Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 85

Θέμα: Africa 98,triumph tiger 98,bmw 650gs

  1. #1
    θα την πάρω τη γριούλα ;)
    Εγγραφή
    17/02/2008
    Μηνύματα
    20

    Africa 98,triumph tiger 98,bmw 650gs

    Διαθέτω 2500ευρα θα ειναι το πρωτο μου μοτορι θα χρησημοποιηθει για πολη ΄και ταξιδια!!!!
    μου ειπαν οτι ο αφρικανος δεν στριβει στιν πολη
    οτι το bmw δισκολευεται σε ταξιδι
    και για τον τιγρη τιποτα......κλεινω προς τον τιγρη γιατι ειναι κουκλι και 3κυλινδρο αρα θα κανει για ταξιδακι αλλα και για πολη...

  2. #2

    Re: Africa 98,triumph tiger 98,bmw 650gs

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lifecatcher
    Διαθέτω 2500ευρα θα ειναι το πρωτο μου μοτορι θα χρησημοποιηθει για πολη ΄και ταξιδια!!!!
    μου ειπαν οτι ο αφρικανος δεν στριβει στιν πολη
    οτι το bmw δισκολευεται σε ταξιδι
    και για τον τιγρη τιποτα......κλεινω προς τον τιγρη γιατι ειναι κουκλι και 3κυλινδρο αρα θα κανει για ταξιδακι αλλα και για πολη...
    Για τον τίγρη είχε ακουστεί ένα φεγγάρι (και δημοσιευτεί σε τεστ του περιοδικού moto) ότι υπήρξαν περιπτώσεις που έκοψε το υποπλαίσιο
    Τα μάτια σου 1000 όταν πας να τσεκάρεις!
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  3. #3

    Re: Africa 98,triumph tiger 98,bmw 650gs

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lifecatcher
    μου ειπαν οτι ο αφρικανος δεν στριβει στιν πολη
    Σε ίπαν πσέματα...
    Έχο άφρικα 11 χρόνια και τα 9 το είχα ως παπη.

  4. #4
    Αfrica Twin.
    Τα κάνει όλα και συμφέρει.

  5. #5
    θα την πάρω τη γριούλα ;)
    Εγγραφή
    17/02/2008
    Μηνύματα
    20
    να στε καλα για τις πληροφοριες σας ευχαρηστω

  6. #6
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Africa για την μεταπωληση


    μπορεις να παρεις και κανα Transalp 650
    Accipere quam facere praestat injuriam

  7. #7
    θα την πάρω τη γριούλα ;)
    Εγγραφή
    17/02/2008
    Μηνύματα
    20
    πανω κατω 3 χρονια θα το κρατησω μετα φευγω για κυπρο....φοιτητης ειμαι!!! αν παρω αφρικα θα το παρω μαζι μου να μου θυμιζει οτι ειμουν νεος και ελευθερος :o

  8. #8
    Αν καταλήξεις τελικά σε africa πήγαινε λίγο διαβασμένος γιατί υπάρχουν κάποιες ιδιαιτερότητες στο συγκεκριμένο μηχανάκι που βρίσκουν πάτημα κάποιοι και τα λένε όπως τους βολεύει.
    Ένα παράδειγμα είναι το παρακάτω:
    africa '01

    ο ίδιος με την ίδια μηχανή

    africa '99

    το οποίο μηχανάκι είναι μοντέλο 1993

    Αν δεν την πολυψάχνεις θυμίσου ένα βασικό για τις ζάντες


    χρυσή<=1995>ασημένια

  9. #9
    Τα καλύτερα έρχονται Το avatar του/της christostr
    Εγγραφή
    08/08/2009
    Μηνύματα
    552
    Έχω άφρικα 5 χρόνια τώρα. Είναι παπί στην Αθήνα. Τώρα θα πάρω άλλη μηχανή, αλλά θα κρατήσω και την αφρικάνα μου!!!!
    Φεύγω... πάω ταξίδι να επισκευτώ τον εαυτό μου...

  10. #10
    θα την πάρω τη γριούλα ;)
    Εγγραφή
    17/02/2008
    Μηνύματα
    20
    μπηκα στο bikex.com για να δω τις διαφορες οπου γραφει και τα χρωμματα που βγαινει καθε μοντελο ανα χρονολογια και οτι απο 96 ή 97 και πανω εχει ματτ χρωμμα στα πλα'ι'νά
    σωστος??

  11. #11
    θα την πάρω τη γριούλα ;)
    Εγγραφή
    17/02/2008
    Μηνύματα
    20
    bikez.com mia dieukrinisi!!!!

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από christostr
    Έχω άφρικα 5 χρόνια τώρα. Είναι παπί στην Αθήνα. Τώρα θα πάρω άλλη μηχανή, αλλά θα κρατήσω και την αφρικάνα μου!!!!
    πολύ παπί...όταν σφηνώνεις ανάμεσα στα μηχανάκια, και δεν αφήνεις άλλους "λεπτότερους" να περάσουν, και το λιώνεις το μηχανάκι μέσα στην πόλη..

    φίλε μου, προτείνω το 650gs (είτε το παλιό, είτε το καινούριο)...

    άκου παπί το αφρικα.... :o

  13. #13
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Αρκουδοπαπο....:rotflmao:
    240 κιλα χωρις καγκελα μπαγαζιερες κτλ...
    60 αλογα περιπου...
    φαρδυ τεποζιτο...
    Μαλλον για ελεφας μου κανει που αν πεσει σε εμπειρα και ικανα χερια μπορει να ελιχθει με την χαρη εκαντοντακιλης, βαριεστημενης και ναρκωμενης απο το προσφατο γευμα της μπαλαρινας...

    Κατα τα αλλα μαλλον ειναι η καλυτερη επιλογη βαση των "θελω" σου και των οικονομικων δυνατοτητων σου... παντως ψαχνε ταυτοχρονα και για τα 3 μοντελα (μη σου βαλω και αλλα στη λιστα...) και διαλεξε οτι βρεις σε καλυτερη κατασταση και με τα περισσοτερα εξτρα αφου θελεις και ταξιδακια. Διαφορετικα μπορει να πληρωσεις αρκετα για να εξοπλιστεις για ταξιδια...
    Καλες αγορες και καλες βολτες οτι και αν επιλεξεις...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  14. #14
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
    πολύ παπί...όταν σφηνώνεις ανάμεσα στα μηχανάκια, και δεν αφήνεις άλλους "λεπτότερους" να περάσουν, και το λιώνεις το μηχανάκι μέσα στην πόλη..

    φίλε μου, προτείνω το 650gs (είτε το παλιό, είτε το καινούριο)...

    άκου παπί το αφρικα.... :o

    Πριν κανα μήνα ήμουν μέσα σε ένα μαγαζί και είχα αραγμένη την 650GS απ' 'εξω...ξαφνικά βλέπω ένα τύπο θεόρατο να τρέχει προς τη μηχανή και να ετοιμάζεται να την καβαλήσει...Βγαίνω έξω πανικόβλητος και πριν προλάβω να του μιλήσω μου λέει: Ρε φιλάρα,δικιά σου είναι η μηχανή; Πολύ τη γουστάρω,πόσα θες να μου την πουλήσεις;;; Να μην τα πολυλογώ, ο τύπος είχε χρόνια ένα Άφρικα και το είχε σιχαθεί μέσα στην πόλη. Ναι μεν στην εθνική και σε ταξίδι καλό, αλλά στην πόλη και στην κίνηση....δράμα.Και μιλάμε ο τύπος είχε σωματότυπο για μηχανή κατηγορία μαστόδοντο. Κάθε φορά που με βλέπει με ρωτάει αν έχω αλλάξει γνώμη και αν την πουλάω. Καθαρά δεδομένα να βάλεις κάτω η Άφρικα ΠΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ δεν χαρακτηρίζεται ως παπί συγκρινόμενο με το GS όπως ορθά λέει και ο φίλτατος παραπάνω...το λυώνεις μέσα στην πόλη. Ή είναι σα να λέμε το 650GS καλύτερο για κίνηση από μία βέσπα...Μη μιλήσουμε και για σύγκριση σε κατανάλωση,αέρα καίει το BMW σε σχέση με το Άφρικα.
    Όσο για το θέμα ταξίδι,από αυτά που σε ενδιαφέρουν σίγουρα το GS ως μονοκύλινδρο μειονεκτεί...ο Μητσάκης όμως έκανε με ένα δαύτο το γύρο του κόσμου!!!!! Από τα μονοκύλινδρα έχει μακράν τις πιο ταξιδιωτικές καταβολές.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
    Πριν κανα μήνα ήμουν μέσα σε ένα μαγαζί και είχα αραγμένη την 650GS απ' 'εξω...ξαφνικά βλέπω ένα τύπο θεόρατο να τρέχει προς τη μηχανή και να ετοιμάζεται να την καβαλήσει...Βγαίνω έξω πανικόβλητος και πριν προλάβω να του μιλήσω μου λέει: Ρε φιλάρα,δικιά σου είναι η μηχανή; Πολύ τη γουστάρω,πόσα θες να μου την πουλήσεις;;; Να μην τα πολυλογώ, ο τύπος είχε χρόνια ένα Άφρικα και το είχε σιχαθεί μέσα στην πόλη. Ναι μεν στην εθνική και σε ταξίδι καλό, αλλά στην πόλη και στην κίνηση....δράμα.Και μιλάμε ο τύπος είχε σωματότυπο για μηχανή κατηγορία μαστόδοντο. Κάθε φορά που με βλέπει με ρωτάει αν έχω αλλάξει γνώμη και αν την πουλάω. Καθαρά δεδομένα να βάλεις κάτω η Άφρικα ΠΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ δεν χαρακτηρίζεται ως παπί συγκρινόμενο με το GS όπως ορθά λέει και ο φίλτατος παραπάνω...το λυώνεις μέσα στην πόλη. Ή είναι σα να λέμε το 650GS καλύτερο για κίνηση από μία βέσπα...Μη μιλήσουμε και για σύγκριση σε κατανάλωση,αέρα καίει το BMW σε σχέση με το Άφρικα.
    Όσο για το θέμα ταξίδι,από αυτά που σε ενδιαφέρουν σίγουρα το GS ως μονοκύλινδρο μειονεκτεί...ο Μητσάκης όμως έκανε με ένα δαύτο το γύρο του κόσμου!!!!! Από τα μονοκύλινδρα έχει μακράν τις πιο ταξιδιωτικές καταβολές.

    καλα,,,,,χαλαρωσε ......!

    παντως εγω δεν ξερω κανενα απο αφρικα να πηγε στο ψοφίμι!

    να πω κτμ 990 ναι.....αλλα για το 650!? μάλλον κατι αλλο ηθελε το γομάρι!! εχεχεχεχεχεχεχ

    παντως μεσα στην πολι το αφρικα παει ανετα και κινητέ ανετα....αλλα θελει κανα 6μηνο να το συνηθίσεις!!!

    επίσης μπορεις πας και με ρελαντι χαλαρά και να μην εχεις πρόβλημα σε κυκλοφοριακο......







    και κατι ακομα που ,,,,,δεν βραζει ο κολος σου οπως κατι αλλα.....!

    φιλε παρε αφρικα και ασε τους αλλους να αλλάζουν μηχανάκια και να λενε οτι το μηχανάκι μας ειναι παντα το καλύτερο!
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πληροφορίες για TRIUMPH TIGER 900 '98
    από dolphincry78 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/03/2005, 00:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF