Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Να την αφήσω σε κατάστημα;

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428

    Να την αφήσω σε κατάστημα;

    Παίρνω που λέτε νεα μοτο και ο αντιπρόσωπος δεν κάνει ανταλλαγή με τη δική μου.
    Μου λέει όμως αν θέλω να την αφήσω εκεί μήπως και πουληθεί.
    Εχει κίνηση το κατάστημα και μάλλον με συμφέρει να μείνει εκεί λέω.
    Θα της κάνω για σιγουριά και μια μηνιαία προσωρινή ασφάλιση πριν του την αφήσω.

    Λέτε είναι επικίνδυνο; Το μηχανάκι μου δεν είναι εμπορικό μοντέλο και φοβάμαι ότι θα μου μείνει απούλητο αν δοκιμάσω μόνος μου να την δώσω. Βαριέμαι δε και την διαδικασία πολύ.

  2. #2
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827

    Re: Να την αφήσω σε κατάστημα;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    Παίρνω που λέτε νεα μοτο και ο αντιπρόσωπος δεν κάνει ανταλλαγή με τη δική μου.
    Μου λέει όμως αν θέλω να την αφήσω εκεί μήπως και πουληθεί.
    Εχει κίνηση το κατάστημα και μάλλον με συμφέρει να μείνει εκεί λέω.
    Θα της κάνω για σιγουριά και μια μηνιαία προσωρινή ασφάλιση πριν του την αφήσω.

    Λέτε είναι επικίνδυνο; Το μηχανάκι μου δεν είναι εμπορικό μοντέλο και φοβάμαι ότι θα μου μείνει απούλητο αν δοκιμάσω μόνος μου να την δώσω. Βαριέμαι δε και την διαδικασία πολύ.
    Δεν λές καν για ποιο μοντέλο μηχανής μιλάς ρε φίλε...Και από την άλλη γιατί δεν δοκιμάζεις να ποστάρεις αγγελία και εδώ μήπως φύγει...
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Διότι βρίσκομαι τέρμα Θεού...
    Οπότε με τίποτα δεν βολεύει να την στείλω Αθήνα, ούτε έχει νόημα να βάλω αγγελία εδώ. Πως να την δει ο άλλος;

  4. #4
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    Διότι βρίσκομαι τέρμα Θεού...
    Οπότε με τίποτα δεν βολεύει να την στείλω Αθήνα, ούτε έχει νόημα να βάλω αγγελία εδώ. Πως να την δει ο άλλος;
    Στο forum ΔΕΝ μπαίνουν μόνο όσοι μένουν Αθήνα.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Μιλάω για KAWASAKI SUPER SHERPA 250cc ON-OFF, 26 ίπποι, made in Japan, τετράχρονο, μίζα, δισκόφρενα, ζάντες αλουμινίου, επίσημης αντιπροσωπείας, μοντέλο του 2000 με 6.400 χλμ., πρώτος ιδιοκτήτης.
    Μόνιμα σε κλειστό γκαράζ και ελάχιστη χρήση όπως καταλαβαίνετε. Κατάσταση άριστη - βιτρίνας. Δεν έχει πέσει ούτε επιτόπου. Δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά!

    Τότε να την πάω στο κατάστημα και στη συνέχεια να ποστάρω εδώ μια αγγελία με το που ακριβώς βρίσκεται μήπως θέλει κάποιος να τη δει...

    Η μηχανή βρίσκεται Καλαμάτα και εκεί θα μείνει στο κατάστημα. Δεν νομίζω να συμφέρει να μεταφερθεί Αθήνα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Δηλαδή για αυτό (είναι ολόιδια με αυτή της φωτογραφίας -με ψηλό μπροστά φτερό και σκάρα)
    Λέω αντιεμπορικό διότι δεν έχει κυκλοφορήσει. Στην πόλη μου υπάρχει μόνο το δικό μου!
    Πάντως είναι ιδανικό για κοντούς αναβάτες διότι ενώ απέχει αρκετά από το έδαφος (28 εκ νομίζω) η θέση οδήγησης είναι πολύ χαμηλή. Βολεύει όπως υπολογίζω και για κάτω από 1.70 ύψος! Στο τεστ των περιοδικών το 2000 γράφανε ότι σβήνεις το τσιγάρο στην άσφαλτο χωρίς να σταματήσεις...



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sherpa2.jpg 
Προβολές:	325 
Μέγεθος:	26,7 KB 
ID:	167812

  7. #7
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    Η μηχανή βρίσκεται Καλαμάτα και εκεί θα μείνει στο κατάστημα. Δεν νομίζω να συμφέρει να μεταφερθεί Αθήνα.
    Ρε φίλε με συγχωρείς αλλά όταν ανέφερες παραπάνω για τέρμα Θεού πήγε κάπου το μυαλό μου για Εβρο ή κανα Καστελόριζο!!!Δηλαδή αν η Καλαμάτα 3 ώρες δρόμος από την Αθήνα είναι τέρμα Θεού τι να πούν οι φίλοι συμφορουμίτες από Διδυμότειχο,Σουφλί η από τα νησιά του Αιγαίου???Δικαίωμά σου να κάνεις ότι θές και πολύ φυσικό είναι αλλά προσωπικά αν ήθελα να πουληθεί και σε καλύτερη τιμή από το κατάστημα που λογικό είναι να την "σκοτώσει" θα έπαιζα μπάλα με Αθήνα και πέριξ της Πελοποννήσου.Φιλικά πάντα
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    και όμως φίλε τέρμα Θεού είναι και θα το καταλάβεις αν κάνεις τη διαδρομή Αθήνα-Καλαμάτα από τον τρισάθλιο δρόμο που έχουμε! Μιλάμε Τρίπολη-Καλαμάτα δεν παλεύεται...

    Η δε μεταφορική για Αθήνα θέλει πάνω από 100 ευρώ!

  9. #9
    προσωπικη γνωμη μην την αφησεις στο καταστημα κ πηγαινε σε αλλο που θα στην παρει,αλλιως δοκιμασε να την δωσεις μονος σου δεν ειναι ακατορθωτο.
    εχει συμβει πολλες φορες να αφηνουμε την παλια μοτο στο μαγαζι μηπως κ πουληθει,κ μετα απο καιρο ο εμπορας σου λεει δεν πουλιεται αρα δωσε μου τα λεφτα που αφαιρεσαμε απο την υποτιθεμενη πωληση της...
    δεν βαζεις κ μια φωτο με τιμη στις αγγελιες?ενα φιλαρακι ψαχνει για ενα ψιλοεντουρακι κ ειναι απο τα μερη σου εκει κοντα.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    θα το βάλω στις αγγελίες 1200 ευρώ
    Ετσι κι αλλιώς 2 αντιπροσωπείες (που δεν έχουν δυστυχώς αυτό που θέλω να πάρω...) μου είπαν αμέσως 1000 για την ανταλλαγή.

  11. #11
    Ο παππούς με τη γριά.
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    64
    Πράγματι, δεν την κυκλοφορείς καθόλου..
    Και εγώ Καλαμάτα είμαι..
    Αν θέλεις , στείλε μου pm σε ποιόν έμπορο θα την αφήσεις (αν την αφήσεις)...
    Εδώ και 20 χρόνια περίπου τους έχω φάει με το κουτάλι μερικούς-μερικούς εδώ..
    Να κοιτάς εκεί που θέλεις να πας , αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.

    ΤDM 850.

Παρόμοια θέματα

  1. πως μπορω να φορτισω την μιζα σε χτ 600 ?
    από psychomarvin στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2009, 10:04
  2. 10 TΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΧΩΡΙΣΕΙ...
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2008, 23:50
  3. 10 TΡΟΠΟΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΧΩΡΙΣΕΙ...
    από megatim στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2006, 17:07
  4. Παραλίγο να την πατήσω...και να με πατήσει!
    από jtoros στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2004, 13:03
  5. Ξέρετε που μπορώ να κάνω υπέρυθρη σε μοτέρ???
    από Wizard13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2004, 20:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF