Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Ημαρτον!!! Ελεος!!! Ελεος!!!

  1. #1

    Ημαρτον!!! Ελεος!!! Ελεος!!!

    Πως κανετε ετσι ρε παιδια; Χαλαρωστε λιγο! Δεν ηρθε η συντελεια του κοσμου επειδη σας εκλεψαν μια βιδα η εναν καθρεφτη η επειδη αυξηθηκε 2 λεπτα η βενζινη σε 6 μηνες! Καθημερινα αλλοι παθαινουν πολυ χειροτερα. Λιγη υπομονη, μετριοπαθεια και αυτοκυριαρχια δε βλαπτει. Το τελευταιο δεν ξερω τι ειναι αλλα παντα ηθελα να το πω.

  2. #2
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105

    Re: Ημαρτον!!! Ελεος!!! Ελεος!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock
    Λιγη υπομονη, μετριοπαθεια και αυτοκυριαρχια δε βλαπτει. Το τελευταιο δεν ξερω τι ειναι αλλα παντα ηθελα να το πω.
    βλάπτω [vlápto] -ομαι & βλάφτω [vláfto] -ομαι Ρ4 : 1. (συνήθ. για την υγεία) προξενώ βλάβη, φθείρω: Tο τσιγάρο βλάπτει. Tο πιοτό βλάπτει το συκώτι. 2. προξενώ ζημιά: Tο χαλάζι έβλαψε την παραγωγή των οπωροκηπευτικών. 3. επηρεάζω αρνητικά, φθείρω: Οι πρόσφατοι καβγάδες έβλαψαν πολύ τις σχέσεις τους. 4. προξενώ κακό, αδικώ: Δεν έβλαψε ποτέ του άνθρωπο. 5. (στο γ' πρόσ.) δε βλάφτει, δεν πειράζει (αντίθετα μπορεί να ωφελεί): Δε βλάφτει να σε βλέπει πού και πού ένας γιατρός.

    [λόγ. < αρχ. βλάπτω· αρχ. βλάπτω, με ανομ. τρόπου άρθρ. [pt > ft] ]
    Life begins at 45°.

  3. #3

    Re: Re: Ημαρτον!!! Ελεος!!! Ελεος!!!

    Την αυτοκυριαρχια εννοουσα:rotflmao: Και το ειπα για πλακα! Αλλα δε θα γελουσα αν ημουν εσυ.

  4. #4
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827

    Re: Ημαρτον!!! Ελεος!!! Ελεος!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock
    Πως κανετε ετσι ρε παιδια; Χαλαρωστε λιγο! Δεν ηρθε η συντελεια του κοσμου επειδη σας εκλεψαν μια βιδα η εναν καθρεφτη η επειδη αυξηθηκε 2 λεπτα η βενζινη σε 6 μηνες! Καθημερινα αλλοι παθαινουν πολυ χειροτερα. Λιγη υπομονη, μετριοπαθεια και αυτοκυριαρχια δε βλαπτει. Το τελευταιο δεν ξερω τι ειναι αλλα παντα ηθελα να το πω.
    Πολύ large τύπος ακούγεσαι ρε φιλε πραγματικά!!!Ετσι εεεεε το γεγονός ότι κάποιοι απο δώ μέσα αναγκάζονται να βάζουν το χερι στην τσέπη επειδή κάποια λαμόγια φρόντισαν για αυτό το θεωρείς αμελητέο γεγονός!!!Τι να πώ Αν και άλλοι έχουν τις ίδιες αντιλήψεις με σένα ας το δηλώσουμε και ανοιχτά στα κλεφτρόνια να ρθουν να πάρουν ότι γουστάρουν από τα "μωρά" μας Ηθελα να ξερα όμως αν σου συνέβαινε ποτέ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ λογω τιμής θα είχες τις ίδιες απόψεις
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  5. #5
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827

    Re: Re: Re: Ημαρτον!!! Ελεος!!! Ελεος!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock
    Την αυτοκυριαρχια εννοουσα:rotflmao: Και το ειπα για πλακα! Αλλα δε θα γελουσα αν ημουν εσυ.
    Τό σωσες
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock
    Την αυτοκυριαρχια εννοουσα:rotflmao: Και το ειπα για πλακα!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	orly.jpg 
Προβολές:	766 
Μέγεθος:	14,7 KB 
ID:	170102
    Life begins at 45°.

  7. #7

    Re: Re: Ημαρτον!!! Ελεος!!! Ελεος!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
    Πολύ large τύπος ακούγεσαι ρε φιλε πραγματικά!!!Ετσι εεεεε το γεγονός ότι κάποιοι απο δώ μέσα αναγκάζονται να βάζουν το χερι στην τσέπη επειδή κάποια λαμόγια φρόντισαν για αυτό το θεωρείς αμελητέο γεγονός!!!Τι να πώ Αν και άλλοι έχουν τις ίδιες αντιλήψεις με σένα ας το δηλώσουμε και ανοιχτά στα κλεφτρόνια να ρθουν να πάρουν ότι γουστάρουν από τα "μωρά" μας Ηθελα να ξερα όμως αν σου συνέβαινε ποτέ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ λογω τιμής θα είχες τις ίδιες απόψεις
    Μου εχουν συμβει αναλογα και χειροτερα, αλλα σε οποιον τα ειπα, δεν τσιριζα, δεν ειπα ουτε ημαρτον ουτε ελεος ουτε σπορελαιος. Ειπα πως λιγη νηφαλιοτητα δε βλαπτει! Χαλαρωσε και μην εισαι τοσο επιθετικος επειδη υποβιβασα το γεγονος πως σου εκλεψαν την οποια βιδα σου εκλεψαν! Ακομη και μηχανακι να σου κλεψουν, δεν πρεπει να κανεις ετσι!

  8. #8

    Re: Re: Re: Re: Ημαρτον!!! Ελεος!!! Ελεος!!!

    Μπορει οταν ησουν νηπιο το να κλαις και να ωρυεσαι να ελυνε τα προβληματα σου. Τωρα η νηφαλιοτητα ειναι καλυτερος συντροφος, πιστεψε το!

  9. #9
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    ο γατος μου χανει πολυ τριχωμα να ειναι η εποχη η εχει κατι????

    γαμω το κερατο μου ο γατος μου χανει τριχωμα τα εχει κανει ολα καφε ολη μερα καθαριζω

    ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΡΙΧΕΣ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΛΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ?ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ?ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΤΗ ΠΑΛΕΥΩ ΑΛΛΟ

    ωπα....τον γατο μου δεν τον χρωσταω στη τραπεζα...κανεις δε με παιρνει τηλ για να πληρωσω οταν δεν εχω να αγορασω ουτε τσιγαρα

    τον γατο μου δεν τον αγορασα τον μαζεψα απο το δρομο...δεν ανεχτηκα προσβολες δε κουραστικα δεν δουλεψα για αυτον ωρες ατελειωτες...

    τον γατουλι μου τον εχω προστατευμενο οσο μπορω στο σπιτι μεσα...δεν ειναι ερμεο σε κλεφτες ατζαμιδες οδηγους καιρικα φαινομενα

    τον αγαπω το ιδιο ομως με την μοτουσυκλετα μου μπορω να ζησω και χωρις αυτον η την μηχανη μου...αλλα ποσο θα μου λειπουν.....ποσο

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  10. #10
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827

    Re: Re: Re: Re: Re: Ημαρτον!!! Ελεος!!! Ελεος!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock
    Μπορει οταν ησουν νηπιο το να κλαις και να ωρυεσαι να ελυνε τα προβληματα σου. Τωρα η νηφαλιοτητα ειναι καλυτερος συντροφος, πιστεψε το!
    Εξαρτάται τις συνθήκες φίλε γιατί πίστεψε με και σύ, κάποιες φορές σε παρόμοιες περιπτώσεις αν λειτουργείς διαφορετικά αγγίζεις τα όρια της αναισθησίας με αποτέλεσμα να χρειάζεσαι ΚΑΙ ΑΜΕΣΑ θα έλεγα επιστημονική διερεύνηση!!!Τώρα θα μου πείς όλα αυτά που λέω και λές είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ αλλά αν κρίνω από παλαιότερα post σου εδώ μέσα έχω την εντύπωση ότι κάπου η χημεία σου με το μέσο όρο των παιδιών του φόρουμ δεν πολυταιριάζει... Γνώμη μου βέβαια...μπορεί κάποιοι άλλοι εδώ μέσα ναχουν διαφορετική
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  11. #11
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Ε ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!!!!!!!! ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  12. #12

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ημαρτον!!! Ελεος!!! Ελεος!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
    .................Τώρα θα μου πείς όλα αυτά που λέω και λές είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ αλλά αν κρίνω από παλαιότερα post σου εδώ μέσα έχω την εντύπωση ότι κάπου η χημεία σου με το μέσο όρο των παιδιών του φόρουμ δεν πολυταιριάζει... Γνώμη μου βέβαια...μπορεί κάποιοι άλλοι εδώ μέσα ναχουν διαφορετική

    Μου λες εμμεσως να παρω το μπουλο; Γιατι το μηνυμα εληφθη αλλα η τυχη του αγνοειται... Αν θελεις να πεις κατι επι του θεματος, καλως. Διαφορετικα βλ. την υπογραφη μου.

  13. #13
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ημαρτον!!! Ελεος!!! Ελεος!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock
    Μου λες εμμεσως να παρω το μπουλο; Γιατι το μηνυμα εληφθη αλλα η τυχη του αγνοειται... Αν θελεις να πεις κατι επι του θεματος, καλως. Διαφορετικα βλ. την υπογραφη μου.
    Δεν το συνεχίζω φίλε...ΤΕΛΟΣ!!!Υπάρχουν και mods και συμφορουμίτες πολύ πιο παλιοί από μένα να κρίνουν...Απο κεί και πέρα για ορισμένα γραπτά το ύφος των οποίων μιλά από μόνο του δεν χρειάζεται καν σχολιασμός
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  14. #14
    Κουραγιο Ευη!!! Η κυβερνηση και το κρατος φταινε! Και οι ρασοφοροι!!! Να μη βγαζουν την ουρα τους απ' εξω!!!

  15. #15

    Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ημαρτον!!! Ελεος!!! Ελεος!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
    Δεν το συνεχίζω φίλε...ΤΕΛΟΣ!!!Υπάρχουν και mods και συμφορουμίτες πολύ πιο παλιοί από μένα να κρίνουν...Απο κεί και πέρα για ορισμένα γραπτά το ύφος των οποίων μιλά από μόνο του δεν χρειάζεται καν σχολιασμός
    Πολυ σωστα. Δε χρειαζεται να διαφωνουμε για προφανως υποκειμενικες αποψεις! Απο 'κει και περα, οσον αφορα το υφος, αναλογισου ποιος ηταν αρχικα επιθετικος και παρεσυρε και τον αλλο, πριν σπευσεις να υποννοησεις το αντιθετο απο αυτο που συνεβη, οπως το βλεπω εγω, υποκειμενικα.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Έλεος κε Ψωμιάδη...
    από THEOD στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2006, 01:55
  2. Έλεος
    από latris mixanis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2006, 15:50
  3. Έλεος ρε παιδιά!
    από McGyver στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2006, 12:25
  4. Ελεος
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 15:24
  5. Στο Περιμενε!!ελεος
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2004, 15:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF