Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: Νέο Tdm???

  1. #1

    Νέο Tdm???

    Χαιρετώ τους απανταχού καψούρηδες με τα TDM!!!
    Είμαι κι εγώ ένας από εσάς αλλά δυστυχώς τα οικονομικά μου δεν μου επιτρέπουν να αποκτήσω κι εγώ ένα (προς το παρόν....)

    Παρακολουθώ γενικά την επικαιρότητα και κάθε τόσο ακούω για ένα νέο που θα κυκλοφορίσει. Έχει γίνει κάτι σαν το γεφύρι της Άρτας το νέο μοντέλο ή είναι η ιδέα μου?
    έχει περίπου μια τριετία που το έχω πρωτοακούσει (από ανεπίσημες πάντα πηγές)
    Ξέρει κάποιος να μας δώσει καμιά πληροφορία? (Έστω και ράδιο-αρβύλα)

    Πάντως αν είχα κάποιον μέσα στους σχεδιαστές της Yamaha θα τον συμβούλευα να βγάζαν το ανανεωμένο μοντέλομε τα κυβικά και τις επιδόσεις των FAZER δλδ 600 και 1000.
    Πιστεύω ότι ένα 600 TDM θα έσπαγε όλα τα ρεκόρ πωλήσεων.... :rotflmao:

    Η δική σας γνώμη?

    Χαλλλαραααααα.....

  2. #2
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Έχουμε που έχουμε γεμίσει με καγκουροτιδιεμάκηδες να τους δώσουμε και δύο κινητήρες από fazer να μην ξέρουμε που θα κρυφτούμε
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Έχουμε που έχουμε γεμίσει με καγκουροτιδιεμάκηδες να τους δώσουμε και δύο κινητήρες από fazer να μην ξέρουμε που θα κρυφτούμε

    Δεν το είχα σκεφτεί έτσι....:hypnotize

    Πάντως την έχω ξανακούσει τη γνώμη σου και δε συμφωνώ ιδιαίτερα.
    Ένα μοντέλο που πουλάει πολύ (για διάφορους λόγους) λογικό είναι οτι θα το αγοράσει κάθε καρυδιάς καρύδι. Δηλαδή λίγοι κάγκουρες οδηγούν τα R6, R1, CBR-RR, ή μήπως πιστεύεις οτι ξαφνικά γεμίσαμε από υπεραναβάτες που δαμάζουν τις superbikes για την πλάκα τους?
    Χαλλλαραααααα.....

  4. #4
    + 850000000000000000
    Και προτιμω εναν απλο καγκουρα με tdm ,απο εναν κακουρα με ss που την εχει δει ο "απολυτος " χεράς

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2007
    Μηνύματα
    187
    Εγώ πάλι δεν προτιμώ ΚΑΝΕΝΑΝ κάγκουρα, διότι και παπί να οδηγεί την μ@λ@κί@ του θα την κάνει!

    Άσε που οι κάγκουρες με TDM νομίζουν ότι οδηγούν ss. Οι κάγουρες με ss τουλάχιστον ξέρουν τι οδηγούν (χωρις αυτό να τους κάνει καλήτερους).

    Όσο για το καινούριο TDM είναι ένα θέμα το οποίο το ξέρουν όλοι εκτως από την Yamaha.

    ΥΓ κι εγώ TDM οδηγώ αλλά οδηγούσα και ss μέχρι να μου το κλέψουν.

  6. #6
    Όσο για το καινούριο TDM είναι ένα θέμα το οποίο το ξέρουν όλοι εκτως από την Yamaha.




    Αυτό ξαναπές το!
    Χαλλλαραααααα.....

  7. #7
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Κοντευει να γινει χειροτερο και απο την ιστορια 4-5 χρονια τωρα με την αφιξη του νεου vfr

  8. #8
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αυτο που εχει ακουστει ειναι για Tenere 1200 με δικυλινδρο σε σειρα κινητηρα παντα. Παρουσιαση το φθινοπωρο...

    ...τωρα αν αυτο ισχυει (παντως λενε οτι το εχουν δει σε δοκιμες στην Ιταλια) λογικα θα παρουσιαστει αργα η γρηγορα και νεο TDM με τον ιδιο κινητηρα....και λογικα παλι απο τη στιγμη που θα υπαρχει Tenere και ελεω ανταγωνισμου θα ειναι καρα-ασφαλτινο...

    ...εγω παλι που ειμαι εντελως ανεπισημη πηγη πληροφοριων , εχω να προτινω κατι στη Yamaha...αφου υπαρχει κενο αναμεσα στα MT-01 και MT-03 γιατι δεν βγαζετε ενα μηχανακι στη μεση απο πλευρα κυβσιμου με το χαρακτηρα και τη σχεδιαση του μικρου να καλυψετε δυο -τρεις κατηγοριες με μια μονο μοτοσικλετα; Γαματο θα ειναι το MT-02 (αν ειναι νοοτροπιας ΜΤ-03)...

  9. #9
    TDM 1200 ???
    Ακούγεται πολύ δυνατό, και ίσως επιτέλους ικανοποιήσει αυτούς που γκρινιάζουν οτι δεν έχει γκάζι το υπάρχον μοντέλο. :hypnotize
    Όσο για τα ΜΤ πιστεύω οτι δεν έχουν καμία σχέση με το TDM ούτε σαν μοντέλα ούτε σαν φιλοσοφία γενικότερα.
    Η ΥΑΜΑΗΑ νομίζω είναι καλυμένη από μοντέλα street και με την έλευση του TENERE και από ON-OFF. Όμως το TDM είναι ένα πολύ όμορφο πολυεργαλείο, που στην ουσία δεν ανήκει σε καμία κατηγορία όπως τις διαχωρίζουμε σήμερα. Το μοναδικό που κατά τη γνώμη μου πλησιάζει λίγο είναι το Multistrada της Ducati (με οτι αυτό συνεπάγεται...) που ο μαφιόζος ο Ιταλός πρόβλεψε και το κυκλοφόρισε σε 600 και 1000...
    Χαλλλαραααααα.....

  10. #10
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Κακώς προβληματίζεσαι.

    Το νέο τντιεμ κυκλοφορεί ήδη. Και είναι 1050 κυβικά.

  11. #11
    Ορίστε ??? :hypnotize :hypnotize :hypnotize
    Πότε έγινε αυτό ρε παιδιά???
    Χαλλλαραααααα.....

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2007
    Μηνύματα
    187
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Κακώς προβληματίζεσαι.

    Το νέο τντιεμ κυκλοφορεί ήδη. Και είναι 1050 κυβικά.
    Ναι, είναι σκέτος "τίγρης".....

  13. #13
    Αν κατάλαβα καλά οι φίλοι πιο πάνω αναφέρονται στο Tiger της Triumph που κατά τη γνώμη μου είναι τουλάχιστον ΑΣΧΗΜΟΜΟΥΡΙΚΟ μπροστά στο YAMAHA.
    Aπο την άλλη βέβαια γούστα είναι αυτά...
    Χαλλλαραααααα.....

  14. #14
    Μετά από πάαααααρα πολύ ψάξιμο :hypnotize κατέληξα στο συμπέρασμα οτι η ΥΑΜΑΗΑ δεν πρόκειτε να κυκλοφορίσει νέο μοντέλο τουλάχιστον μέχρι τα τέλη του 2010...
    Οπότε το θέμα κλείνει κάπου εδώ για φέτος....
    Χαλλλαραααααα.....

  15. #15

    about new tdm....

    kalimera se olous!!!!!
    apla mia photo thelw na sas dixw.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	newsimage_7514112006121642.jpg 
Προβολές:	3168 
Μέγεθος:	46,0 KB 
ID:	183923

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. νεό μοντέλο tdm 900
    από makzoz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2007, 14:14
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 10:53
  3. TDM 900 personal web site update
    από ioannou_b στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 12:30
  4. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 09:03
  5. Νέο forum
    από takiskan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 00:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF