Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Bmw F650 Gs μεταχειρισμένη

  1. #1

    Bmw F650 Gs μεταχειρισμένη

    καλησπέρα σε όλους!

    Eίμαι καινούργιος χρήστης στο blog και θα ήθελα αν μπορείτε να μου πείτε τις απόψεις σας για την BMW f 650 gs και πιο συγκεκριμένα για το μοντέλο του 2001...

    Ο λόγος που θέλω αυτές τις πληροφορίες είναι γιατί βρήκα μια τέτοια μηχανή μεταχειρισμένη και σκέφτομαι να την αγοράσω όμως η τιμή της δεν ξέρω αν είναι καλη για την χρονολογία της.

    Τα χαρακτηριστικά της είναι τα εξής:

    Μοντέλο: 2001
    ΧΛΜ: 27000
    Βασικός εξοπλισμός
    Πλαϊνές μπάρες
    Χωρίς μπαγαζιέρα
    Τιμή: 4800 Ευρώ

    θα ήθελα τις απόψεις σας για την συγκεκριμένη μηχανή σε σχέση με τα παραπάνω χαρακτηριστικά.

    Ευχαριστώ

  2. #2

    Smile

    φίλε μου είναι πανάκριβη ρίξε μια ματιά στην χρύση ευκαιρία να δεις τι παίζει με τις τιμές

    www.xe.gr
    πεντε μερες τρως αγγουρι, και το σαββατο εισαι μουρη

  3. #3
    ΦΙΛΕ ΚΥΡΙΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΑ F650 GS ΤΟΥ 02 ΜΕ 21000 ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΓΙΑ ΕΝΑ R 1200 GS. ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΣΥΝΤΗΡΙΣΗ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΤΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΣ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΟΛΕΩΣ. ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΧΤΡΑ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΕΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ( ΑΛΥΣΙΔΑ, ΓΡΑΝΑΖΙΑ, ΚΤΛ) ΤΟ ΔΙΝΩ ΣΤΑ 3500.

  4. #4
    Νίκο,

    Η περίπτωση της μηχανής σου με ενδιαφέρει πολύ!! στείλε μου σε παρακαλώ στο προσωπικό μου mail κάποιον τρόπο επικοινωνίας για να μπορέσουμε να τα πούμε καλύτερα το συντομότερο!

  5. #5
    Πέφτουλας
    Εγγραφή
    25/10/2006
    Μηνύματα
    267
    ειναι πολλα τα λεφτα για μηχανακι του 01.Η τιμη του Νικου ειναι λογικη αναλογα την προικα του.Συνηθισμενο προβλημα ειναι αντλια νερου και κλειδαρια τιμονιου.αν τα φτιαξεις ολα τα αλλα δε σπανε δε χαλανε!

  6. #6
    Με την λειδαρία το μονο που είχα είναι οτι είχαν κοπεί τα καλόδια αλλά εχω ένα καλό ηλεκτρολόγο και το εφταξε τζι τζι... αυτό το είχε κάνει στα 5.000 χιλ. για την τρόμπα δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ

  7. #7
    ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ!!!

    Με -1000? παίρνεις μοντέλο του 2004-5.

    Θα σε συμβούλευα πάντως να κοιτάξεις για το δίμπουζο που άρχισε να βγαίνει αν δεν κάνω λάθος το 2005.
    Μην σε απασχολούν τόσο τα περιφερειακά της μηχανής (βαλίτσες, κάγκελα κλπ).

    Αυτά ούτως η άλλως δεν (πρέπει να) ανεβάζουν την αξία της μεταχειρισμένης όσο να την κάνουν πιο επιλέξιμη από μια γυμνή..

  8. #8
    Zanny έχεις δίκιο...
    Το διμπουζο είναι καλήτερο αποτο δικό μου ( 1 μπουζι ) καίει λιγότερο και πρέπει να βγάζει και κάτι λίγο σε άλογα παραπάνω.... συν του ότι είναι πιο περιποιημένο εξωτερικά. Απ΄΄οσο ξέρω πολλές αντιπρωσοπείες είναι γεμάτες στο μεταχειρισμένο ψάξε το και έτσι Κυριάκο...

  9. #9
    Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες που μου δώσατε... Με βοήθησαν πάρα πολύ στην απόφασή μου..!!

    Τελικά αποφάσησα να μην πάρω την εν λόγο μηχανή και να ψάξω για μια φθηνότερη αλλά εξίσου αξιόπιστη λύση... (δεν έχω αποφασήσει ακόμη..) μιας και τα οικονομικά δεν βοηθάν πολύ αυτό το διάστημα...!!

    Και πάλι σας ευχαριστώ!!

  10. #10
    παιδια καλημερα,

    αν εχω γραψει σε λαθος νημα ας το μετακινησει καποιος μοντ εκει που πρεπει...

    στο προκειμενο...πηρα ενα μονοκυλινδρο φ 650 του 07....ειμαι 1.90 και θελω να του βαλω ενα φερινγκ που να με καλυπτει οσο το δυνατον περισσοτερο στα ταξιδια....


    εχω δει καποια στην motoraid kai ermax... εχει φορεσει κανενας κανενα ψιλο φερινγκ ;
    επηρεαζεται καθολου η σταθεροτητα της μηχανης ;
    απο καλυψη ειδε καμια διαφορα; οποιαδηποτε γνωμη δεκτη

    πεντε μερες τρως αγγουρι, και το σαββατο εισαι μουρη

  11. #11
    Δυσκολα πράγματα για το υψος σου και για το μηχανάκι αυτό....
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    καλα δεν περιμενω να μην καταλαβαινω και τιποτα απο αερα....ηταν μια εκπτωση την οποια την ηξερα και πριν την αγορα...την καλυτερη λυση προσπαθω να βρω...
    πεντε μερες τρως αγγουρι, και το σαββατο εισαι μουρη

  13. #13
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Αρχικά δημιουργήθηκε από κβ7
    καλα δεν περιμενω να μην καταλαβαινω και τιποτα απο αερα....ηταν μια εκπτωση την οποια την ηξερα και πριν την αγορα...την καλυτερη λυση προσπαθω να βρω...
    Ρίξε μια ματιά εδώ...Η τελευταία είναι νομίζω η ψηλότερη που μπορεί να σου ταιριάζει,ίσως και η ζελατίνα της ZTechnik που την αναφέρει ως ψηλή τουρισμού.

  14. #14
    Γιά ρίξε καί εδώ μιά ματιά

    http://www.mpf-windshields.com/

  15. #15
    μολις σημερα μιλησα στο τηλεφωνο μαζι τους και μου ειπαν πως εχουν βγαλει μια καινουργια ζελατινα (πατεντα) που κανει καλη δουλεια. Μαλιστα μου ειπαν πως την φορεσε και καποιος απο το gs φορουμ και πως ειναι ευχαριστημενος. περιμενω μαιλ με φωτο.
    πεντε μερες τρως αγγουρι, και το σαββατο εισαι μουρη

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF