Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 73 από 73

Θέμα: Τσουρέκι !!!

  1. #61
    Τριήμερο στη Γαύδο ή βόλτα στο Ηράκλειο και πάλι πίσω;
    Ιδού ή απορία

  2. #62
    Να πας Γαυδο!!!!! Τελειώνει το καλοκαίρι και δεν θα έχεις ακόμη πολλές τέτοιες ευκαιρίες... Τσουρέκια σου φέρνω όσα θέλεις τον χειμώνα

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisvolos
    Εγγραφή
    08/07/2007
    Μηνύματα
    879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Τριήμερο στη Γαύδο ή βόλτα στο Ηράκλειο και πάλι πίσω;
    Ιδού ή απορία

    Ασυζητητί το πρώτο ρε τι το ρωτάς!

  4. #64
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Ρε αφεντικό ......... θα το πάρεις το κορίτσι ή θα του 'ξηγηθούμε οι από εδώ ........
    Δηλαδή εγώ, γιατί οι άλλοι τι να φάνε ..........

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Ρε αφεντικό ......... θα το πάρεις το κορίτσι ή θα του 'ξηγηθούμε οι από εδώ ........
    Δηλαδή εγώ, γιατί οι άλλοι τι να φάνε ..........
    Έψαχνα στη Γαύδο να βρω το τηλέφωνό σου και κλασσικά ο μλκας δεν έχω διορθώσει ακόμα το όνομα, την ξέρεις την περίπτωση

    Κωστή μου είχα στο μυαλό να πεταχτώ για έναν καφέ μέχρι και σήμερα όμως από χτες που γύρισα πέσανε μουσαφίρηδες από Αθήνα και δεν βρήκα καν την ευκαιρία να σε ειδοποιήσω από εδώ. Είχα στο μυαλό μου μια μάζωξη στο Τίτα για να τσιμπήσουμε όλοι από την ηδονή του ουρανίσκου -και ιδιαίτερα ο γιγενής να πάρει λίγη γεύση απ'τα πάτρια-, απ'ότι φαίνεται όμως μέχρι να τα καταφέρω να την κοπανήσω το τσουρεκάκι θα έχει γίνει παξιμάδι και το χειρότερο είναι πως δεν θα το έχετε γευτεί ούτε εσείς γι'αυτό ρίχτε του στ'αυτιά το συντομότερο κι αφήστε με εμένανε να κλαίω απ'τον πόνο..

    Σοβαρά τώρα, απάνω του μαέστρο! Κι εννοείται πως χρωστάω μπυρόνια για την κίνηση και μόνο, δεν τα κατάφερα ούτε αυτή τη φορά όμως δεν ξεχνώ ότι με σκέφτηκες κι αυτό είναι πιο γλυκό από κάθε κατασκεύασμα ζάχαρης, σοκολάτας, καστάνου... ΛΕΓΕ ΡΕ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΣΟΥΡΕΚΙ ΜΟΥ!

    Έχω ακόμα τους μουσαφιραίους αλλιώς θα ξεκινούσα απ'το πρωί..

  6. #66
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Θα σφάξω μια φέτα να δω τι γίνεται ......... αν δω ότι κρατάει έχει καλώς και θα δω μηπως αντέχει κανά 2μερο .......
    Δεν πειράζει ρε 'συ next time εδώ θα είμαστε πάλι !!!

  7. #67
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Μακη .......... δυστυχώς δεν την παλεύει ..........

    Γεράσιμε αν θες το μισό (εχει μισοξεραθεί αλλά παραμένει νόστιμο) στείλε πμ !

  8. #68
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Μακη .......... δυστυχώς δεν την παλεύει ..........
    Γεράσιμε αν θες το μισό (εχει μισιξεραθεί αλλά παραμένει νόστιμο) στείλε πμ !
    Μια μπουκιά έκαστος για μένα βρεεεεεεε....!!!


    Εγώ μάλλον θα τού'ριχνα δυο στροφές πεντοζάλι στα μικροκύμματα, να μαλακώσει το τσουρέκι, να λιώσουν τα μέσα και τα όξω του να γίνει πανικός !



  9. #69
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Μια μπουκιά έκαστος για μένα βρεεεεεεε....!!!


    Εγώ μάλλον θα τού'ριχνα δυο στροφές πεντοζάλι στα μικροκύμματα, να μαλακώσει το τσουρέκι, να λιώσουν τα μέσα και τα όξω του να γίνει πανικός !


    Μου πέρασε από το νου αλλά με το μικροκύμα δεν τα πάω καλά και φοβάμαι μην το κάνω μπισκότο !!!


    Υ.Γ. Γεράσιμε .......... αν δεν βιαστείς @@ μισό θα πάρεις !!!

  10. #70
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Μου πέρασε από το νου αλλά με το μικροκύμα δεν τα πάω καλά και φοβάμαι μην το κάνω μπισκότο !!!
    Λίγο θέλει και σε χαμηλή φωτ...εεεε.... σε χαμηλό μικροκύμα

    Ούτε μισό λεπτό Κωστή, χαμηλή θερμοκρασία και δώσ'του. Αν πάλι δεν προλάβει να ζεσταθεί ρίχτου ακόμα μια-δυο στροφές και θα'σαι οκ.


    Δεν το πιστεύω ότι του δίνω συμβουλές να το απολαύσει όσο καλύτερα γίνεται....

  11. #71
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Την επόμενη φορά θα κανονίσω να σου έρθει με το ΚΤΕΛ ......... μην γιατί είμαι και ευαίσθητος !!!

  12. #72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Την επόμενη φορά θα κανονίσω να σου έρθει με το ΚΤΕΛ ......... μην γιατί είμαι και ευαίσθητος !!!
    Το καταλάβαμε κύριος γι'αυτό σας πειράζουμε

    Τη γλύκα του να έχει η ζωή σου πάντα ρε Κωστή!

  13. #73
    Αχ ήμουν στα ξένα (Άγιο Νικόλαο) και δεν πρόλαβα ελπίζω να ήταν απολαυστικό Κώστα

    Άντε να κανονίζουμε κανένα καφεδάκι!!!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF