Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: Δυο μήνες για να παρω το διπλωμα

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    εμενα μου πηραν το παλιο διπλωμα αυτοκινητου , οταν εβγαλα για μηχανη και μου λενε σε μια βδομαδα ελα να το παρεις στο υπουργειο

    Αρα κυκλοφορουσα χωρις διπλωμα.

    Μετα απο μια βδομαδα ξαναπαω - κ μου λεει η γυαλαμπουκα κουκουβαγια δεν ειναι ετοιμο ακομα ελα την επομενη βδομαδα.

    Μετα απο μια βδομαδα ξαναπαω - κ μου λεει η γυαλαμπουκα κουκουβαγια ακομα δεν ειναι ετοιμο ακομα ελα την επομενη βδομαδα.

    Μετα απο μια βδομαδα ξαναπαω - κ μου λεει η γυαλαμπουκα κουκουβαγια δεν ειναι ετοιμο ακομα ελα την επομενη βδομαδα.

    Μετα ξαναπηγαινα καθε μερα !!!!!! κ μου λεει μα μου σου του ελα αυριο θα ειναι ετοιμο

    Παω την επομενη μερα , τσαντισμενος κ μου λεει μα μου σου του ελα αυριο θα ειναι ετοιμο. Της λεω σιγουρα θα τοχεις αυριο ?? Σιγουρα μου λεει , Σιγουρα ..

    Ξαναπηγαινω την επομενη μερα κ οταν μου ειπε οτι παλι δεν ηταν ετοιμο .. κοκκινησα , πεταχτηκαν οι φλεβες μου, εφτασα στα ορια νευρικου κλωνισμου , εβγαζα αφρους απο το στομα κ ουρλιαζα μεσα στο υπουργειο με αποτελεσμα να προσπαθουν να με καλμαρουν οι υπαλληλοι κ εγω να μην καταλαβαινω .. Με τα πολλα πολλα , με βαζουν μεσα απο τα γραφεια τους , με συνοδευσαν στο γραφειο του διευθυντη οπου κ εξιστορησα την οδυσσεια μου ...

    Για να μην τα πολυλεω .. ειχαν χασει το παλιο μου διπλωμα , τα στοιχεια μου κτλ κ σας πληροφορω οτι μεσα σε 20-30 λεπτα μου εβγαλαν καινουργιο μπροστα στα ματια μου , φανταστητε οτι δεν ειχα καν φοτο μαζι μου, κ ξεκολλησα αυτην απο το πασο μου κ τους την εδωσα επι τοπου κ μου το εκδοσανε

    !!!!



  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreth
    Εγγραφή
    26/02/2009
    Μηνύματα
    113
    ΟΚ, αν δεν ε΄χεις δίπλωμα και σε σταματήσει μπάτσος σε γράφει, πας δικαστήριο με το δίπλωμα και όλα ΟΚ. Αν σε σταματήσει και δεν έχεις ούτε ασφάλεια, τι γίνεται; (δε μιλάμε να εμπλακείς σε ατύχημα, εκεί κλάφτα...)

  3. #18
    εισαι νομιμος 100% αρκει να εχεις περασει ο δασκαλος σου μπορει να βρει ακρη αν θελει να το παρεις τωρα στη χειροτερη περιπτωση να πληρωσεις 15 ευρω προστιμο αν σε πιασουν γιατι δεν εχεις το διπλωμα μαζι εισαι απολυτα καταχυρωμενος οκ; σου μιλαει μοτοσυκλετιστης 35 χρονια και μελος της μοτοε να εισαι καλα καλα χιλιομετρα και παντα ορθιος και φορα κρανος

  4. #19
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    εμενα μου πηραν το παλιο διπλωμα αυτοκινητου , οταν εβγαλα για μηχανη και μου λενε σε μια βδομαδα ελα να το παρεις στο υπουργειο

    Αρα κυκλοφορουσα χωρις διπλωμα.

    Μετα απο μια βδομαδα ξαναπαω - κ μου λεει η γυαλαμπουκα κουκουβαγια δεν ειναι ετοιμο ακομα ελα την επομενη βδομαδα.

    Μετα απο μια βδομαδα ξαναπαω - κ μου λεει η γυαλαμπουκα κουκουβαγια ακομα δεν ειναι ετοιμο ακομα ελα την επομενη βδομαδα.

    Μετα απο μια βδομαδα ξαναπαω - κ μου λεει η γυαλαμπουκα κουκουβαγια δεν ειναι ετοιμο ακομα ελα την επομενη βδομαδα.

    Μετα ξαναπηγαινα καθε μερα !!!!!! κ μου λεει μα μου σου του ελα αυριο θα ειναι ετοιμο

    Παω την επομενη μερα , τσαντισμενος κ μου λεει μα μου σου του ελα αυριο θα ειναι ετοιμο. Της λεω σιγουρα θα τοχεις αυριο ?? Σιγουρα μου λεει , Σιγουρα ..

    Ξαναπηγαινω την επομενη μερα κ οταν μου ειπε οτι παλι δεν ηταν ετοιμο .. κοκκινησα , πεταχτηκαν οι φλεβες μου, εφτασα στα ορια νευρικου κλωνισμου , εβγαζα αφρους απο το στομα κ ουρλιαζα μεσα στο υπουργειο με αποτελεσμα να προσπαθουν να με καλμαρουν οι υπαλληλοι κ εγω να μην καταλαβαινω .. Με τα πολλα πολλα , με βαζουν μεσα απο τα γραφεια τους , με συνοδευσαν στο γραφειο του διευθυντη οπου κ εξιστορησα την οδυσσεια μου ...

    Για να μην τα πολυλεω .. ειχαν χασει το παλιο μου διπλωμα , τα στοιχεια μου κτλ κ σας πληροφορω οτι μεσα σε 20-30 λεπτα μου εβγαλαν καινουργιο μπροστα στα ματια μου , φανταστητε οτι δεν ειχα καν φοτο μαζι μου, κ ξεκολλησα αυτην απο το πασο μου κ τους την εδωσα επι τοπου κ μου το εκδοσανε

    !!!!



    Αχαχαχαχαχα ετσιιιιιιιι

  5. #20

    Re: Δυο μήνες για να παρω το διπλωμα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από invi69
    δεν ξέρω αν κολάει εδω ακριβως, οποτε συγχωρατε με. ειμαι τερμα αγανακτισμενος με το ειρωνικο γελάκι του υπαλλήλου στο υπουργείο σήμερα. εδωσα εξετάσεις επιτυχως την προηγούμενη πέμπτη 23/7 και πήγα απο το υπουργείο σήμερα να πάρω το δίπλωμα(λέμε τώρα) ελπίζωντας τουλάχιστον να μπορέσω να πάρω μια βεβαίωση για να μπορώ να το κυκλοφορώ. φυσικά πήρα τα @@ και την ειρωνία του υπαλλήλου και το αποτελειωτικό "φιλαρακι το δίπλωμα έλα να το πάρεις μετά τις 10 του σεπτεμβρη. κοινώς θα περιμένω σχεδόν δύο μήνες για να πάρω το δίπλωμα στα χέρια μου.
    οπότε αναρωτιέμαι, κατα πόσι νόμιμο είναι αυτό, εάν υπάρχει κάποια υπηρεσία να το καταγκείλω αυτό και να βρω ένα κάποιο δίκιο. και τελος εάν(το πιο πιθανό δεν υπάρχει κάποια άκρη) τι γίνεται εάν κυκλοφορώ κανονικά.
    Να κάνεις καταγγελία στο Σώμα Επιθεωρητών-Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης για αναποτελεσματικότητα των υπαλλήλων...
    www.seedd.gr

  6. #21
    1. Απ όσο ξέρω δεν δέχονται πλέον τα προσωρινά χαρτια(που δεν εκδιδουν πλέον) ή τα αποτελέσματα των εξετάσεων.
    2. Σε φυσιολογικους ρυθμους και επειδή πλέον όλα τα νέα διπλώματα εκδίδονται απ την ΓΑΔΑ κάνει 10 εργάσιμες για τις επαρχίες...(τόσο περίμενα +τα 77Ε παράβολα,φωτο διαβατηρίου επειδη του αυτοκ. που είχα ήταν παλιο)
    3. Οσο για Σεπτέμβρη που σου είπαν είναι θέμα αδειών.
    4.Στην τοπική της Καλαμάτας διάβασα προχτές οτι αφησαν 1 υπάλληλο στο συγκοινωνιών και ο άνθρωπος με 150-200 πράξεις την ημέρα κυριολεκτικά πηγε στο νοσοκομείο.(εργασιακό στρες)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Το απολυτο μηχανακι για να φαινεστε το βραδυ!
    από AFTER στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2006, 08:59
  2. Για να λήξει το θέμα ...
    από megatim στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2006, 10:42
  3. Αποφάσισα να πάρω το Modenas Kristar
    από pontiki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2006, 11:53
  4. Για να σκασει το ρισαϊκλ ψοντρολ
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2005, 15:09
  5. Kamia Iδεα Για Να Ομορφινο Το Cbr 600 F4???
    από ΣΤΑΥΡΟΣ στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2005, 20:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF