Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: ΣΕΛΑ Fz6, ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΕ ΡΕΛΑΝΤΙ

  1. #1

    ΣΕΛΑ Fz6, ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΕ ΡΕΛΑΝΤΙ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,

    ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΗ.

    1)ΑΡΧΙΚΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ FZ6 NAKED TOY 05. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΡΚΕΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ Κ ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΧ ΕΧΩ ΝΕΚΡΑ Κ ΓΚΑΖΩΝΩ ΛΙΓΟ Κ ΑΦΗΝΩ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΕΦΤΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ(580) Κ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΛΛΩΤΕ ΣΒΗΝΕΙ ΑΛΛΩΤΕ ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΝΑ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΜΕ ΕΒΓΑΖΕ ΜΟΛΙΣ 130 ΧΙΛ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΜΑΣΤΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΡΥΘΜΙΣΗ ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ. ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΙ ΠΙΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΕ ΡΕΛΑΝΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ(ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 80 ΣΤΡΟΦΕΣ). ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ? ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΟΣΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ(ΨΗΦΙΑΚΑ) ΣΕ ΡΕΛΑΝΤΙ? ΕΜΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΑΙΖΕΙ 1260-1380.

    2)ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΚΙΣΤΕΙ ΛΙΓΟ Η ΣΕΛΑ. ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ Κ ΠΟΥ ΝΑ ΨΑΞΩ?

    ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ? ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ
    AD1

  2. #2
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Φίλε μου με αυτά που περιγράφεις και αν κρίνω απο την προβληματική χρονιά για το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι στάνταρ TPS!!!Ψάξτο...
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  3. #3
    ΤρεΛαμέΛος Το avatar του/της nihristo
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    432
    τεπόζιτο φίλε βγάζει σίγουρα 200+ (έχω το ίδιο μοντέλο ακριβώς). Σε εμένα βέβαια το TPS αλλάχθηκε στην εγγύηση. Η σέλα σου αν το μόνο πρόβλημα είναι η επένδυση της κ όχι το αφρώδες πηγαίνεις σε έναν "σελά" και σου βάζει καινούργιο με κάνένα 20 άρικο. Προς θεού μην δώσεις λεφτά να πάρεις καινούργια το πιθανότερο επισκευάζεται!
    πριν τον αγώνα ελέγχουμε ΟΛΕΣ τις βίδες...

  4. #4
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΕΒΓΑΛΕ ΤΑ ΜΠΕΚ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ(ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΜΠΙΧΛΑ), ΡΥΘΜΙΣΕ ΤΙΣ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ Κ ΤΟ TPS ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗΝ ΣΕΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΑΣ ΜΕ ΦΩΤΙΣΕΙ. ΦΙΛΕ ΜΙΑΣ Κ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΗΧΑΝΗ ΠΟΣΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ? ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΟΥ? ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΕΒΓΑΖΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 260 ΧΙΛ ΟΔΗΓΩΝΤΑΣ ΣΥΝΤΗΡΙΤΙΚΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ. ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΒΓΑΖΕ 130. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑ ΕΒΓΑΛΕ ΜΕ ΕΝΑ ΓΕΜΙΣΜΑ 170 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΑ 12.000 ΣΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ Κ ΤΟ ΠΑΤΑΓΑ.
    AD1

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    εχω το ιδιο ακριβως μοντελο ...

    οι στροφες σου παιζουν σε πολυ νορμαλ επιπεδα πλεον. Ειναι νορμαλ να παιζει +-80 στροφες

    τα χιλιομετρα που βγαζεις ειναι απαγοητευτικα λιγα , κατι συμβαινει, ψαξτο καλα

    εδω με γρηγορη οδηγηση , και με ελευθερα φιλτρο+εξατμιση μου βγαζει 220+ κμ

    το ΤΠΣ σιγουρα αλλαχτηκε ? Δεν το ξανατσεκαρεις καλυτερα ?

    Σελα παντως εαν εχεις παθει γερη ζημια , πηγαινε παρε την σελα του S2 ... Νομιζω (ψαξτο) κουμπωνει επανω στα δικα μας , και ειναι πιο ομορφη κ αντιολισθητικη !

    αυτα , συναδελφε

  6. #6
    Η ΣΕΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΖΗΜΙΑ ΑΛΛΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ ΤΟΥ S2? ΤΟ TPS ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΩ!ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΗΡΑ Κ ΤΟ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙ Κ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΑΡΙΟΤΑΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙ? ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΩ? ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ Κ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ? ΕΣΕΝΑ ΣΕ ΠΟΣΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΑΙΖΕΙ ΡΕΛΑΝΤΙ. ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΩ. ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ 1440 ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΥΨΗΛΗ ΤΙΜΗ.
    AD1

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    δεν ξερω ποσο παει η σελα του s2 , αλλα ειναι μουρη ... μαρεσει . Αλλα αφου δεν εχεις ζημια ξεχασε την.

    οι στροφες σου αν ειναι 1400+ ζεσταμενο με μαμα φιλτρο κ εξατμιση ειναι λιγο ψηλες ...

    ζεστανε το καλα , δηλαδη 2 γραμμες στην θερμοκρασια κ μετρα ξανα ... θα επρεπε να ειναι γυρω στις 1200 - 1300 περιπου .. αν δεν ειναι , βαλε ενα κατσαβιδακι , κατω απο το ντεποζιτο αριστερα , και γυρνα το λιγο.

    αν ειναι κρυο ειναι φυσιολογικο να εχει υψηλες στροφες

    Το δικο μου , επειδη εβαλα φιλτρο+εξατμιση δεν κραταει σταθερο ρελαντι, οποτε το ανεβασα λιγο στα 1400 περιπου, ζεσταμενο ... αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια...

    Για το ΤΠΣ μην πληρωσεις τιποτα ... πηγαινε στα εξουσιοδοτημενα yamaha κ πες τους οτι εχει προβλημα , οτι ειναι ελλατωματικο.. πρεπει να στο αλλαξουν τσαμπέ , γιατι ειχε γινει επισημη ανακλυση

    κ το δικο μου ειχε κατι προβληματακια στην αρχη (πχ εσβηνε μονο του) αλλα με το νεο ΤΠΣ εδω κ 4 χρονια δουλευει απροβληματιστα !

  8. #8
    ΤΟ ΕΙΧΑ ΡΥΘΜΙΣΕΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΖΕΣΤΟ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟ 1260-1380. ΙΣΩΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΛΙΓΟ ΜΙΑΣ Κ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΜΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΣΟ ΛΙΓΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ TPS ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΚ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΧΤΕΙ Η ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΠΑΠΑΤΖΕΣ. ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΑ SITE ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΛΑ. ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ
    AD1

  9. #9
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adonis7387
    ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΑ SITE ΝΑ ΒΡΩ ΤΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΛΑ. ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΤΙ
    για ριξε μια ματια

    http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trk...ll-Categories:

  10. #10
    Τελικα πηγα στην yamaha κ παρηγγειλα ταπετσαρια για την σελα. 47Ευρω!! βρηκα και ταπετσερη κ μου ειπε 15 Ευρω να μου την περασει. Συνολικο κοστος περιπου 60 Ευρω. Καινουρια κανει 130Ε αλλα σκεφτομαι γιατι να τα δωσω? Αφου αν κανει καλη δουλεια ο ταπετσερης σαν καινουρια θα ειναι! ΣΩΣΤΑ???
    AD1

  11. #11
    ΤρεΛαμέΛος Το avatar του/της nihristo
    Εγγραφή
    26/09/2007
    Μηνύματα
    432
    ναι μην ανησυχείς, δεν θα φαίνεται τίποτα. Θα μπορούσε να σου βάλει ταπετσαρία δικιά του κ ο ταπετσέρης αλλά θα φαινόταν ότι δεν είναι μανίσια. Μια χαρά κινήθηκες.
    πριν τον αγώνα ελέγχουμε ΟΛΕΣ τις βίδες...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    δεν ξερω τι ποιοτητα ταπετσαριας βαζουν οι ταπετσεριδες , παντως εχω να πω οτι η ποιοτητα της μαμας ταπετσαριας ειναι εντυπωσιακη ! Τι γδαρσιματα απο φερμουαρ παντελονιου , τι βροχες εχει φαει , δεν μασαει μια ... ειναι σαν καινουργια !

    Καλα εκανες κ πηρες παλι την μαμα ταπετσαρια

  13. #13
    ειναι σχεδον σιγουρα tps σε πολλα το αλλαξανε μεσα στην εγγυηση και βαλλανε παλι το παλιο!!!!!παρε στην αντιπροσωπεια δωσε αριθμο πλαισιου και αυτοι θα δουν αν εχει γινει αλλαγη και με τι ανταλλακτικο

    ακομα και η αυξημενη καταναλωση εκει οφειλεται λογικα η καταναλωση πρεπει να κυμαινεται γυρω στα 230-250 χλμ με νορμαλ ταχυτητες ουτε τσιτα το γκαζι αλλα ουτε και πολυ χαλαρα

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220

    Re: ΣΕΛΑ Fz6, ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΕ ΡΕΛΑΝΤΙ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από adonis7387
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,

    ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ Η ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΘΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΗ.

    1)ΑΡΧΙΚΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ FZ6 NAKED TOY 05. ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΡΚΕΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ Κ ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΕΡΟ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΧ ΕΧΩ ΝΕΚΡΑ Κ ΓΚΑΖΩΝΩ ΛΙΓΟ Κ ΑΦΗΝΩ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΠΕΦΤΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ(580) Κ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΛΛΩΤΕ ΣΒΗΝΕΙ ΑΛΛΩΤΕ ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΝΑ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ ΜΕ ΕΒΓΑΖΕ ΜΟΛΙΣ 130 ΧΙΛ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΕ ΜΑΣΤΟΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΡΥΘΜΙΣΗ ΟΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ. ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΙ ΠΙΑ ΑΛΛΑ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΕ ΡΕΛΑΝΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΛΙΓΟ ΣΤΙΓΜΙΑΙΑ(ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 80 ΣΤΡΟΦΕΣ). ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΟ? ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΟΣΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ(ΨΗΦΙΑΚΑ) ΣΕ ΡΕΛΑΝΤΙ? ΕΜΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΑΙΖΕΙ 1260-1380.

    2)ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΚΙΣΤΕΙ ΛΙΓΟ Η ΣΕΛΑ. ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ Κ ΠΟΥ ΝΑ ΨΑΞΩ?

    ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΕΝΑ ΝΤΕΠΟΖΙΤΟ? ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ


    Αυτά που αναφέρεις είναι συμπτώματα TPS....Τα περισσότερα fz6 του 04-05 (ίσως και οι πρώτες παρτίδες 06) έπασχαν εκεί...Αντικαθίσταται εντός εγγύησης (για το συγκεκριμένο πρόβλημα υπάρχει από την Γιαμάχα εγγύηση χωρίς χρονικά όρια) και καθάρισες...
    Ένα σωστό και καλορυθμισμένο fz6 δεν έχει κανένα πρόβλημα να κρατάει σταθερό το ρελαντί του στις 1050-1100 στροφές στην κανονική θερμοκρασία λειτουργίας (οι 50 στροφές είναι φυσιολογικό παίξιμο)....
    οι 1200+ είναι υπερβολικές και παπαριές του μάνουαλ (ίσως για λόγους συμμόρφωσης καυσαερίων...) που τις ακολουθούν "τυφλά" τα μαστόρια χωρίς όμως να έχουν ψαχτεί με λιγότερες...
    Και όσο αφορά την κατανάλωση η ρεζέρβα πρωτοανάβει στα 230-280 χιλιομετρα από το γέμισμα ανάλογα την χρήση....

    όπως καταλαβαίνεις στο δικό σου κάτι δεν πάει καλά...κοίταξέ το...

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2012, 13:13
  2. Σέλα fz6
    από std στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2011, 15:44
  3. αναμεσα σε fz6 fazer, z750s μπαινει ενα vfr!!!!
    από kortomalteze στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2005, 16:27
  4. Από FZ6 FAZER σε FZ6 naked και αντίστροφα.
    από Neri στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2004, 18:39
  5. Σελα σε καινουργια 1000αρια
    από anco στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 17:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF