Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 36

Θέμα: yamaha XT125

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2014
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    με το μαξ τι εκανες;
    το 125 το χτ οντως δεν εχει γκαζι αλλα αναλογα και με τι το συγκρινεις...καλυτερα παρε ενα παπι για μενα....
    Το μαξ εβγαλε πολλα προβληματα και φανηκε πως δεν αξιζει να του ριξω λεφτα . το χω στο γκαραζ , ισως ασχοληθω οταν θα εχω περισσοτερο χρονο - λεφτα να διαθεσω . οσο για το παπι που λες φιλε ακη , δεν νομιζω πως ειναι για την περιπτωση μου , διοτι απο σεμπτεβρη θα πρεπει να πηγαινω καθημερινως ως τον ασπροπυργο, για αυτο ψαχνω κατι πιο βαρυ και ισως πιο δυνατο απο παπι. Εκτος το ΧΤ , τι αλλο θα μου προτεινατε ?

  2. #17
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.185
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SamGiorgos Προβολή μηνύματος
    Το μαξ εβγαλε πολλα προβληματα και φανηκε πως δεν αξιζει να του ριξω λεφτα . το χω στο γκαραζ , ισως ασχοληθω οταν θα εχω περισσοτερο χρονο - λεφτα να διαθεσω . οσο για το παπι που λες φιλε ακη , δεν νομιζω πως ειναι για την περιπτωση μου , διοτι απο σεμπτεβρη θα πρεπει να πηγαινω καθημερινως ως τον ασπροπυργο, για αυτο ψαχνω κατι πιο βαρυ και ισως πιο δυνατο απο παπι. Εκτος το ΧΤ , τι αλλο θα μου προτεινατε ?

    Αν θες πιο δυνατό από παπί το ΧΤ δεν κάνει, λόγω του βάρους του πάει χειρότερα σε επιδόσεις από παπί... δες κάτι σε 250 τουλάχιστον
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2014
    Μηνύματα
    10
    Το διπλωμα με καλυπτει εως τα 125 cc . στα 21 μπορεις να βγαλεις το επομενο . εγω ειμαι 18 ... To Honda CBR 125R πως σας φαινεται ?
    Τελευταία τροποποίηση από SamGiorgos; 24/04/2014 στις 15:34.

  4. #19
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SamGiorgos Προβολή μηνύματος
    Το μαξ εβγαλε πολλα προβληματα και φανηκε πως δεν αξιζει να του ριξω λεφτα . το χω στο γκαραζ , ισως ασχοληθω οταν θα εχω περισσοτερο χρονο - λεφτα να διαθεσω . οσο για το παπι που λες φιλε ακη , δεν νομιζω πως ειναι για την περιπτωση μου , διοτι απο σεμπτεβρη θα πρεπει να πηγαινω καθημερινως ως τον ασπροπυργο, για αυτο ψαχνω κατι πιο βαρυ και ισως πιο δυνατο απο παπι. Εκτος το ΧΤ , τι αλλο θα μου προτεινατε ?
    περισσοτερο βαρος-λιγοτερο γκαζι,αρα δεν θες κατι πιο βαρυ,αλλα πιο δυνατο.νομιζω πως στα 18 μπορεις να οδηγησεις μεχρι καποιους ιππους και οχι 125 κυβικα.κι εγω για καποιο 250 θα προτεινα.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  5. #20
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akis_trevor Προβολή μηνύματος
    περισσοτερο βαρος-λιγοτερο γκαζι,αρα δεν θες κατι πιο βαρυ,αλλα πιο δυνατο.νομιζω πως στα 18 μπορεις να οδηγησεις μεχρι καποιους ιππους και οχι 125 κυβικα.κι εγω για καποιο 250 θα προτεινα.
    Πλεον μονο μεχρι 125, στα 20 μεχρι 35kw και στα 22 το απεριοριστο αν ηδη εχεις το Α2 (το αμεσως προηγουμενο απο το απεριοριστο δλδ, αυτο με τα 35κβ) διαφορετικα απευθειας απεριοριστο στα 24. Για καθε επομενη κατηγορια δινεις εξετασεις. :a31:
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2014
    Μηνύματα
    10
    125 cc , 15 hp. Καλυπτει το δικο μου διπλωμα. Αρα ξαναγυρναω στην ερωτηση μου , honda cbr 125r πως σας ακουγετε για την περιπτωση μου?

  7. #22
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.114
    Στη θέση σου, μεταξύ CBR και XT, θα έπαιρνα το XR 125
    Life begins at 45°.

  8. #23
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    σορρυ,εχω μεινει πισω...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2014
    Μηνύματα
    10
    Επειδη σας μπερδεψα προφανως λιγο, ξαναρχιζω το τοπικ με καινουργια ερωτηση.

    Θελω να αγορασω για πρωτο μηχανακι κατι που να με πηγαινοφερνει ως τον ασπροπυργο καθημερινως και να ειναι 125 κ.εκ. Τι μου προτεινετε?

    Υ.γ βγηκα λιγο εκτος θεματος , εαν θελετε μετακινηστε το.

  10. #25
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.470
    μια χαρά είναι το χτάκι εάν σου αρέσει χτύπα το
    επίσης παίζει και το υδρόψυκτο wr125x
    you rise you fall you're down then you rise again

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2017
    Μηνύματα
    2

    yamaha XT125

    kalispera pedia eimai kenourgios sto thema "dikiklo"...skopeuo na agorasw ena super motard mesa stous epomenous 2 mines meno stin kavala kai exw dei diafora sto car.gr opou kai mou protinan. lipon exw vrei ena yamaha XT125 se aristi katastasi 1500 euro epsaksa ligo gia tn mixani auti ala alakousa kai kala-kaka sxolia...opos to oti einai ena papaki me rodes apo enduro...oti dn tsoulaei mia kai ta sxetika...o anavatis episis diavasa exei na kanei arketa me tin mixani egw eimai 1.92 me varos 110 kila kai thelw auto to mixanaki mono gia poli ante varia varia kana xomatodromo 1 fora ton mina kai ama pistevete tha kanei gia emena pou dn exw kai ales empiries. kitaksa gia kana 250...600 kivika ala dn iparxei kati edw konta opiadipote simvouli-gnomi kalodexoumeni.

  12. #27
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.470
    Μια χαρα μηχανακι ειναι, προεχει να μαθεις να οδηγείς, να αναπτύξεις την αντίληψη σου για την μετακίνηση με διτροχο, και πριν απο ολα αυτα να βγαλεις το Α1 δίπλωμα για να εισαι νόμιμος.
    Επισης κρατα καποιο ποσο για εξοπλισμο αναβατη ειναι απαραίτητος.
    Και μοτερ του κινεί αξιοπρεπέστατα το συνολο και θα δεις τελικη ανετα 100km/h εχει παραπλήσιες επιδοσεις με ενα παπι σκουτερ 125 με καλυτερες αναρτήσεις και φρενα.
    Προεχει να μαθεις και η κατηγορια συνίστανται και προτιμάται εναντι περισσότερων κυβικών

  13. #28
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sokos s Προβολή μηνύματος
    kalispera pedia eimai kenourgios sto thema "dikiklo"...skopeuo na agorasw ena super motard mesa stous epomenous 2 mines meno stin kavala kai exw dei diafora sto car.gr opou kai mou protinan. lipon exw vrei ena yamaha XT125 se aristi katastasi 1500 euro epsaksa ligo gia tn mixani auti ala alakousa kai kala-kaka sxolia...opos to oti einai ena papaki me rodes apo enduro...oti dn tsoulaei mia kai ta sxetika...o anavatis episis diavasa exei na kanei arketa me tin mixani egw eimai 1.92 me varos 110 kila kai thelw auto to mixanaki mono gia poli ante varia varia kana xomatodromo 1 fora ton mina kai ama pistevete tha kanei gia emena pou dn exw kai ales empiries. kitaksa gia kana 250...600 kivika ala dn iparxei kati edw konta opiadipote simvouli-gnomi kalodexoumeni.
    γράφε ελληνικά σε παρακαλώ

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2017
    Μηνύματα
    2
    File mu sorry an se pirakse pou xrisimopio agglikous xaraktires gia na grapsw elinika apla to pliktrologio mu dn exei elinika mono agglika gt to pira apo site paragelia apo eksoteriko

  15. #30
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sokos s Προβολή μηνύματος
    File mu sorry an se pirakse pou xrisimopio agglikous xaraktires gia na grapsw elinika apla to pliktrologio mu dn exei elinika mono agglika gt to pira apo site paragelia apo eksoteriko
    1. τα ελληνικά ρυθμίζονται από τον Η/Υ όχι από το πληκτρολόγιο
    2. δεν με πείραξε κάτι, απλά είναι ποιο ευανάγνωστα.
    3. αν δεν ξέρεις να το ρυθμίσεις να γράφει ελληνικά, συνέχισε έτσι

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha Dt 200 manual wanted plz...
    από SwAToNeR στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2022, 15:23
  2. Περοφεριακ Yamaha (μεταχειρισμενα ή μαιμουδενια)
    από pk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 14:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF