το να τον ακινητοποιούσα εκείνη την ώρα μου ήταν δύσκολο γιατί εφνιδιάστηκα και πραγματικά τελευταία στιγμή συγκράτησα τα νεύρα μου και το χέρι μου,στο οποίο κρατούσα αρκετά μυτερό εργαλείο,μιας και δούλευα,οπότε το πιο πιθανό θα ήταν να κάνω ζημιά
    Έξω από το χωρό καλά τα λέμε όλοι μας.Το θέμα είναι πως αντιδράς τη στιγμή που θα συμβεί κάτι.Το περιστατικό δεν κράτησε κανένα μισάωρο,αλλά μερικά δευτερόλεπτα,τα οποία είναι ικανά ακόμα και να κλείσουν σπίτι από μια λάθος αντίδραση
    Mη σκάτε,είναι θέμα χρόνου το επόμενο περιστατικό έτσι όπως έχουμε γίνει σε εκείνη την περιοχή.Ίσως αντιδράσω διαφορετικά

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    Σκοτωμα θελει ο πουστης!!! Μας κλεβουν μηχανακια,μας ανοιγουν σπιτια,εχουμε παιδακια μικρα μεσα,κοιμομαστε μεσα,μας κλεβουν κινητα,αυτοκινητα,σκοτωμα στα καριολια!!!! Αλλα θα γινουμε εμεις κακοι και δολοφονοι στο τελος γιατι καποια μουνοπανα,η μαλλον οχι καποια,ολα τα μουνοπανα της καθε κυβερνησης μας εκαναν μια χωρα μπουρδελο,και απο εκει που αφηναμε τα κλειδια πανω τωρα κλειδωνομαστε κι εμεις οι ιδιοι μη μας κλεψουν και πουλησουν τα οργανα μας,οχι οτι θα πιασουν και τιποτα βεβαια με τοση τεκιλα που ρεει στο αιμα μας αλλα λεμε...!!

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ασφάλεια κλοπής...όλα ΟΚ!!!
    από dimmeneidis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2014, 11:46
  2. Ασφάλεια κλοπής ;;;
    από kachius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2006, 11:55
  3. Κλειδαριές και ασφάλεια κλοπής
    από xtapodias στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2006, 15:18
  4. Ασφάλεια κλοπής... (once again)
    από morpheus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2006, 08:46
  5. Απόπειρα κλοπής...
    από dimitrism στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2003, 23:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF