Σελίδα 6 από 13 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 195

Θέμα: Video με το νεο VFR 1200

  1. #76
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    With the mechanical operation of the cluch per-se, it doesn't---you 're right. It has, though, some relevance with the electronics involved and specifically with the way they decide whether they should pre-shift or not (and in what direction, "up" or "down"). The method is heuristic because there is no way to predict with certainty whether a pre-shift will be required. Some times (most of the times, hopefully) you will get it right, others you won't. Even when you get it wrong, no harm is done---other than the gear-change being delayed for some fractions of a second. Another approach would be to dispense with the heuristics altogether and, for example, always favor up-shifts, or alternativelly never pre-shift. In a similar manner, you could decide to favor shifts in the same direction as the last shift (which again would be a---trivial---form of "heuristics", because it shows preference towards a rider behavioral model which does not guarantee infallible predictions). It doesn't mater terribly which way you go---these are mere optimizations.

    P.S. We always love each other---this is the way of Jesus!

    Θα έχει κι antivirus με heuristics;

  2. #77
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster

    (αλήθεια αυτό τώρα θα έχει ξεχωριστά το λάδι του κιβωτίου η όλο αχταρμά μέσα ;; )
    Καλή ερώτηση. Κάποιος λόγος που να απαγορεύει---εξ' αρχής---τη χρήση του ίδιου λαδιού δεν φαίνεται να υπάρχει. Τώρα, βέβαια, τι θα κάνουν όλα αυτά τα κλαπατσίμπαλα στο καημένο το λαδάκι δεν ξέρω. Εγώ πάντως θα περίμενα να χρησιμοποιεί το λάδι του κινητήρα.

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Τώρα, βέβαια, τι θα κάνουν όλα αυτά τα κλαπατσίμπαλα στο καημένο το λαδάκι δεν ξέρω.
    Έχουν δοκιμαστεί ήδη στο παρελθόν και δεν παθαίνουν τίποτα...

  4. #79
    ΚΩΣΤΗΣ ZZR1400R Το avatar του/της booktsio
    Εγγραφή
    15/09/2003
    Μηνύματα
    81
    ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΤΙΚΗ ΠΙΤΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟΙ, ΠΟΣΟΥΣ ΘΑ ΔΕΛΕΑΣΕΙ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ VFR 1200 ΣΥΜΒΑΤΙΚΟ;
    ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΝΟΔΟΥ. ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΓΚΑΤΖΕΤΑΚΙ....
    "...SO ANYONE CAN RIDE IT..."

    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ.

    ΜΕ ΤΙΣ ΥΓΕΙΕΣ ΜΑΣ!

  5. #80
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    Έχουν δοκιμαστεί ήδη στο παρελθόν και δεν παθαίνουν τίποτα...
    Αυτό ρε μαλάκα δεν είναι υγρόψυκτο PC, αυτό είναι τοξική σαλάτα. Α ρε κατακαημένε Seymour, τι άλλο θα δουν τα μάτια μας!


  6. #81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    ι θα κάνουν όλα αυτά τα κλαπατσίμπαλα στο καημένο το λαδάκι δεν ξέρω..
    Ποια 'όλα αυτά' ρε Νίκο?
    Αντί για 1 υγρό πολύδισκο έχει 2....


    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  7. #82
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Εμένα προσωπικά δεν μΕ αρέσει .... πρώτα απολα σαν εμφάνιση δεν μου κάνει κλικ (αλλά αυτό είναι γούστο )
    τώρα για τα ηλεκτρονικά κλαμπατσίμπανα δεν ξέρω ...
    (όταν όμως αυξάνεις τα ηλεκτρονικά και τους σένσορες και κατά συνέπεια την πολυπλοκότητα του όλου συστήματος νομίζω πως αυξάνεται και η πιθανότητα αστοχίας κάποιου εξ αυτών ... άσε που και το κόστος για σέρβις μπορεί να εκτοξευθεί πράγμα επώδυνο για μηχανάκι τουριστικών δυνατοτήτων ... )
    έχει βγεί κανένα schematic του μοτέρ ;;;
    (αλήθεια αυτό τώρα θα έχει ξεχωριστά το λάδι του κιβωτίου η όλο αχταρμά μέσα ;; )
    νομίζω τελικά θα μείνω με το ΧΧ για λίιιιιιιγο ακόμα... κρατάω και το άλλο το "γραναζάτο" και ...
    :wacko:
    Πες τα μωρέ Άκη γιατί εγώ δεν τό'χω.. με λίγα, απλά, παραδοσιακά και ταυτόχρονα γεμάτα ουσία πράγματα την κάνω άνετα την δουλειά μου και μάλιστα για πολύ πολύ καιρό.

    Το περιμέναμε το περιμέναμε και τελικά τι είδαμε; Ένα ρομπότ που αντί για κουνούπι έφαγε στη μούρη ένα χταπόδι με τέσσερα πόδια (τα υπόλοιπα λακίσανε με το χτύπο-μπορεί και πιο πριν)
    Δεν έχουν άδικο κι οι υπόλοιποι, όσοι γουστάρουν γκάτζετ και κοψιψίνια (όπως τα λέει ο καράφλας τέλος πάντων) μια χαρά θα το βρουν. Μακάρι όμως να έχει κι αντοχή στο χρόνο όλο αυτό, πράγμα ολίγον αμφίβολο για μένα τον "παραδοσιακό"..

    Έχω κολλήσει και με την ουρά του, πως τη φτιάχνεις την ταξιδιάρα μωρέ με τον κώλο του CBR; Εντάξει θα τη βρεις την άκρη με τις πανάκριβες βασούλες σου για τα βαλιτσόνια και θά'μαστε όλοι ευτυχισμένοι..

    Γουστάρω να το κοιτάω κι ας είναι άσχημο στα δικά μου τα μάτια, είμαι κι εγώ βαμμένος και δηλώνω άνετα ότι αν ήταν άλλης εταιρίας θα έτρωγε από μένα το κράξιμο της αρκούδας..
    Τώρα όμως το μάτι πέφτει μόνο στα ωραία του, ότι μπορείς να διακρίνεις μέσα σ'αυτό το βίντεο δηλαδή.. φινίρισμα, όργανα, διακοπτάκια, ζαντάρες..
    Κι ας πιστεύω μέσα μου ότι όταν το δω στις εκθέσεις πάλι μια μικρή απογοήτευση θα με περιμένει..

    Άσε βρε, παραδοσιακά. Μάλλον με το ΧΧ θα μείνω κι εγώ, για πολύ ακόμα..

  8. #83
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Άσε βρε, παραδοσιακά. Μάλλον με το ΧΧ θα μείνω κι εγώ, για πολύ ακόμα..


    Νομίζω ότι μου αξίζει :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	190 
Μέγεθος:	2,4 KB 
ID:	173235

  9. #84
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από booktsio
    ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΤΙΚΗ ΠΙΤΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΙ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟΙ, ΠΟΣΟΥΣ ΘΑ ΔΕΛΕΑΣΕΙ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ VFR 1200 ΣΥΜΒΑΤΙΚΟ;
    ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΜΕ ΜΙΚΡΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΝΟΔΟΥ. ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΓΚΑΤΖΕΤΑΚΙ....
    Έχεις δίκιο ρε φίλε: Καθόταν ο αρχιμανατζαρέος της Honda, και είχε το δίλημα:

    - Τι να βάλω στο καινούριο μηχανάκι? MP3 πλέιερ και καινούρια αυτοκόλλητα ή dual-clutch κιβώτιο?
    - Ρε δε βάζω ένα dual-clutch κιβώτιο που αναπτύσσεται πιο εύκολα?

  10. #85
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Τα VFR ειναι κατα καποιο τροπο "καταδικασμενα" να φορτωνονται με τεχνολογια και gadgets.
    Δεν νομιζω να χαλαει κανεναν που μια μοτοσικλετα sport-touring εχει αυτοματο κιβωτιο με διπλο συμπλεκτη...

    για την ακριβεια δεν νομιζω οτι πολλοι απο αυτους που χαλιουνται θα μπουν στη διαδικασια να οδηγησουν ενα VFR και αν το κανουν θα ειναι σιγουρυα προκατειλημενοι

    Και το cbr 1000rr με το C-ABS το κραζουν, το εχει οδηγησει κανενας;

    edit: Το εχω ξαναγραψει, για τους σκληροπυρηνικου profile (και καλα) αναβατες που δεν γουσταρουν τις "φλωριες", υπαρχουν ενα καρο ευκαιριες σε Suzuki GSX1100, Honda CBX1050, Yamaha RD350 και Kawasaki GPZ1100X...τοτε ντε που ηταν "αντρικες" οι μοτοσικλετες...οριστε παρτε!

    EXEI KAI ΗΑΥΑBUSA..........ZZR



    Δοκίμασες.........??


    Γιά βάλε τό Ρόσσι νά πάει τό 500 τού Ντούχαν............έτσι γιά νά δούμε πιό είναι
    άντρικό σπόρ........!!!!
    Καί δέν τόν άνέφερα τυχαία τόν Ρόσσι..........ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ.....
    γιατί κατέφερε πρίν άπό χρόνια μέ ύποδεέστερο μηχανάκι νά δείξει ότι είναι
    καλύτερος.........ΟΔΗΓΟΣ.....!!!

    ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΝ ΟΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ..........
    ΚΑΙ Η ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1 ΑΡΓΟΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΙΑ........σάν ίδέα καί όχι σάν μάρκετιγκ.....!!!

    Σάν νά παίζουνε playstation.........έγινε πλέον....!!!
    Όταν σού καθορίζουν μέσα άπό τό κράνος..........ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΛΑΣΕΙΣ.....!!!


    ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ...........μπορεί τό ήλεκτρονικό νά βελτιώνει τά πάντα..........

    ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΜΩΣ..........

    ΕΥΝΟΥΧΙΖΕΙ ΤΟ ΣΠΟΡ..........ΧΑΝΕΤΑΙ Η ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΗΤΑ...........ΤΟ ΘΕΑΜΑ...........

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΔΗΓΟΣ........ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

    ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ.........!!!!!!


    Πολύ άπλό πάρτε μιά μηχανή άπό αύτές πού έτρεχαν ό Λώσον,Σπένσερ,Ντούχαν,
    Ρόμπερτς Άγκοστίνι............
    καί βάλτε πάνω τά σημερινά παλικαράκια.........

    Πάρτε μία φόρμουλα..........πού έτρεχαν οί Βιλνέβ,Ρεγκατσόνι,Φιτιπάλντι,Λάουντα.....

    Τί νά λέμε τώρα.........Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΠΕΛΛΩΣΕ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΙΑ.....!!!

    Καί πούστε άκόμα.........ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΜΟΤΕΡ..........γιαυτό μία -μία
    τήν κάνουν οί έταιρείες άπό τό σπόρ.....!!!

    Γιατί νά έπενδύσουν στήν έρευνα...??

    Άφού άλλού πάει τό πράμμα.........γιαυτό καί οί συγχωνεύσεις καί τά ταρακουνήματα....!!

    Ή ώρα τών 7 άδελφών πλησιάζει.........τόδατε τό πετρέλαιο 150 τό βαρέλι χτύπησε

    τό χειμώνα πού μάς πέρασε.....!!!

    ΔΕΝ ΘΑΝΑΙ ............άναίμακτη ή άλλαγή.....!!!!

    ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ ΛΟΙΠΟΝ..........όλο καί τέτοιες.......ΠΑΠΑΡΙΕΣ........

    σάν αύτό το Χόντα θά βλέπουμε.....!!!!μέ 7 συμπλέκτες,θά φρενάρουν καί θά

    έπιταχύνουν μέσα άπό τό κράνος σάν τά Άπάτσι καί πάει λέγοντας.....

    Καί όσο πιό τέλειες θά γίνονται οί μηχανές.......μέ τά ήλεκτρονικά τους

    ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΨΕΥΤΙΚΟΙ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ......!!!!










  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster

    νομίζω τελικά θα μείνω με το ΧΧ για λίιιιιιιγο ακόμα...


  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    εγω για να ρωτησω αν μπορεις να κατεβασεις τρεις απανωτα πρεπει να το ρωτησω στα γερμανικα??

  13. #88
    http://en.wikipedia.org/wiki/Valentino_Rossi


    Valentino Rossi, ............ won the 500cc World Championship with Honda in 2001
    gamo tis 7 γουικιπιντιες μου, gamo.....

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  14. #89
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ρε παιδια...



    ΑΦΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΤΕ?????





    αμα σας το χαρισουν, αυτο το κουμπακι στο δεξι κλιπ ον μη το πατησετε ποτε


  15. #90
    selectable cylinder deactivation system...αν ειναι οντως selectable ισως και να σωζεται καπως η κατασταση...

    αλλα το γαμωvtec στανταρ θα το φαμε στην μαπα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

Σελίδα 6 από 13 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οι εργασιακές σχέσεις... με το νέο μνημόνιο....
    από GIXXERAKIAS στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2012, 14:33
  2. O Hayden θα τρέξει με το νέο κινητήρα στο Donινgton
    από gavos στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2008, 15:46
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2006, 22:56
  4. Κρυφες δοκιμες του Rossi με το νεο Yamaha του 2006.....
    από gmakris στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2005, 10:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF