Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 70

Θέμα: Αναζήτηση πρώτης μηχανής σε προχωρημένη ηλικία

  1. #31
    τι του προτείνετε ρε? σε 2 χρόνια βγαίνει σύνταξη το χούφταλο ...



















    ε sorry αλλά δε κρατήθηκα, άκου εκεί προχωρημένη ηλικία

  2. #32
    Αφήνω να περάσει το σχόλιο περί προχωρημένης ηλικίας.. ...
    καλώς τον, λοιπόν

    κι εγώ στα 28 ξεκίνησα (προχθές δλδ ) με bros 400.

    Δίπλωμα έχεις; Αν όχι, ξεκίνα με τα μαθηματάκια σου, μάζεψε και τον εξοπλισμό σου, πήγαινε να δεις από κοντά τα μηχανάκια που σου κάνουν κλικ -θα έλεγα να αποφύγεις προς το παρόν τα γαϊδούρια που διακο-τρακο-σαρίζουν χωρίς να το καταλάβεις- και θα τη βρεις την άκρη. Welcome aboard!
    safety doesn't happen by accident

  3. #33
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
    τα 4κύλινδρα ψηλόροπα είναι ό,τι πρέπει για αρχάριο ΑΚΡΙΒΩΣ γιατί είναι ψηλόροπα




    δεν σου λέω 250άρι γιατί θα το βαρεθείς στο εξάμηνο-χρόνο το πολύ

    α ωραια τα λες τα 4κυλινδρα ψηλοροπα σαν να λεμε GSXR , R1 , R6 , ZX6R , ZX10R κλπ κλπ

    τι μηχανι ειπαμε οτι εχεις????


    τα 250ρια θα τα βαρεθει λες ε?????ξερω ανθρωπους που εχουν κατι 250ρια και εχουν γυρισει το κοσμο ολο

    εγω εχω ακομα το πρωτο μου μηχανακι που ειναι 125cc και εχει μολις 8,5 hp και δε βαριεμε καθολου
    και οταν το πηρα την πρωτη εβδομαδα επεσα και σηκωθηκα με ενα πρησμενο γονατο και κατι πλαστικα σπαμενα που τα αλλαξα στο μοναστιρακι με ελαχιστο κοστος



    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2009
    Μηνύματα
    0
    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση !!!

    Σχετικά με το θέμα της ηλικίας απλά να πω ότι όσους ξέρω με μηχανές ξεκινήσαν από πολύ μικροί και έχουν αποκτήσει μικροί εμπειρία. Δεν θεωρώ τον ευατό μου γέρο αλλά ο μέσος όρος στην ηλικία μου είναι αρκετά καταρτισμένος στο δρόμο

    Τώρα για το δίπλωμα όχι δεν έχω ακόμα, ήθελα πρώτα να δω σε τι μηχανή θα πορευτώ και μετά να πάρω το αντίστοιχο δίπλωμα!

    Σχετικά με τις προτάσεις σας, καταλαβαίνω ότι όλοι προσεγγίζετε το θέμα από διαφορετική οπτική γωνία, εγώ όμως βλέπω σαν καλύτερη λύση αυτή την στιγμή το CBF 250. Το CBR 125R μου άρεσε πολύ εξωτερικά αλλά από ότι καταλαβαίνω υστερεί αισθητά σε δύναμη για ένα πιο μακρινό ταξίδι. Το CBF δείχνει πιο δυνατό και το σουλούπι του είναι αρκετά ελκυστικό θα έλεγα.

    Σας ευχαριστώ και πάλι!!

  5. #35
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos

    και μιας και λετε για το κοστος πτωσης, ο ενας με το φαζερ(γυμνο) ειχε μια χαζοπτωση με καμια 30ρια χλμ, και το μονο που φαγωθηκε ηταν το μανηταρι, και λιιιιγο ο μαρσπιες...

    το θεμα ειναι οτι εδω μιλαμε για συνειδδητοποιημενο οδηγο, και οχι για ενα πιτσιρικι που θελει να παει στο φαζερ μετα απο το μωβ runner με τα νεον φωτα και λαμπακια...
    [/B]

    εγω επεσα με 35χαω πριν 5 μηνες εκατσα 1 μηνα στο σπιτι χωρις να μπορω να κουνηθω και η μηχανη μου εχει ζημια 2500ευρω πραγματα απο την Τεομοτο και ειμαι τυχερη γιατι ειναι μονο πλαστικα και περιφερειακα δλδ δεν στραβωσε τπτ και δεν πηρε πλαισιο


    και ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΟΔΗΓΟ ΜΗΧΑΝΗΣ αλλα για καποιον που δε ξερει ΤΙΠΟΤΑ
    και εγω οδηγω μοτοσυκλετα και θελω να παω για νταλικα λες επειδη οδηγω μηχανη να βαλω μπρος την νταλικα με την μια και να φυγω???? (σημ δεν ξερω να οδηγω αμαξι ....η μαλλον εχω οδηγησει 2 φορες αμαξι ο φιλος καμμια φορα 2τροχο)
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

    τα 250ρια θα τα βαρεθει λες ε?????ξερω ανθρωπους που εχουν κατι 250ρια και εχουν γυρισει το κοσμο ολο
    κι εγώ ξέρω κάποιον που αγόρασε ένα σουπερφοράκι σε κατάσταση έκστασης, και σε ακριβώς 3 μήνες ψαχνόταν για φέιζερ


    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

    εγω εχω ακομα το πρωτο μου μηχανακι που ειναι 125cc και εχει μολις 8,5 hp και δε βαριεμε καθολου


    μα... εσύ είσαι γυναίκα...

    έχεις άλλες προτεραιότητες... θες το μηχανάκι να είναι γλυκούλι...

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586

    Re: Αναζήτηση πρώτης μηχανής σε προχωρημένη ηλικία

    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    τι του προτείνετε ρε? σε 2 χρόνια βγαίνει σύνταξη το χούφταλο ...


    ε sorry αλλά δε κρατήθηκα, άκου εκεί προχωρημένη ηλικία
    Εγώ δεν κρατήθηκα αλλού...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από n00b
    Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα ....

    Και τι εννοώ !!! Όταν πήγαινα γυμνάσιο - λύκειο - πολυτεχνείο ήμουν από τα - κοινώς λεγόμενα - "φυτά" και γενικά πρώτο θρανίο - απουσιολόγος - σημαιοφόρος και τα ρέστα. 'Εβλεπα λοιπόν τα παιδιά να τρέχουν πάνω - κάτω με τα μηχανάκια και δεν τους έδινα και πολύ σημασία τότε, ίσα - ίσα που δεν τα έβλεπα και με πολύ καλό μάτι !!!!
    Φιλικά,

    Ανδρέας.
    Ολοι οι υπόλοιποι είμασταν από μικροί εγκληματίες....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από n00b
    . Το CBF δείχνει πιο δυνατό και το σουλούπι του είναι αρκετά ελκυστικό θα έλεγα.

    δες και το αντίστοιχο της γιαμάχα, αν δεν κάνω λάθος ybr το βαφτίσανε

    τελική γύρω στα 120χ/ω και τα δύο

  9. #39
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
    κι εγώ ξέρω κάποιον που αγόρασε ένα σουπερφοράκι σε κατάσταση έκστασης, και σε ακριβώς 3 μήνες ψαχνόταν για φέιζερ






    μα... εσύ είσαι γυναίκα...

    έχεις άλλες προτεραιότητες... θες το μηχανάκι να είναι γλυκούλι...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    σωστα

    ειδικα το δικο μου ειναι πολυ γλυκουλι

    και το σκουτερακι μου και το Ζ μου

    γλυκουλικα ειναι και τα 2

    για να παταω γλυκα κατι κουλαδια σαν και σενα
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    αφού λοιπόν έχεις πάρει Ζ τι ανοησίες πετάς για το 125αράκι σου που δήθεν "το έχω ακόμη και δεν βαριέμΕ καθόλου"; :rotflmao:

  11. #41
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
    αφού λοιπόν έχεις πάρει Ζ τι ανοησίες πετάς για το 125αράκι σου που δήθεν "το έχω ακόμη και δεν βαριέμΕ καθόλου"; :rotflmao:
    Ζ αγορασα χρονια μετα και πριν το Ζ ειχα freewind και πριν απο αυτο το 125ρακι μου

    δεν πηρα Ζ χωρις να ξερω ουτε ποδηλατο και δε το βαριεμε καθολου οταν γυρναω σε νησι με αυτο οταν δεν καιγομε μεσα στη κινηση και ξεκολλαω πιο ευκολα απο τα μεγαλα οταν το αφηνω οπου να ναι χωρις να με δεσμευει οτι πρεπει να το βλεπω κλπ και αλλα πολλα

    εξαλλου εγω τα μηχανακια δε τα βαριεμε τα βρισκω διασκεδαστικα ακομα και οταν ειναι μικρουλικα και γλυκουλικα

    εσυ ομως δε μου απαντησες

    τι μηχανη εχεις?????



    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  12. #42
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    εγω επεσα με 35χαω πριν 5 μηνες εκατσα 1 μηνα στο σπιτι χωρις να μπορω να κουνηθω και η μηχανη μου εχει ζημια 2500ευρω πραγματα απο την Τεομοτο και ειμαι τυχερη γιατι ειναι μονο πλαστικα και περιφερειακα δλδ δεν στραβωσε τπτ και δεν πηρε πλαισιο


    και ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΟΔΗΓΟ ΜΗΧΑΝΗΣ αλλα για καποιον που δε ξερει ΤΙΠΟΤΑ
    και εγω οδηγω μοτοσυκλετα και θελω να παω για νταλικα λες επειδη οδηγω μηχανη να βαλω μπρος την νταλικα με την μια και να φυγω???? (σημ δεν ξερω να οδηγω αμαξι ....η μαλλον εχω οδηγησει 2 φορες αμαξι ο φιλος καμμια φορα 2τροχο)


    ευη δεν ειναι το ιδιο η νταλικα με το φαζερ...η νταλικα μαλλον σε goldwing αντιστοιχει...το fazer σε κανα Punto Tjet αντιστοιχει



    μαλλον η ζημια βγηκε 2.500? επειδη η μηχανη καπου κοπανησε, ετσι δεν ειναι?


    τεσπα, οπως ηδη ειπα, επειδη μιλαμε για καποιον συνειδητοποιημενο, πρωτα θα παει να βγαλει διπλωμα, μετα ας οδηγησει καποιες μηχανες και ας διαλεξει οτι τον βολευει...απο το φορουμ που λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του, ακρη δε προκειτε να βγει, την αποφαση θα την παρει μονος του

  13. #43
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    file afoy mexri ta 28 den eixes pote moto..kai den pires (ara den trelenese kiolas metaxi mas e?)
    mi pareis giati tha katalixeis sa kati trifloroys edo mesa poy kanane 10 xiliometra pirane kai ena mixanaki kai mas exoyne skotisei ta arxidia..

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    file afoy mexri ta 28 den eixes pote moto..kai den pires (ara den trelenese kiolas metaxi mas e?)
    mi pareis giati tha katalixeis sa kati trifloroys edo mesa poy kanane 10 xiliometra pirane kai ena mixanaki kai mas exoyne skotisei ta arxidia..
    αυτό φέρνει προς ρατσισμό...

    "οσοι πρωτοκαβαλάνε μετά τα 25 είναι τριφλώροι και μ@λ@κες"

  15. #45
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
    αυτό φέρνει προς ρατσισμό...

    "οσοι πρωτοκαβαλάνε μετά τα 25 είναι τριφλώροι και μ@λ@κες"
    malakes pote toys kaname??AX
    ax
    ax
    ax
    ax
    axaxax
    ax
    axax

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προστασία μηχανής σε γκαράζ
    από Wizard13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2020, 09:52
  2. Αγορά πρώτης μηχανής
    από Takis9 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 71
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2007, 05:47
  3. Συμβουλές για αγορά πρώτης μηχανής στον νέο?
    από pontifikas στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2006, 13:57
  4. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45
  5. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2004, 01:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF